Greenspan znowu dołuje Wall Street

wentylator
Młodszy chorąży
Posty: 427
Rejestracja: 08 gru 2006 12:58

Postautor: wentylator » 12 cze 2007 22:06

Na waszym miejscu za szybko nie uśmiercałbym tego Pana i jego wiedzy. Podobnie jak Warrena Buffetta :wink: To nie Pan Kuczyński ale goście, którzy wiedzą o co w tym wszystkim biega.

Gdy w ostatniej fazie hossy internetowej wielu speców źle się o nich wypowiadało za to, że przewidzieli rychłą tragedię milionów inwestorów podobne opinia jak wasze można było zobaczyć wszędzie. Jak się skończyło wielu z nas widziało.

Ci co najwięcej na nich szczekali skończyli w rynsztoku. :wink: :wink: :wink:
Co ty za bzdury wypisujesz. To co oni robią to samospełniające się proroctwo. Poza tym jak się okazało to koleś który założył ten wątek źle zinterpretował słowa Greenspana, bo to nie z jego winy te spadki, on uspokajał rynki, które się posrały z powodu obligów.

REKLAMA


Panama
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2647
Rejestracja: 30 lip 2006 11:33
Lokalizacja: Wlkp

Re: wntylator

Postautor: Panama » 12 cze 2007 22:09

gdyby nie to, że studiuję ekonomię bym się tym nie przejmował

czego innego uczą na studiach i ciężko się z tym nie zgodzić
zredukowałem dzisiaj trochę akcji - spółka miała 4% wzrost i wywaliłem

czytałem poranne komunikaty i jak dowiedziałem się co Grenn powie byłem pewien rezultatu

zobaczymy czy się opłaci
Jutro USA odrobią ten niczym nie uzasadniony spadek i będą na zielono ot co. Ale oczywiście u nas rano będzie sraka. Nasza giełda jest jak świeżo upieczony inwestor, który jak mu akcja spada po zakupie o 0,6% to sprzedaje żeby nie stracić , u nas tak samo. Zamiast poczekać i zobaczyć jaki się trend wyklaruje z tej zabawy w USA to jest bezmyślne kopiowanie ruchu. Jak 0,5% w górę, to u nas w górę, jak w dół, to u nas od razu też w dół, momentalnie. ***** jak jacyś nowicjusze. I tak mniej więcej od dwóch miesięcy, już się rzygać chce bo nie można normalnie inwestować.

Jak czytam takiego naiwniaczka to ogarnia mnie śmiech :lol: :lol:
Chłopaczku jeszcze musisz się sporo nauczyć - do nieba kursy nie urosną!!
Jakie ty masz pijęcie o rynku obligacji i powiązaniu z rynkiem akcji:) myslisz, że to takie tylko "przerzucanie" kasy z jednego rynku na drugi? :shock:
"polskie przedsiębiorstwa są nic nie warte i dlatego są tanio sprzedawane" D. Tusk

"Demokracja rzadko wyłania ludzi dobrych" D. Tusk

"Główną
motywacją mojej aktywności publicznej była potrzeba władzy i żądza popularności" D. Tusk

dhaetr_tech
Starszy chorąży
Posty: 1181
Rejestracja: 26 mar 2007 15:53

Postautor: dhaetr_tech » 12 cze 2007 22:11

nie noi tego zyda trzeba usmiercic
znowu ta stara ***** zza grobu ***** swoje wizje, po kiego ***** on sie odzywa, trzeba było albo zostać i ok, albo iśc na emeryture i *****, co za dziwka ohydna, żeby zdechł na raka
:-({|= :mrgreen: :-({|=

wentylator
Młodszy chorąży
Posty: 427
Rejestracja: 08 gru 2006 12:58

Re: wntylator

Postautor: wentylator » 12 cze 2007 22:15

gdyby nie to, że studiuję ekonomię bym się tym nie przejmował

czego innego uczą na studiach i ciężko się z tym nie zgodzić
zredukowałem dzisiaj trochę akcji - spółka miała 4% wzrost i wywaliłem

czytałem poranne komunikaty i jak dowiedziałem się co Grenn powie byłem pewien rezultatu

zobaczymy czy się opłaci
Jutro USA odrobią ten niczym nie uzasadniony spadek i będą na zielono ot co. Ale oczywiście u nas rano będzie sraka. Nasza giełda jest jak świeżo upieczony inwestor, który jak mu akcja spada po zakupie o 0,6% to sprzedaje żeby nie stracić , u nas tak samo. Zamiast poczekać i zobaczyć jaki się trend wyklaruje z tej zabawy w USA to jest bezmyślne kopiowanie ruchu. Jak 0,5% w górę, to u nas w górę, jak w dół, to u nas od razu też w dół, momentalnie. ***** jak jacyś nowicjusze. I tak mniej więcej od dwóch miesięcy, już się rzygać chce bo nie można normalnie inwestować.

Jak czytam takiego naiwniaczka to ogarnia mnie śmiech :lol: :lol:
Chłopaczku jeszcze musisz się sporo nauczyć - do nieba kursy nie urosną!!
Jakie ty masz pijęcie o rynku obligacji i powiązaniu z rynkiem akcji:) myslisz, że to takie tylko "przerzucanie" kasy z jednego rynku na drugi? :shock:
Takim mądralą jak ty ja też kiedyś byłem i pasjonowałem się tymi wszystkimi głupowatymi zależnoścami, z których nic , ale to kompletnie nic nie wynika. Myślisz pewnie że jak załapałeś kilka zależności to jest makroekonomicznie dokształcony i rozumiesz rynek. *** prawda, zawsze dojdą dodatkowe czynniki, które uczynią twoją dotychczasową wiedzę zerową. Dlatego ja sobie już dawno dałem spokój komunikatami o inflacji, sprrzedaży domów i tego typu głupotami zaśmiecającymi tylko głowę. Akcje w USA są tanie i będą rosły. Koniec kropka, Na razie jest trochę przepychanki która stanowi przerwę we wzroście i tyle. Ale ty się podniecaj niusami ekonomicznymi, czekaj na komunikaty FEDu itd. Bzdety i tyle.

Panama
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2647
Rejestracja: 30 lip 2006 11:33
Lokalizacja: Wlkp

Postautor: Panama » 12 cze 2007 22:16

nie noi tego zyda trzeba usmiercic
znowu ta stara ***** zza grobu ***** swoje wizje, po kiego ***** on sie odzywa, trzeba było albo zostać i ok, albo iśc na emeryture i *****, co za dziwka ohydna, żeby zdechł na raka
ktoś kto pisze takie "życzenia" to zwykły prostak...
"polskie przedsiębiorstwa są nic nie warte i dlatego są tanio sprzedawane" D. Tusk

"Demokracja rzadko wyłania ludzi dobrych" D. Tusk

"Główną
motywacją mojej aktywności publicznej była potrzeba władzy i żądza popularności" D. Tusk

wentylator
Młodszy chorąży
Posty: 427
Rejestracja: 08 gru 2006 12:58

Postautor: wentylator » 12 cze 2007 22:19

nie noi tego zyda trzeba usmiercic
znowu ta stara ***** zza grobu ***** swoje wizje, po kiego ***** on sie odzywa, trzeba było albo zostać i ok, albo iśc na emeryture i *****, co za dziwka ohydna, żeby zdechł na raka
ktoś kto pisze takie "życzenia" to zwykły prostak...
Nie prostak tylko szczery chłop :lol:

Panama
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2647
Rejestracja: 30 lip 2006 11:33
Lokalizacja: Wlkp

Re: wntylator

Postautor: Panama » 12 cze 2007 22:21

gdyby nie to, że studiuję ekonomię bym się tym nie przejmował

czego innego uczą na studiach i ciężko się z tym nie zgodzić
zredukowałem dzisiaj trochę akcji - spółka miała 4% wzrost i wywaliłem

czytałem poranne komunikaty i jak dowiedziałem się co Grenn powie byłem pewien rezultatu

zobaczymy czy się opłaci
Jutro USA odrobią ten niczym nie uzasadniony spadek i będą na zielono ot co. Ale oczywiście u nas rano będzie sraka. Nasza giełda jest jak świeżo upieczony inwestor, który jak mu akcja spada po zakupie o 0,6% to sprzedaje żeby nie stracić , u nas tak samo. Zamiast poczekać i zobaczyć jaki się trend wyklaruje z tej zabawy w USA to jest bezmyślne kopiowanie ruchu. Jak 0,5% w górę, to u nas w górę, jak w dół, to u nas od razu też w dół, momentalnie. ***** jak jacyś nowicjusze. I tak mniej więcej od dwóch miesięcy, już się rzygać chce bo nie można normalnie inwestować.

Jak czytam takiego naiwniaczka to ogarnia mnie śmiech :lol: :lol:
Chłopaczku jeszcze musisz się sporo nauczyć - do nieba kursy nie urosną!!
Jakie ty masz pijęcie o rynku obligacji i powiązaniu z rynkiem akcji:) myslisz, że to takie tylko "przerzucanie" kasy z jednego rynku na drugi? :shock:
Takim mądralą jak ty ja też kiedyś byłem i pasjonowałem się tymi wszystkimi głupowatymi zależnoścami, z których nic , ale to kompletnie nic nie wynika. Myślisz pewnie że jak załapałeś kilka zależności to jest makroekonomicznie dokształcony i rozumiesz rynek. *** prawda, zawsze dojdą dodatkowe czynniki, które uczynią twoją dotychczasową wiedzę zerową. Dlatego ja sobie już dawno dałem spokój komunikatami o inflacji, sprrzedaży domów i tego typu głupotami zaśmiecającymi tylko głowę. Akcje w USA są tanie i będą rosły. Koniec kropka, Na razie jest trochę przepychanki która stanowi przerwę we wzroście i tyle. Ale ty się podniecaj niusami ekonomicznymi, czekaj na komunikaty FEDu itd. Bzdety i tyle.

Ja wcale nie twierdzę, że "złapałem jakieś zależności"!
Nikt nie jest w stanie w 100% przewidywać zmian na podstawie tysięcy zmiennych!! ale to wcale nie znaczy, że te zmienne nie mają jakiegokolwiek wpływu - jeśli nie teraz to za jakiś czas, tydzień, miesiąc, rok...
"Akcje w USA są tanie i będą rosły" - to jest najlepsze z całej wypowiedzi :lol:
JA wcale definitywnie nie twierdz, że tak nie jest ale jeśli ktoś tak pisze i nie podaje jakichkolwiek argumentó to jest ...oględnie mówiąc "mało wiarygodny" 8)
"polskie przedsiębiorstwa są nic nie warte i dlatego są tanio sprzedawane" D. Tusk

"Demokracja rzadko wyłania ludzi dobrych" D. Tusk

"Główną
motywacją mojej aktywności publicznej była potrzeba władzy i żądza popularności" D. Tusk

Radziu
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3541
Rejestracja: 26 lis 2006 13:38

Postautor: Radziu » 12 cze 2007 22:24

ja wam mowie kiedys spadnie
Obrazek
to jest przekaz jakis ??? jeszcze 5 lat bedzie trwala hossa ???

trad@r_112592
Chorąży
Posty: 889
Rejestracja: 30 sty 2007 23:22

Postautor: trad@r_112592 » 12 cze 2007 22:34

ja wam mowie kiedys spadnie
Obrazek
to jest przekaz jakis ??? jeszcze 5 lat bedzie trwala hossa ???

Moim zdaniem pokazuje ręką BALOOOOOOON :)))

stegmans
Młodszy chorąży
Posty: 480
Rejestracja: 05 sty 2007 15:24

Postautor: stegmans » 12 cze 2007 23:09

5,4,3,2,1----ppppeeeeeekkkkkaaaaaaacccccc

Rysio
Młodszy chorąży
Posty: 692
Rejestracja: 03 lis 2006 18:53
Lokalizacja: WIATR WIEJE, ZAWSZE Z ODBYTU PODCZAS WYDALANIA?

Postautor: Rysio » 12 cze 2007 23:11

JUTRO ZWALA.... :lol: ZACZYNAM OD RANA SYPAC..... :lol: :lol:
MISZCZEM SPADKOW BEDZIE KAREN..... :lol: :lol: :lol:
Inwestycje rozpoczyna się w głębokiej bessie, a to co tu wszyscy uprawiają to taka gra, która polega na tym, żeby znaleźć głupszego od siebie, któremu akcje wciśnie się drożej niż się samemu kupiło

predkosc
Starszy chorąży
Posty: 1204
Rejestracja: 04 maja 2006 22:15

Postautor: predkosc » 12 cze 2007 23:29

a ja tam jutro poczekam do koło 13 godziny jak sie panikarze wyprztykają i sobie podkupie capitala, ywala i pare inych dobrze rokujących spółeczek:)

· ·
Sierżant sztabowy
Posty: 110
Rejestracja: 31 sie 2007 00:41

~

Postautor: · · » 31 sie 2007 01:02


HappyBull
Chorąży sztabowy
Posty: 6445
Rejestracja: 12 kwie 2006 11:03

Postautor: HappyBull » 26 wrz 2007 09:51

ja wam mowie kiedys spadnie
Obrazek
to jest przekaz jakis ??? jeszcze 5 lat bedzie trwala hossa ???

Moim zdaniem pokazuje ręką BALOOOOOOON :)))
:)


Wróć do „Świat”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości