Czy na liscie dyskusyjnej jest MOD

Pomysły i uwagi dotyczące funkcjonowania forum oraz PARKIET.COM
Mundi
Plutonowy
Posty: 10
Rejestracja: 06 wrz 2005 17:28

Czy na liscie dyskusyjnej jest MOD

Postautor: Mundi » 10 sty 2006 13:05

Kochany Adminie.
Jestem nowy. Uczę się grać na giełdzie. Pomyślałem sobie, że czegoś się nauczę na liscie dyskusyjnej. I tak oto otworzyłem pierwszy wątek z brzegu o Alchemii. No i co się dowiaduję:
Otóż:
Rysiu jest ciotą
Robercik 2 jest kundlem
Ja jestem głupkiem i ***
Ktoś inny jest *****
Generalnie wszyscy jesteśmy ciotami

I tak dalej - pasjonująca lektura wątku z ostatnich kilku dni. Polecam!!!

Pytanie: Czy jeżeli jest moderator tego wątku - to nie warto zastanowić się nad wymianą na innego?
Czy jeżeli nie ma moderatora - nie wart zatrudnić kilku - aby nie robić sobie (kochany Adminie) totalnego wstydu!!!
Czy dobrze się czujesz (kochany Adminie), zarządzając listą dyskusyjną gdzie potrafią dominować *** i popeliniarze?
Czy Ci nie wstyd?? (tobie, nie tym co piszą - bo fakt, że w sieci dzięki anonimowości wiele dzieciaków lubi się wyżywać jest wiadomy od dawna, ale wiela poważnych for i list dyskusyjnych potrafi się zabezpieczać)

Z poważaniem
Piotr Z
Ostatnio zmieniony 17 sty 2006 14:52 przez Mundi, łącznie zmieniany 4 razy.

REKLAMA


MIDIcat
Sierżant sztabowy
Posty: 185
Rejestracja: 08 gru 2005 17:59
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Odp:Czy na liscie dyskusyjnej jest MOD

Postautor: MIDIcat » 11 sty 2006 18:11

Mundi, zgadzam się z Tobą całkowicie, masz ode mnie 5 gwiazdek. Też się już wcześniej zastanawiałem, dlaczego to forum nie jest moderowane. Od czasu do czasu zauważyłem tutaj działania niejakiego bankruta, który jest chyba moderatorem, ale sprowadzają się najczęściej do przenoszenia wątków między kategoriami.
Moim zdaniem powinny zostać wprowadzone dodatkowe restrykcje:
  • usuwanie postów składających się jedynie z wyzwisk
  • czasowy zakaz pisania dla autorów takich postów (kolejno na 1 dzień, tydzień, miesiąc)
  • kasowanie konta po drugim zawieszeniu na miesiąc
  • odliczanie skasowanych postów od statustyk (o ile tak już się nie dzieje, trudno mi to sprawdzić
Najlepsza darmowa gra on-line: Harem-World
W tym tygodniu otwarta została nowa pustynia:
http://www.harem-world.pl/?des=3&ref=300591

MIDIcat
Sierżant sztabowy
Posty: 185
Rejestracja: 08 gru 2005 17:59
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Odp:Czy na liscie dyskusyjnej jest MOD

Postautor: MIDIcat » 11 sty 2006 18:16

Jeszcze jedno, jeżeli brakuje chętnych na moderatorów, to zgłaszam się na ochotnika. Byłem i jestem moderatorem na innych forach, więc mam trochę doświadczenia (http://www.wholetomato.com/forum/ http://www.codejock.com/forum/ i wewnętrzne forum firmowe).
Na tym forum mam niewiele postów, ale jestem aktywnym czytelnikiem i zaglądam tutaj kilka razy dziennie.
Najlepsza darmowa gra on-line: Harem-World
W tym tygodniu otwarta została nowa pustynia:
http://www.harem-world.pl/?des=3&ref=300591

bankrut
Chorąży sztabowy
Posty: 4032
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: parkiet.com regulamin
Kontakt:

Odp:Czy na liscie dyskusyjnej jest MOD

Postautor: bankrut » 13 sty 2006 11:38

Mundi, zgadzam się z Tobą całkowicie, masz ode mnie 5 gwiazdek. Też się już wcześniej zastanawiałem, dlaczego to forum nie jest moderowane. Od czasu do czasu zauważyłem tutaj działania niejakiego bankruta, który jest chyba moderatorem, ale sprowadzają się najczęściej do przenoszenia wątków między kategoriami.
Moim zdaniem powinny zostać wprowadzone dodatkowe restrykcje:
  • usuwanie postów składających się jedynie z wyzwisk
  • czasowy zakaz pisania dla autorów takich postów (kolejno na 1 dzień, tydzień, miesiąc)
  • kasowanie konta po drugim zawieszeniu na miesiąc
  • odliczanie skasowanych postów od statustyk (o ile tak już się nie dzieje, trudno mi to sprawdzić
Nie wiem czy powinienem zabierac glos w tej sprawie albowiem jest to kierowane do admina, ale swoje 3 grosze jednak wtrace.
Ogolnie sie zgadzam z twoja wypowiedzia ale...
1] Pkt 16 regulaminu parkiet com stanowi...
Spośród użytkowników wyłonieni zostaną Moderatorzy. Prawa Moderatora będą przyznawane przez Administratorów za zasługi i aktywną działalność na forum.
Jak narazie dzialalnosc kolegi na forum trwa bardzo krotko, chyba ze kolega ma kilka czy kilkanascie innych nickow :wink: Jesli tak to prosze je ujawnic :wink: Zeby czasem pozniej nie okazalo sie ze pod nickiem MIDIcat kolega udaje gieroja, a pod innymi nickami przyczynia sie do balaganu i chamstwa na forum. ( znajac zycie tak zazwyczaj bywa)
2] To ze kolega moderuje na innym forum nie jest zadnym argumentem. Zadalem sobie troche trudu i zajrzalem na podaane przez kolege forum. Okazalo sie iz na na tym forum jest 2 [slownie dwoch] uzytkownikow. Dlatego zapytowuje..... co tam jest do moderacji??????
pozdr
Ostatnio zmieniony 13 sty 2006 11:41 przez bankrut, łącznie zmieniany 2 razy.
Regulamin Parkiet.com -> http://www.parkiet.com/jforum/regulamin.jsp [-o<
Dobry inwestor musi pozbyc sie swoich fantazji.

bankrut
Chorąży sztabowy
Posty: 4032
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: parkiet.com regulamin
Kontakt:

Czy na liscie dyskusyjnej jest MOD

Postautor: bankrut » 13 sty 2006 12:21

Kochany Adminie.
Jestem nowy. Uczę się grać na giełdzie. Pomyślałem sobie, że czegoś się nauczę na liscie dyskusyjnej. I tak oto otworzyłem pierwszy wątek z brzegu o Alchemii. No i co się dowiaduję:
Otóż:
Rysiu jest ciotą
Robercik 2 jest kundlem
Ja jestem głupkiem
Ktoś inny jest *****
Generalnie wszyscy jesteśmy ciotami

I tak dalej - pasjonująca lektura wątku z ostatnich kilku dni. Polecam!!!

Pytanie: Czy jeżeli jest moderator tego wątku - to nie warto zastanowić się nad wymianą na innego?
Czy jeżeli nie ma moderatora - nie wart zatrudnić kilku - aby nie robić sobie (kochany Adminie) totalnego wstydu!!!
Czy dobrze się czujesz (kochany Adminie), zarządzając listą dyskusyjną gdzie potrafią dominować *** i popeliniarze?
Czy Ci nie wstyd?? (tobie, nie tym co piszą - bo fakt, że w sieci dzięki anonimowości wiele dzieciaków lubi się wyżywać jest wiadomy od dawna, ale wiela poważnych for i list dyskusyjnych potrafi się zabezpieczać)

Z poważaniem
Piotr Z
Temat Alchemi powinen brzmiec.... CHAMSKIE ROZMOWY ROBERCIKA Z RYSIEM :evil: tam nic innego nie ma!!!!!!!!!
Z\tego watku juz spokojnie zostalo skasaowanych z 500 postow, coz z tego skoro ciagle powstaja nowe. Co ja mam zrobic????????? Ciagle siedziec w Alchemi??? No chyba raczysz żartowac. Strony Parkietu chodza fatalnie w trakcie sesji [po sesji jest zdecydowanie lepiej]. Czasami na glupie odswiezenie strony czekam minute albo dluzej. Bywa tak ze mam troche czasu i pare postow by sie skasowalo lecz tego nie robie bo usuniecie 5 postow trwa pol godziny. Przeciez to jest chore!!
pozdr
Regulamin Parkiet.com -> http://www.parkiet.com/jforum/regulamin.jsp [-o<
Dobry inwestor musi pozbyc sie swoich fantazji.

bankrut
Chorąży sztabowy
Posty: 4032
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: parkiet.com regulamin
Kontakt:

Odp:Czy na liscie dyskusyjnej jest MOD

Postautor: bankrut » 13 sty 2006 13:00

A tak wogole przestancie juz pisac ***** bo juz 5 letnie dzieci wiedza ze bez mozliwosci blokady IP w rekach moderatora, zawsze bedzie burdel w watkach!!!! Chyba ze administrator to bedzie robil, ale robil a nie tylko mial takie mozliwosci!!!!!!! Usuniecie postu czy watku nie jest zadna kara, albowiem w ciagu 10 sekund powstanie 10 nowych. Kazdy z 4700 zarejestrowanych uzytkownikow forum doskonale zdaje sobie sprawe ze robi to bezkarnie i dalej to bedzie robil!!!!!!!!!!!!!!!!!
amen
Ostatnio zmieniony 13 sty 2006 13:39 przez bankrut, łącznie zmieniany 1 raz.
Regulamin Parkiet.com -> http://www.parkiet.com/jforum/regulamin.jsp [-o<
Dobry inwestor musi pozbyc sie swoich fantazji.

bankrut
Chorąży sztabowy
Posty: 4032
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: parkiet.com regulamin
Kontakt:

Odp:Czy na liscie dyskusyjnej jest MOD

Postautor: bankrut » 13 sty 2006 14:15

Niestety Admin z blokada IP zachowuje sie jak cnotliwa panienka - CHCIALABY ALE SIE BOI
Jakies materialy chce zbierac na danego nicka, prosi o linki.....? Bosz

- otwarcie powtarzajacego sie watku 1. ostrzezenie 2. ban na 1 sesje I KONIEC!!! Dalej to bedzie robil BAN NA MIESIAC I KONIEC!!!
- Spam 1. ostrzezenie 2, ban na jedna sesje i KONIEC 2....... 3... i KONIEC
- Bluzgi 1. ostrzezenie 2.......... 3.....i KONIEC
- umieszczenie watku w nieodpowiednim dziale ostrzezenie....... i KONIEC
....itd
Podobno ...? Nieznajomość regulaminu nie zwalnia z jego przestrzegania i nie chroni przed konsekwencjami!
Regulamin Parkiet.com -> http://www.parkiet.com/jforum/regulamin.jsp [-o<
Dobry inwestor musi pozbyc sie swoich fantazji.

Mundi
Plutonowy
Posty: 10
Rejestracja: 06 wrz 2005 17:28

Odp:Czy na liscie dyskusyjnej jest MOD

Postautor: Mundi » 13 sty 2006 20:30

Ok. Teraz zaczynam troszkę rozumieć. Genralnie Admin nie ma zielonego pojęcia o administrowaniu forum. Mam tez wrażenie, że np. robercik2 to prawdopodobnie jego synek (6 letni), bo w innym przypadku admin, znając się choć ciutke na administrowaniu już dawno by zarazki się pozbył. Powiem szczerze, nie za bardzo lubię być obrażany bez powodu, przez anonimowe osoby, i albo niektórzy znikną błyskawicznie z tego forum, albo będe dużym przekleństwem wszystkch adminów, aż się nauczą administrować tym bałaganem. W poniedziałek dzwonię do naczelnego "Parkietu".
Pozdrawiam

PS. Wystarczy wysłać SMSa, że chce się miec bieżący dostęp do notowań ciągłych "PARKIETU" i system moje IP bez problemów rozpoznaje w mig. Więc chyba potrafią się posługiwać dynamicznym IP...

PS2. Fakt, że przez trzy dni Admin nie potrafi mi odpowiedzieć, świadczy o tym, że albo nie potrafi się zachować, albo ma to forum gdzieś i nawet nie zagląda, albo PARKIET jest tak słabym i biednym pisemkiem, że ich po prostu nie stać na ADMINA i "administruje" od czasu do czasu bratanek Naczelnego.
Ostatnio zmieniony 13 sty 2006 20:37 przez Mundi, łącznie zmieniany 1 raz.

MIDIcat
Sierżant sztabowy
Posty: 185
Rejestracja: 08 gru 2005 17:59
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Odp:Czy na liscie dyskusyjnej jest MOD

Postautor: MIDIcat » 16 sty 2006 00:08

Nie wiem czy powinienem zabierac glos w tej sprawie albowiem jest to kierowane do admina, ale swoje 3 grosze jednak wtrace.
W końcu moderator jest chyba poniekąd rzecznikiem admina, nieprawdaż?
Jak narazie dzialalnosc kolegi na forum trwa bardzo krotko, chyba ze kolega ma kilka czy kilkanascie innych nickow :wink: Jesli tak to prosze je ujawnic :wink: Zeby czasem pozniej nie okazalo sie ze pod nickiem MIDIcat kolega udaje gieroja, a pod innymi nickami przyczynia sie do balaganu i chamstwa na forum. ( znajac zycie tak zazwyczaj bywa)
1. Nie po to zgłosiłem się na ochotnika, żeby być wyzywanym od gierojów z kilkoma nickami.
2. To jest mój pierwszy i jedyny nick na tym forum
3. Jeśli liczy się długość a nie jakość, to wystarczy powiedzieć że nie spełniam warunków i już.
2] To ze kolega moderuje na innym forum nie jest zadnym argumentem.
A co jest? Liczba postów na tym forum?
Zadalem sobie troche trudu i zajrzalem na podaane przez kolege forum. Okazalo sie iz na na tym forum jest 2 [slownie dwoch] uzytkownikow.
Gdzie jest 2 użytkowników???
Forum Codejock (gdzie uczestniczę także w pracach programistycznych): "Our users have posted 10284 Posts in 3353 Topics in 15 Forum. We have 1712 Forum Members"
Forum Whole Tomato (gdzie jako współpracownik mam dostęp jeszcze do niewidocznego forum alfatesterów): "There are 8893 Posts in 1522 Topics and 1966 Users".
O jakich 2 użytkownikach więc mowa?
Nie piszę tego, żeby walczyć o rolę moderatora, bo po takim traktowaniu już mi się odechciało, ale żeby bronić swojego dobrego imienia.
Najlepsza darmowa gra on-line: Harem-World
W tym tygodniu otwarta została nowa pustynia:
http://www.harem-world.pl/?des=3&ref=300591

bankrut
Chorąży sztabowy
Posty: 4032
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: parkiet.com regulamin
Kontakt:

Odp:Czy na liscie dyskusyjnej jest MOD

Postautor: bankrut » 16 sty 2006 01:32

In total there are 3 Active Users online, 3 Guest(s) and 0 Member(s)
no coment
pozdr
Regulamin Parkiet.com -> http://www.parkiet.com/jforum/regulamin.jsp [-o<
Dobry inwestor musi pozbyc sie swoich fantazji.


Wróć do „Uwagi i błędy”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości