Rozmowki o Parkiet Trade

Pomysły i uwagi dotyczące funkcjonowania forum oraz PARKIET.COM
bankrut
Chorąży sztabowy
Posty: 4032
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: parkiet.com regulamin
Kontakt:

Rozmowki o Parkiet Trade

Postautor: bankrut » 29 sty 2006 13:57

Energobioster

Marszałek

Wiadomości: 3509
29/01/2006 11:34:52
Online
Mam pytanie z innej Bajki (skierowane raczej do właściciela forum, ale może Bankrut ma moc przekazania go wyżej) -
kiedy strona Parkietu zacznie działać tak jak działała rok, czy choćby pół roku temu ?
Nie ma dnia bez awarii, notowania się wieszają i nie chcą się automatycznie odświerzać, od wielu tygodni nie pamiętam dnia w którym odpalone okno z notowaniami danej spółki wytrzymałoby 10 min bez konieczności odpalania go na nowo ...
Forum dyskusyjne działa z opóźnieniem, posty nie chcą się zapisywać, a często (jak np w ubiegłą niedzielę) strona parkietu nie jest dostępna w ogóle ...

Rozumiem dzień, dwa dni, tydzień. Ale tak jest już od miesiąca albo i dłużej ... I nikt nie raczy poinformować użytkowników co jest powodem, kiedy to się zmieni, nikt nie raczy przeprosić ...
Gazeto Giełdy Parkiet - powinnaś się wstydzić.

opolgaz

Major

Wiadomości: 472
29/01/2006 11:39:21
Lokalizacja: South
Offline
Bankrut, a dlaczego nie chcecie zacząć sprzątać od samej góry czyli od siebie??
Skąd najczęściej biorą się bluzgi - z nieprawidłowego funkcjonowania Waszego serwera - który podobno już wymieniliście na "stabilny" - szlag mnie kiedyś trafił jak wziąłem se urlop specjalnie na ... i co notowań "nie bylo" - w Waszym serwisie - za który płaciłem. Co mi z tego, że mój abonament został przedłużony o 14 dni jak i tak nie mogłem cofnąć czasu do tamtego dnia.
Więc moja propozycja jest taka, aby najpierw usprawnić Wasz sytem, a później wziąć się za forum.


Temat: Odp:Propozycja dodatku do regulaminu forum odnosnie BANOWANIA !!!!!!!!!!

opolgaz

Major

Wiadomości: 472
29/01/2006 11:41:22
Lokalizacja: South
Offline
Energobioster wrote:
Mam pytanie z innej Bajki (skierowane raczej do właściciela forum, ale może Bankrut ma moc przekazania go wyżej) -
kiedy strona Parkietu zacznie działać tak jak działała rok, czy choćby pół roku temu ?
Nie ma dnia bez awarii, notowania się wieszają i nie chcą się automatycznie odświerzać, od wielu tygodni nie pamiętam dnia w którym odpalone okno z notowaniami danej spółki wytrzymałoby 10 min bez konieczności odpalania go na nowo ...
Forum dyskusyjne działa z opóźnieniem, posty nie chcą się zapisywać, a często (jak np w ubiegłą niedzielę) strona parkietu nie jest dostępna w ogóle ...

Rozumiem dzień, dwa dni, tydzień. Ale tak jest już od miesiąca albo i dłużej ... I nikt nie raczy poinformować użytkowników co jest powodem, kiedy to się zmieni, nikt nie raczy przeprosić ...
Gazeto Giełdy Parkiet - powinnaś się wstydzić.




Energo mam dokładnie to samo!!! A na dodatek jak chcę włączyć wykres oknie danej spółki to mi się wszytko zamyka



Temat: Odp:Propozycja dodatku do regulaminu forum odnosnie BANOWANIA !!!!!!!!!!

Energobioster

Marszałek

Wiadomości: 3509
29/01/2006 11:44:41
Online
bankrut wrote:
Energo daje glowe ze admin to przeczyta, jak nie tu to w dziale Uwagi i Bledy. Informowalem wczesniej iz watek w poniedzialek wieczorem zostanie przeniesiony do w/w dzialu


Dzięki Bankrut.
Wiesz, najbardziej denerwuje mnie to, że odpalone okna z notowaniami danych spółek (z 1 ofertą on line) - zamiast odświerzać się co minutę, co minutę się wywalają ... A przecież ta usługa jest płatna ...
Niestety czasami zdarza się tak, że jest to moje jedyne dojście do notowań on-line (np kiedy jestem w pracy) . Domyślam się że wielu użytkowników ma podobny problem ....
Jeszcze jesienią, wszystko działało bez zarzutu.
PS
Jestem gotów za usługę płacić 3 razy drożej, byleby działała.




Temat: Odp:Propozycja dodatku do regulaminu forum odnosnie BANOWANIA !!!!!!!!!!

bankrut

Generał

Wiadomości: 1147
29/01/2006 11:49:21
Lokalizacja: parkiet.com regulamin

Online
Tu was popieram, nie moze byc tak ze platna usluga sie wiesza, nie dziala czy dziala z opoznieniem w dluzszym okresie czasu.
pozdr

--------------------------------------------------------------------------------




Temat: Odp:Propozycja dodatku do regulaminu forum odnosnie BANOWANIA !!!!!!!!!!

bankrut

Generał

Wiadomości: 1147
29/01/2006 11:56:56
Lokalizacja: parkiet.com regulamin
Online
Energo wogole nie rozumiem co to znaczy odswiezanie co minute w notowaniach online??? Albo sie ma notowania w czasie rzeczywistym, albo opoznionym o 1 minute..? Nie wiem jak to dziala w Parkiecie trade albowiem korzystam z notowan w profesjonalnym biurze ma maklerskim
pozdr

--------------------------------------------------------------------------------


Temat: Odp:Propozycja dodatku do regulaminu forum odnosnie BANOWANIA !!!!!!!!!!

-wicek-

Pułkownik

Wiadomości: 665
29/01/2006 11:59:59
Lokalizacja: Kraków

Online
bankrut wrote:
Energo wogole nie rozumiem co to znaczy odswiezanie co minute w notowaniach online??? Albo sie ma notowania w czasie rzeczywistym, albo opoznionym o 1 minute..? Nie wiem jak to dziala w Parkiecie trade albowiem korzystam z notowan w profesjonalnym biurze ma maklerskim
pozdr


Mnie to właśnie też zdiwiło... bo u mnie na notowaniach gdy wystawiam pakiecik na rynek pod dostepne oferty K/S, to za sekunde widzę jak jest na nim zawarta tranzakcja... w PARKIET On-Line znaczy po minucie?


Temat: Odp:Propozycja dodatku do regulaminu forum odnosnie BANOWANIA !!!!!!!!!!

Energobioster

Marszałek

Wiadomości: 3509
29/01/2006 124:46

Online
bankrut wrote:
Energo wogole nie rozumiem co to znaczy odswiezanie co minute w notowaniach online??? Albo sie ma notowania w czasie rzeczywistym, albo opoznionym o 1 minute..? Nie wiem jak to dziala w Parkiecie trade albowiem korzystam z notowan w profesjonalnym biurze ma maklerskim
pozdr


Ja również korzystam z notowań mojego BM - kiedy jestem w domu.

W parkiecie działa to tak:
Kiedy odpalisz sobie tabelę z norowaniami Parkietu i klikniesz na daną spółkę, otwiera Ci się kilka opcji do wyboru (wykres, notowania oóźnione o 15 min, a jeśli zapłacisz - masz również notowania on line).
Otwierasz więc okienko notowań on line, i masz w nim jedną najlepszą ofertę kupna i jedną najlepszą sprzedaży. Klikasz opcję odświerzania "co minutę" (jeśli chcesz, możesz je odświerzać nawet co sekundę, ale ręcznie).
Niestety - zamiast się odświerzać, okienko się "wywala", i musisz je odpalać z tabeli od początku. I tak co chwilę.
Wyobraź sobie że takich "okienek" chciałbyś mieć otwartych np 5 albo 10 ...
Uwierz, można się wkurzyć.





Temat: Odp:Propozycja dodatku do regulaminu forum odnosnie BANOWANIA !!!!!!!!!!

bankrut

Generał

Wiadomości: 1147
29/01/2006 12:12:36
Lokalizacja: parkiet.com regulamin
Online
Wydaje sie ze to zle rozwiazanie. Powinno byc tak ze jesli juz wejdziesz na notowania on line, odswiezanie strony powinno odbywac sie automatycznie co sekunde bez twojej ingerencji. W moim przypadku tak wlasnie jest. Nie wiem czy to wogole mozna nazywac odswiezaniem, poprostu leci i juz.

--------------------------------------------------------------------------------
Energobioster

Marszałek

Wiadomości: 3509
29/01/2006 12:14:12
Online
bankrut wrote:
Wydaje sie ze to zle rozwiazanie. Powinno byc tak ze jesli juz wejdziesz na notowania on line, odswiezanie strony powinno odbywac sie automatycznie co sekunde bez twojej ingerencji. W moim przypadku tak wlasnie jest.


Tak jest, ale w naszych biurach maklerskich. Przecież ja opisuję jak działa Parkiet, a nie aplikacja notowań mojego Biura Maklerskiego.
Oceń 1 2 3 4 5


Temat: Odp:Propozycja dodatku do regulaminu forum odnosnie BANOWANIA !!!!!!!!!!

bankrut

Generał

Wiadomości: 1147
29/01/2006 12:21:22
Lokalizacja: parkiet.com regulamin
Online
Energobioster wrote:
bankrut wrote:
Energo daje glowe ze admin to przeczyta, jak nie tu to w dziale Uwagi i Bledy. Informowalem wczesniej iz watek w poniedzialek wieczorem zostanie przeniesiony do w/w dzialu


Dzięki Bankrut.
Wiesz, najbardziej denerwuje mnie to, że odpalone okna z notowaniami danych spółek (z 1 ofertą on line) - zamiast odświerzać się co minutę, co minutę się wywalają ... A przecież ta usługa jest płatna ...
Niestety czasami zdarza się tak, że jest to moje jedyne dojście do notowań on-line (np kiedy jestem w pracy) . Domyślam się że wielu użytkowników ma podobny problem ....
Jeszcze jesienią, wszystko działało bez zarzutu.
PS
Jestem gotów za usługę płacić 3 razy drożej, byleby działała.



Z\tym wywalaniem masz do czynienia na laczu bankowym czy providera??
Nie wiem jakie masz lacza internetowe?

--------------------------------------------------------------------------------
Regulamin Parkiet. com --->http://www.parkiet.com/jforum/regulamin.jsp




Temat: Odp:Propozycja dodatku do regulaminu forum odnosnie BANOWANIA !!!!!!!!!!

bankrut

Generał

Wiadomości: 1147
29/01/2006 12:24:37
Lokalizacja: parkiet.com regulamin

Online
Swego czasu tez mialem podobny problem, pozniej okazalo sie ze wina lezala po stronie mojego operatora sieciowego.

--------------------------------------------------------------------------------
Regulamin Parkiet. com --->http://www.parkiet.com/jforum/regulamin.jsp




Temat: Odp:Propozycja dodatku do regulaminu forum odnosnie BANOWANIA !!!!!!!!!!

Energobioster

Marszałek

Wiadomości: 3509
29/01/2006 12:266
Online
bankrut wrote:
Energobioster wrote:
bankrut wrote:
Energo daje glowe ze admin to przeczyta, jak nie tu to w dziale Uwagi i Bledy. Informowalem wczesniej iz watek w poniedzialek wieczorem zostanie przeniesiony do w/w dzialu


Dzięki Bankrut.
Wiesz, najbardziej denerwuje mnie to, że odpalone okna z notowaniami danych spółek (z 1 ofertą on line) - zamiast odświerzać się co minutę, co minutę się wywalają ... A przecież ta usługa jest płatna ...
Niestety czasami zdarza się tak, że jest to moje jedyne dojście do notowań on-line (np kiedy jestem w pracy) . Domyślam się że wielu użytkowników ma podobny problem ....
Jeszcze jesienią, wszystko działało bez zarzutu.
PS
Jestem gotów za usługę płacić 3 razy drożej, byleby działała.



Z\tym wywalaniem masz do czynienia na laczu bankowym czy providera??
Nie wiem jakie masz lacza internetowe?


Mam wrażenie że się ze mnie nabijasz.
Powiedziałem - jestem pewien że nie jest to tylko mój problem, i już potwierdził to Opolgaz.
Nie mam najmniejszych kłopotów z łączami, a problem występuje bez względu na miejsce w którym korzystam z netu.

Oceń 1 2 3 4 5


Temat: Odp:Propozycja dodatku do regulaminu forum odnosnie BANOWANIA !!!!!!!!!!

Energobioster

Marszałek

Wiadomości: 3509
29/01/2006 12:28:38

Online
Cała tabela notowań - odświerza się bez problemu.
Tyle że w niej są ceny, nie ma ofert.
Oferty są w otwieranych oknach, a te już nie chcą się odświerzać.

Oceń 1 2 3 4 5


Temat: Odp:Propozycja dodatku do regulaminu forum odnosnie BANOWANIA !!!!!!!!!!

bankrut

Generał

Wiadomości: 1147
29/01/2006 12:29:19
Lokalizacja: parkiet.com regulamin

Online
Jesli tak, to ewidentnie winnym jest uslugodawca, czyli.....
pozdr

--------------------------------------------------------------------------------
Regulamin Parkiet. com --->http://www.parkiet.com/jforum/regulamin.jsp




Temat: Odp:Propozycja dodatku do regulaminu forum odnosnie BANOWANIA !!!!!!!!!!

Energobioster

Marszałek

Wiadomości: 3509
29/01/2006 12:30:45

Online
bankrut wrote:
Jesli tak, to ewidentnie winnym jest uslugodawca, czyli.....
pozdr


Taka sytuacja ma miejsce od czasów pamiętnych kłopotów Parkietu z serwerem, i rzekomej wymiany go na nowy.
Ta opcja po prostu nawala - wcześniej nic takiego nie miało miejsca, nigdy.

Oceń 1 2 3 4 5


Temat: Odp:Propozycja dodatku do regulaminu forum odnosnie BANOWANIA !!!!!!!!!!

bankrut

Generał

Wiadomości: 1147
29/01/2006 12:32:48
Lokalizacja: parkiet.com regulamin
Online
Energobioster wrote:
Cała tabela notowań - odświerza się bez problemu.
Tyle że w niej są ceny, nie ma ofert.
Oferty są w otwieranych oknach, a te już nie chcą się odświerzać.


Ja tam widze wszystko i ceny i oferty k/s w jednym miejscu.

--------------------------------------------------------------------------------
Regulamin Parkiet. com --->http://www.parkiet.com/jforum/regulamin.jsp




Temat: Odp:Propozycja dodatku do regulaminu forum odnosnie BANOWANIA !!!!!!!!!!

Energobioster

Marszałek

Wiadomości: 3509
29/01/2006 12:34:47

Online
Bankrut, ten sam problem mają ludzie w Warszawie, w Krakowie, w Katowicach ... Ostatni raz miało to miejsce podczas ostatniej sesji, tak jest CODZIENNIE.
Czy myślisz że traciłbym czas na pisanie głupot ?!
Sprawdziłem i wiem co piszę.
To błąd po stronie PARKIETU.
Oceń 1 2 3 4 5


Temat: Odp:Propozycja dodatku do regulaminu forum odnosnie BANOWANIA !!!!!!!!!!

Energobioster

Marszałek

Wiadomości: 3509
29/01/2006 12:36:23
Online
bankrut wrote:
Energobioster wrote:
Cała tabela notowań - odświerza się bez problemu.
Tyle że w niej są ceny, nie ma ofert.
Oferty są w otwieranych oknach, a te już nie chcą się odświerzać.


Ja tam widze wszystko i ceny i oferty k/s w jednym miejscu.


A czy ja napisałem że są w jakimś innym miejscu ?
Napisałem że okna notowań on-line zamiast się odświerzać, wywalają się.
Cały parkiet też się wiesza podczas sesji - nie zauważyłeś ?
Dla mnie koniec dyskusji, zwróciłem uwagę na problem, opisałem mechanizm działania. Nic więcej nie mogę zrobić.
Prosiłem tylko o przekazanie komuś wyżej ...


Ostatnio zmieniony 29 sty 2006 14:11 przez bankrut, łącznie zmieniany 3 razy.
Regulamin Parkiet.com -> http://www.parkiet.com/jforum/regulamin.jsp [-o<
Dobry inwestor musi pozbyc sie swoich fantazji.

REKLAMA


Wróć do „Uwagi i błędy”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości