Lista przebojów. Jakie typy na maj 2013?

dyskusja o tym co nas czeka na rynkach
abp.CZARNAZARAZA
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 281
Rejestracja: 24 mar 2013 18:08

Postautor: abp.CZARNAZARAZA » 03 maja 2013 23:24

cholera za wczesnie się pochwaliłem, a miałem jeszcze w poniedziałek dopakować 10 :wink:

REKLAMA


abecadlo
Młodszy chorąży
Posty: 519
Rejestracja: 25 mar 2013 17:42

Postautor: abecadlo » 03 maja 2013 23:39

Moje typy na maj:
143,30 - KGHM - wzrost
4.86 - Milenium - odbije się od 5,00 - 5,10zł
81,00 - JSW - wzrost [nieduży]
8,35 - TVN - spadek
61,50 - KRUK - wzrost
4,69 - Synthos - wzrost
7,50 - GTC - spadek
442,55 - PZU - spadek

EDIT:
Dopisałem kursy z dnia 2 maja, tak żeby można było sprawdzić.


:wink:

Użytkownik z banem
Sierżant
Posty: 64
Rejestracja: 04 maja 2013 00:07

Postautor: Użytkownik z banem » 04 maja 2013 00:11

UWAGA dramat spółki EEX i jej akcjonariuszy. Raport roczny pokazuje co się stało ze spółką w 2012 r. DRAMAT!!!!

- spadek przychodów rok do roku o prawie 58% :shock: :shock: :shock: :shock:

- zysk z działalności operacyjnej z 8 mln na plusie spadł do poziomu ujemnego 1,5 mln straty :shock: :shock: :shock: :shock:

- zysk netto potężny spadek i strata na poziomie prawie 1,9 mln zł :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

- przepływy finansowe pokazują jednak bardziej złożoną skalę problemu, ta spółka przeżywa prawdziwe załamanie

UWAGA a teraz prawdziwy szok i największe zagrożenie dla spółki ZOBOWIĄZANIA


Dramatycznie spada wartość księgowa na jedną akcję z 2,73 zł do 2,28

- gwałtowy wzrost zobowiązań o UWAGA

z 3,8 mln zł o 7 mln nowych zobowiązań do 10,8 mln zł :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

kapitały własne spadają szybciutko z ponad 28 mln zł do 23,6 mln zł.
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:



Zwróćcie uwagę na zobowiązania. Istny dramat. prawie 11 mln zł podczas gdy kapitały spadają w dramatycznym tempie.



A teraz kolejna dramatyczna pozycja w sprawozdaniu czyli koszty ogólnego zarządu

Wzrost z 1,5 mln zł na prawie 2,4 mln zł. Co oni z ta kasą wyprawiają. Czemu nie omówią dokładnie tej pozycji????

Hatatitla
Podporucznik
Posty: 13078
Rejestracja: 22 sty 2012 00:23

Postautor: Hatatitla » 04 maja 2013 01:48

chcecie typa? :wink:
proszę.....

Obrazek

oczywiscie naganiam, bo już mam :lol:
dywidenda na razie tylko 3 gr. na akcje, ale jest to juz pewien sygnał....
trzeba ruszyc, a poleci :wink: 0.80 juz skubneli 1/3 tego co stało.....
dalej w miare pusto.....zaisię widać az zbyt wyraźnie - 150% piechota nie chodzi....
pozdro i życze udanych wyborów :D
ASS
pokazałeś wykres na którym nie ma sygnału wejścia, równie dobrze może się wybić dołem jak i górą. Ruletka, skoro już masz to znaczy że kupujesz na zasadzie chciejstwa i wydaje mi się - "chciałbym żeby wybiło górą a nie dołem"
Może Ci się uda, z tego co narysowałeś prawdopodobieństwo wynosi mniej niż 50% bo główny trend jest spadkowy ...

abp.CZARNAZARAZA
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 281
Rejestracja: 24 mar 2013 18:08

Postautor: abp.CZARNAZARAZA » 04 maja 2013 11:02

chcecie typa? :wink:
proszę.....

Obrazek

oczywiscie naganiam, bo już mam :lol:
dywidenda na razie tylko 3 gr. na akcje, ale jest to juz pewien sygnał....
trzeba ruszyc, a poleci :wink: 0.80 juz skubneli 1/3 tego co stało.....
dalej w miare pusto.....zaisię widać az zbyt wyraźnie - 150% piechota nie chodzi....
pozdro i życze udanych wyborów :D
ASS
pokazałeś wykres na którym nie ma sygnału wejścia, równie dobrze może się wybić dołem jak i górą. Ruletka, skoro już masz to znaczy że kupujesz na zasadzie chciejstwa i wydaje mi się - "chciałbym żeby wybiło górą a nie dołem"
Może Ci się uda, z tego co narysowałeś prawdopodobieństwo wynosi mniej niż 50% bo główny trend jest spadkowy ...
:shock:
no bo sygnał wejścia to tu trzeba zrobić.....ty byś chciał wszystko dostać za darmo na tacy, może jeszcze za ciebie kupić, sprzedać, odprowadzić podatek i ulokować zyski tak, abyś ich nie roztrwonił jak na ursusie, gdzie pomimo sygnału wyjścia większość siedziała i patrzyła jak traktor zjeżdża z 4.50 :arrow: 2,75

Hatatitla
Podporucznik
Posty: 13078
Rejestracja: 22 sty 2012 00:23

Postautor: Hatatitla » 04 maja 2013 12:13


no bo sygnał wejścia to tu trzeba zrobić
no i sam sobie odpowiedziałeś. Reszta Twojego posta to wymysły, nie będę sie do nich szczegółowo odnosił. Nawet gdyby to było prawdą, to jeśli ktoś kupił akcje poniżej 1 zł i trzyma je pomimo spadku z 4 na 3 - nie robi nic złego, tym bardziej że uniknął zapłacenia 19% podatku i może tą kasę reinwestować, pomnażać w kolejnym roku. Gdy ma sie spory zapas zysku, nie trzeba uciekać przed korektą.

ps
19% podatku to różnica jak między 3 a 3,60. A od 3,60 do 4 to już ledwo 10%. A Ty piszesz o trwonieniu zysków ...

Kelt9
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2884
Rejestracja: 02 gru 2011 22:18
Lokalizacja: z ciemności

Postautor: Kelt9 » 04 maja 2013 16:49

to i ja dorzucę moje typy na maj - coś dla chudych portfeli i dla grubych
taki Flip i Flap :wink: (żeby nie zaśmiecać wątku to takie 2 naj.obiecujące)

NANOTEL ( New Connect )
wykres historyczny tygodniowy liniowy /log/ + wskaźnik A/D

http://i.imgur.com/MAvYlMk.png
Obrazek





TP SA ( Wig20 )
dzienne kreski

http://i.imgur.com/sqpgyKv.png
Obrazek
Obrazek
>>> >>> >>> NIGDY DOŚĆ I BEZ KOŃCA <<< < <<<
Ciesz się swoimi pasjami i żyj życiem. Nie pozwól by Twoje pasje zmieniły się w obsesje.

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7272
Rejestracja: 07 lip 2010 13:13

Postautor: 3mldEUR » 04 maja 2013 19:06

Co ja widzę, oficjalny wątek do naganiania :shock:
CHERNOBYFULL + WARDEVIL + NOWA SPÓŁKA DUAL-USE (NATO DIANA)
https://biznes.pap.pl/pl/news/listings/ ... -2023-2026

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7272
Rejestracja: 07 lip 2010 13:13

Postautor: 3mldEUR » 04 maja 2013 19:11

No dobra, skorzystam z okazji, chociaz nie mam typa na maj, ale nie wiadomo, czy w czerwcu coś takiego będzie jeszcze przypięte :wink:

a więc do rzeczy...

...jest duża szansa, że właśnie w czerwcu zostanie zarejestrowane pierwsze biopodobne przeciwciało monoklonalne na rynku regulowanym. Jest to lek Celltrionu biopodobny do Remicade (infliximab): http://www.ft.com/intl/cms/s/2/3b389dae ... abdc0.html

Lek Celltrionu jest już zarejestrowany w Korei, jednak to rejestracja w UE wywoła niemałe poruszenie w mediach. Dlaczego? Będzie to pierwszy biopodobny lek biotechnologiczny o bardzo złożonej budowie (znacznie bardziej niż dotychczas rejestrowane leki biopodobne pierwszej generacji) zarejestrowany na rynku regulowanym.

Z powyższego linku możemy też dowiedzieć się, jak długo jest już rozpatrywany wniosek Celltrionu - czyli od marca 2012. To długo, biorąc pod uwagę standardowy czas 210 dni: http://www.ema.europa.eu/ema/index.jsp? ... 000129.jsp (Pytania 31 pokazuje skąd wziął się okres 210 dni). Trzeba jednak pamiętać, że lek Celltrionu to pierwsze biopodobne przeciwciało monoklonalne rozpatrywane przez EMA i pewnie sam regulator uczy się czego wymagać i o co pytać. Kolejne aplikacje będą zapewne rozpatrywane szybciej.

I teraz jeden z najważniejszych linków dla osób śledzących poczynania Mabionu i jego konkurencji - warto mieć go w ulubionych i co jakiś czas do niego zaglądać: http://www.ema.europa.eu/ema/index.jsp? ... 000349.jsp
Pod powyższym linkiem EMA co miesiąc podaje do publicznej wiadomości informacje o aktualnie rozpatrywanych aplikacjach. I tak w najnowszym zestawieniu z kwietnia: http://www.ema.europa.eu/docs/en_GB/doc ... 142012.pdf
na str. 4 mamy zestawienie rozpatrywanych wniosków o rejestrację leków generycznych i biopodobnych. Jeśli przyjrzymy się temu zestawienie to widać wyraźnie, że w chwili obecnej jedynym przeciwciałem monoklonalnym, do którego EMA rozpatruje wnioski na leki biopodobne, jest infliximab. Oznacza to, że w kwietniu EMA nie rozpatrywała żadnego wniosku o rejestrację leku biopodobnego do rituximabu. Czyli nikt z konkurentów do leku MabionCD20 jeszcze nie złożył wniosku o rejestrację w UE. Gdy to się stanie to włączymy stopery i będziemy odliczać czas, jaki będzie dzielił pierwszego konkurenta do czasu, aż aplikacja na MabionCD20 również zostanie złożona. Na chwilę obecną najbardziej zaawansowany konkurent dla MabionCD20 znajduje się na tym samym etapie rozwoju, czyli w III fazie badań klinicznych.

Natomiast wracając do możliwości rejestracji pierwszego biopodobnego przeciwciała monoklonalnego przez EMA (co prawdopodobnie będzie miało miejsce w czerwcu): ja liczę na duże zainteresowanie tym faktem rynków finansowych, bo otwiera to nowy etap rozwoju biotechnologii. Będzie to wejście na rynek regulowany pierwszego biopodobnego leku biotechnologicznego drugiej generacji - a konkretniej leku należącego do najlepiej sprzedającej się grupy leków biotechnologicznych na świecie. Ta grupa to przeciwciała monoklonalne, do której należą miedzy innymi 2 najlepiej sprzedające się leki na świecie (biorąc pod uwagę zarówno leki biotechnologiczne jak i chemiczne) w 2012 roku czyli Humira i Remicade: http://www.genengnews.com/insight-and-i ... 75/?page=2
CHERNOBYFULL + WARDEVIL + NOWA SPÓŁKA DUAL-USE (NATO DIANA)
https://biznes.pap.pl/pl/news/listings/ ... -2023-2026

Hatatitla
Podporucznik
Posty: 13078
Rejestracja: 22 sty 2012 00:23

Postautor: Hatatitla » 05 maja 2013 01:50

maj to czas wyników spółek, może być niebezpieczny dla posiadaczy akcji spółek które pokażą słabe wyniki. Poza tym zwyczajowo maj to okres korekty w USA, u nas nie będzie wzrostów gdy tam będą spadki.
Podsumowując - ostrożnie z tymi typami na maj ;)

real
Chorąży sztabowy
Posty: 4618
Rejestracja: 05 maja 2013 13:26

Postautor: real » 05 maja 2013 13:38

Wielki sukces odniósł Vivid Games (czego zupełnie nie odzwierciedla kurs) - 15 maja opublikują wyniki - jeśli będą dobre będzie tu powtórka z ubotline (kurs razy 4).

A że będą dobre wystarczy spojrzeć jak doskonale sobie rdzą gry Vivid Games w sklepach Google Play i iTunes!

Real Boxing
Speedway GP 2013
Ski Jumping Pro
Neon Mania

wszystko jest tu:
http://www.appannie.com/app/android/com ... 2013-05-04
należy wybrać grę i sklep :) Oczywiście największym hitem jest Real Boxing!

tom-reds
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2532
Rejestracja: 14 lut 2013 20:09

Postautor: tom-reds » 05 maja 2013 15:00

PMI


:lol: :lol: :lol:

tom-reds
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2532
Rejestracja: 14 lut 2013 20:09

Postautor: tom-reds » 05 maja 2013 15:26

- przychody netto ze sprzedaży na poziomie 170.000.000,00 zł, przy czym wcześniejsza prognoza
zakładała osiągnięcie jednostkowo 90.000.000,00 zł (wzrost o 88,89%);
- zysk netto na poziomie 6.000.000,00 zł przy czym wcześniejsza prognoza zakładała osiągnięcie
3.000.000,00 zł (wzrost o 100,00%).

Spółka planuje wypłatę 50% zysków za 2013 rok w formie dywidendy lub skupu akcji .



PRECIOUS METAL INVESTMENT S.A.: Zawiadomienie z art. 69 Ustawy o ofercie publicznej &#8211; przekroczenie powyżej 10 % w ogólnej liczbie głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki

http://www.bankier.pl/wiadomosc/PRECIOU ... 08067.html


wszystko w temacie :lol:

Apacz
Podporucznik
Posty: 12170
Rejestracja: 15 maja 2010 19:52

Postautor: Apacz » 05 maja 2013 17:42

Jakby potraktowac lacznie maj i czerwiec to jakas czesc mozna zaryzykowAc z PBG i Rafako :o :lol:
No risk, no fun :-)

Devil
Starszy chorąży
Posty: 1642
Rejestracja: 18 gru 2012 22:53
Lokalizacja: Twierdza Wrocław

Postautor: Devil » 05 maja 2013 23:08

Wielki sukces odniósł Vivid Games (czego zupełnie nie odzwierciedla kurs) - 15 maja opublikują wyniki - jeśli będą dobre będzie tu powtórka z ubotline (kurs razy 4).

A że będą dobre wystarczy spojrzeć jak doskonale sobie rdzą gry Vivid Games w sklepach Google Play i iTunes!

Real Boxing
Speedway GP 2013
Ski Jumping Pro
Neon Mania

wszystko jest tu:
http://www.appannie.com/app/android/com ... 2013-05-04
należy wybrać grę i sklep :) Oczywiście największym hitem jest Real Boxing!
Niezauważona :shock: i z zaniżonym kursem spólka ale po wynikach za 1Q to się szybko zmieni...
"...uważaj jak tańczysz, bo życiowy parkiet bywa śliski..."
"Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd, z prądem płyną śmiecie"


Wróć do „Prognozy”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości