Domek z kart z WIG 20 sie sypie....

dyskusja o tym co nas czeka na rynkach
grubaspekula
Starszy chorąży
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2014 13:24

Postautor: grubaspekula » 03 mar 2015 14:22

Nasz narodowy skarb węgiel paskudnie dzis cuchnie inwestorom....

Wiesz tylko ten nieprzyjemny swąd to tak na prawdę rozlał się po wszystkich światowych rynkach wegla i nikt teraz łatwo nie ma. Świat musi powalczyć z deflacją i rozruszać popyt wewnętrzny. Wtedy mocniej ruszy przemysł i wszystko wróci na właściwe tory. Ja powtarzam deflacja jest rakiem, który nie leczony zabija. 8)

REKLAMA


Zawodowiec40
Chorąży sztabowy
Posty: 6113
Rejestracja: 21 gru 2011 18:34
Lokalizacja: SirVulcano-St.Choraży Sztabowy "zdradzony o świcie"

Postautor: Zawodowiec40 » 03 mar 2015 14:30

po ktorej ty stronie stoisz??:) twoj interes to jak najwyzsza deflacja chlopie..:)
Nasz narodowy skarb węgiel paskudnie dzis cuchnie inwestorom....

Wiesz tylko ten nieprzyjemny swąd to tak na prawdę rozlał się po wszystkich światowych rynkach wegla i nikt teraz łatwo nie ma. Świat musi powalczyć z deflacją i rozruszać popyt wewnętrzny. Wtedy mocniej ruszy przemysł i wszystko wróci na właściwe tory. Ja powtarzam deflacja jest rakiem, który nie leczony zabija. 8)

grubaspekula
Starszy chorąży
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2014 13:24

Postautor: grubaspekula » 03 mar 2015 14:34

po ktorej ty stronie stoisz??:) twoj interes to jak najwyzsza deflacja chlopie..:)
Nasz narodowy skarb węgiel paskudnie dzis cuchnie inwestorom....

Wiesz tylko ten nieprzyjemny swąd to tak na prawdę rozlał się po wszystkich światowych rynkach wegla i nikt teraz łatwo nie ma. Świat musi powalczyć z deflacją i rozruszać popyt wewnętrzny. Wtedy mocniej ruszy przemysł i wszystko wróci na właściwe tory. Ja powtarzam deflacja jest rakiem, który nie leczony zabija. 8)


Że tak powiem nic bardziej mylnego. Mój podstawowy biznes na tym niestety cierpi. Co do ruchów na rynku FOREX to mi to wisi. A co do giełdy nie do końca. 8) Złożone co? 8)

Zawodowiec40
Chorąży sztabowy
Posty: 6113
Rejestracja: 21 gru 2011 18:34
Lokalizacja: SirVulcano-St.Choraży Sztabowy "zdradzony o świcie"

Postautor: Zawodowiec40 » 03 mar 2015 14:38

Czyli wolisz jak to co zarobisz na GPW zeby zjadla ci inflacja:) OK
po ktorej ty stronie stoisz??:) twoj interes to jak najwyzsza deflacja chlopie..:)
Nasz narodowy skarb węgiel paskudnie dzis cuchnie inwestorom....

Wiesz tylko ten nieprzyjemny swąd to tak na prawdę rozlał się po wszystkich światowych rynkach wegla i nikt teraz łatwo nie ma. Świat musi powalczyć z deflacją i rozruszać popyt wewnętrzny. Wtedy mocniej ruszy przemysł i wszystko wróci na właściwe tory. Ja powtarzam deflacja jest rakiem, który nie leczony zabija. 8)


Że tak powiem nic bardziej mylnego. Mój podstawowy biznes na tym niestety cierpi. Co do ruchów na rynku FOREX to mi to wisi. A co do giełdy nie do końca. 8) Złożone co? 8)

have_a_nice_trip
Chorąży
Posty: 962
Rejestracja: 03 lis 2010 16:32

Postautor: have_a_nice_trip » 03 mar 2015 14:44

Nie dramatyzowałbym. Źle się wam żyje w Polsce? Tylko tak szczerze, bez politykowania. Świat w obecnych czasach daje tyle możliwości samorealizacji zawodowej, biznesowej. Granice sa otwarte, rynki pracy również. SMiało sami możecie zobaczyć jak to "łatwo" i "dużo" zarabia się za granicą. 8)
Dobrze się żyje, ale wiesz dlaczego? Dlatego ze mam dostęp do rynków zagranicznych. Gdyby nie to byłbym skazany na *** w rodzaju WGP, szefa w rodzaju Durczoka - gdybym zdecydował sie na etat, albo wchodzenie w układy i układziki - gdybym zdecydował się na własną działalność. W Polsce największe pieniądze robia Ci, którzy mają dostęp do pieniędzy z podaktów i maja stanowiska. Możesz być skończonym *** - ale jak masz stanowisko jesteś kimś i masz kasę. W tym zakresie nic się nie zmieniło od 1945.

Huckleberry
Młodszy chorąży
Posty: 469
Rejestracja: 22 sty 2015 19:53

Postautor: Huckleberry » 03 mar 2015 15:10

Jakby było źle, to w sobotnie popołudnie średnia wieku samochodu na 5-cio piętrowym parkingu przy galerii w moim mieście wynosiła by więcej niż 4 lata. I parking byłby zatkany w mniej niż 80%.

A tak nie jest.

abe
Chorąży sztabowy
Posty: 6234
Rejestracja: 11 sty 2014 12:55

Postautor: abe » 03 mar 2015 15:12

Jakby było źle, to w sobotnie popołudnie średnia wieku samochodu na 5-cio piętrowym parkingu przy galerii w moim mieście wynosiła by więcej niż 4 lata. I parking byłby zatkany w mniej niż 80%.

A tak nie jest.
ogladasz maly wycinek rzeczywistosci
i odnosis to calosci
a to blad

:lol:
w moskwie przy centrach handlowych srednia wieku aut jest jeszcze mniejsza :lol:

abe
Chorąży sztabowy
Posty: 6234
Rejestracja: 11 sty 2014 12:55

Postautor: abe » 03 mar 2015 15:18

tak naprawde jest *** n i a

sprzedaz detaliczna niedawno podalwali wzrosla o dziesiate czesci procenta
produkcja przemyslowa to samo
jeszcze kilka lat temu to byly dynamiki DWUCYFROWE

w ciagu ostatnich kilku lat liczba pracujacych za pensje minimalna wzrosla DWUKROTNIE
nie mowiac o liczbie etatow smieciowych gdzie nawet na molestowanie i mobbing nie ma jak sie poskarzyc :lol:
itd itp
mozna tak wymieniac
ale COS W TEPYM SPOLECZENSTWIE DRGNELO
NAWET UFRANKOWIONE LEMINGi POWIEDZIALY DOSC I WYSZLY NA ULICE
:lol:

abe
Chorąży sztabowy
Posty: 6234
Rejestracja: 11 sty 2014 12:55

Postautor: abe » 03 mar 2015 15:20

a wig20 idzie testowac luke z 23 stycznie ktorej i tak nie obroni

grubaspekula
Starszy chorąży
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2014 13:24

Postautor: grubaspekula » 03 mar 2015 15:21

Nie dramatyzowałbym. Źle się wam żyje w Polsce? Tylko tak szczerze, bez politykowania. Świat w obecnych czasach daje tyle możliwości samorealizacji zawodowej, biznesowej. Granice sa otwarte, rynki pracy również. SMiało sami możecie zobaczyć jak to "łatwo" i "dużo" zarabia się za granicą. 8)
Dobrze się żyje, ale wiesz dlaczego? Dlatego ze mam dostęp do rynków zagranicznych. Gdyby nie to byłbym skazany na *** w rodzaju WGP, szefa w rodzaju Durczoka - gdybym zdecydował sie na etat, albo wchodzenie w układy i układziki - gdybym zdecydował się na własną działalność. W Polsce największe pieniądze robia Ci, którzy mają dostęp do pieniędzy z podaktów i maja stanowiska. Możesz być skończonym *** - ale jak masz stanowisko jesteś kimś i masz kasę. W tym zakresie nic się nie zmieniło od 1945.
Pytanie co dla ciebie są te duże pieniądze na stanowisku. 8) W mojej firmie średnia płaca to 4000 zł na rękę, ale brygadziście płacę 18 euro na godzinę, netto. Kadra mi się nie zmienia od 3 lat, nie ma picia w pracy. I co najważniejsze nie ma związków. Pieniądze płacę im na czas a i tak jestem zadowolony. I co najważniejsze moich pracowników chwali się w Niemczech, Anglii i Polsce. 8) Dlatego uważam, że mocno generalizujesz.

pswychologtlumu
Starszy chorąży
Posty: 1015
Rejestracja: 22 gru 2014 21:39

Postautor: pswychologtlumu » 03 mar 2015 15:27

Można wiedzieć czym zajmuje się twoja firma? :shock:
c'est la vie

grubaspekula
Starszy chorąży
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2014 13:24

Postautor: grubaspekula » 03 mar 2015 15:30

Można wiedzieć czym zajmuje się twoja firma? :shock:

ta akurat wylewaniem stropów w budynkach wyższych niż 10 pięter 8)

Trolejbus
Porucznik
Posty: 29994
Rejestracja: 07 sie 2005 14:10

Postautor: Trolejbus » 03 mar 2015 15:50

Jaki przyjemny wątek, też sobie nabiję posta. :wink:
"Chcesz mieć hossę? Bądź jak James Bond: kup trochę akcji i uratuj  świat." - Trolejbus.
Wróżbici z Parkietu: viewtopic.php?f=1&t=229359

abe
Chorąży sztabowy
Posty: 6234
Rejestracja: 11 sty 2014 12:55

Postautor: abe » 03 mar 2015 15:52

kiedy sp500 minie wig20?

grubaspekula
Starszy chorąży
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2014 13:24

Postautor: grubaspekula » 03 mar 2015 15:52

Jaki przyjemny wątek, też sobie nabiję posta. :wink:

trolejbus ty lepiej zawalcz o jakiś cudofix na koniec bo inaczej dzisiaj 5 miejsce zajmę. 8)


Wróć do „Prognozy”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości