Typy na next week.

dyskusja o tym co nas czeka na rynkach
abe
Chorąży sztabowy
Posty: 6234
Rejestracja: 11 sty 2014 12:55

Postautor: abe » 01 lis 2015 11:08

widzicie ten kondukt zalobny?

to smierc 3 RP
w 2005 miala zawal

teraz zeszla na dobre do krainy wiecznych łowow

REKLAMA


sADAM
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2899
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: sADAM » 01 lis 2015 11:59

Mnie osobiście podoba się BVT na New Connect.

*Spółka zajmuje się rynkiem wierzytelności. W porównaniu do Kruka czy Votum zdecydowanie tańsza jeśli chodzi o wskaźnik c/z, Sektor ten jest bardzo mocny i wyróżnia się na tle rynku.
*zysk BVT za 2015 ma wynieść 2,5 mln
*planowane c/z na rok 2015 przy cenie 1,78 zł to tylko 7,5
*mało akcji w obrocie bo tylko 800 tys sztuk (małe ff)

... mam kupione :D
http://stooq.pl/q/h/?s=bvt chyba 318 tyś
spółka jest dopiero niecały miesiąc na rynku new więc trochę trzeba uważać
a przepraszam :) zaraz po wejściu trochę akcji poszło w rynek :D
... Jakby kurs wystrzelił na 3 zł to nadal byłoby tanio bo c/z wynosiłby 13. Na dzień dzisiejszy trzeba szukać pereł na NC. Jak macie ciekawe spółki z NC to z chęcią poznam Wasze zdanie.
A potem niech każdy wyciąga wnioski sam

Trolejbus
Porucznik
Posty: 29994
Rejestracja: 07 sie 2005 14:10

Postautor: Trolejbus » 01 lis 2015 13:05

Wiele spółek ma ekstremalnie niskie c/z i nie rosną, rosną tylko balony. :roll:
"Chcesz mieć hossę? Bądź jak James Bond: kup trochę akcji i uratuj  świat." - Trolejbus.
Wróżbici z Parkietu: viewtopic.php?f=1&t=229359

manyman
Chorąży sztabowy
Posty: 4484
Rejestracja: 18 sty 2006 01:04
Lokalizacja: TRÓJMIASTO

Postautor: manyman » 01 lis 2015 13:09

Wiele spółek ma ekstremalnie niskie c/z i nie rosną, rosną tylko balony. :roll:
dawaj typy :lol:

Trolejbus
Porucznik
Posty: 29994
Rejestracja: 07 sie 2005 14:10

Postautor: Trolejbus » 01 lis 2015 15:29

Wiele spółek ma ekstremalnie niskie c/z i nie rosną, rosną tylko balony. :roll:
dawaj typy :lol:
Nie róbcie tu drugiego bankiera. :lol:



Ok 100 spółek co sesję ma przyzwoity obrót, reszta tragedia. Nie ma więc dużego wyboru. :roll:


Chcę taką analizę zrobić co sesję, ale nie wiem, co jest 'ważniejsze', tzn. co brać przy analizie pod uwagę, by wybrać te spółki, gdzie coś się na nich dzieje: wolumen obrotu czy wartość obrotu? Jak wiadomo, jedna spółka kosztuje 50 gr, inna może kosztować i 400 zł. Co wg was jest bardziej miarodajne? Wolumen czy wartość obrotu? A może ilość zawieranych transakcji?


Np. jeśli chodzi o NC to pierwsza piątka z piątkowego zamknięcia wygląda następująco:

spółka---------wolumen obrotu [ szt] ------wartość obrotu[ PLN] ---- ilość transakcji
FLYPL -------- 2 364 893--------------------------- 847 641------------------------461
FARM51-------------19 045 ------------------------- 263 773 ------------------------ 88
VIVID-----------------36 483---------------------------253 898--------------------------96
01CYBATON ------79 810 -------------------------246 238-------------------------169
BIOMAX --------1 793 221-------------------------244 988 -------------------------160

P.S. 1. Przejrzałem kilka ostatnich raportów spółek z NC i tak się zastanawiam, jak to możliwe, że mimo, że co kwartał notują duże straty to dalej są na grajdole? Czemu część z nich nie bankrutuje? Spadek notowań do 1 gr. nie zawsze musi być jednoznaczny z bankructwem, tymczasem te spółki kosztują znacznie więcej a wyniki mają tragiczne. Czemu takie spółki na grajdół się ładują, skoro potem pokazują rozczarowujące wyniki? Czy to są zwykłe bankomaty? :roll:

P.S. 2. Tydzień temu była cisza wyborcza a dziś cisza związana z świętem Wszystkich Świętych. Jeszcze kilka godzin i na forumie się zrobi gwarno jak w kurniku. :roll:
"Chcesz mieć hossę? Bądź jak James Bond: kup trochę akcji i uratuj  świat." - Trolejbus.
Wróżbici z Parkietu: viewtopic.php?f=1&t=229359

Jot23
Kapitan
Posty: 55920
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 01 lis 2015 20:31

Wpływowy poseł umiera na ciężką chorobę. Jego dusza trafia do Nieba i wita go Święty Piotr.

Witaj w Niebie. Zanim tu zamieszkasz, musimy rozwiązać tylko jeden problem. Mamy to pewne zasady i nie jestem pewien, co z tobą zrobić.
Jak to co - wpuśćcie mnie - mówi poseł.
Cóż, chciałbym, ale mamy polecenia z samej góry. Zrobimy tak - spędzisz jeden dzień w Piekle i jeden dzień w Niebie. Potem możesz sobie wybrać, gdzie chcesz spędzić wieczność.
Serio, ja już wiem - chcę trafić do Nieba - mówi poseł.
Wybacz, ale mamy swoje zasady.

Po tych słowach, Święty Piotr odprowadza go do windy i poseł zjeżdża w dół, dół, dół wprost do Piekła. Drzwi otwierają się i poseł jest pośrodku pełnego zieleni pola golfowego. W tle jest restauracja, a przed nią stoją wszyscy jego przyjaciele oraz inni politycy, którzy pracowali z nim. Wszyscy są szczęśliwi i świetnie się bawią. Podbiegają do posła i witają go, ściskają oraz wspominają stare dobre czasy, gdy bogacili się kosztem zwykłych ludzi. Potem grają w golfa a następnie jedzą kolację z kawiorem i czerwonym winem. Jest także Szatan który jest naprawdę fajnym i sympatycznym gościem - świetnie się bawi i tryska humorem opowiadając dowcipy. Poseł bawi się tak doskonale, że nim się zorientuje, minie jego czas. Wszyscy ściskają go i machają na pożegnanie, gdy winda rusza w górę. Winda jedzie, jedzie i jedzie - aż drzwi się otwierają w Niebie, gdzie czeka na niego Święty Piotr.

Czas odwiedzić Niebo.

I tak mijają 24 godziny, w których mąż stanu spędza czas z duszyczkami na skakaniu z chmurki na chmurkę, graniu na harfach i śpiewaniu. Bawią się całkiem nieźle i nim się zorientuje, doba mija i powraca Święty Piotr.

Cóż - spędziłeś jeden dzień w Piekle i jeden dzień w Niebie. Wybierz zatem swój los.

Poseł myśli chwilkę i odpowiada. Cóż, nigdy nie myślałem, że to powiem. To znaczy - w Niebie jest naprawdę cudownie, ale myślę, że lepiej mi będzie w Piekle.

Tak więc Święty Piotr odprowadza go do windy i poseł jedzie w dół, dół, dół... - wprost do Piekła. Otwierają się drzwi i poseł jest pośrodku pustyni pokrytej śmieciami i odpadkami. Widzi wszystkich swoich przyjaciół ubranych w szmaty, zbierających śmieci do czarnych, plastikowych toreb. Nagle podchodzi do posła Szatan i klepie go po ramieniu.

"Nie rozumiem! - mówi senator. Jeszcze wczoraj było tu pole golfowe, restauracja, jedliśmy kawior, tańczyliśmy i bawiliśmy się świetnie. Teraz jest tu tylko pustynia pełna śmieci, a moi przyjaciele wyglądają strasznie!

Szatan spogląda na posła, uśmiecha się i mówi:
Wczoraj mieliśmy kampanię wyborczą! A dziś na nas zagłosowałeś. Już jest po wyborach.
JAK TO KTOS ZWYKLA PISYWAC

CAAALAA PRAWDAA :twisted: :lol:
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

Spekulancik
Sierżant sztabowy
Posty: 179
Rejestracja: 15 maja 2014 22:20

Postautor: Spekulancik » 01 lis 2015 21:03

Novina dobra.

Ryba15
Starszy chorąży
Posty: 1924
Rejestracja: 12 sty 2015 20:31

Postautor: Ryba15 » 01 lis 2015 21:18

Co maja Ci dać za typy jak leszcz bez Akcji chodzi
Laptop wisi na esce po 2050 branej i na flayu po 10 zl

Jot23
Kapitan
Posty: 55920
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 01 lis 2015 22:38

OJ TAM OJ TAM

JAK SIE NIE WYWROCISZ
TO SIE NIE NAUCZYSZ

:twisted: :lol:
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

uszat
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2133
Rejestracja: 27 sie 2015 23:14
Lokalizacja: Kawalerka w Częstej

Postautor: uszat » 01 lis 2015 22:49

hawelka wystartuje na gornych po infir z piatku na dolnych pewnie ifc a co pozniej napisze po sesji :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: co za tuman moze taki temat zapodac co to jest przeglad portfela :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

DON_MARIO_PATROWICZ
Młodszy chorąży
Posty: 522
Rejestracja: 06 sie 2015 08:54

Postautor: DON_MARIO_PATROWICZ » 01 lis 2015 23:26

IFC,FLY.PL GÓRNE PEWNIE PO INFIE :roll:


A TANIE WSZYSTKIE SPÓŁKI PATROWICZA WIEC :lol:

Fugazi!
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7923
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: inąd

Postautor: Fugazi! » 01 lis 2015 23:39

wroble cwierkaja, ze na platynowych inwestycjach ma byc grubo....


Wróć do „Prognozy”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości