Pryzmont daje RPP 135% szans!!!

dyskusja na temat instrumentów pochodnych
Jot23
Kapitan
Posty: 55914
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Pryzmont daje RPP 135% szans!!!

Postautor: Jot23 » 26 cze 2005 22:23

cytuje z łykendowej (bo 5+20+70+25+15 to daje tyle):

rozważmy poszczególne możliwości. 1) Brak zmian stóp i nastawienia - 5% szans (to moja ocena) i byłaby to decyzja tak kuriozalna, że ja nie potrafiłbym jej wytłumaczyć ani zrozumieć. 2) Brak obniżki i zmiana nastawienia na łagodne - 20% szans - znacznie ograniczyłoby to oczekiwania rynku co do skali redukcji stóp w tym roku. Rynek kontraktów FRA pokazuje teraz, że do końca roku stopy mogą spaść w sumie nawet o 100 punktów. (Ja od dawna twierdzę, że w tym roku zobaczymy jeszcze tylko 50 pb. - choć jeśli RPP obniży teraz 50 pb. to należy oczekiwać 75 pb. do końca roku). Jedynie zmiana nastawienia zapewne przeceni rynek długi i GPW. Zagranicy bowiem się to nie spodoba. 3) Obniżka 25 pb. i zmiana nastawienia na neutralne- 70% szans - najlepsza w tej chwili decyzja otwierająca drogę do kolejnych cięć w tym roku i nie przesądzająca jeszcze o ich skali - biorąc pod uwagę gospodarcze pounijne zawirowania (patrz rozczarowanie PKB w tym kwartale), lepiej zostawić sobie właśnie taką furtkę, by przekonać się czy gospodarka faktycznie odbije w drugiej połowie roku, co jest przecież kluczowe dla inflacji. Decyzja neutralna dla rynków - czyli faktycznie lekko pozytywna dla GPW. 4) Obniżka 50 pb. i brak zmiany nastawienia - 25% szans - decyzję da się ekonomicznie uzasadnić, ale logicznie zrozumieć taką obniżkę przy nastawieniu neutralnym już nie sposób 5) Obniżka 50 pb. i nastawienie łagodne - 15% szans i oczywiście decyzja tym bardziej kuriozalna

++

Ale Krotki potrafi??? :D :D :D
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

REKLAMA


Jot23
Kapitan
Posty: 55914
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Odp:Pryzmont daje RPP 135% szans!!!

Postautor: Jot23 » 26 cze 2005 23:57

ale czy ogląda Liste dyskusyjna??
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)


Wróć do „Kontrakty, opcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości