czy dm boś mnie oszukał?

dyskusja na temat instrumentów pochodnych
piti54
Młodszy chorąży
Posty: 554
Rejestracja: 15 maja 2013 10:32
Kontakt:

czy dm boś mnie oszukał?

Postautor: piti54 » 01 wrz 2014 16:38

Od lutego tego roku bawię się kontraktami terminowymi w bosiu, już przed założeniem tam rachunku byłem w sii, dzięki czemu obowiązywały mnie niższe prowizje na kontrakty terminowe na wig20, o czym ich stosownie poinformowałem. W momencie zmiany mnożnika wzrosły prowizje. Dzisiaj pisałem do bosia, w celu obniżenia prowizji, ponieważ 9,90 zł za kontrakt to bardzo drogo, tym bardziej że w pko bp płacę 5 zł, ale boś ma lepsze narzędzia do gry. Okazuje się że od momentu pojawienia się kontraktów terminowych z mnożnikiem 20 zł, płaciłem za wysoką prowizję, gdyż ze względu na przynależenie do sii powinienm płacić 7 zł. Chociaż podobno nie od razu to obowiązywało. Nie dostałem żadnej informacji, o tym że powinienem znowu podać numer członkowski by płacić niższe prowizje. Pracownik dm-u powiedział że nie powiedziałem im że chcę niższą prowizję również na kontrakt z 20 zł mnożnikiem, i dlatego płaciłem wyższą, pomimo tego, że przy weryfikacji nie musiałem szczegółowo opisywać, na co chcę niższą prowizję. Czy warto walczyć? I jak walczyć? Jakie są wasze doświadczenia ?

Piszę w dziale kontraktów, ponieważ głównie o kontrakty mi chodzi.

REKLAMA


vadim
Sierżant sztabowy
Posty: 114
Rejestracja: 22 cze 2014 21:26

Postautor: vadim » 01 wrz 2014 16:48

Pewnego razu mój znajomy poprosił mnie, abym mu zdradził mój system oszczędzania. Twierdził, że skoro dobrze mi się powodzi finansowo muszę umieć oszczędzać. Kiedy powiedziałem mu, żeby zamiast oszczędzania skupił się na (re)inwestowaniu wolnych środków - nie uwierzył. Może Ty uwierzysz?

Inwestuj w systemy. Posiadaj kilka niezależnych od siebie strategii i ciesz się życiem, bo na razie zachowujesz się jak biedaczysko.

piti54
Młodszy chorąży
Posty: 554
Rejestracja: 15 maja 2013 10:32
Kontakt:

Postautor: piti54 » 01 wrz 2014 17:08

Pewnego razu mój znajomy poprosił mnie, abym mu zdradził mój system oszczędzania. Twierdził, że skoro dobrze mi się powodzi finansowo muszę umieć oszczędzać. Kiedy powiedziałem mu, żeby zamiast oszczędzania skupił się na (re)inwestowaniu wolnych środków - nie uwierzył. Może Ty uwierzysz?

Inwestuj w systemy. Posiadaj kilka niezależnych od siebie strategii i ciesz się życiem, bo na razie zachowujesz się jak biedaczysko.
Nie lubię napychać kabzy bankom, zresztą jestem jeszcze bardzo młody i dorabiam sobie na konrtaktach na studiach, i jest to dla mnie spora kwota.

muminek1
Podporucznik
Posty: 13635
Rejestracja: 14 cze 2013 19:15

Re: czy dm boś mnie oszukał?

Postautor: muminek1 » 01 wrz 2014 18:42

to jest taki myk o ktorym nie wiedziales ja mam skladke dozywotnio oplacona ale musze co roku wypelniac do swojego DM wniosek o zastosowanie ulgi dla SII
a czy warto oczywiscie ze warto kto nie szanuje groszy zlotowek miec nie bedzie to raz a dwa po to przystapiles do SII aby miec ulgi glownie w handlu akcjami czy tez kontraktami a jeszcze masz kupe innych znizek o ktorych warto pamietac czy to kupujac ksiazki, amibrokera czy tez innych z ktorymi musisz sie zapoznac (ze o kursie pilota mie wspomne :lol:)
sumujac dla mnie jedyna korzysc z przynalezenia do SII to ulgi i nic wiecej ale staram sie z nich maksymalnir korzystac

pozdrawiam i powodzenia

piti54
Młodszy chorąży
Posty: 554
Rejestracja: 15 maja 2013 10:32
Kontakt:

Re: czy dm boś mnie oszukał?

Postautor: piti54 » 01 wrz 2014 20:13

to jest taki myk o ktorym nie wiedziales ja mam skladke dozywotnio oplacona ale musze co roku wypelniac do swojego DM wniosek o zastosowanie ulgi dla SII
a czy warto oczywiscie ze warto kto nie szanuje groszy zlotowek miec nie bedzie to raz a dwa po to przystapiles do SII aby miec ulgi glownie w handlu akcjami czy tez kontraktami a jeszcze masz kupe innych znizek o ktorych warto pamietac czy to kupujac ksiazki, amibrokera czy tez innych z ktorymi musisz sie zapoznac (ze o kursie pilota mie wspomne :lol:)
sumujac dla mnie jedyna korzysc z przynalezenia do SII to ulgi i nic wiecej ale staram sie z nich maksymalnir korzystac

pozdrawiam i powodzenia
Wreszcie merytoryczna wypowiedź. Ale tlnie dostałem żadnej informacji, że trzeba znowu wypełnić deklarację, i przeważnie trzeba uzupełniać deklarację co rok, w bosiu mój rachunek nawet nie miał pół roku.

muminek1
Podporucznik
Posty: 13635
Rejestracja: 14 cze 2013 19:15

Postautor: muminek1 » 01 wrz 2014 20:21

ze wzgledu na mnoznik coraz mniej jest graczy indywidualnych na kontraktach dlatego DM lapia sie przyslowiowej brzytwy

muminek1
Podporucznik
Posty: 13635
Rejestracja: 14 cze 2013 19:15

Postautor: muminek1 » 01 wrz 2014 20:34

jeszcze taka uwaga odnoscie BOS
ja sie do nich zrazilem ze wzgledu na oplate za przesyl danych do amibrokera
mam wlasnego amika i informowalem ich o tym fakcie a oni mimo wszystko winszowali sobie oplate za plugina
w innym DM wystarczylo tylko potwierdzenie o zakupie licencji i dane mam za friko

vadim
Sierżant sztabowy
Posty: 114
Rejestracja: 22 cze 2014 21:26

Postautor: vadim » 01 wrz 2014 21:33

W BOS Amibroker jest za darmo. Wystarczy wyrobić limit... Chyba 20 miesięcznie...

piti54
Młodszy chorąży
Posty: 554
Rejestracja: 15 maja 2013 10:32
Kontakt:

Postautor: piti54 » 01 wrz 2014 22:26

jeszcze taka uwaga odnoscie BOS
ja sie do nich zrazilem ze wzgledu na oplate za przesyl danych do amibrokera
mam wlasnego amika i informowalem ich o tym fakcie a oni mimo wszystko winszowali sobie oplate za plugina
w innym DM wystarczylo tylko potwierdzenie o zakupie licencji i dane mam za friko
to czas kupic amibrokera i się przenieść


Wróć do „Kontrakty, opcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości