KRÓTKA CZY DŁUGA? cz.2

dyskusja na temat instrumentów pochodnych
riplej
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3687
Rejestracja: 26 paź 2017 12:52

Re: KRÓTKA CZY DŁUGA? cz.2

Postautor: riplej » 01 lut 2018 17:34

Obrazek
nie pytajcie mnie co bedzie
widze to samo co i wy

REKLAMA


Inwestor2010
Podporucznik
Posty: 12800
Rejestracja: 15 maja 2010 23:20

Re: KRÓTKA CZY DŁUGA? cz.2

Postautor: Inwestor2010 » 01 lut 2018 17:41

a taka Finlandia urosła podobno o 2,3 %

co tam piją ?? :P

riplej
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3687
Rejestracja: 26 paź 2017 12:52

Re: KRÓTKA CZY DŁUGA? cz.2

Postautor: riplej » 02 lut 2018 13:57

nasdaq i tory kolejowe na M15

Obrazek

i ??
nie pytajcie mnie co bedzie
widze to samo co i wy

riplej
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3687
Rejestracja: 26 paź 2017 12:52

Re: KRÓTKA CZY DŁUGA? cz.2

Postautor: riplej » 02 lut 2018 14:00

Obrazek

Obrazek
nie pytajcie mnie co bedzie
widze to samo co i wy

riplej
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3687
Rejestracja: 26 paź 2017 12:52

Re: KRÓTKA CZY DŁUGA? cz.2

Postautor: riplej » 02 lut 2018 14:05

wig20 na tygodniu
lipa jak ...

Obrazek
nie pytajcie mnie co bedzie
widze to samo co i wy

riplej
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3687
Rejestracja: 26 paź 2017 12:52

Re: KRÓTKA CZY DŁUGA? cz.2

Postautor: riplej » 02 lut 2018 14:47

wszedzie na malych interwalach formacje odwracajace
nie pytajcie mnie co bedzie
widze to samo co i wy

lukand
Sierżant
Posty: 67
Rejestracja: 09 kwie 2014 16:31

Re: KRÓTKA CZY DŁUGA? cz.2

Postautor: lukand » 02 lut 2018 16:58

mumin tobie tez sie bossa przycina???

riplej
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3687
Rejestracja: 26 paź 2017 12:52

Re: KRÓTKA CZY DŁUGA? cz.2

Postautor: riplej » 02 lut 2018 17:05

gpw mam w bzwbk a forex w bossa
na foreksie okej
nie pytajcie mnie co bedzie
widze to samo co i wy

lukand
Sierżant
Posty: 67
Rejestracja: 09 kwie 2014 16:31

Re: KRÓTKA CZY DŁUGA? cz.2

Postautor: lukand » 02 lut 2018 17:07

dzieki widocznie tylko u mnie

_QuQu_
Starszy chorąży
Posty: 1139
Rejestracja: 24 lis 2017 20:45

Re: KRÓTKA CZY DŁUGA? cz.2

Postautor: _QuQu_ » 03 lut 2018 13:33

Zdecydowana większość OFE i TFI przeważa małe i średnie spółki, na których płynność jest niska, to zaś stwarza ryzyko, że jeśli któryś z funduszy będzie zmuszony sprzedawać, na giełdzie może "wybuchnąć pożar" - ocenił Sławomir Sklinda, dyrektor Departamentu Zarządzania Portfelami Akcyjnymi PKO TFI.

"Wszystkie trzy główne kategorie polskich inwestorów instytucjonalnych: OFE, +stare+ TFI - banków i ubezpieczycieli - oraz +nowe+ TFI, które rozwinęły się w pokryzysowych latach przeważają małe i średnie spółki. A w tej kategorii spółek nie ma inwestorów zagranicznych ze względu na niską płynność" - powiedział Sklinda PAP Biznes.

"Z tego powodu dalsze zwiększanie ekspozycji w segmencie +misiów+ dodatkowo zmniejszałoby i tak niską płynność portfeli. To prowadzi zaś do sytuacji, że stóg siana jest całkiem suchy i wystarczy iskra, żeby wybuchł pożar. Wystarczy, żeby jeden z tych trzech rodzajów inwestorów musiał sprzedawać i, przy płynności jaką mamy obecnie na giełdzie, zacznie się zawalać cała +przeważeniowa układanka+" - dodał.

Zarządzający zaznaczył, że nie jest to prognoza, tylko wskazanie istotnego ryzyka rynkowego.

"To jest scenariusz na bardzo trudną sytuację na giełdzie i to nie musi mieć żadnego związku z sytuacją makroekonomiczną" - powiedział.

PKO TFI jest największym towarzystwem funduszy inwestycyjnych na polskim rynku, z aktywami o wartości 25,3 mld zł na koniec grudnia. Analitycy Haitong Banku szacują, że fundusze PKO TFI zaangażowały w akcje 7,2 mld zł.

"OFE są mocno przeważone w małe i średnie spółki, a już teraz mają odpływy. Jeśli wejdzie w życie reforma, zgodnie z którą fundusze będą musiały oddać 25 proc. aktywów, to przekażą do FRD prawdopodobnie wszystkie akcje zagraniczne - to są płynne aktywa - i część gotówki. To jednak wciąż za mało, a to znaczy, że OFE będą musiały sprzedać dużo innych akcji - prawdopodobnie tych najbardziej płynnych, czyli największe spółki" - powiedział Sklinda.

"A to oznacza, że OFE po reformie będą miały jeszcze większe przeważanie na małych i średnich spółkach i płynność się kompletnie zakrztusi. Co więcej dywidendy, które zasilały OFE w gotówkę pochodziły głównie od dużych spółek" - dodał.

Z danych zebranych przez PAP Biznes wynika, że OFE ulokowały w akcje spółek z WIG 20 łącznie 55,4 proc. portfela akcyjnego, a w spółki z szerokiego rynku 37,28 proc. Udział WIG 20 w WIG liczony przez GPW wynosi 65,7 proc.

Opublikowany w sierpniu 2017 r. plan finansowy ZUS na 2018 r. zakłada, że w tym roku OFE przekażą do ZUS 7,74 mld zł. W 2017 r. OFE otrzymały z ZUS 2,9 mld zł składek, a według planu miały przelać w ramach suwaka 5,1 mld zł.

"Większość TFI w Polsce też jest przeważona w +misiach+ - poza naszym. Szczególnie +nowe+ TFI, do których były największe napływy po 2008 r. - tam udział WIG 20 jest znikomy biorąc dodatkowo pod uwagę powszechną strategię long +misie+, short kontrakt na WIG 20" - ocenia Sklinda.

"To wszystko może trwać, dopóki nie pojawi się czynnik płynnościowy to znaczy, gdy ktoś nie będzie zmuszony, żeby sprzedać akcje" - dodał.

Ogłoszony w 2016 roku rządowy Program Budowy Kapitału zakłada przekształcenie OFE w fundusze inwestycyjne - 75 proc. aktywów ma trafić na Indywidualne Konta Zabezpieczenia Emerytalnego Polaków (IKZE). Natomiast pozostałe 25 proc. - do Funduszu Rezerwy Demograficznej, zarządzanie którym ma przejąć Polski Fundusz Rozwoju.

Program przewiduje także powołanie Pracowniczych Planów Kapitałowych, które mają stanowić element III filara emerytalnego. Projekt ustawy wprowadzającej PPK ma trafić do konsultacji społecznych w lutym.

W listopadzie 2017 roku przedstawiciele rządu informowali, że w pierwszym etapie, od stycznia 2019 r., PPK będą obowiązkowe dla firm zatrudniających ponad 250 pracowników, od lipca 2019 r. program zostanie rozszerzony o firmy średnie, od stycznia 2020 r. o firmy małe, zaś od lipca 2020 r. o firmy mikro i sektor budżetowy. Całościowo do programu automatycznie ma zostać zapisanych 11,4 mln pracowników, ale na żądanie będzie się można z niego wypisać.

Docelowo Pracownicze Plany Kapitałowe będą zasilać rynek kapitałowy kwotą 15-20 mld zł na rok.

"Nawet kiedy wejdą w życie PPK, nie musi to poprawić sytuacji płynnościowej na małych i średnich spółkach. Ktoś, kto będzie zarządzał tymi funduszami, będzie musiał się zastanowić, czy warto wchodzić w spółkę, której większość akcjonariatu mają OFE, które wiadomo, że będą zmuszone sprzedawać" - powiedział Sklinda.

"W mojej ocenie, zarządzający będą szukać takich spółek, które nie mają dużego udziału OFE" - dodał.

OCENA PŁYNNOŚCI PODSTAWĄ ZARZĄDZANIA RYZYKIEM

"Kryterium płynności znajduje się na samym początku procesu inwestycyjnego" - powiedział Sklinda.

Wyjaśnił, że w zarządzanym przez niego funduszu departament ryzyka wyznacza warunki, w ramach których departament zarządzania aktywami może się poruszać.

"Departament ryzyka wyznacza ramy minimalnego racjonalnego poziomu inwestycji uwzględniając wielkość zarządzanych przez towarzystwo aktywów. To wynika z ekonomiki, na mniejsze pozycje nie opłaca się angażować zasobów" - powiedział.

"Dodatkowo departament ryzyka określa ile czasu maksymalnie powinno zając wyjście z inwestycji. Wylicza się to zarówno dla poszczególnych spółek, jak i dla całego portfela. Trzeba także wziąć pod uwagę, że w scenariuszu stresowym, kryzysowym, byłoby dużo więcej chętnych do sprzedawania akcji" - dodał.

Zdaniem Sklindy większość funduszy w Polsce nie prowadzi wystarczająco rygorystycznego zarządzania ryzykiem płynności, przez co jest zakładnikiem własnych portfeli.

"Analizując płynność spółki biorę pod uwagę 3- i 12-miesięczną średnią wartość dziennego obrotu na jej akcjach. To pozwala obliczyć ile dni zajęłoby zlikwidowanie mojej pozycji. Takie wskaźniki oblicza się dla pojedynczych papierów, grup aktywów i całego portfela" - powiedział.

"Wartość akcji, która się obraca jest zawsze dla mnie jedynym wyznacznikiem płynności. Na przykład wolumen obrotu na CD Projekt jest w miarę stabilny, ale wraz ze wzrostem kursu, zwiększała się także wartość pakietu w obrocie - wzrosła więc płynność. I to zostało zauważone przez MSCI" - dodał.

W listopadzie 2017 r. MSCI poinformował o włączeniu CD Projekt do indeksu MSCI Poland.

Maciej Jaszczuk (PAP Biznes)
http://biznes.pap.pl/pl/news/pap/info/2 ... --pko-tfi-


mówiłem ze dystrybucja idzie na WIG20 przedział 2600 2695 z możliwym jeszcze wyskokiem jednym ale nie koniecznie musiało to się stać

Obrazek

Obrazek

cudziol
Starszy chorąży
Posty: 1356
Rejestracja: 09 lip 2005 17:52

Re: KRÓTKA CZY DŁUGA? cz.2

Postautor: cudziol » 03 lut 2018 18:41

Witam. Mam pytanie z innej beczki gdyż mam taki problem. Mam poskładane zlecenia na kupno i sprzedaż akcji na czas nieokreslony. zlecenia maja kilka dni góra kilkanaście. Nagle w piatek po sesji zauważyłem ze zlecenia poznikały z arkuszy , poprostu nie ma ich a na moim koncie są, WDA stan zlecenia "A". Czy ktos z Was zetknął sie z czym takim?

wtomek
Porucznik
Posty: 31032
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

troll wykończył to forum

Postautor: wtomek » 05 lut 2018 19:54

Ja się wyleczyłem , zresztą nie tylko ja. Przez przypadek potrzebna mi była definicja trolla , WYPISZ , WYMALUJE MAMY GO mumia w swoich 100 odmianach . Trzymajcie się .


Symptomy trollowania
Symptomami trollowania mogą być poniższe sposoby zachowania w dyskusjach:
• bezgraniczne podporządkowanie się jakiejś idei (np. Ten system operacyjny jest najlepszy!) i bronienie jej do końca (często wbrew rzeczywistości) – jest to kryterium kontrowersyjne, ponieważ samo fanatyczne przywiązanie do określonej idei nie oznacza trollowania;
• prosta do zauważenia sztuczna nieznajomość podstaw tematu danego forum (np. na forum o zaletach systemów komputerowych, troll zapyta, czym jest system komputerowy.);
• częste zadawanie tych samych pytań, na które odpowiedź została już udzielona – celem trolla jest w tym przypadku zapętlenie dyskusji i wprowadzenie dodatkowego zamieszania;
• celowe wyrażanie zdania różnego od grupy, w której owo zdanie wyraża, nawet jeśli jest takie samo jak jego, co z kolei prowadzi do dyskusji, z której „wyciąga” się osoby niepotrafiące uargumentować własnego zdania (daje to im satysfakcje z poczucia wyższości nad innymi);
• brak konsekwencji podczas prowadzenia dyskusji i zaprzeczanie własnym tezom i opiniom;
• chętne używanie argumentów ad personam – atakujących osoby lub ich cechy szczególne, jak wiek/zainteresowania/etc., bez związku z tematem dyskusji, a często przy użyciu słów wytrychów, w niektórych przypadkach troll posuwa się do wyzwisk i gróźb[2];
• skrajny stosunek do netykiety (wybrane zasady) lub ortografii – albo atakowanie wszystkich za najdrobniejsze literówki, albo demonstracyjne łamanie zasad;
• skrajna megalomania i pogardliwy stosunek do innych osób – jest to bardzo charakterystyczna cecha trolli, która prowadzi prędzej czy później do ich wyobcowania, bo nawet osoby pierwotnie sympatyzujące z trollem lub odnoszące się doń neutralnie zrażają się do niego z powodu takich zachowań przejawianych wobec nich;
• częste nazywanie innych dyskutantów trollami internetowymi;
• wprowadzanie zamieszania w stosunku do własnej osoby, przedstawianie siebie jako ofiary (np. moderatorów, współdyskutantów etc.), także w sytuacjach niezwiązanych z danym forum[2];
• konfabulacja np. na temat swego wykształcenia, pracy, pozycji społecznej bądź doświadczeń życiowych – celem trolla jest tutaj nadanie większego znaczenia swoim wypowiedziom, jako pochodzącym od specjalisty, osoby, która coś zna z autopsji etc.;
• próby utrudniania innym wypowiedzi w dyskusji poprzez środki techniczne dostępne w danym forum (np. w Usenecie może dochodzić do prób zmieniania lub usuwania wypowiedzi współdyskutantów, ponieważ protokół nie pozwala na sprawdzenie, czy post z żądaniem usunięcia innego posta pochodzi od autora usuwanego posta) – działania takie jednak są rzadkie, ponieważ zazwyczaj wiążą się z naruszeniem regulaminu danego forum i tym powodują zdecydowaną reakcję administratorów, więc troll często ich unika, żeby nie utracić dostępu do danego forum;
• za każdym razem rozpoczynanie wypowiedzi od tego samego zwrotu – powitania, często obraźliwego, prowokacyjnego[2];
• ceremonialne używanie filtrów (np. killfile’a) – troll uroczyście obwieszcza, że jego oponent ma znaleźć się w filtrze trolla, przy czym bardzo często i tak tego nie robi i dalej czyta wypowiedzi oponenta (czasem tylko próbuje udawać, że je filtruje);
• regularne ogłaszanie swojego definitywnego odejścia z forum lub grupy dyskusyjnej i za każdym razem, po jakimś czasie, powracanie – troll tłumaczy się tutaj różnego rodzaju obowiązkiem, otrzymaniem kilkuset maili zachęcających do powrotu etc.;
• zmienianie własnych danych, które może polegać albo na drobnych zmianach tych danych (np. Troll może zmienić się w Troola lub Trrola etc.), albo na poważnych zmianach takich danych (np. Troll staje się „Uczestnikiem”) – celem trolla jest spowodowanie, aby inni uczestnicy forum nie mogli filtrować wypowiedzi trolla lub ich ignorować bez czytania;
• tworzenie klonów bądź pacynek (np. Troll może także występować w tym samym okresie także jako Uczestnik1 i Uczestnik2), których wypowiedzi składają się z wyrazów poparcia wypowiedzi trolla występującego pod własnymi danymi oraz ataków na oponentów tego trolla – troll w ten sposób próbuje wykazać, że nie jest izolowany i cieszy się poparciem na danym forum.

lukand
Sierżant
Posty: 67
Rejestracja: 09 kwie 2014 16:31

Re: KRÓTKA CZY DŁUGA? cz.2

Postautor: lukand » 05 lut 2018 21:27

i prawie wszedzie ulubiona ostatnio formacja - "ale uuuuuuuuuurwał" :shock:

Szczupak_Gieldowy
Chorąży sztabowy
Posty: 5746
Rejestracja: 22 sie 2015 22:50

Re: KRÓTKA CZY DŁUGA? cz.2

Postautor: Szczupak_Gieldowy » 06 lut 2018 07:53

Japonce jak nie -3,3 % to -4,7%

Niezle jada

jakby olimpiade juz sie zaczela i zjazdy trenuja :mrgreen:
Szacun wszystkim normalnym

Na pohybel nikczemnikom !

riplej
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3687
Rejestracja: 26 paź 2017 12:52

Re: KRÓTKA CZY DŁUGA? cz.2

Postautor: riplej » 06 lut 2018 11:53

z obowiazku bo dopiero wstalem

wszystko na waznym wsparciu czyli na D1 wszystko na duzym edzie

sp500 fut

Obrazek

i wig20

Obrazek


bladz kasowa

Obrazek


no ale dzisiaj nie mam czasu tego sledzic z przyczyn jak wyzej opisane

no chyba ze
nie pytajcie mnie co bedzie
widze to samo co i wy


Wróć do „Kontrakty, opcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości