jak dlugo to potrwa....

dyskusja na temat instrumentów pochodnych
morszczuk
Chorąży
Posty: 915
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Wrocko

jak dlugo to potrwa....

Postautor: morszczuk » 03 paź 2005 23:21

przy takim wykupieniu rynku nie mozemy wiecznie piac sie w gore ... to jest iiracjonalne , z drugiej strony nie mozna grac przeciwko trendowi ... nie mam odwagi brac L a krotka pozycja moze okazac sie rujnujaca ...
moze ktos ma jakies sensowne uwagi ?

wg mnie jutro tj 4.10.05 mozemy jeszcze isc w gore ale moze nastapic sytuacja podobna do tej po ostatnim szczycie tzn podaz moze uruchomic lawine zlecen stop loss ...
uwolnić rybki z puszek !!!

REKLAMA


Jot23
Kapitan
Posty: 55926
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Odp:jak dlugo to potrwa....

Postautor: Jot23 » 03 paź 2005 23:39

Oby anormalna sytuacja skonczyla sie jak najszybciej :twisted:
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

morszczuk
Chorąży
Posty: 915
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Wrocko

Odp:jak dlugo to potrwa....

Postautor: morszczuk » 03 paź 2005 23:44

napisz cos wiecej ,
uwolnić rybki z puszek !!!

.djmis.
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2207
Rejestracja: 21 maja 2005 19:14
Lokalizacja: mieszkam na działkach

Odp:jak dlugo to potrwa....

Postautor: .djmis. » 04 paź 2005 00:20

Nikt nie ustawia teraz stopów na L - po takiej rzezi.
Poważny jesteś ??

morszczuk
Chorąży
Posty: 915
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Wrocko

Odp:jak dlugo to potrwa....

Postautor: morszczuk » 04 paź 2005 00:39

a to niby czemu ? nie zdazysz zareagowac i jestes do tylu 50 pkt , o co chodzi ?
uwolnić rybki z puszek !!!

.djmis.
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2207
Rejestracja: 21 maja 2005 19:14
Lokalizacja: mieszkam na działkach

Odp:jak dlugo to potrwa....

Postautor: .djmis. » 04 paź 2005 01:11

Dwa razy to samo w tak krótkim czasie się nie zdarza. Lawiny stopów raczej nie będzie na tej serii. Tylko tyle.
A co będzie ? Po takim wzroście zwykle kolejny dzień również jest wzrostowy - tylko mniej. Korekta zwykle przychodzi w połowie trzeciego dnia - ale jest płytka bo misie kupują na potęgę :!:
Jeśli szorcić - to tylko przy małej bazie. 30 - 55 pkt bazy to paranoja - i kompletna głupota niedźwiedzi.
Ostatnio zmieniony 04 paź 2005 01:11 przez .djmis., łącznie zmieniany 1 raz.

morszczuk
Chorąży
Posty: 915
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Wrocko

Odp:jak dlugo to potrwa....

Postautor: morszczuk » 04 paź 2005 01:18

hmmm ... tak mowi teoria , niestety nasza gielda oderwala sie od teorii, nie uwazasz ? jestem na srodkach pienieznych , polecasz L na open ???
pozdr
uwolnić rybki z puszek !!!

.djmis.
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2207
Rejestracja: 21 maja 2005 19:14
Lokalizacja: mieszkam na działkach

Odp:jak dlugo to potrwa....

Postautor: .djmis. » 04 paź 2005 01:37

Ba !! Czemu nie brałeś dziś tych longów ? Albo jak Próchnik - w piątek ??
Sam się nad tym zastanawiam - i wiem, że jutro zabraknie mi odwagi i na L i na S. Jak zwykle ostatnio.

gagatek
Sierżant sztabowy
Posty: 118
Rejestracja: 02 wrz 2005 22:58

Odp:jak dlugo to potrwa....

Postautor: gagatek » 04 paź 2005 10:50

Zawsze jedyna słuszna strategia to gra z trendem. Ja sugeruje poczekać na korekte i dopiero wtedy kupowac LONGi.
Jeżeli idzie o to ile to jeszcze potrwa? Aż zabraknie takich jak Ty, którzy wątpią w trend. To właśnie wątpiący trend nakręcają.
Poza tym raczej należy być zadowolonym z silnego trendu, bo tak naprawdę tylko silne trendy dają zarobić. Jak zacznie się konsolidacyjna szarpanina to już łatwo zarobić się nie da.
Odnośnie tego, że boisz się otwierać pozycję. Czy uważasz, że istnieje pewniejsza sytuacja do otwierania pozycji niż korekta w trendzie wzrostowym? Poza tym, jeśli się boisz teraz to jakie warunki muszą zaistnieć żebyś się nie bał? Nawet jeśli dupnie o 200 pkt w ciagu 2 dni, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że to tylko znów korekta.
Brak wiary czyni cuda a trend is your friend

morszczuk
Chorąży
Posty: 915
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Wrocko

Odp:jak dlugo to potrwa....

Postautor: morszczuk » 04 paź 2005 12:38

.djmis : juz tlumacze , w piatek mialem L i sprzedalem na koniec sesji poniewaz uwazalem ze koniec miesiaca i kwartalu zakonczy pompowanie indexu i w poniedzielk spadniemy a teraz to juz nic nie uwazam... :roll:

gagatek : oczywiscie ze gra z trendem daje najlepsze rezultaty i ja tak robilem przez cale wakcaje , jednak teraz watpie w dalsze ruchy w gore , i wolalbym zeby trend zmienil sie na spadkowy ( przynajmniej krotko/srednio terminowo) wiec tąpnięcie -3% byloby dla mnie sygnalem do otwierania eSek ...
uwolnić rybki z puszek !!!

gagatek
Sierżant sztabowy
Posty: 118
Rejestracja: 02 wrz 2005 22:58

Odp:jak dlugo to potrwa....

Postautor: gagatek » 04 paź 2005 12:46

Hmm... to zależy w takim razie jak identyfikujesz trend wzrostowy, bo dla mnie tąpnięcie o 5% to jeszcze tylko korekta.
Brak wiary czyni cuda a trend is your friend

.djmis.
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2207
Rejestracja: 21 maja 2005 19:14
Lokalizacja: mieszkam na działkach

Odp:jak dlugo to potrwa....

Postautor: .djmis. » 04 paź 2005 13:35

Od połowy maja ani razu nie można było zarobić na S otwieranych po 3 % spadku - więc czemu teraz miałoby być inaczej.
Niestety, żeby zarobić na S - trzeba polować na lokalne górki - czyli de facto walczyć z trendem.

gagatek
Sierżant sztabowy
Posty: 118
Rejestracja: 02 wrz 2005 22:58

Odp:jak dlugo to potrwa....

Postautor: gagatek » 04 paź 2005 13:43

Od połowy maja ani razu nie można było zarobić na S otwieranych po 3 % spadku - więc czemu teraz miałoby być inaczej.
Niestety, żeby zarobić na S - trzeba polować na lokalne górki - czyli de facto walczyć z trendem.
W 100% sie zgadzam (nawet ocenilem twoj post na 5, hahahah).
Z drugiej strony to w sumie dobrze, że cały czas są wśród nas inwestorzy, którzy myślą jak kolega morszczuk, bo to właśnie oni daja zarobić i wzmacniaja trend :).
Ostatnio zmieniony 04 paź 2005 13:44 przez gagatek, łącznie zmieniany 1 raz.
Brak wiary czyni cuda a trend is your friend

morszczuk
Chorąży
Posty: 915
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Wrocko

Odp:jak dlugo to potrwa....

Postautor: morszczuk » 04 paź 2005 14:02

trend jest mocny to fakt i musialaby nastapic korekta wieksza niz 3-5% , a to ze nie mozna bylo zarobic na S po takim spadku to nie znaczy xze teraz tez nie mozna bedzie ..
uwolnić rybki z puszek !!!

.djmis.
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2207
Rejestracja: 21 maja 2005 19:14
Lokalizacja: mieszkam na działkach

Odp:jak dlugo to potrwa....

Postautor: .djmis. » 04 paź 2005 14:15

Podejrzewam, że na tym odwróceniu trendu ( jeśli już do niego kiedyś dojdzie :) najbardziej stracą właśnie dziesiejsze, ciężko doświadczone misie. Po kilkuprocentowej obsuwie będą ochoczo odwracać pozycje i głęboka przecena wymiecie ich z rynku.


Wróć do „Kontrakty, opcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości