Guru_rynku_opcji kontra AntenA :)

dyskusja na temat instrumentów pochodnych
AntenA
Sierżant sztabowy
Posty: 157
Rejestracja: 25 gru 2005 21:06

Postautor: AntenA » 03 mar 2009 20:36

No w końcu wreszcie do góry :)
Mam nadzieję, że chociaż uda im się przebić ten śmieszny poziom na 1420-1430 i zdążą dojechać do końca kwartału do 1600 albo gdzieś w te okolice ?
Co Wy wszyscy o tym sądzicie ?
A może macie jakieś inne plany albo strategie :))) ????
Ostatnio zmieniony 08 mar 2009 21:15 przez AntenA, łącznie zmieniany 1 raz.

REKLAMA


Alkor
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9597
Rejestracja: 05 cze 2006 08:04
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Postautor: Alkor » 03 mar 2009 20:43

Pojawiły się w koncu 50-siątki. Sądziłem, że Gpw zrobi to przy 1500, tzn nie przy przebiciu W20 przez 1500, ale gdy pojawi się jakas opcja poniżej 1500. Cóż, pózno ale dobrze późno niż wcale. Między 800 a 900 jest 12.5% a to juz dużo za dużo.
Ciekawe czy (o ile się coś takiego wydarzy) dla opcji poniżej 500 pojawiłyby się 25-iątki.
tylko jakieś zaintersowanie małe połówkami.

btw. ciekawi spora liczba otwartych putow na czerwcowej serii (900-1200).
Obrazek

MART
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3885
Rejestracja: 17 lip 2006 21:34

Postautor: MART » 03 mar 2009 22:06

No w końcu wreszcie do góry :)
Mam nadzieję, że chociaż uda im się przebić ten śmieszny poziom na 1420-1430 i zdążą dojechać do końca kwartału do 1600 albo gdzię w te okolice ?
Co Wy wszyscy o tym sądzicie ?
A może macie jakieś inne plany albo strategie :))) ????
Ja sądzę, że nie mam zielonego pojęcia. Wygląda jakbyśmy mieli już do końca zycia bujać się między 1300 a 1400. Skoro ja myślę, że będziemy się tak bujać, to pewnie wystrzelimy gdzieś w jedną albo w drugą. Ja tam nie gram teraz na walorze, bo mnie jakoś zmęczył. Za duże spready, za mała płynność, a połówki powinny być już dawno.

MART
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3885
Rejestracja: 17 lip 2006 21:34

Postautor: MART » 03 mar 2009 22:12

Pojawiły się w koncu 50-siątki. Sądziłem, że Gpw zrobi to przy 1500, tzn nie przy przebiciu W20 przez 1500, ale gdy pojawi się jakas opcja poniżej 1500. Cóż, pózno ale dobrze późno niż wcale. Między 800 a 900 jest 12.5% a to juz dużo za dużo.
Ciekawe czy (o ile się coś takiego wydarzy) dla opcji poniżej 500 pojawiłyby się 25-iątki.
tylko jakieś zaintersowanie małe połówkami.

btw. ciekawi spora liczba otwartych putow na czerwcowej serii (900-1200).
Bo są mocno OTM, a wiedźmy tuż tuż.
Btw. na putach zawsze był większy Lop, szczególnie na tych grubo OTM. Chociaż te 120, to sam nie wiem, wcale nie tak daleko. 90 to już trochę daleko.

Alkor
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9597
Rejestracja: 05 cze 2006 08:04
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Postautor: Alkor » 04 mar 2009 08:35

Pojawiły się w koncu 50-siątki. Sądziłem, że Gpw zrobi to przy 1500, tzn nie przy przebiciu W20 przez 1500, ale gdy pojawi się jakas opcja poniżej 1500. Cóż, pózno ale dobrze późno niż wcale. Między 800 a 900 jest 12.5% a to juz dużo za dużo.
Ciekawe czy (o ile się coś takiego wydarzy) dla opcji poniżej 500 pojawiłyby się 25-iątki.
tylko jakieś zaintersowanie małe połówkami.

btw. ciekawi spora liczba otwartych putow na czerwcowej serii (900-1200).
Bo są mocno OTM, a wiedźmy tuż tuż.
Btw. na putach zawsze był większy Lop, szczególnie na tych grubo OTM. Chociaż te 120, to sam nie wiem, wcale nie tak daleko. 90 to już trochę daleko.
no tak, ale pisalem o serii czerwcowej i sporym LOPie
Obrazek

MART
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3885
Rejestracja: 17 lip 2006 21:34

Postautor: MART » 04 mar 2009 11:50

Pojawiły się w koncu 50-siątki. Sądziłem, że Gpw zrobi to przy 1500, tzn nie przy przebiciu W20 przez 1500, ale gdy pojawi się jakas opcja poniżej 1500. Cóż, pózno ale dobrze późno niż wcale. Między 800 a 900 jest 12.5% a to juz dużo za dużo.
Ciekawe czy (o ile się coś takiego wydarzy) dla opcji poniżej 500 pojawiłyby się 25-iątki.
tylko jakieś zaintersowanie małe połówkami.

btw. ciekawi spora liczba otwartych putow na czerwcowej serii (900-1200).
Bo są mocno OTM, a wiedźmy tuż tuż.
Btw. na putach zawsze był większy Lop, szczególnie na tych grubo OTM. Chociaż te 120, to sam nie wiem, wcale nie tak daleko. 90 to już trochę daleko.
no tak, ale pisalem o serii czerwcowej i sporym LOPie
Sądziłem, że o małe zaintereswoanie polówkami to chodzi Ci o konczący się sezon. O 120 i 90 to myślałem o czerwcu. Czerwcowe 90 są grubo OTM, bo to jest 35%, a to już jest dużo biorąć pod uwagę, że mamy za sobą 20 miesięcy spadków z 3900 na 1400 -64%. Teraz już trudno bedzie wycisnąć kolejne 30% spadków. Gracze przyzwyczaili się do wielkiej zmienności i myślą, że bedzie tak już zawsze. Być może jeszcze to potrwa, ale kiedyś się skończy.

chew-z
Sierżant sztabowy
Posty: 138
Rejestracja: 20 paź 2006 15:02
Lokalizacja: Praga
Kontakt:

Postautor: chew-z » 04 mar 2009 13:29

No w końcu wreszcie do góry :)
Mam nadzieję, że chociaż uda im się przebić ten śmieszny poziom na 1420-1430 i zdążą dojechać do końca kwartału do 1600 albo gdzię w te okolice ?
Co Wy wszyscy o tym sądzicie ?
A może macie jakieś inne plany albo strategie :))) ????
Ja mam prostą - obstawiam mocny ruch w górę bo siła spadków się na razie wyczerpała a złe wiadomości są w cenach. Nasz rynek już się rwie, zobaczymy co na to Stany.

Do końca serii pewnie do 1600 a potem znacznie wyżej, trudno powiedzieć jak bardzo. I będzie to ruch na kilka miesięcy raczej niż na kilka dni. Więc trzymam calle i nic więcej. Kupiłem je trochę poniżej wartości ale też już im sporo spadła wartość czasowa.

Z tym, że założyłem, że realizacja takiego scenariusza ma 20 proc. szans i najwyżej mi te call-e wygasną OTM albo je przymknę z dużą stratą. Trudno. Nie ryzykuję całym kapitałem tylko tym co mogę stracić.

Zastanawiałem się nad wystawianiem ale uznałem, że to zbyt ryzykowne w czasach, jakie mamy.

AntenA
Sierżant sztabowy
Posty: 157
Rejestracja: 25 gru 2005 21:06

Postautor: AntenA » 07 mar 2009 21:52

Ciekaw jestem pod jakim zwierzem zlecą nam ostatnie dwa tygodnie tego kwartału :)
Czekam na propozycje i opinie :))))
Moim zdaniem to chyba nie ma co póki walczyć z trendem bardzo krótkoterminowym i chyba póki co pojedziemy do góry. Choć po piątku jakoś dziwnie się czuję bo myślałem że jakoś zdobycie kolejnych szczytów pójdzie o wiele łatwiej :) a szło - tak mi się wydaje - dosyć trudno :)
Mimo wszystko ogólnie przez następne dwa tygodnie - suma sumarum - liczę na wzrosty, a co Wy o tym sądzicie ?

Alkor
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9597
Rejestracja: 05 cze 2006 08:04
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Postautor: Alkor » 07 mar 2009 22:26

No w końcu wreszcie do góry :)
Mam nadzieję, że chociaż uda im się przebić ten śmieszny poziom na 1420-1430 i zdążą dojechać do końca kwartału do 1600 albo gdzię w te okolice ?
Co Wy wszyscy o tym sądzicie ?
A może macie jakieś inne plany albo strategie :))) ????
Ja mam prostą - obstawiam mocny ruch w górę bo siła spadków się na razie wyczerpała a złe wiadomości są w cenach. Nasz rynek już się rwie, zobaczymy co na to Stany.

Do końca serii pewnie do 1600 a potem znacznie wyżej, trudno powiedzieć jak bardzo. I będzie to ruch na kilka miesięcy raczej niż na kilka dni. Więc trzymam calle i nic więcej. Kupiłem je trochę poniżej wartości ale też już im sporo spadła wartość czasowa.

Z tym, że założyłem, że realizacja takiego scenariusza ma 20 proc. szans i najwyżej mi te call-e wygasną OTM albo je przymknę z dużą stratą. Trudno. Nie ryzykuję całym kapitałem tylko tym co mogę stracić.

Zastanawiałem się nad wystawianiem ale uznałem, że to zbyt ryzykowne w czasach, jakie mamy.
Mam nadzieje, ze ten mocny ruch nie przyjdzie przed wygasnieciem marca, bo pozbylem sie w jeden dzien setki C180. Po kolejnych dolkach w USA nie widzialem tego scenariusza u nasz (rajd do 1809). No i jak poleci, to bede mocno wk......
Obrazek

AntenA
Sierżant sztabowy
Posty: 157
Rejestracja: 25 gru 2005 21:06

Postautor: AntenA » 12 mar 2009 21:43

No i masz babo placek.
Jak Stany spadały i ustanawiały nowe minima to my żeśmy zwariowali i prościutko do góry, a teraz gdy Stany idą do góry i mamy drogę otwartą do wzrostów to w sumie nie wiadomo o co chodzi graczom :) i na opcyjkach kompletnie nie da się zarobić, bo po pierwsze za małe dzienne ruchy, a poza tym nie ma zbyt solidnych wzrostów w skali tygodnia :(
Co Wy o tym wszystkim sądzicie i jak to widzicie ? Przecież do końca kwartału został już prawie tydzień :).

MART
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3885
Rejestracja: 17 lip 2006 21:34

Postautor: MART » 12 mar 2009 22:13

No i masz babo placek.
Jak Stany spadały i ustanawiały nowe minima to my żeśmy zwariowali i prościutko do góry, a teraz gdy Stany idą do góry i mamy drogę otwartą do wzrostów to w sumie nie wiadomo o co chodzi graczom :) i na opcyjkach kompletnie nie da się zarobić, bo po pierwsze za małe dzienne ruchy, a poza tym nie ma zbyt solidnych wzrostów w skali tygodnia :(
Co Wy o tym wszystkim sądzicie i jak to widzicie ? Przecież do końca kwartału został już prawie tydzień :).
Jeden kolega tutaj na wątku publikuje IV. Myślę, że to jest odpowiedź. IV mocna spada, bo ludzie trochę na wyrost zajmowali długie opcje. Natomiast zapomnieli, że 100pkt przy 1500 to nie jest te same 100pkt co przy 3500. Do tego doszło bujanie się w przedziale 1300-1400. Jest trend spadkowy, było wiele gwałtownych odbić które skończyły się kupą. Wielu obawia się zostać z gorącym kartoflem w ręku. Dno ubijają ryzykanci. Trend formują silnoręcy, a ci chyba jeszcze nie mają ochoty na hossę. Trochę ugotowałem się na Lfutach :oops: więc jeśli chodzi o mnie, to dobra korba do wiedźm by się przydała.

chew-z
Sierżant sztabowy
Posty: 138
Rejestracja: 20 paź 2006 15:02
Lokalizacja: Praga
Kontakt:

Postautor: chew-z » 13 mar 2009 10:36

więc jeśli chodzi o mnie, to dobra korba do wiedźm by się przydała.
Ja też jestem za korbą. Może jakąś petycję wspólnie wyślemy do silnorękich :-)

MART
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3885
Rejestracja: 17 lip 2006 21:34

Postautor: MART » 13 mar 2009 11:02

więc jeśli chodzi o mnie, to dobra korba do wiedźm by się przydała.
Ja też jestem za korbą. Może jakąś petycję wspólnie wyślemy do silnorękich :-)
Już ich kiedyś o coś prosiłem ale mnie olali i zrobili na odwrót.

AntenA
Sierżant sztabowy
Posty: 157
Rejestracja: 25 gru 2005 21:06

Postautor: AntenA » 13 mar 2009 19:08

Tak to jest zawsze z silnorękimi :) Nigdy nie można na nich liczyć.
MART: Na longach oczywiście też można zarobić i to całkiem nieźle podczas ostatniego miesiąca kiedy to rwanym rynkiem raz w górę, raz w dół. Jak dobrze idzie to nawet kilka razy można przejechać się góra-dół bądź na odwrót w ciągu dnia :)
A jak tam szanowni inwestorzy z tego tematu mogą ocenić ten kwartał na opcyjkach ? Udany czy raczej nie ?

maciej.z
Sierżant
Posty: 41
Rejestracja: 13 cze 2006 23:08

Platforma dla opcji

Postautor: maciej.z » 13 cze 2009 19:20

Czy może z któryś doświadczonych opcyjnie kolegów ma jakieś doświadczenia z platformami, które pozwalają na analizę opcji, strategi opcyjnych w oparciu o ceny online? Ja póki co napotkałem platformę oferowaną przez BM DNB NORD o nazwie ATECH professional - czy ma może ktoś doświadczenia z tą platformą lub jakąkolwiek inną, która oferuje analizę opcji na GPW w wariancie online?


Wróć do „Kontrakty, opcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości