Kiedy korekta?

dyskusja na temat instrumentów pochodnych
KPPD
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 214
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Odp:Kiedy korekta?

Postautor: KPPD » 19 sty 2006 22:43

To nie ma znaczenie że Japonia odbije, teraz wystraczy jakieś info typu nie będzie wyborów, po 100mln dla każdego i hurraaaaaaaa....10% WIG20 w górę.
Zauważyłem od pewnego czasu we wszystkich komentarzach jednyną polecaną strategię - "gra z trendem". Mamy teraz zatem wielu madrych specjalistów co na tej strategi wygrali i się tego trzymają, rekomendując ją innym. Balon jest coraz większy.

REKLAMA


serek
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 276
Rejestracja: 16 paź 2005 03:51

Odp:Kiedy korekta?

Postautor: serek » 20 sty 2006 00:35

Mamy teraz zatem wielu madrych specjalistów co na tej strategi wygrali i się tego trzymają, rekomendując ją innym. Balon jest coraz większy.
Wiem ze to tyc naiwne, ale dlaczego ten balon nie moze rosnac w nieskonczonosc?? Albo przynajmniej nie moze rosnac jeszcze z rok?? przeciez wszyscy na tym zarabiaja, a jesli tak to wszsytkim taka sytuacja pasuje ;)

Poznaniak
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2143
Rejestracja: 10 gru 2005 12:26

Odp:Kiedy korekta?

Postautor: Poznaniak » 21 sty 2006 01:10

Początek tygodnia to "czarny poniedziałek" i big luka bessy.
Pozdrowienia dla posiadaczy longów. :oops:

KPPD
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 214
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Odp:Kiedy korekta?

Postautor: KPPD » 21 sty 2006 19:04

Wiem ze to tyc naiwne, ale dlaczego ten balon nie moze rosnac w nieskonczonosc?? Albo przynajmniej nie moze rosnac jeszcze z rok?? przeciez wszyscy na tym zarabiaja, a jesli tak to wszsytkim taka sytuacja pasuje
Otóż zysk jest wtedy gdy zamykamy pozycję (a żeby zamknąć ktoś musi otworzyć lub kupić), a nie wtedy gdy trzymamy papier. Równie dobrze można by się umówić że od jutro cena wszystkich papierów jest 2x większa i nie zawieramy żadnych transakcji. Wszyscy byliby 2x bogatsi (teoretycznie).

serek
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 276
Rejestracja: 16 paź 2005 03:51

Odp:Kiedy korekta?

Postautor: serek » 22 sty 2006 01:23

Otóż zysk jest wtedy gdy zamykamy pozycję (a żeby zamknąć ktoś musi otworzyć lub kupić), a nie wtedy gdy trzymamy papier. Równie dobrze można by się umówić że od jutro cena wszystkich papierów jest 2x większa i nie zawieramy żadnych transakcji. Wszyscy byliby 2x bogatsi (teoretycznie).
Oki co do opcji, kontraktow (i pewnie jeszcze kilku o ktorych nie wiem) to masz 100% racji. Tu faktycznie ktos musi stracic;( aby inny zyskal ;)

Jednak na rynku akcji taka sytuacja jest chyba mozliwa. Przykladowo kupie jakies akcje po 10zl i za miesiac sprzedam je po 20zl. Ten kto je kupi sprzeda je po 30zl i tak dalej (zakladamy nieustanny wzrost, nie patrzymy na wartosc fundamentalna spolki) - wszyscy zyskuja nikt nie traci (tak mi sie wydaje) - tylko ze indeksy od ktorych zaleza kursy pochodnych ciagle rosna....

Piszac to "a dlaczego by nie.." mialem na mysli ten drugi przypadek ;)) Popraw mnie gdzie jest blad. Bo niby wszystko jest fajnie, ale jednak jakos jeszcze nie zauwazylem nieustajacego wzrostu ;(

Pozdrawiam
Serek



Poznaniak
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2143
Rejestracja: 10 gru 2005 12:26

Odp:Kiedy korekta?

Postautor: Poznaniak » 22 sty 2006 01:44

Teoretycznie masz racje, ale tylko teoretycznie.
Trzy przykłady dlaczego tak nie może być:
1) arbitraż (akcje + kontrakty)
2) spekulancji
3) giełda daje zarobić na wzrostach ale również na spadkach.

TAJNE INFO
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 227
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Odp:Kiedy korekta?

Postautor: TAJNE INFO » 22 sty 2006 11:20

Twoje stwierdzenie jest błędne,bo rynek giełdowy to taki sam rynek jak każdy inny na którym wystepuje popyt i podaż,chciwość i strach przed bankructwem...Żaden z cykli na gieldzie nie może trwać wiecznie,bo stałe poprawianie wyników przez spółki jest nierealne,a przecież to fundamenty firm są w tym przypadku jajem a giełda tylko kurą.Oczywiście teza ta dotyczy cykli kilkuletnich,bo w długim terminie ponoć giełda zawsze jest w trendzie wzrostowym(świat idzie naprzód).

Poniedziałek luka bessy i czarna dluga świeca z długim dolnym cieniem...wtorek niskie otwarcie i biała świeca do połowy czarnej z poniedziałku...środa wysokie otwarcie -ale tylko otwarcie....potem jeszcze 7 sesji szarpaniny ...a .luty to już regularny trend spadkowy....taki jest mój scenario.
Ostatnio zmieniony 22 sty 2006 15:37 przez TAJNE INFO, łącznie zmieniany 2 razy.

serek
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 276
Rejestracja: 16 paź 2005 03:51

Odp:Kiedy korekta?

Postautor: serek » 22 sty 2006 18:02

Dzieki za Wasze opinie. Buu a moglo byc tak piieknie ;))


Wróć do „Kontrakty, opcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości