ABC opcji

dyskusja na temat instrumentów pochodnych
ROBERTO
Starszy kapral
Posty: 8
Rejestracja: 24 mar 2006 15:22

ABC opcji

Postautor: ROBERTO » 24 mar 2006 15:45

Witam wszystkich !
postanowiłem zainteresować się opcjami
poczytałem trochę i coś tam wiem ,ale to za mało.
Mam pytanie nr 1
Czy na opcje nie można składać zleceń PKC?
nr 2
Czy na opcje nie można składać zleceń na dłużej niż jeden dzień?
Czy to znaczy że gdy będę chciał wystawić kupioną opcję z jakimś limitem to muszę codziennie składać zlecenie?

Pozdrawiam

REKLAMA


-morfeusz-
Sierżant sztabowy
Posty: 112
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: w-wa

Postautor: -morfeusz- » 24 mar 2006 20:55

Zle kierujesz pytania, spytaj sie w biurze maklerskim, bo z tego co wiem to w niektorych mozna skladac z terminem waznosci, u mnie (bos) niestety codziennie trzeba klepac zlecenia.

ROBERTO
Starszy kapral
Posty: 8
Rejestracja: 24 mar 2006 15:22

Postautor: ROBERTO » 26 mar 2006 10:06

Dzięki Morfeusz, ja też mam boś i w zleceniach nie ma wyboru ważności więc trzeba się z tym pogodzić
Czy długo zajmujesz się opcjami, chodzi mi o to czy ten rynek się rozwija?
bo jak widzę to jest bardzo mała płynność

serek
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 276
Rejestracja: 16 paź 2005 03:51

Postautor: serek » 26 mar 2006 20:34

chodzi mi o to czy ten rynek się rozwija?
bo jak widzę to jest bardzo mała płynność
na tej stronie
http://www.kdpw.pl/statystyki/dane.jsp
znajdziesz dane które powinny zobrazować Ci dynamike rynku. sa to pliki TR i opcje sa zwykle na ostatniej stronie tego pdf-a

Przykładowo w lutym 2004 roku (opcje wprowadzono 22.09.2003) volumen miesieczny wynosił 4 761 opcji
natomiast juz dwa lata pozniej juz 34 785.[/url]

-morfeusz-
Sierżant sztabowy
Posty: 112
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: w-wa

Postautor: -morfeusz- » 26 mar 2006 22:04

rynek sie rozwija jak najbardziej, mamy juz dwoch animatorow, jeden wystawia 15 ten drugi 5, ale to niespowodowalo zmniejszenia spredow, zamalo jednak mimo wszystko jest inwestorow indywidualnych, czesto trzeba robic transakcje z animatorem (ja okolo 90% robie z animatorem) za rynek rozwiniety bedziemy mogli uznac jezeli animatorzy bedą mieli 15% rynku. pozdr

ROBERTO
Starszy kapral
Posty: 8
Rejestracja: 24 mar 2006 15:22

Postautor: ROBERTO » 27 mar 2006 18:30

Dzięki za odpowiedz :P :P :P
Czy mógłbyś coś napisać o tych animatorach, jak to wygląda w praktyce, wiem że zadaniem animatorów jest podtrzymywanie płynności i wystawianie ofert rynkowych, interesuje mnie jak to się robi czy się do niego dzwoni czy poprzez biuro się kontaktuje czy jakoś inaczej?
I co dalej?- powiem mu że cena w tabelce mi nie pasuje i on da lepszą?
Czy to coś kosztuje dodatkowo?
Jak powiem że chcę kupić lub wystawić 1 opcję to mnie nie wyśmnieje? :shock: :shock: :shock:
Pozdrawiam i z góry dziękuję

ROBERTO
Starszy kapral
Posty: 8
Rejestracja: 24 mar 2006 15:22

Postautor: ROBERTO » 02 kwie 2006 09:42

Halo, halo mógłby ktoś coś skrobnąć o tych animatorach?????

-morfeusz-
Sierżant sztabowy
Posty: 112
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: w-wa

Postautor: -morfeusz- » 02 kwie 2006 22:56

Mowiąc o animatorach, nie wspominam o zadnym dzwonieniu. Spojrz w uklad zlecen po 9.00 wskakuja zlecenia animatora 15 sztuk na kazdej serii, oraz zlecenia 5 sztuk drugiego animatora, jak odejmiesz te zlecenia to zobacz jak malo jest innych ofert, praktycznie oferty są na opcjach bardzo wyoutowanych czyli tanich, zobacz tez jaka pustka sie robi o 16,10 jak animatorzy wycofują zlecenia. Z utesknieniem czekam aby tych animatorow lub wiekszych graczy bylo wiecej bo naprawde czasami jest klopot z otworzeniem wiekszych pozycji po dobrych cenach.


Wróć do „Kontrakty, opcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości