KRÓTKA CZY DŁUGA ??

dyskusja na temat instrumentów pochodnych
wtomek
Porucznik
Posty: 31032
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: wtomek » 25 lut 2016 11:53

Obrazek
Ty uposledzony mitomanie, ja widze ruch od formacji V, do formacji V na tikowym, po drugie dlaczego ta linia przecina tyle swiec ? lini trendu rysowac nie umiesz ?

A CZEGO CHCESZ *** ?

tikaj po 4 punkty dalej

REKLAMA


Biagg
Starszy chorąży
Posty: 1381
Rejestracja: 01 kwie 2007 15:27
Lokalizacja: żłobek

Postautor: Biagg » 25 lut 2016 11:59

Obrazek
Ty uposledzony mitomanie, ja widze ruch od formacji V, do formacji V na tikowym, po drugie dlaczego ta linia przecina tyle swiec ? lini trendu rysowac nie umiesz ?

A CZEGO CHCESZ *** ?

tikaj po 4 punkty dalej
nastęny oberwał, czy dla ciebie na tym forum jest choc jeden ktory nie jest kretynem, a np człowiekiem?
Jak to jest, że wzrosty są tak powolne, a droga do ruiny jest szybka.” Seneka

Nukapu2006
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3281
Rejestracja: 21 kwie 2006 16:49
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Nukapu2006 » 25 lut 2016 12:00

Obrazek

I tu pełna zgoda - warto mieć na uwadze wszystkie interwały.

wtomek
Porucznik
Posty: 31032
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

prawie nic nie wiemy na jakich minach k....a siedzimy

Postautor: wtomek » 25 lut 2016 12:23

a na co jeszcze moherowy stan powsadza ?


MSP chce wypowiedzieć umowy o wzajemnej ochronie i popieraniu inwestycji
pap 25-02-2016, ostatnia aktualizacja 25-02-2016 12:13
Prześlij e-mailem
Wydrukuj
Wielkość tekstu: A A A

Na podstawie umów o wzajemnym popieraniu inwestycji, zagraniczne firmy w sporach toczonych przed międzynarodowym arbitrażem chcą od Polski ponad 4,1 mld zł - poinformował w Sejmie wiceszef MSP Mikołaj Wild. Dodał, że resort chce wypowiedzieć takie umowy.

Wiceminister skarbu odpowiadał w czwartek na pytania posłów PiS nt. postępowań toczących się przed międzynarodowymi arbitrażami inwestycyjnymi czy wielkości kwot dochodzonych w tych postępowaniach przez zagranicznych inwestorów od Polski.

"Sprawa arbitraży inwestycyjnych jest jedną z ważniejszych spraw jeśli chodzi o ochronę interesów Skarbu Państwa. Obecnie toczy się 11 postępowań tego rodzaju, wartość przedmiotu sporu to jest ponad 4,1 mld zł" - poinformował Wild.

Ocenił, że postępowania prowadzone przed międzynarodowym arbitrażem inwestycyjnym stanowią "dość istotne zagrożenie", choć do tej pory państwo Polskie wygrywa takie sprawy. Podkreślił, że każde z tych postępowań, nawet wygranych, to koszty rzędu 3-4 mln zł dla Skarbu Państwa. Nie zawsze też udaje się odzyskać te pieniądze od inwestorów zagranicznych, którzy pozywają nasz kraj.

"Z tego względu wydaje się, że konieczne jest nie tylko wypowiedzenie tych umów, ale też jak najszybsze doprowadzenie do utraty przez nie mocy prawnej tzn. skrócenie okresu przejściowego w jakim te umowy po wypowiedzeniu będą dalej obowiązywać. Dlatego też w kierownictwie MSP zapadła decyzja, żeby po dokonaniu wszelkich analiz zysków i strat, doprowadzić do jak najszybszego wygaszenia tych umów" - powiedział wiceminister.

Wild przypomniał, że takie umowy o wzajemnym popieraniu inwestycji (tzw. BIT, Billateral Investment Treaty) były zawierane głównie w latach 90-tych ubiegłego wieku i miały gwarantować inwestorom, że państwo nie będzie arbitralnie wkraczało w ich uprawnienia. Dzięki takiej umowie, inwestor zagraniczny może w każdej sytuacji w której uzna, iż doznał szkód, pozwać kraj przed międzynarodowy arbitraż.

"Kluczowym elementem jest taka instytucjonalna nieufność inwestorów do wymiaru sprawiedliwości i z tego powodu te umowy były zawierane, by zachęcić (inwestorów) w latach 90-tych. Była to pewna gwarancja, że inwestorzy nie będą zależni od pewnych politycznych uwarunkowań. W naszej ocenie osiągnęliśmy już ten stopień rozwoju demokracji, że sądy gwarantują rozpoznanie sprawy w sposób uniezależniony od wpływów politycznych, a zatem nie ma powodów żeby utrzymywać uprzywilejowanie tych inwestorów" - kontynuował wiceminister.

Jego zdaniem przekazanie takich sporów do osądzenia przed polskie sądy nie wpłynie negatywnie na uprawnienia inwestorów. "Na pewno w większym stopniu zachowana będzie pewność prawa dlatego, że inwestorzy tak jak wszyscy inni przedsiębiorcy działający w Polsce, ich roszczenia będą osądzane według określonych norm prawnych, a nie zawsze tak jest w przypadku arbitraży inwestycyjnych" - dodał.

Polska ma podpisanych 60 umów o wzajemnej ochronie i popieraniu inwestycji.

wtomek
Porucznik
Posty: 31032
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: wtomek » 25 lut 2016 12:52

Obrazek

Nukapu2006
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3281
Rejestracja: 21 kwie 2006 16:49
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Nukapu2006 » 25 lut 2016 13:33

Pojechałem po bandzie dzisiaj i uśredniłem do 1836... :wink:
Chociaż nie jestem zwolennikiem takiego zabiegu...
Nadal obserwujemy...

clint246
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3004
Rejestracja: 23 paź 2009 12:40
Lokalizacja: BUCURESTI

Postautor: clint246 » 25 lut 2016 13:46

Pojechałem po bandzie dzisiaj i uśredniłem do 1836... :wink:
Chociaż nie jestem zwolennikiem takiego zabiegu...
Nadal obserwujemy...
eSy, jak mniemam ?
Fabrica Locomotiva Electroputere Craiova

podolski
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2003
Rejestracja: 10 cze 2008 20:45

Postautor: podolski » 25 lut 2016 13:49

wzruszyla mnie twoja taktyka
a zwlaszcza to ze zupelnie sie jej nie trzymasz
a pozycje masz otwarte przeciw niej i to po czasie
ale w jednym masz racje tu na forum wiekszosc to kretyni mozna im to wcisnac
ladujesz dalej w ignorach
wydawało mi się że nie masz racji, teraz widzę ze jednak sporo
moja lista ignorantów:

Nukapu2006
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3281
Rejestracja: 21 kwie 2006 16:49
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Nukapu2006 » 25 lut 2016 14:20

Pojechałem po bandzie dzisiaj i uśredniłem do 1836... :wink:
Chociaż nie jestem zwolennikiem takiego zabiegu...
Nadal obserwujemy...
eSy, jak mniemam ?
Esy, trochę ich się nazbierało, ale dzisiejszy styl podejścia i wczorajsza sesja - zresztą jak dałem znać rano - ustawiają mnie na es.
I nie twierdzę, że mam rację ani nikogo nie namawiam...już asekuracyjnie mówię, bo zaraz na mnie nakrzyczą :lol: :lol:

wtomek
Porucznik
Posty: 31032
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: wtomek » 25 lut 2016 14:34

i to znowu trzęsionka przez dolara

:lol: :lol: :lol:

nie mogą doczłapać do mojego poziomu na miedzi


:evil:

dzolnij3
Sierżant sztabowy
Posty: 190
Rejestracja: 13 kwie 2015 15:58

Postautor: dzolnij3 » 25 lut 2016 14:37

....

Biagg
Starszy chorąży
Posty: 1381
Rejestracja: 01 kwie 2007 15:27
Lokalizacja: żłobek

Postautor: Biagg » 25 lut 2016 15:22

zapamietaj jedno i powies sobie to przed komputerem
na gieldzie a na instrumentach z dzwignia w szczegolnosci albo masz racje i zarabiasz albo jej nie masz i spier-dalasz w podskokach i myslac tylko o tym ze tak pozno uciekles
po co tracić zdrowie

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nukapu przestan się chwalić :wink: ,Polak wszystko ci wybaczy, nawet pomoże ale nie zniesie twojego sukcesu :lol: :shock:
z pewnością dzisiejszego

sam nie wiesz co piszesz
a co już zamknął?,stracił? wydaje mi się że nawet dzisiaj, może mieć więcej od ciebie racji, jakoś nie chcą od rana rosnąć, mimo zachodu
Jak to jest, że wzrosty są tak powolne, a droga do ruiny jest szybka.” Seneka

tytan
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8045
Rejestracja: 27 sty 2006 20:06
Lokalizacja: Camps Bay

Postautor: tytan » 25 lut 2016 15:48

s 1835

Nukapu2006
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3281
Rejestracja: 21 kwie 2006 16:49
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Nukapu2006 » 25 lut 2016 16:07

Ale mnie wymęczyli dzisiaj :lol:
Ostatecznie średnia 1836,20 na 65 pozycjach.
Pomyłka z rana kosztowała mnie trochę nerwów, ale dlatego też nie przepadam za SL - SL by mnie wyrzucił, obserwacja podejścia, nakazała zaryzykować.
Będzie zarobek, ale strasznie wymęczony :wink:

Widzę, że nadal jestem jedyną osobą, która jest w stanie przyznać się do zajmowanej pozycji i zaryzykować jednoznaczne określenie kierunku...
Czekam na wyzwiska i kreski "po fakcie"
Może jutro rano ktoś się odważy :wink:
A taki brak kierunku, to ewidentnie konsekwencja wiszenia pomiędzy 1880, 1840 i 1800...czekamy do wyjaśnienia i na odważnych :lol:

wtomek
Porucznik
Posty: 31032
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: wtomek » 25 lut 2016 16:17

Ale mnie wymęczyli dzisiaj :lol:
Ostatecznie średnia 1836,20 na 65 pozycjach.
Pomyłka z rana kosztowała mnie trochę nerwów, ale dlatego też nie przepadam za SL - SL by mnie wyrzucił, obserwacja podejścia, nakazała zaryzykować.
Będzie zarobek, ale strasznie wymęczony :wink:

Widzę, że nadal jestem jedyną osobą, która jest w stanie przyznać się do zajmowanej pozycji i zaryzykować jednoznaczne określenie kierunku...
Czekam na wyzwiska i kreski "po fakcie"
Może jutro rano ktoś się odważy :wink:
A taki brak kierunku, to ewidentnie konsekwencja wiszenia pomiędzy 1880, 1840 i 1800...czekamy do wyjaśnienia i na odważnych :lol:

zgadza się , nie jesteś jedyny ale jeden z wielu , który nic nie potrafi a drze pape jak zarzynany
zakończ dzień , czyli zamknij pozycję najpierw


Wróć do „Kontrakty, opcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości