Gdzie jestesmy? - fale Elliotta

dyskusja na temat instrumentów pochodnych
wtomek
Porucznik
Posty: 31032
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: wtomek » 03 paź 2014 21:05

no tak, trzy lata faktów to za mało aby zweryfikować kto gadał głupoty.
Nie jestem częścią Waszego sporu, ale po takich wypowiedziach mam wrażenie, że Eliott miałjednak rację, że przestał się tu pokazywać.
Elliot to mit. Sprawdza się zawsze, po fakcie. Można go śmiało rysować, ale jedynie na danych historycznych. Rynek jest z natury nieprzewidywalny - jeśli zachowania danego instrumentu nie rozumiesz (przyczyna - skutek), to nie inwestuj
nie rozumiesz fal , no to buzia w kubeł

nie jest to jedyny instrument , którego nie rozumiesz

rynek jest jak najbardziej przewidywalny , im więcej takich kretynów , tym lepiej dla sterników .

To już dawno to nie jest rynek "cebulek tulipanów" z XVIII wieku

REKLAMA


eliott
Starszy chorąży
Posty: 1722
Rejestracja: 31 maja 2006 21:09

Postautor: eliott » 30 wrz 2015 19:44

przed rokiem 2000 gdy jeszcze na sesje chodzilo sie do biura maklerskiego(pozdrawiam ludzi z elimara w katowicach- pozniej BOS)przy wigu w okolicach 15 tys. twierdziłem ze szczytem hossy powinno byc 68 tys na wigu, duzo sie nie pomyliłem, nikt w to prawie nie wierzył, w 2007 roku wig podszedl pod ten poziom,
Teraz powiem cos co jeszcze nigdzie nie spotkalem, nikt sie nie odwazyl powiedziec glosno o takich poziomach o jakich ja powiem, otoz twierdze ze jestesmy dalej w bessie po hossie zakonczonej w 2007 roku, powiem ze te 1800 wtomka to pikus co nas moze spotkac,
Zacznijmy od wigu wiec hossa trwala od 1992 roku do lipiec 2007 byla to jej pierwsza fala, trwała ona 15 lat, od lipca 2007 jestesmy w fali drugiej gdzie rynek zrobil fale A do 20340 w lutym 2009, nastepnie rynek zrobil fale B dochodzac do 57379 08.05.2015 od tego dnia mamy fale C ktora moze wig doprowadzic az do poziomu 10058 w ekstremalnym ruchu, ale prawdopodobnie powinien zatrzymac sie powyzej dolka z 20.02.2009 roku,
na poziomach 28166, niektorzy sie beda smiac jak to az tyle roznicy, spytam czy to ma znaczenie w chwili obecnej gdy wig ma 50. tys? czy ktos powiedzial wam o tak niskich poziomach? gdy bedziemy w okolicach 28 tys to wtedy bede sie martwil
Co do wigu20 to elliott raczej nie zachecał do oznaczania fall na instrumentach bazowych dla kontraktow, pozwole sobie tylko wyznaczyc jeden poziom 850 punktow, choc moze byc tez i .......................450 ale o tym nawet nie mysle
Na koniec dla tych ktorzy sie o mnie martwili ze sie nie odzywam, (patrz stopka) co miałem pisac skoro na rynku wciaz jest dla mnie bessa, owszem potrafie grac z godziny na godzine,i gram ale co do pisania tak długoterminowych prognoz to pozwolicie(pietiap) ze to ja bede decydowal kiedy co napisac
Ostatnio zmieniony 13 gru 2015 11:44 przez eliott, łącznie zmieniany 2 razy.
Potrzeba dwóch lat by nauczyć się mówić, pięćdziesięciu by nauczyć się milczeć - Hemingway

Jot23
Kapitan
Posty: 55904
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 30 wrz 2015 19:53

PO PIERWSZE BRAWA ZE SIE ODEZWALES

TAK DAWNO TO BYLO ZE AZ ZAJRZALEM KIEDY SIE OSTATNIO ODZYWALES

I CIUT WCZESNIEJ ZNALAZLEM TAKIE COS
(SPOLKA Z PIETIAP, TYLKO WTOMKA JESZCZE BRAKOWALOBY)

eliott

Wysłany: Wto, 17 Lut 2009, 23:46
pietiap napisał:
n
------------------
kochane robaczki. dzisiejsza zniżka sprowadziła główne indeksy gpw na poziomiy z marca '94
tylko kto powiedział że jutro nie może być taniej? w usa aktualnie -4%

+
wyglada jakbys troche wyskoczyl przed szereg, jesli masz na mysli szczyt z marca 1994 a dokladnie z dnia kobiet to bylo to dla wigu 20760, wiec jeszcze troche brakuje
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

eliott
Starszy chorąży
Posty: 1722
Rejestracja: 31 maja 2006 21:09

Postautor: eliott » 30 wrz 2015 20:08

widzę, że odkopany został stary temat :twisted:
zapowiedzi fali 'c' i mojej rychłej śmierci nie ziściły się jak widać. wieszczący wtedy tragedię i armagedon sam chyba stał się ofiarą gwałtownej przeceny z 2011 a może nie, ale na 100% (o ironio) zakończył zamieszczanie wpisów w dołku przeceny - wrzesień :lol:

jak widać pisze się różne rzeczy, ale lepiej unikać radykalnych ocen bo historia w przykry sposób może potem zweryfikować poglądy.
czy naprawde uwazasz ze jestesmy juz w hossie? mozesz powiedziec na jakiej podstawie tak sadzisz? szczyt z 2007 nadal nie przebity wiec zaden podrecznik o at nie upowaznia cie do pisania o hossie, co do fali c to zobacz wlasnie sie rozpoczela, tak, wez pod uwage ze fala 1 trwala 15 lat to fala 2 powinna trwac nawet do 10 lat, wybacz ze nie zaczela sie od razu po moim poscie, ale w teori elliotta jest wlasnie problem z czasem, pomysl kto mogl przewidziec ze na rynkach rozwinietych rozszaleje sie az taka hossa, czy przy tak wzrostowych rynkach usa niemiec japonii mogla by sie rozwinac dynamiczna fala c ktora niszczy wszystko i wszystkich? co do twojej osoby to wtedy tak napisalem gdyz podejrzewalem ze wiekszosc zniknie z tego rynku i wzialem za przyklad pierwszego lepszego z brzegu ciebie, przyznaje tu sie akurat pomylilem, sorry, zobacz znikneli wszyscy z tego watku z tamtych lat, nikt juz tutaj nie pisze a jedynie ty zostales(nie liczac JOTA-ale to inne rzemiosło), moze dlatego ze jednak wziales sobie te moje przepowiednie do serca? przyznaj sie czy nie grales przez wieksza czesc tego okresu esami?
Potrzeba dwóch lat by nauczyć się mówić, pięćdziesięciu by nauczyć się milczeć - Hemingway

eliott
Starszy chorąży
Posty: 1722
Rejestracja: 31 maja 2006 21:09

Postautor: eliott » 30 wrz 2015 23:05


Niektórzy uważali już że to miała być pierwsza fala w nowej hossie ale poprzedni "kryzys" nie wydaje się skończony (fala Cycle bez odpowiedniej struktury). Ben namieszał wpuszczając na rynek bilony (tysiące milardów) lewych dolarów i na tym respiratorze budowała się hossa.... Czyżby najwyższy czas wracac do podstaw?

Jeśli to jest dalej IV Cycle to czy będzie tak jak pisałem kilkadziesiąt stron temu... W20 potencjalnie <1000. ?
witam, w jednym masz racje, " niektórzy", juz od lutego 2008 roku było wiadomo ze czas tylko na fale B, po ktorej musi byc fala C, jest to fala w której ginie najwiecej inwestorów(licze na pietiap(:(:(: ), ale spoko, licze ze 18500 na wigu nie peknie
nie bardzo wiem o co ci chodzi z ta falą c pietiap i dlaczego gdzies tam piszesz ze na pewno poleglem, zobacz post napisany we wrzesniu 2011 roku i do chwili obecnej nie przebili szczytu na 3000, wiec co jest hossa czy bessa? nie myl wigu i wigu20, to tak juz pisze do przodu, otoz na wig2o fala c zaczela sie juz w kwietniu 2011 roku a na wigu w maju 2015jak pisalem powyzej
ps. co do nakbliszego okresu to uwazam ze czas na pewna korekte spadkow i na koniec roku bedziemy zdecydowanie wyzej
Potrzeba dwóch lat by nauczyć się mówić, pięćdziesięciu by nauczyć się milczeć - Hemingway

pietiap
Podporucznik
Posty: 13216
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: pietiap » 01 paź 2015 00:57

twój na tym wątku nie tak dawny post wieszczący falę 'c' i moją rychłą zgubę podsumować można następująco...
zasygnalizowałeś wtedy (wrzesień 2011) 'c' krach a wyrysowała się konsola. historyczny dołek poprawiony został dopiero teraz, minęły cztery lata, nic dodać nić ująć.

teraz czas na test tego co czeka nas do końca 2015 i czy aby "zdecydowanie wyżej" niż obecne ~2070"

Niektórzy uważali już że to miała być pierwsza fala w nowej hossie ale poprzedni "kryzys" nie wydaje się skończony (fala Cycle bez odpowiedniej struktury). Ben namieszał wpuszczając na rynek bilony (tysiące milardów) lewych dolarów i na tym respiratorze budowała się hossa.... Czyżby najwyższy czas wracac do podstaw?

Jeśli to jest dalej IV Cycle to czy będzie tak jak pisałem kilkadziesiąt stron temu... W20 potencjalnie <1000. ?
witam, w jednym masz racje, " niektórzy", juz od lutego 2008 roku było wiadomo ze czas tylko na fale B, po ktorej musi byc fala C, jest to fala w której ginie najwiecej inwestorów(licze na pietiap(:(:(: ), ale spoko, licze ze 18500 na wigu nie peknie
nie bardzo wiem o co ci chodzi z ta falą c pietiap i dlaczego gdzies tam piszesz ze na pewno poleglem, zobacz post napisany we wrzesniu 2011 roku i do chwili obecnej nie przebili szczytu na 3000, wiec co jest hossa czy bessa? nie myl wigu i wigu20, to tak juz pisze do przodu, otoz na wig2o fala c zaczela sie juz w kwietniu 2011 roku a na wigu w maju 2015jak pisalem powyzej
ps. co do nakbliszego okresu to uwazam ze czas na pewna korekte spadkow i na koniec roku bedziemy zdecydowanie wyzej
"ten ma racje kto ma akcje".
Obrazek

podolski
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2003
Rejestracja: 10 cze 2008 20:45

Postautor: podolski » 01 paź 2015 13:36

twój na tym wątku nie tak dawny post wieszczący falę 'c' i moją rychłą zgubę podsumować można następująco...
zasygnalizowałeś wtedy (wrzesień 2011) 'c' krach a wyrysowała się konsola. historyczny dołek poprawiony został dopiero teraz, minęły cztery lata, nic dodać nić ująć.

teraz czas na test tego co czeka nas do końca 2015 i czy aby "zdecydowanie wyżej" niż obecne ~2070"

Niektórzy uważali już że to miała być pierwsza fala w nowej hossie ale poprzedni "kryzys" nie wydaje się skończony (fala Cycle bez odpowiedniej struktury). Ben namieszał wpuszczając na rynek bilony (tysiące milardów) lewych dolarów i na tym respiratorze budowała się hossa.... Czyżby najwyższy czas wracac do podstaw?

Jeśli to jest dalej IV Cycle to czy będzie tak jak pisałem kilkadziesiąt stron temu... W20 potencjalnie <1000. ?
witam, w jednym masz racje, " niektórzy", juz od lutego 2008 roku było wiadomo ze czas tylko na fale B, po ktorej musi byc fala C, jest to fala w której ginie najwiecej inwestorów(licze na pietiap(:(:(: ), ale spoko, licze ze 18500 na wigu nie peknie
nie bardzo wiem o co ci chodzi z ta falą c pietiap i dlaczego gdzies tam piszesz ze na pewno poleglem, zobacz post napisany we wrzesniu 2011 roku i do chwili obecnej nie przebili szczytu na 3000, wiec co jest hossa czy bessa? nie myl wigu i wigu20, to tak juz pisze do przodu, otoz na wig2o fala c zaczela sie juz w kwietniu 2011 roku a na wigu w maju 2015jak pisalem powyzej
ps. co do nakbliszego okresu to uwazam ze czas na pewna korekte spadkow i na koniec roku bedziemy zdecydowanie wyzej
widze ze dla zaslepionego zatrzeciewionego gamonia nic nie dociera, czepiac tez trzeba sie umiec a nie pisac bzdury bo wychodzi sie na ***, napisal ci 4 lata temu ze czeka na fale c czyli besse i co miales moze hosse od tego czasu? nie, ale duren napisze ze sie eliot spoznil, napisz ty *** cos z takim wyprzedzeniem!
Eliott! pelen szacun, pisz jak najczesciej
moja lista ignorantów:

eliott
Starszy chorąży
Posty: 1722
Rejestracja: 31 maja 2006 21:09

Postautor: eliott » 26 lis 2015 16:01

po wakacjach, patrz stopka
Ostatnio zmieniony 03 gru 2015 20:37 przez eliott, łącznie zmieniany 1 raz.
Potrzeba dwóch lat by nauczyć się mówić, pięćdziesięciu by nauczyć się milczeć - Hemingway

eliott
Starszy chorąży
Posty: 1722
Rejestracja: 31 maja 2006 21:09

Postautor: eliott » 26 lis 2015 16:04

twój na tym wątku nie tak dawny post wieszczący falę 'c' i moją rychłą zgubę podsumować można następująco...
zasygnalizowałeś wtedy (wrzesień 2011) 'c' krach a wyrysowała się konsola. historyczny dołek poprawiony został dopiero teraz, minęły cztery lata, nic dodać nić ująć.

teraz czas na test tego co czeka nas do końca 2015 i czy aby "zdecydowanie wyżej" niż obecne ~2070"

Niektórzy uważali już że to miała być pierwsza fala w nowej hossie ale poprzedni "kryzys" nie wydaje się skończony (fala Cycle bez odpowiedniej struktury). Ben namieszał wpuszczając na rynek bilony (tysiące milardów) lewych dolarów i na tym respiratorze budowała się hossa.... Czyżby najwyższy czas wracac do podstaw?

Jeśli to jest dalej IV Cycle to czy będzie tak jak pisałem kilkadziesiąt stron temu... W20 potencjalnie <1000. ?
witam, w jednym masz racje, " niektórzy", juz od lutego 2008 roku było wiadomo ze czas tylko na fale B, po ktorej musi byc fala C, jest to fala w której ginie najwiecej inwestorów(licze na pietiap(:(:(: ), ale spoko, licze ze 18500 na wigu nie peknie
nie bardzo wiem o co ci chodzi z ta falą c pietiap i dlaczego gdzies tam piszesz ze na pewno poleglem, zobacz post napisany we wrzesniu 2011 roku i do chwili obecnej nie przebili szczytu na 3000, wiec co jest hossa czy bessa? nie myl wigu i wigu20, to tak juz pisze do przodu, otoz na wig2o fala c zaczela sie juz w kwietniu 2011 roku a na wigu w maju 2015jak pisalem powyzej
ps. co do nakbliszego okresu to uwazam ze czas na pewna korekte spadkow i na koniec roku bedziemy zdecydowanie wyzej
widze ze dla zaslepionego zatrzeciewionego gamonia nic nie dociera, czepiac tez trzeba sie umiec a nie pisac bzdury bo wychodzi sie na ***, napisal ci 4 lata temu ze czeka na fale c czyli besse i co miales moze hosse od tego czasu? nie, ale duren napisze ze sie eliot spoznil, napisz ty *** cos z takim wyprzedzeniem!
Eliott! pelen szacun, pisz jak najczesciej
dziekuje, jak to mówią nowa hossa zaczyna sie w momencie gdy przechodzimy szczyt poprzedniej(2007 rok) a do tego chyba przyzna kazdy, droga daleka
Potrzeba dwóch lat by nauczyć się mówić, pięćdziesięciu by nauczyć się milczeć - Hemingway

Szczupak_Gieldowy
Chorąży sztabowy
Posty: 5746
Rejestracja: 22 sie 2015 22:50

Postautor: Szczupak_Gieldowy » 26 lis 2015 22:25

Niestety ale te teorie to sa chyba bazowane na indeksach dochodowych a nie zafalszowanych cenowych

eliott
Starszy chorąży
Posty: 1722
Rejestracja: 31 maja 2006 21:09

Postautor: eliott » 13 gru 2015 00:02

Czy ktoś może mi powiedzieć jak najprościej wrzucać tutaj wykresy?
Potrzeba dwóch lat by nauczyć się mówić, pięćdziesięciu by nauczyć się milczeć - Hemingway

wtomek
Porucznik
Posty: 31032
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: wtomek » 13 gru 2015 10:37

Czy ktoś może mi powiedzieć jak najprościej wrzucać tutaj wykresy?





Pierwsza operacja to PrtScrn ekranu

Wklejasz do Painta i obrabiasz , zapisujesz jako plik PNG
Potem jak na obrazkach , po otwarciu kliknij jeszcze raz

pytaj jeżeli są jakieś problemy


Obrazek


Obrazek



Obrazek

eliott
Starszy chorąży
Posty: 1722
Rejestracja: 31 maja 2006 21:09

Postautor: eliott » 13 gru 2015 11:53

rysunek do wersji przedstawionej 30.09.2015
Obrazek
Potrzeba dwóch lat by nauczyć się mówić, pięćdziesięciu by nauczyć się milczeć - Hemingway

eliott
Starszy chorąży
Posty: 1722
Rejestracja: 31 maja 2006 21:09

Postautor: eliott » 13 gru 2015 11:57

Czy ktoś może mi powiedzieć jak najprościej wrzucać tutaj wykresy?





Pierwsza operacja to PrtScrn ekranu

Wklejasz do Painta i obrabiasz , zapisujesz jako plik PNG
Potem jak na obrazkach , po otwarciu kliknij jeszcze raz

pytaj jeżeli są jakieś problemy


Obrazek


Obrazek



Obrazek
dziekuje
Potrzeba dwóch lat by nauczyć się mówić, pięćdziesięciu by nauczyć się milczeć - Hemingway

eliott
Starszy chorąży
Posty: 1722
Rejestracja: 31 maja 2006 21:09

Postautor: eliott » 13 gru 2015 12:04

publikuje równiez wersje bardziej optymistyczną dla wigu, gdzie dno moze byc od 44 tys do 35tys. robie to gdyz przyznam ze mam pewne watpliwosci jesli chodzi o wig20, na wigu ewidentnie mamy do czynienia z zygzakiem korygujacym ABC od 2009 roku który doszedł do 78,6% zniesienia bessy, ale juz na wig20 to tak raczej nie wyglada, tam bardziej pasuje uklad wskazujacy ze jest juz po besie i mamy do czynienia od 2009 z fala 1 i obecnie od 2011 trwa fala 2 spadkowa
Obrazek
Potrzeba dwóch lat by nauczyć się mówić, pięćdziesięciu by nauczyć się milczeć - Hemingway


Wróć do „Kontrakty, opcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości