Gdzie jestesmy? - fale Elliotta

dyskusja na temat instrumentów pochodnych
eliott
Starszy chorąży
Posty: 1722
Rejestracja: 31 maja 2006 21:09

Postautor: eliott » 25 lut 2017 17:34

zawsze okreslam fale elliotta dla indeksow na ktorych nie ma future, u nas to WIG i zawsze mi bylo z tym dobrze, niestety zachcialo mi sie to rowniez zrobic dla WIG20 i od tego czasu mam mieszane prognozy dla WIGu, bez WIG20 jest dla mnie oczywista prognoza pesymistyczna, konczymy besse na od 28 tys. do 10tys, niestety bardzo mi to nie pasuje gdy spojrze na WIG20, bo przeciez ten duży spadek WIGU nie moze obejsc sie bez spadku WIG20 a tutaj raczej widze bliski koniec spadku, bo przeciez trudno uwierzyc w pesymistyczny wariant dla (WIG20-mam tez taki)
Obrazek
Czy aby ta prognoza właśnie się nie urzeczywistnia???

Pozdrawiam
dziekuje za przypomnienie postu z przed 15 miesiecy, tak zgadza się prosze zwrocic uwagę w ktorym miejscu na jakim poziomie jest tam wyznaczony dołek ostatni, czy było znacznie nizej? a przypomne to był grudzien 2015
Pozdrawiam Panów wtomek i muminek1, pietiap, robcie dalej swoje a ja i tak wiem co wiem :P mysle rownież ze i Horianek po tym wykresie i uplywie tego czasu zrozumie i przekona sie do kresek, w razie pytan prosze spojrzec na stopke
Potrzeba dwóch lat by nauczyć się mówić, pięćdziesięciu by nauczyć się milczeć - Hemingway

REKLAMA


eliott
Starszy chorąży
Posty: 1722
Rejestracja: 31 maja 2006 21:09

Postautor: eliott » 25 lut 2017 17:40

zawsze okreslam fale elliotta dla indeksow na ktorych nie ma future, u nas to WIG i zawsze mi bylo z tym dobrze, niestety zachcialo mi sie to rowniez zrobic dla WIG20 i od tego czasu mam mieszane prognozy dla WIGu, bez WIG20 jest dla mnie oczywista prognoza pesymistyczna, konczymy besse na od 28 tys. do 10tys, niestety bardzo mi to nie pasuje gdy spojrze na WIG20, bo przeciez ten duży spadek WIGU nie moze obejsc sie bez spadku WIG20 a tutaj raczej widze bliski koniec spadku, bo przeciez trudno uwierzyc w pesymistyczny wariant dla (WIG20-mam tez taki)
Obrazek


pierwszy raz widzę , by ktoś tak oznaczał fale

nawet nie kombinuję by to zrozumieć , bo to się nijak ma do tego co czytałem na ten temat do tej pory

zdrowia życzę
za zyczenia dziekuje, nie chwaląc sie ale sorry, chyba znowu mi wyszło? radze jednak czytac lepszą lekture
Potrzeba dwóch lat by nauczyć się mówić, pięćdziesięciu by nauczyć się milczeć - Hemingway

eliott
Starszy chorąży
Posty: 1722
Rejestracja: 31 maja 2006 21:09

Postautor: eliott » 25 lut 2017 17:49

Obrazek
Wysłany: Nie, 13 Gru 2015, 12:04
pozwole sobie jeszcze przypomniec wykres wigu z tamtego okres, ale sie rozpisałem, mam nadzieje ze mi wybaczycie to sa moje 3 posty od 15 miesiecy, sadze ze nastepny bedzie juz na nowym szczycie
Potrzeba dwóch lat by nauczyć się mówić, pięćdziesięciu by nauczyć się milczeć - Hemingway

wtomek
Porucznik
Posty: 31032
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: wtomek » 25 lut 2017 19:05

zawsze okreslam fale elliotta dla indeksow na ktorych nie ma future, u nas to WIG i zawsze mi bylo z tym dobrze, niestety zachcialo mi sie to rowniez zrobic dla WIG20 i od tego czasu mam mieszane prognozy dla WIGu, bez WIG20 jest dla mnie oczywista prognoza pesymistyczna, konczymy besse na od 28 tys. do 10tys, niestety bardzo mi to nie pasuje gdy spojrze na WIG20, bo przeciez ten duży spadek WIGU nie moze obejsc sie bez spadku WIG20 a tutaj raczej widze bliski koniec spadku, bo przeciez trudno uwierzyc w pesymistyczny wariant dla (WIG20-mam tez taki)
Obrazek


pierwszy raz widzę , by ktoś tak oznaczał fale

nawet nie kombinuję by to zrozumieć , bo to się nijak ma do tego co czytałem na ten temat do tej pory

zdrowia życzę
za zyczenia dziekuje, nie chwaląc sie ale sorry, chyba znowu mi wyszło? radze jednak czytac lepszą lekture

Nie bardzo wiem co miało wyjść , czytam to co uważam za istotne .

Wczoraj był wywiad z jakimś profesorkiem w Parkiecie , dosyć nawet długi ...
jeżeli chodzi o cykl Elliota .... powiedział ,że nie lubi tej teorii , a jako 5 tą określił obecną falę cyklu.
oczekuje teraz korekty ABC lub innego typu...
jeżeli chodzi o falowanie to co uczony , to inny pogląd
sam Elliot ponoć stwierdził ,że to co można połapać w drobnych cyklach , to w dużych już nie koniecznie i tak jest prawda odnośnie tej nauki.

obecne rynki finansowe nie za bardzo wpisują się w cykl natury oceanu ,
wypada trochę wstępu poczytać do tej książki teoria Elliota.

najbardziej natura ludzka pokazuje się w gierkach intra , bo pod nią napisane są algorytmy , a algorytm może powtarzać daną sekwencję wiele razy , nie koniecznie tyle ile mógłby znieść człowiek.
Naturalne cykle giełdowe uległy znacznym zniekształceniom , trzeba by chyba żyć więcej niż sto lat by to jakoś zbadać .
Może sztuczna inteligencja będzie kiedyś w tym pomocna , kto wie .
Skąd masz wiedzę ,że jesteśmy obecnie w fali wyższego rzędu niż poprzednio?
Skąd wiesz ,że nie jesteśmy w fali niższego rzędu jeszcze niższego cyklu?
Powiem tak na zakończenie , zupełnie mi to dobrze wychodzi w średnim terminie przy pomocy zupełnie innych narzędzi ,a na krótko posiłkuję się teoria fal w krótkich jazdach godzinowych .
Pozdrawiam

wtomek
Porucznik
Posty: 31032
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: wtomek » 27 lut 2017 17:47

Eliot nie wydawał książek , tylko pisał felietony , a to co przytoczyłem to słowa od jednego z wydawców

podstawowy problem tej nauki to ustalenie w którym miejscu i w jakim super cyklu jesteśmy, innymi słowy , gdzie mamy początek

pietiap
Podporucznik
Posty: 13216
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: pietiap » 04 cze 2017 01:40

*****...eś się z tym swoim dołkiem o skromne 10 miesięcy i piszesz że było tak przewidująco. otwórz pozycję long z taką prognozą i czekaj nie 10 miechów ale tydzień to pogadamy. jesteś geniusz to wrzuć skana swojego crr bo jeśli nie to będzie wyglądało jak chwalenie się łóżkowymi podbojami i marszczeniem freda z rozpaczy bo żadna dać nie chce.
ps.
sesja 21 XI była lepsza niż nie jeden wykres i twoje przepowiednie, a wycieczki na różne nicki w tym moje serdecznie daruj sobie człowieku :twisted:
Obrazek
Wysłany: Nie, 13 Gru 2015, 12:04
pozwole sobie jeszcze przypomniec wykres wigu z tamtego okres, ale sie rozpisałem, mam nadzieje ze mi wybaczycie to sa moje 3 posty od 15 miesiecy, sadze ze nastepny bedzie juz na nowym szczycie
"ten ma racje kto ma akcje".
Obrazek

pietiap
Podporucznik
Posty: 13216
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: pietiap » 04 cze 2017 01:41

*****...eś się z tym swoim dołkiem o skromne 10 miesięcy i piszesz że było tak przewidująco. otwórz pozycję long z taką prognozą i czekaj nie 10 miechów ale tydzień to pogadamy. jesteś geniusz to wrzuć skana swojego crr bo jeśli nie to będzie wyglądało jak chwalenie się łóżkowymi podbojami i marszczeniem freda z rozpaczy bo żadna dać nie chce.
ps.
sesja 21 XI była lepsza niż nie jeden wykres i twoje przepowiednie, a wycieczki na różne nicki w tym moje serdecznie daruj sobie człowieku :twisted:
Obrazek
Wysłany: Nie, 13 Gru 2015, 12:04
pozwole sobie jeszcze przypomniec wykres wigu z tamtego okres, ale sie rozpisałem, mam nadzieje ze mi wybaczycie to sa moje 3 posty od 15 miesiecy, sadze ze nastepny bedzie juz na nowym szczycie
"ten ma racje kto ma akcje".
Obrazek

podolski
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2003
Rejestracja: 10 cze 2008 20:45

Postautor: podolski » 04 cze 2017 18:27

*****...eś się z tym swoim dołkiem o skromne 10 miesięcy i piszesz że było tak przewidująco. otwórz pozycję long z taką prognozą i czekaj nie 10 miechów ale tydzień to pogadamy. jesteś geniusz to wrzuć skana swojego crr bo jeśli nie to będzie wyglądało jak chwalenie się łóżkowymi podbojami i marszczeniem freda z rozpaczy bo żadna dać nie chce.
ps.
sesja 21 XI była lepsza niż nie jeden wykres i twoje przepowiednie, a wycieczki na różne nicki w tym moje serdecznie daruj sobie człowieku :twisted:
Obrazek
Wysłany: Nie, 13 Gru 2015, 12:04
pozwole sobie jeszcze przypomniec wykres wigu z tamtego okres, ale sie rozpisałem, mam nadzieje ze mi wybaczycie to sa moje 3 posty od 15 miesiecy, sadze ze nastepny bedzie juz na nowym szczycie
boże jakim ty musisz byc niedobrym i mstliwym człowiekiem, sadze ze ty nawet siebie samego juz nie lubisz, czepiasz sie człowieka który pisze wyjatkowo mało i prawie zawsze trafnie, tobie widze raz nie pasuje poziom raz czas, ale to tylko tobie ,bo oczywiscie kłamiesz, przestan *** robic z siebie wiekszego durnia niz jestes(pamietamy te twoje bzdury pisane na watku starym (krotka długa), masz wykres masz daty i masz na nim poziomy, nie zaklamiesz tego ze gosciu znowu trafił, ale ty na pewno chciałbys zeby pisał czesciej wtedy byc moze byłby jaki bład i mialbys wtedy szanse zaistniec, niestety jestes nikim i sam o tym wiesz, widze ze nie potrafisz mu odpuscic postu chyba z przed chyba 10 lat ze na tej fali moze duzo osob polec w tym ty, mysle ze i w tym tez sie nie pomylil, na watkach o kontraktach nie ma cie od wielu lat wiec to o czyms swiadczy skoro na watkach akcyjnych istniejesz a najbardziej aktywny jak widze jestes na watku ELEKTRIM, to chyba swiadczy dobitnie gdzie jest twoje miejsce na dzien dzisiejszy
Na smietniku historii i tam zostan jak najdluzej
ps.mała prosba jesli nie potrafisz nic wiecej jak tylko hejtowac innych to błagam pozostan w norze!!!
moja lista ignorantów:

pietiap
Podporucznik
Posty: 13216
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: pietiap » 04 cze 2017 22:35

to dołek cykliczny był w grudniu 2015? ok :twisted: pewnie zarobiłeś na tym sporo kasy. będę miły i resztę pominę
masz wykres masz daty i masz na nim poziomy, nie zaklamiesz tego ze gosciu znowu trafił
"ten ma racje kto ma akcje".
Obrazek

Biagg
Starszy chorąży
Posty: 1381
Rejestracja: 01 kwie 2007 15:27
Lokalizacja: żłobek

Postautor: Biagg » 05 cze 2017 20:30

Łukasz sądze podobnie, że ta pietia to nie jest dobry człowiek, zresztą jak wszystkie ruskie wszy, myślę że nie bez przyczyny obrał właśnie sobie tak wredny nick
Jak to jest, że wzrosty są tak powolne, a droga do ruiny jest szybka.” Seneka

eliott
Starszy chorąży
Posty: 1722
Rejestracja: 31 maja 2006 21:09

Re: Gdzie jestesmy? - fale Elliotta

Postautor: eliott » 28 sie 2017 16:43

wydaje mi się ze tym razem pan Białek ma spore szanse zeby trafic z tą długo oczekiwaną korektą, ja widzę bliski koniec pierwszej fali wzrostowej pieknie zbudowanej w pieciu falach gdzie 1 i 5 prawie idealnie sa rowne ,, korekty 2 i 4 zmienne , do tego trojka wydłużona i takze czytelnie składająca sie z 5 podfal, jesli prognoza ta jest prawdziwa to sadze że nowe szczyty będa dopiero w przyszłym roku a głebokosc tej korekty może byc naprawde spora gdyż jest to dopiero dwójka a one w krancowym przypadku potrafią znieść prawie całą jedynke, na dzisiaj uważam że pierwszym większym wsparciem na który warto zwrócic uwage to moze być obszar 2000-2100
Potrzeba dwóch lat by nauczyć się mówić, pięćdziesięciu by nauczyć się milczeć - Hemingway

AdmiralPiett
Chorąży sztabowy
Posty: 6114
Rejestracja: 13 lip 2015 12:32

Re: Gdzie jestesmy? - fale Elliotta

Postautor: AdmiralPiett » 31 sie 2017 11:46

wydaje mi się ze tym razem pan Białek ma spore szanse zeby trafic z tą długo oczekiwaną korektą, ja widzę bliski koniec pierwszej fali wzrostowej pieknie zbudowanej w pieciu falach gdzie 1 i 5 prawie idealnie sa rowne ,, korekty 2 i 4 zmienne , do tego trojka wydłużona i takze czytelnie składająca sie z 5 podfal, jesli prognoza ta jest prawdziwa to sadze że nowe szczyty będa dopiero w przyszłym roku a głebokosc tej korekty może byc naprawde spora gdyż jest to dopiero dwójka a one w krancowym przypadku potrafią znieść prawie całą jedynke, na dzisiaj uważam że pierwszym większym wsparciem na który warto zwrócic uwage to moze być obszar 2000-2100
a co teraz myslisz?? :mrgreen:
Jeszcze Polska nie zginęła,
Kiedy my żyjemy !!!

krieger
Chorąży sztabowy
Posty: 4976
Rejestracja: 12 wrz 2007 12:48

Re: Gdzie jestesmy? - fale Elliotta

Postautor: krieger » 31 sie 2017 12:47

Srednioterminowo w tej mini hossie imo jedzie wlasnie 5 fala w najsilniejszej 3 fali hossy... potem bedzie 4 korekcyjna i jeszcze jedna fala - czyli 5tka w okolice 2777 lub nieco wyzej... :idea:
Chciwość jest odmianą krótkowidztwa...

Inwestor2010
Podporucznik
Posty: 12800
Rejestracja: 15 maja 2010 23:20

Re: Gdzie jestesmy? - fale Elliotta

Postautor: Inwestor2010 » 31 sie 2017 16:49

Srednioterminowo w tej mini hossie imo jedzie wlasnie 5 fala w najsilniejszej 3 fali hossy... potem bedzie 4 korekcyjna i jeszcze jedna fala - czyli 5tka w okolice 2777 lub nieco wyzej... :idea:
ale juz po Nowym Roku - tak do maja ?? :P

mistrzsardu
Chorąży sztabowy
Posty: 5329
Rejestracja: 10 maja 2006 18:49

Re: Gdzie jestesmy? - fale Elliotta

Postautor: mistrzsardu » 24 mar 2018 11:53

Może kolega Elliott rozrysowałby obecną sytuację?
Cierpliwość, dystans i otwarty umysł!


Wróć do „Kontrakty, opcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości