Domy Maklerskie i Wasze opinie

WGPW, KPWiG, KDPW, biura maklerskie i inne...
inwestor_lodz
Kapral
Posty: 4
Rejestracja: 10 gru 2010 12:28

Jaki dom maklerski

Postautor: inwestor_lodz » 13 gru 2010 12:17

Alior..ja nie mam przekonania do Aliora, podobno znikają niewielkie kwoty skcesywnie - tak wyczytalem na forach. Zreszta tam są wszyscy kompletnie sztywni i nie można swobodnie z takim czlowiekiem porozmawiać, tylko wciskają te swoje konta i robią to perfidny sposób. Jak chciałem wpłacić pieniadze na pewna rzecz za ich posrednictwem, to wrecz zmusili mnie do zalozenia rachunku- wyorbazacie sobie?
Po wstępnej selekcji- wyborze na podstawie obsługi klienta wybrałem 3 sztuki: BOŚ, BZWBK i IDMSA.
BOS wszystko pięknie ( 0,38% akcje, brka opłat za prowadzenie rachunku, super serwis z wykresami na ich stronie) poza minimalnym wejściem- 5 000zł trzeba mieć na wstępie zeby otworzyc rachunek. TO jak bede chcial zaczac przygde z gielda z wielkoscia portfela 2000 to pocaluje klamke.
za to minus

BZWBK zachęcił mnie dobrymi notami : "Dom Maklerski BZ WBK po raz kolejny zajął miejsce na podium w corocznym rankingu magazynu Forbes. Tym razem oceny inwestorów indywidualnych uplasowały nas na wysokim, drugim miejscu. W naszej szerokiej ofercie najwyżej ocenione zostały m.in. skuteczność analiz i rekomendacji, wysoka jakość platformy transakcyjnej czy duża liczba dostępnych ofert publicznych" co do analiz i rekomendacji- to nie skomentuje, duża ilość publicznych PLUS- bo czesto z tego korzystam, prowizje jak wszedzie- nestety 0,39- 0,49%. Daytrading 0,25%. Podglad do 5 notowan 79 zł.

i tutaj też mnie zachecił IDMS bo z tego co widze oni gorowali z ofertami publicznymi,dlatego sie nad nimi zastanawiam, i do tego jeszcze niezla jak na tle innych prowizja - maja 0,35%. jak ktos chce działać na rynku intensywnie to jest 0,2% dla takich jak ja daytraderow. Do tego duża skłonność do negocjowania prowizji- DUŻY PLUS! Tylko jeden minus- za dużo o nich nie słychac i nie wiem czy to dobrze czy zle.
Bo Bosia znam, Bzwbk tez, może dlatego ze nie sa biurem bankowym? ale na szczescie juz jakiś bank przyciągnęli?

Teraz przyszła kolei na zebranie informacji od innych osób, co o tym myślicie? tylko te trzy domy mnie interesują, więc skupcie sie tylko na nich-reszta jak dla mnie ODPADA.

Jeżdzę między Łodzią i Warszawą- rachunek chcę założyc albo tu albo tu.

Jakieś podpowiedzi, sugestie- będą wskazane.Bede wdzieczny!!

REKLAMA


Mitoman
Starszy plutonowy
Posty: 27
Rejestracja: 04 lis 2010 21:21

Postautor: Mitoman » 16 sty 2011 17:14

Mam konto w BZWBK (głównie dla rekomendacji), AmerBrokers (moim zdaniem jedna z ciekawszych platform oprócz NOLa - IntraTERM + niezłe typy w ich Portfelu inwestycyjnym) i do niedawna IDM. Zrezygnowałem z IDM głównie z powodu problemów z ich systemem, które są na początku niewidoczne - mocno irytujące jest, że żeby wogóle odpalić konto to trzeba mieć bardzo "ogołocony" komputer - bez firewalli i proxy. Dla mnie to ogromny minus, bo nie mogłem korzystać z systemu w pracy czy na uczelni. Dodatkowo jak już się człowiek wreszcie zaloguje to i funkcjonalność nie powala. Na plus -mieli niezłe zaplecze analityczne.

Także z mojej strony zgadzam się co do BZWBK, natomiast polecam przyjrzeć się AmerBrokers.

pozdrawiam - MITOMAN


Wróć do „Instytucje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości