Widać, że GPW i NC umarły ....

WGPW, KPWiG, KDPW, biura maklerskie i inne...
Gienerał
Sierżant sztabowy
Posty: 100
Rejestracja: 15 kwie 2013 18:50

Widać, że GPW i NC umarły ....

Postautor: Gienerał » 25 kwie 2013 09:57

to koniec wszystkiego :lol:

dobrze że mam warzywniak :oops:

REKLAMA


tito.
Młodszy chorąży
Posty: 514
Rejestracja: 15 gru 2007 14:01

Postautor: tito. » 25 kwie 2013 10:05

Witam.

Słyszałem że na GPW wszystko ruszy w jednym czasie.Będą mega wzrosty.Kto nie ma dużo kasy nie zarobi.Tylko nie pamiętam czy to co słyszałem,słyszałem na jawie czy w śnie. 8)

Gienerał
Sierżant sztabowy
Posty: 100
Rejestracja: 15 kwie 2013 18:50

Postautor: Gienerał » 25 kwie 2013 10:06

Witam.

Słyszałem że na GPW wszystko ruszy w jednym czasie.Będą mega wzrosty.Kto nie ma dużo kasy nie zarobi.Tylko nie pamiętam czy to co słyszałem,słyszałem na jawie czy w śnie. 8)
najlepszy biznes teraz to doradztwo - jak spółka ma wyjść z GPW i NC ?

Badd
Chorąży sztabowy
Posty: 6608
Rejestracja: 14 mar 2006 09:55

Re: Widać, że GPW i NC umarły ....

Postautor: Badd » 25 kwie 2013 10:07

to koniec wszystkiego :lol:

dobrze że mam warzywniak :oops:
ale degradacja... z generała do warzywniaka, czym sobie na to zasłużyłeś?... mordo ty nasz :wink:

Gienerał
Sierżant sztabowy
Posty: 100
Rejestracja: 15 kwie 2013 18:50

Re: Widać, że GPW i NC umarły ....

Postautor: Gienerał » 25 kwie 2013 10:08

to koniec wszystkiego :lol:

dobrze że mam warzywniak :oops:
ale degradacja... z generała do warzywniaka, czym sobie na to zasłużyłeś?... mordo ty nasz :wink:
ciężkie czasy konserwą trzeba się żywić

News-Trader
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2526
Rejestracja: 12 cze 2012 11:38

Postautor: News-Trader » 25 kwie 2013 10:13

Apropos NC:

Największą bolączką NewConnect jest płynność

Łukasz Rosiński, dyrektor zarządzający Infinity8.

Obroty na NewConnect są zatrważająco niskie, a NCIndex nie może się odbić od dna. Czy NewConnect umiera?

Umiera to raczej za dużo powiedziane, ale na pewno część rynku choruje na tzw. chorobę dopuszczeniową. Na rynek trafiła duża ilość spółek, które – jak się po fakcie okazało – nie spełniały wymagań rynku giełdowego i być może wprowadziły w błąd swoich przyszłych akcjonariuszy co do ich rzeczywistego potencjału. Szybko okazywało się, że wycena na rynku wtórnym weryfikowała optymistyczne założenia, co przekładało się na dramatyczny spadek kursu akcji i w konsekwencji straty dla inwestorów, którzy nie byli w stanie się pozbyć walorów. Takie długoterminowe uwięzienie kapitału spowodowało frustrację i zrażenie się do tego rynku. Dobrze widać to po niskich obrotach na rynku.

A instytucje finansowe?

Tu największą bolączką jest płynność. Inwestorzy finansowi byliby skłonni zainwestować w ciekawe spółki, ale jest to często bardzo trudne zadanie. Mam wrażenie, że fundusze nie są z zasady zainteresowane bardzo małymi podmiotami ze względu na ich niewielką skalę działania, co przekłada się na brak przewidywalności i stosunkowo niską transparentność. Z kolei wśród największych notowanych podmiotów, które docelowo mogą trafić na podstawowy parkiet, odstrasza niski free float albo bardzo wysoka wycena. W tym pierwszym przypadku inwestycja jest możliwa głównie podczas emisji akcji albo poprzez odkupienie walorów od większościowych akcjonariuszy. Często jednak nie są oni zainteresowani sprzedażą znacznych pakietów przy niskich wycenach, z jakimi mamy do czynienia obecnie. W taki sposób zaklęte koło niskiej płynności się zamyka.

Inwestorzy się nie interesują tym rynkiem, ale też trudno znaleźć analityków, którzy by oceniali notowane tam spółki. Wasza firma chyba jest jedyną, która to robi.

Rzeczywiście, przygotowujemy cyklicznie raport Top Pick NewConnect. Do dzisiaj wskazaliśmy inwestorom 18 wyróżniających się spółek i muszę przyznać, że powoli zaczynamy mieć pierwsze trudności ze wskazaniem kolejnych, które spełniałyby nasze pierwotne kryteria, czyli innowacyjność podmiotu, stosunkowo wysoką płynność walorów na NC, jakość zarządu spółki i jej kondycję finansową mierzoną wskaźnikiem Altmana. Z tego powodu rozszerzamy katalog kryteriów oceny o powtarzalność dodatniego wyniku netto za ostatnie trzy lata, wypłatę dywidendy, publikację i wykonanie prognozy za ostatni rok obrotowy i jakość raportów kwartalnych odpowiadającą zakresem raportom z podstawowego rynku GPW. Za spełnienie tych kryteriów spółka otrzymuje dodatkowe punkty.

Jak radzi sobie Top Pick?

Na NewConnect można znaleźć naprawdę ciekawe spółki i sporo na nich zarobić. Dowodem może być stopa zwrotu portfela składającego się z wszystkich naszych Top Pick NewConnect, który od lipca 2012 r. przyniósł zysk w wysokości 63,4 proc., przy stopie zwrotu NC Index wynoszącej -6,1 proc., a sWIG80 16 proc. Jak widać, trafna selekcja może być kluczem do zysków, nawet przy założeniu bardzo rzadkich zmian w portfelu.

Co trzeba zrobić, żeby ten rynek naprawdę odżył?

Złotej recepty pewnie nie znajdziemy, ale na pewno warto kontynuować zmiany wymagań dotyczących debiutantów. Jeżeli chodzi o rynek wtórny, to być może jakimś pomysłem byłoby wprowadzenie nowych indeksów. Obecny podział na indeksy NC Lead, NC High Liquidity Risk, NC Super High Liquidity Risk warto chyba rozszerzyć o segmentację zbliżoną do tej z rynku podstawowego: indeks największych i najbardziej płynnych spółek, indeks 40 podmiotów o średniej kapitalizacji oraz np. 80 najmniejszych podmiotów spełniających kryteria kapitalizacji i płynności walorów. Z technicznego punktu widzenia wprowadzenie takich indeksów nie powinno stanowić problemu, a na pewno pozwoliłoby na szybkie ocenienie wielkości możliwego do zainwestowania kapitału, być może pozwoliłoby także w perspektywie porównywać zachowanie analogicznych indeksów.

Czy podzielenie indeksów rzeczywiście może sprawić, że rynek odżyje?

Każda zmiana w dobrym kierunku daje szansę powrotu zainteresowania rynkiem wśród inwestorów. Nie przeceniałbym jednak roli zmian warunków dopuszczeniowych czy zabiegów technicznych w postaci nowych indeksów. Mogę jedynie domniemywać, że indeks największych i najbardziej płynnych walorów miałby większe szansę na odbicie niż obecny „indeks szerokiego rynku" – czyli NCIndex. Do „odżycia" rynku potrzeba jednak o wiele więcej: kapitał, sprzyjające warunki rynkowe i pozytywne tendencje w wynikach notowanych spółek.

Czy ostatnie zmiany wprowadzone przez GPW zmierzają w dobrym kierunku?

Tendencja jest pozytywna. GPW stawia na poprawę relacji spółek z inwestorami i na większą odpowiedzialność autoryzowanych doradców. Pamiętajmy jednak, że zwiększenie kar finansowych dla spółek bije pośrednio w akcjonariuszy mniejszościowych. Natomiast odpowiedzialność za błędy powinien ponosić zarząd i rada nadzorcza. Pozytywnie oceniam też wydłużenie okresu współpracy z autoryzowanym doradcą.

Tymczasem autoryzowani doradcy się skarżą, że nie są w stanie egzekwować pewnych obowiązków od spółek.

Rzeczywiście nie mają oni zbyt wielu narzędzi nacisku na spółki, które nie dotrzymują zobowiązań wobec GPW, czy akcjonariuszy obejmujących akcje podczas emisji prywatnej. Pamiętajmy także, że autoryzowani doradcy to nie audytorzy i nie są do końca w stanie kontrolować bieżącej działalności spółki, a tym bardziej trudno im doszukać się np. celowego wprowadzania inwestorów w błąd. Zastanawiam się jedynie , czy tym „strażnikiem" powinien być tylko autoryzowany doradca.

A kto inny?

Może na przykład akcjonariusze mniejszościowi powinni obowiązkowo mieć swojego, niezależnego przedstawiciela w radzie nadzorczej? Wybieranego np. spośród osób posiadających tytuł maklera papierów wartościowych, doradcy inwestycyjnego, CFA czy osób posiadających certyfikat doradcy w Alternatywnym Systemie Obrotu. Ten aspekt na pewno warto przemyśleć, bo dzisiejszy stan, kiedy często trudno jest mówić o niezależności rady nadzorczej, ewidentnie nie promuje rzetelnej, nadzorczej roli tego organu.

Czy po ostatnich zmianach jakość NewConnect wzrosła?

Zmiany dopiero z czasem mogą wpłynąć na jakość już notowanych podmiotów, natomiast na pewno można się spodziewać wyższego poziomu spółek debiutujących na NewConnect.

Wasza firma stara się o licencję domu maklerskiego. Na jakim to jest etapie?

Mamy pozytywne odczucia, spodziewamy się, że w najbliższym czasie proces będzie już finalizowany.

Jakie nastroje panują w branży? Spadające obroty na giełdzie powodują chyba, że jest spora podaż osób związanych z rynkiem kapitałowym, które szukają pracy.

Duże redukcje nastąpiły już jakiś czas temu, ale ich efekty są widoczne do dzisiaj. Szczególnie widać to wśród maklerów pracujących kiedyś w POK-ach czy obsługujących klientów, przejętych przez zdalnych członków GPW. Osoby z dużym doświadczeniem i bazą klientów zapewne zawsze znajdą zajęcie.

Czy całe zamieszanie związane z OFE rzeczywiście szkodzi naszemu rynkowi?

Na pewno wszelkie działania związane ze zmniejszeniem kapitału zaangażowanego na naszym rynku negatywnie się odbijają na koniunkturze na GPW. OFE są obecne w akcjonariatach wielu spółek, spełniają też ważną rolę przy dużych IPO lub w momencie sprzedaży pakietów akcji spółek przez Skarb Państwa.

W jakim kierunku mogłyby iść zmiany?

Moim zdaniem przy tak dużym popycie na polskie obligacje wśród inwestorów zagranicznych pożądane jest, by OFE nadal zmniejszały udział obligacji skarbowych w portfelach (zgodnie z tendencją widoczną od 2010 roku). Ciekawą alternatywą mogą być np. inwestycje związane z OZE, bezpośrednie inwestycje z partnerem branżowym w projekty infrastrukturalne, udział w projektach realizowanych w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego czy współfinansowanie komercyjnych projektów z dużym udziałem dotacji z UE.
http://www.parkiet.com/artykul/1268878,1317379.html

Gienerał
Sierżant sztabowy
Posty: 100
Rejestracja: 15 kwie 2013 18:50

Postautor: Gienerał » 25 kwie 2013 10:14

wystarczy niedługo jedna sesja tygodniowo :idea:

Kelt9
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2884
Rejestracja: 02 gru 2011 22:18
Lokalizacja: z ciemności

Postautor: Kelt9 » 25 kwie 2013 10:31

Apropos NC:

Największą bolączką NewConnect jest płynność

a widziałeś na NC jakiś fundusz inwestycyjny dedykowany strikte temu rynkowi , bo ja nie..... :roll:
Być może było by zainteresowanie tego typu produktem..,
Być może mógł by się okazać HITem inwestycyjnym jak MiŚ - ie na ostatniej hossie..
Być może NCindex jest w tym samym miejscu co MWig40 i SWig80 w roku 2002
Być może to są minima historyczne tegoż indexu

ale NIE..........., NIE! - najpierw muszą się obkupić zarządzający na swoje prywatne tłuste konta, by potem na fali hossy..... (kiedyś się z pewnością pojawi)
- każdy może sobie sam dopowiedzieć dalszy scenariusz.. (np. fundusz kupuj.., KTOŚ sprzedaje)
Obrazek
>>> >>> >>> NIGDY DOŚĆ I BEZ KOŃCA <<< < <<<
Ciesz się swoimi pasjami i żyj życiem. Nie pozwól by Twoje pasje zmieniły się w obsesje.

SANDACZ
Młodszy chorąży
Posty: 465
Rejestracja: 05 paź 2012 15:22

Postautor: SANDACZ » 25 kwie 2013 11:15

na gontyna 12 żyd zdechł z głodu i chłodu :arrow: na polu gadali że takie jazdy robił na onecie i w wyobrażni :!: ksywa tomasz sraczek czy jakos tak :!:

Kelt9
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2884
Rejestracja: 02 gru 2011 22:18
Lokalizacja: z ciemności

Postautor: Kelt9 » 30 kwie 2013 09:32

http://wiadomosci.stockwatch.pl/skonczy ... inne,63582

-----------------------
Koniec z grzankami, warzywniakami i upychaniem ulicy toksycznych papierów po zawrotnych wycenach. Przedstawiciele GPW nie rzucali słów na wiatr mówiąc, że chcą poważnie zreformować NewConnect. Od 1 czerwca wchodzą zmiany w regulaminie ASO, które położą kres karygodnym praktykom emitentów i doradców na tym rynku.


Liczba emitentów w Alternatywnym Systemie Obrotu, jak fachowo nazywany jest NewConnect, nie tak dawno przekroczyła liczbę spółek z głównego rynku. W liczbie zeszłorocznych upadłości mały parkiet też prześcignął duży. To pokazuje skalę degrengolady, jaka dotknęła nasz rynek kapitałowy, na którym delikatnie mówiąc co najmniej kilka firm nie powinno się nigdy pojawić. Szalona liczba debiutów z 2010 i 2011 roku spowodowała powstanie teatralnej fikcji, w której brało udział coraz więcej osób, przyjmując chorą sytuację za normę. Każda spółka publiczna to przecież zarząd, rada nadzorcza, audytorzy, prawnicy, doradcy, a także pracownicy oraz indywidualni inwestorzy, którzy postanowili powierzyć im swój kapitał. W większości tracąc, co widać po indeksie rynku NCIndex, który od kilku miesięcy jest na najniższym historycznym poziomie.

Odbudowa rynku małych innowacyjnych firm jest zadaniem trudnym i długofalowym, dlatego dobrze, że Giełda zaczyna od mocnego akordu. Od 1 czerwca w życie wejdą zmiany, które są jasnym komunikatem dla całego otoczenia rynku: skończyły się przekręty. Zostaną zacieśnione zarówno wymagania dla nowych spółek, jak i obowiązki informacyjne dla spółek już notowanych. StockWatch.pl z dużym uznaniem odnotowuje, że nowy zarząd GPW pod kierownictwem Adama Maciejewskiego zdecydował się na ten odważny i niepopularny ruch. >> O gruntowny remont NewConnect wnioskowaliśmy w imieniu inwestorów indywidualnych w 10 postulatach do nowego szefa GPW tuż po nominacji.

Najważniejsze zmiany wchodzące w życie w nowym regulaminie:

minimalny kapitał własny 500 tys. zł, podniesiony z dotychczas wymaganego przez przepisy 100 tys. zł. To co wystarczyło dotąd na powołanie pięciu spółek, teraz wystarczy tylko na jedną
konieczność przedstawienia pełnego rocznego zaudytowanego sprawozdania finansowego oraz wyceny aportów. Koniec z wprowadzeniem spółek zarejestrowanych tydzień temu, których akcje objęto za tajemnicze aktywa
ograniczenie możliwości upublicznienia akcji objętych po cenie znacznie niższej niż w emisji pre-IPO. Dużo trudniej będzie wydrukować tanie akcje do sypania w rynek
obowiązek przedstawienia szczegółowego biznes planu w wypadku startupów

Co równie ważne, ciaśniejszy gorset zostanie też nałożony spółkom już notowanym na NewConnect. Przede wszystkim, zgodnie z naszymi postulatami, będą one miały obowiązek prezentacji pełnych sprawozdań finansowych, które przecież i tak sporządzają &#8211; to jest bilansu, rachunku wyników, rachunku przepływów i sprawozdania ze zmian w kapitale. W ten sposób staną się bardziej przejrzyste i będzie można mówić, że są naprawdę publiczne. Zarząd będzie miał też obowiązek dokładnego komentowania osiągniętych wyników, a szczególnie zdarzeń o nietypowym charakterze. Wreszcie skończy się pisanie na kolanie chaotycznych zdań bez żadnej wartości informacyjnej i wrzucanie inwestorom lakonicznych raportów, z których nic nie wynika.

- New Connect jest ważnym narzędziem wspierania polskiej przedsiębiorczości, lecz nie tylko ilość, ale także jakość będzie decydować o jego dalszych sukcesach. Po kilku latach działania widzimy niekwestionowane zalety, ale także wady. Zmiany, które aktualnie wprowadzamy to efekt prac przeprowadzonych wspólnie z wieloma uczestnikami rynku i wyraz wspólnej troski o bezpieczeństwo i komfort uczestników obrotu na rynku NewConnect. &#8211; mówi Adam Maciejewski, prezes zarządu GPW.

Giełda zdaje sobie sprawę, że istotnym uczestnikiem NewConnect są też Autoryzowani Doradcy, którzy nierzadko kreują taki a nie inny obraz poszczególnych spółek i podpowiadają im strategie kapitałowe. Dlatego w nowym regulaminie pojawią się też odpowiednie wymagania i obowiązki, które nie wszystkim będą się podobać.

W imieniu inwestorów indywidualnych skupionych wokół StockWatch.pl dziękujemy za zdecydowane działania i czekamy na pierwsze pełne raporty kwartalne, pozwalające na gruntowną analizę fundamentalną spółek.


--------------------------


nadal rośnie wskaźnik A/D

http://i.imgur.com/DkGax5b.png
Obrazek

ta obecna mini konsolidacja wygląda jak grudniowy i lutowy dołek, więc przynajmniej chwilowego odreagowania należy się spodziewać
Obrazek
>>> >>> >>> NIGDY DOŚĆ I BEZ KOŃCA <<< < <<<
Ciesz się swoimi pasjami i żyj życiem. Nie pozwól by Twoje pasje zmieniły się w obsesje.

Damian_P
Sierżant sztabowy
Posty: 107
Rejestracja: 15 kwie 2013 13:58
Kontakt:

Postautor: Damian_P » 30 kwie 2013 13:52

Nareszcie ktoś się bierze za NC. Mam nadzieję, że nie są to tylko przechwałki ;)
Giełda zdaje sobie sprawę, że istotnym uczestnikiem NewConnect są też Autoryzowani Doradcy, którzy nierzadko kreują taki a nie inny obraz poszczególnych spółek i podpowiadają im strategie kapitałowe. Dlatego w nowym regulaminie pojawią się też odpowiednie wymagania i obowiązki, które nie wszystkim będą się podobać.
Doradcy którzy dostają % od sprzedaży a później już niczym się nie martwią.


Wróć do „Instytucje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości