Kto zostaje w OFE ?

WGPW, KPWiG, KDPW, biura maklerskie i inne...
sg
Młodszy chorąży
Posty: 579
Rejestracja: 23 gru 2010 07:04

Postautor: sg » 22 lip 2014 09:30

wybór 100% do zus lub 100% do ofe to jeszcze można kombinować a tak wybieram zus

,,Bo to ZUS będzie wypłacać świadczenia emerytalne, zarówno z I jak i z II Filara. Po co dodatkowo zatrudniać ludzi w OFE by wypłacali kasę emerytom, to generuje koszty.
kubu$ nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi z tym suwakiem, wybierasz się na emeryturę za 10 lat? Suwak wchodzi 10 lat przed przejściem na emeryturę.
Dla mnie istotne jest że ta kasa nie przepadnie tak jak w ZUS... ''
pierwsze zdanie ma się nijak do ostatniego :lol:

REKLAMA


Martins_57614
Podporucznik
Posty: 18987
Rejestracja: 14 gru 2005 16:19
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Martins_57614 » 22 lip 2014 13:11

wybór 100% do zus lub 100% do ofe to jeszcze można kombinować a tak wybieram zus

,,Bo to ZUS będzie wypłacać świadczenia emerytalne, zarówno z I jak i z II Filara. Po co dodatkowo zatrudniać ludzi w OFE by wypłacali kasę emerytom, to generuje koszty.
kubu$ nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi z tym suwakiem, wybierasz się na emeryturę za 10 lat? Suwak wchodzi 10 lat przed przejściem na emeryturę.
Dla mnie istotne jest że ta kasa nie przepadnie tak jak w ZUS... ''
pierwsze zdanie ma się nijak do ostatniego :lol:
Czego nie rozumiesz? Po Twojej śmierci z ZUS rodzina nic nie dostanie.

Z OFE dostanie zgromadzone składki (kapitał).

I FILAR to jest sam ZUS
II FILAR to OFE.

Jak wybierasz sam ZUS to tylko z ZUS będzie emerytura. Tylko I FILAR

Jak wybierzesz OFE to emerytura będzie zarówno z ZUS jak i OFE. I i II FILAR. Z tym że na 10 lat przed przejściem na emeryturę kapitał będzie przekazany do ZUS na specjalne konto celem dalszych wypłat by nie generować dodatkowych kosztów. W przypadku śmierci emeryta rodzina dostanie te pieniądze zgromadzone.
Tak jest w Ustawie. Prościej już nie można napisać.
SUKCES JEST WYNIKIEM WŁAŚCIWEJ DECYZJI

miki331
Podporucznik
Posty: 19837
Rejestracja: 02 maja 2006 13:08
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: miki331 » 22 lip 2014 13:31

Najlepiej zarobic na hossie i przestać martwić się o emeryturę

Troglodyta2
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3912
Rejestracja: 20 lip 2013 16:07

Postautor: Troglodyta2 » 22 lip 2014 13:53

tyle samo rodzina dostanie po śmierci z ZUS-u coi z OFE

może z OFE prowizje jeszcze pobiorą

przepisy zostały zmodyfikowane

oczywiście dotyczy to przed emerytura i pierwszych lat po przejściu na emeryture
Gielda w ruinie :-(

Kiedy w końcu odbijamy od dna ??

miki331
Podporucznik
Posty: 19837
Rejestracja: 02 maja 2006 13:08
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: miki331 » 22 lip 2014 13:59

W żadnym normalny kraju OFE nie powiodły się, ale Polacy to generalnie w swojej masie ciemny naród i wszystko można im wcisnąć...

senderos44
Starszy chorąży
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2009 15:57

Postautor: senderos44 » 22 lip 2014 15:05

Ja zostaje w OFE. W nosie mam procenty, jest to moj osobisty fakulec wystawiony nacjonalizacji majatku.
ceux qui ne rient jamais ne sont pas des gens serieux

Jot23
Kapitan
Posty: 55919
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 22 lip 2014 16:00

JESLI JESTES Z NICH ZADOWOLONY TO OK

ALE JESLI TYLKO "NA ZLOSC MAMIE ODMROZE SOBIE USZY " BO ZA DARMO TEGO NIE ROBIA " A I KASA W WIELU PRZYPADKACH POTEM TRANSFEROWANA JEST ZA GRANICE ?
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

StreetBull
Szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 22 lip 2014 16:00

Postautor: StreetBull » 22 lip 2014 16:02

ja wysłałem dziś do do ZUS ze zostaje w OFE :lol:

Brat Buffeta
Młodszy chorąży
Posty: 418
Rejestracja: 08 maja 2008 21:55

Postautor: Brat Buffeta » 22 lip 2014 20:36

W żadnym normalny kraju OFE nie powiodły się, ale Polacy to generalnie w swojej masie ciemny naród i wszystko można im wcisnąć...
W żadnym normalnym kraju OFE nie funkcjonowało - OFE to pomysł dla biednych krajów Ameryki Łacińskiej i CEE. Uzależnienie się od ZUS-u który jest wyłącznie zależny od bieżących wpływów to bardzo ryzykowne rozwiązanie. Demografia nie sprzyja takiemu systemowi.

abe
Chorąży sztabowy
Posty: 6234
Rejestracja: 11 sty 2014 12:55

Postautor: abe » 22 lip 2014 20:49

problem tylko ze ofe doprowadzily do sztucznego rozrostu gpw

i teraz rodzimi inwestorzy za to placa

obrotami jak w sklepie osiedlowym na wiekszosci spolek

a pamietam jeszce niedawno te mocarstwowe plany ......
gpw centrum finansowym regionu - ha hah hah hah hah ahha

Komitiwa
Starszy chorąży
Posty: 1052
Rejestracja: 30 maja 2014 08:05

Postautor: Komitiwa » 23 lip 2014 07:51

W żadnym normalny kraju OFE nie powiodły się, ale Polacy to generalnie w swojej masie ciemny naród i wszystko można im wcisnąć...
dokładnie już po raz trzeci wybrali Buzka do PE z list platformy ojca tej znakomitej reformy z resztą nie tej jednej służba zdrowia i oświata też kwitnie po reformach kłapciatego Jerzego :lol:
W 2006 roku Sekielski i Morozowski otrzymali tytuł „Dziennikarzy Roku” za opublikowanie tzw. „taśm Beger”. dziś dziennikarzy Wprost, oskarża się o próbę zamachu stanu

Komitiwa
Starszy chorąży
Posty: 1052
Rejestracja: 30 maja 2014 08:05

Postautor: Komitiwa » 23 lip 2014 07:54

Blisko trzydzieści procent tegorocznych maturzystów oblało egzamin dojrzałości. W internecie rocznik '95 okrzyknięto najgłupszym od lat.
W 2006 roku Sekielski i Morozowski otrzymali tytuł „Dziennikarzy Roku” za opublikowanie tzw. „taśm Beger”. dziś dziennikarzy Wprost, oskarża się o próbę zamachu stanu

Inwestor2010
Podporucznik
Posty: 12800
Rejestracja: 15 maja 2010 23:20

Postautor: Inwestor2010 » 28 lip 2014 17:05

na koniec 2013 r IKE oferowalo 6 biur maklerskich :P

eryk7
Kapitan
Posty: 43075
Rejestracja: 06 cze 2006 12:36
Lokalizacja: Galicja,piękne strony!

Postautor: eryk7 » 28 lip 2014 17:34

tyle samo rodzina dostanie po śmierci z ZUS-u coi z OFE

może z OFE prowizje jeszcze pobiorą

przepisy zostały zmodyfikowane

oczywiście dotyczy to przed emerytura i pierwszych lat po przejściu na emeryture

CO TY PISZESZ PRZECIEŻ W OFE JEST DZIEDZICZNE JAK BY SIĘ ZMARŁO WIĘC KASA UZBIERANA WRACA Z PROCENTEM
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą.
Nie doradzam,mam swoje zdanie.
Kontrowersje są porównaniem ludzkich umysłów.
Nigdy nie wiesz co przyniesie los.
Polityka to syf !

kubu$
Starszy chorąży
Posty: 1331
Rejestracja: 09 lis 2006 13:12

Postautor: kubu$ » 28 lip 2014 19:01

[ciach]
kubu$ nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi z tym suwakiem, wybierasz się na emeryturę za 10 lat? Suwak wchodzi 10 lat przed przejściem na emeryturę.
Dla mnie istotne jest że ta kasa nie przepadnie tak jak w ZUS...
Dlatego mówię wolę mniejszego złodzieja OFE od większego złodzieja ZUS... tyle w tym temacie.
Ja się nie wybieram, ale chodzi mi o to, że czy tak czy tak, aktywa z OFE zostaną mi stopniowo zrabowane i zamienione na wątpliwej jakości zapisy księgowe w ZUS. I od momentu "na 10 lat przed emeryturą" (to też jest paradne - niby skąd wiadomo, kiedy przejdę na emeryturę? A jak sobie branżówkę załatwię, albo rentę w tzw. międzyczasie?) nie tylko moje składki, ale również zainwestowany dotąd kapitał nie będzie pomnażany w drodze lokowania go w realną gospodarkę, tylko indeksowany dziwnym, przypadkowym mnożnikiem.
To dopiero może powodować ekscesy...
:: BRA :: CIG :: JSW :: PGN :: PKN :: WLT ::


Wróć do „Instytucje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości