Kto zostaje w OFE ?

WGPW, KPWiG, KDPW, biura maklerskie i inne...
Projektant
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3603
Rejestracja: 06 maja 2011 16:42
Lokalizacja: z pracowni

Kto zostaje w OFE ?

Postautor: Projektant » 18 kwie 2014 14:12

Są tu jacyś śmiałkowie, prawdę mówiąc staram się robić wszystko na przekór notorycznemu kłamcy jakim jest Tusk tak więc rozważam pozostanie w OFE ...
Komunizm to ustrój, który dzielnie zwalcza problemy, które sam sobie stwarza ...

REKLAMA


Frog
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2927
Rejestracja: 07 lut 2013 21:05

Postautor: Frog » 18 kwie 2014 14:19

Projektant, to trochę jakbyś mówił: "Na złość mamie odmrożę sobie uszy"

http://oczamileminga.blogspot.com/2014/ ... w-ofe.html
www.blogiekonomiczne.blogspot.com

Posiadam spryt lisa, szybkość węża, siłę lwa, inteligencję delfina, wzrok sokoła, słuch kota i skromność pawia.

tw"dostawca"
Podporucznik
Posty: 11652
Rejestracja: 16 gru 2013 14:32

Postautor: tw"dostawca" » 18 kwie 2014 14:20

wszystko jedno wielkie G.... 8)

analityk2006
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2138
Rejestracja: 11 lut 2006 19:06

Postautor: analityk2006 » 18 kwie 2014 14:24

Pomimo, że Tuska nie cierpię to w OFE nie zostaję. Oni powinni nazywać sie oficjalnie OFERMY. Żona tez idzie do ZUS. Aby w 16 lat zarobic mniej niz najlepsze lokaty bankowe i obligacje to kryminał w biały dzień. A tam tysiace fachowców ponoć od zarządzania. :lol: Zreszt a nigdzie na świecie nie ma OFE w takim wariancie. Jako dobrowolne fundusze to i owszem.

Ale musielby pokazywać fajne stopy zwrotu a nie ciułanie na inflację. Ludzie chyba zrozumieli, że OFE powstało dla samych ich stwórców i przyszłych pracowników.

mustang_
Starszy chorąży
Posty: 1130
Rejestracja: 04 mar 2014 20:38
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: mustang_ » 18 kwie 2014 14:28

olac ich z tym wszystkim . Tuski kradnie
amber gold zgodnie z prawem wiec mozna wszystko w Polsce :lol: :lol:

analityk2006
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2138
Rejestracja: 11 lut 2006 19:06

Postautor: analityk2006 » 18 kwie 2014 14:30

olac ich z tym wszystkim . Tuski kradnie
amber gold zgodnie z prawem wiec mozna wszystko w Polsce :lol: :lol:

A co za lewicy nie kradli? Za Kaczyńskiego szli jeszcze mocniej. Wszystko to to samo. Ni ma na kogo głosować.

Korwin Mikke jako szefa od finansów zrobił oszusta, który wykręcił na GPW na kontraktach aferę 100 sekund. Szkoda gadać.

tw"dostawca"
Podporucznik
Posty: 11652
Rejestracja: 16 gru 2013 14:32

Postautor: tw"dostawca" » 18 kwie 2014 14:44

tylko na U krainie kradna wiecej :lol: :lol:

TONY HALIK
Podporucznik
Posty: 19797
Rejestracja: 30 maja 2006 18:38
Lokalizacja: z Jamajki.

Postautor: TONY HALIK » 18 kwie 2014 15:38

na giełdzie prowizja za operację to od 0,19 do 0,39% wartości a te qur brały na początku 10% a później 5% :twisted: :evil: i tu trzeba było zmienić to na max 0,5% :roll:
Niech upadają złodzieje ...... :lol: :lol: :lol:

Giełdę czeka karambol .... :lol: :lol: :lol: :lol: szczególnie te spóly z fundami -ofermami :lol: :lol: :lol: :lol:
" Kryterium przedsięwzięcia w biznesie jest jego zyskowność " Peter Drucker
" WINNERS never quit, and quitters never WIN !"

Samczo_Woncha
Młodszy chorąży
Posty: 435
Rejestracja: 26 lut 2014 07:44
Lokalizacja: Regina, Saskatchewan

Postautor: Samczo_Woncha » 18 kwie 2014 16:12

Teraz jak OFE znacząco obnizyły prowizje, to wygląda to już trochę lepiej.

Ja w każdym razie w OFE zostaję, z dwóch powodów, jeśli pracuję to za granicą, więc i tak mi to bez różnicy, a jeśli podejmę pracę w kraju to nie chcę żeby cała moja składka poszła na bieżące emerytury.

Prawda jest taka, że ZUS zbankrutował już kilka lat temu, bez dotacji 90-100 mld zł rocznie od SP, nie miałby z czego wypłacać emerytur.

Tak więc, marzeniem ściętej głowy jest myślenie, że skoro okradli mnie raz i drugi raz to już trzeci tego nie zrobią.

Za 5-10 lat okaże się, że emerytury będą obywatelskie, każdy dostanie 500 zł albo opcje nie dostania niczego.

Zapamiętajcie moje słowa.

Frog
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2927
Rejestracja: 07 lut 2013 21:05

Postautor: Frog » 18 kwie 2014 16:21

jeśli podejmę pracę w kraju to nie chcę żeby cała moja składka poszła na bieżące emerytury.
I tak pójdzie. Przecież OFE nie przekaże Ci ani złotówki. Wszystko odda do ZUS zanim dożyjesz wieku emerytalnego.
www.blogiekonomiczne.blogspot.com

Posiadam spryt lisa, szybkość węża, siłę lwa, inteligencję delfina, wzrok sokoła, słuch kota i skromność pawia.

Samczo_Woncha
Młodszy chorąży
Posty: 435
Rejestracja: 26 lut 2014 07:44
Lokalizacja: Regina, Saskatchewan

Postautor: Samczo_Woncha » 18 kwie 2014 16:26

jeśli podejmę pracę w kraju to nie chcę żeby cała moja składka poszła na bieżące emerytury.
I tak pójdzie. Przecież OFE nie przekaże Ci ani złotówki. Wszystko odda do ZUS zanim dożyjesz wieku emerytalnego.
Tak, dlatego właśnie zostanę w OFE, żeby ZUS nie dostał wszystkiego. Im szybciej ten sztuczny twór upadnie, tym lepiej.

Co do pracy za granicą, to siedziałem 4 lata na Islandii, dochrapałem się minimalnej emerytury, co ciekawsze, tam fundusze emerytalne, działają w 50% jak nasze OFE, więc to nie jest do końca zły system. Tylko źle w Polsce został ustawiony (za duże prowizje i inwestycje w obli).

A co do obligacji, to śmieszne to dla mnie, kupowały je OFE to było źle, teraz kupują je Chinczycy, np Bank of China skupił niedawno 2-3 transze, to jest dobrze.

Wszystko to śmiechu warte, najlepszą opcją, jest wersja emerytalna Ernesta Hemingwaya, bawić się, tańczyć, popijać rum, a potem sobie w łeb strzelić.

TONY HALIK
Podporucznik
Posty: 19797
Rejestracja: 30 maja 2006 18:38
Lokalizacja: z Jamajki.

Postautor: TONY HALIK » 18 kwie 2014 17:51

Teraz jak OFE znacząco obnizyły prowizje, to wygląda to już trochę lepiej.

Ja w każdym razie w OFE zostaję, z dwóch powodów, jeśli pracuję to za granicą, więc i tak mi to bez różnicy, a jeśli podejmę pracę w kraju to nie chcę żeby cała moja składka poszła na bieżące emerytury.

Prawda jest taka, że ZUS zbankrutował już kilka lat temu, bez dotacji 90-100 mld zł rocznie od SP, nie miałby z czego wypłacać emerytur.

Tak więc, marzeniem ściętej głowy jest myślenie, że skoro okradli mnie raz i drugi raz to już trzeci tego nie zrobią.

Za 5-10 lat okaże się, że emerytury będą obywatelskie, każdy dostanie 500 zł albo opcje nie dostania niczego.

Zapamiętajcie moje słowa.

i tak powinno być od 89r :arrow:
" Kryterium przedsięwzięcia w biznesie jest jego zyskowność " Peter Drucker
" WINNERS never quit, and quitters never WIN !"

hektar
Starszy chorąży
Posty: 1104
Rejestracja: 30 cze 2010 22:36
Lokalizacja: Polska B

Postautor: hektar » 18 kwie 2014 18:45

Ten wybór sprowadza się do tego czy Gów no dostaniesz z OFE czy z ZUS.
Na przekór Chyżemu Rujowi zapisałem się do ofe
:twisted: :twisted:
Nauczka najlepszą formą edukacji

Frog
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2927
Rejestracja: 07 lut 2013 21:05

Postautor: Frog » 18 kwie 2014 18:51

Ten wybór sprowadza się do tego czy Gów no dostaniesz z OFE czy z ZUS.
Na przekór Chyżemu Rujowi zapisałem się do ofe
:twisted: :twisted:
Niech OFErmy analitycy mają z czego żyć.
www.blogiekonomiczne.blogspot.com

Posiadam spryt lisa, szybkość węża, siłę lwa, inteligencję delfina, wzrok sokoła, słuch kota i skromność pawia.

Samczo_Woncha
Młodszy chorąży
Posty: 435
Rejestracja: 26 lut 2014 07:44
Lokalizacja: Regina, Saskatchewan

Postautor: Samczo_Woncha » 18 kwie 2014 19:34

Dokładnie koledzy, dzięki nam jeszcze OFE pożyją, więc może i GPW coś pociągnie. Co nie zmieni faktu że jesteśmy mikronem tutaj a GPW inaczej ratować trzeba.


Wróć do „Instytucje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości