Kto zostaje w OFE ?

WGPW, KPWiG, KDPW, biura maklerskie i inne...
juri1984
Starszy chorąży
Posty: 1076
Rejestracja: 26 sie 2008 21:07
Lokalizacja: Kraków

Postautor: juri1984 » 18 lip 2014 12:26

Polak sprowadzany jest do roli wołu zaprzęgowego zamiast rozgrywającego lub chociaż czerpiącego część zysku a niestety są to cechy
charakterystyczne dla krajów trzeciego świata.
racz tylko zauważyć, że wolna Polska z normalnym systemem politycznym i gospodarczym istnieje od 24 lat (ledwo tyle co 20'lecie międzywojenne - i oby też nie było międzywojenne).
Każda statystyka jednoznacznie wskazuje, że w dzisiejszym świecie duży jest coraz większy a to oznacza, że ten kto pierwszy zajmie pozycję ten zdobywa przewagi na lata dlatego powyższy wpis w najłagodniejszym razie nazwałbym ignorancją ?

Dlatego gdybym miał wchodzić w tą część dyskusji to uzgodnijmy najpierw, że moja ocena dla wspomnianego przez ciebie okresu jest odmienna. (po prostu wiem co te. k.rwy? (zbyt łagodnie?) wyprawiały i wcale 'tak nie trzeba było' czego skutkiem jest obecna pozycja tubylców zarówno w kontekście ustaw jak i profitów ... pozycja woła zaprzęgowego którego od czasu do czasu trzeba pogonić batem

na siłę eksponuje się jakiś sukces a 2.5 mln grupa emigrantów która już tego słuchać nie mogła oraz ponad 50% osób które nie chodzą na wybory jednoznacznie wystawiają swoją ocenę nt. poczynań wyżej wspomnianych ***

roszczeń terytorialnych nie komentuję bo mnie nie interesują
mapka jak wspomniałem nie dotyczy pamięci historycznej a obecnych wpływów handlowych których niestety RP nie wykorzystuje a na domiar złego politycy znów na kolanach umacniają wcześniej rozpoczęty trend jeszcze mocniej uginając w plecach tubylców

dochodzi do takich sytuacji, że Niemcy chcąc chronić własny rynek muszą egzekwować prawa dla Polaków w Polsce bo niestety niektóre ustawy w RP są uwłaczające dla człowieka (Polaka) XXI w.

i nie prowokuj bym po raz kolejny wymieniał przykłady...
osobiście poradzę sobie w każdych warunkach ale patrzeć nie mogą czasami jak służalczo podchodzą do sprawy i to w sytuacjach gdzie wręcz można eksponować atuty.

przykład amazona jest bardzo wymierny i obrazujący gdzie mamy do czynienia z ucieczką przed grupą społeczną (związki zawodowe) w Niemczech oraz nadchodzącą stawką min. 8.5 euro od nowego roku. Natomiast łańcuch (choć tak jak pisałem to indywidualna sprawa inwestora bo to nie jego wina, że tubylcy nie dbają) wskazuje, że Polak po wybudowaniu z własnych pieniędzy dróg na które zaciągnięto ogromne długi (znacznie większe niż koszt budowy ) będzie mógł co najwyżej zostać wołem !!! który będzie pracował na spłatę długu (kilkukrotnie większego niż budowa drogi dla inwestycji goodmana i panattoni od których amazon wynajmie magazyny (sic!))

I nie widzę w tym żadnej winy inwestorów jak też nie jestem negatywnie do nich nastawiony (chcą zarobić takie ich prawo)... najzwyklej patrzeć nie mogę, że nasze *** idą po takie 'coś' na kolanach a jednocześnie mam przed oczami obrazy w jaki sposób traktuje się ludzi (ustawy) i firmy (dręczenie?) z RP
nie chodzi o ty by kogokolwiek preferować ale by zdefiniować cele o kogo i jakie inwestycje warto zabiegać by zakończyć doginanie tubylców i by zaczęli w coraz większej części czerpać profity (choćby ze współpracy gdy nie da się samemu .... patrz. zbrojeniówka)

tak jak jest dziś i jak czyniono to przez ostatnie dekady robić nie trzeba a nawet nie wolno
<brawo>

REKLAMA


makler666
Chorąży sztabowy
Posty: 4260
Rejestracja: 10 cze 2007 13:24

Postautor: makler666 » 18 lip 2014 12:37


makler666
Chorąży sztabowy
Posty: 4260
Rejestracja: 10 cze 2007 13:24

Postautor: makler666 » 18 lip 2014 12:47


makler666
Chorąży sztabowy
Posty: 4260
Rejestracja: 10 cze 2007 13:24

Postautor: makler666 » 18 lip 2014 12:49

www.nobrain.dk

to jest odpiero HIT

Neuter
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8015
Rejestracja: 12 kwie 2014 22:02

Postautor: Neuter » 18 lip 2014 12:54

Zdaniem analityków DI Investors liczba osób, które do końca lipca zdecydują się na pozostanie w OFE nie przekroczy 1 mln. W ich opinii będzie to miało negatywne przełożenie na popyt na krajowym rynku akcji.

"W przeciwieństwie do niektórych optymistycznych założeń, liczba składanych deklaracji o przekazywaniu części składki emerytalnej do OFE nie rośnie wykładniczo w lipcu. Oznacza to, że w OFE zostanie prawdopodobnie nie więcej niż 1 milion osób, co oznacza 5-6 proc. obecnych członków OFE.

Neuter
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8015
Rejestracja: 12 kwie 2014 22:02

Postautor: Neuter » 18 lip 2014 13:52

zreszta po co ludzie maja sie zpaisywac

jak przyjdzie do wadzy Jaro to szycko odwroci

Emerytury dla kobiet od 60 lat, dla facetow 65 (chyba nie chcialby juz przejsc na emeryture?) to i pewnie OFE przywroci

a coraz ma blziej

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w lipcu, zdecydowanie wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość z 35-proc. poparciem - wynika z najnowszego sondażu TNS Polska. Na drugim miejscu - Platforma Obywatelska z poparciem na poziomie 23 proc.

Do Sejmu weszliby także przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej (8 proc.) i Nowej Prawicy (5 proc.).

PSL z poparciem 4 proc. znalazło się poniżej progu wyborczego.

EWUNIA14
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3017
Rejestracja: 07 mar 2007 15:23

Postautor: EWUNIA14 » 18 lip 2014 21:08

w tej naszej nie istniejącej POkomunie normalną sprawą jest , że ofe mają zabronione reklamowania się w środkach masowego przekazu w związku z możliwościa pozostania w ofe....

Neuter
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8015
Rejestracja: 12 kwie 2014 22:02

Postautor: Neuter » 18 lip 2014 22:14

i niemal wszystkie partie to poparly :oops:

Uparciuch7
Chorąży sztabowy
Posty: 5650
Rejestracja: 31 mar 2009 22:36

Postautor: Uparciuch7 » 21 lip 2014 16:11

OFE listy pisza

biale, kolorowe :roll:

Frog
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2927
Rejestracja: 07 lut 2013 21:05

Postautor: Frog » 21 lip 2014 16:14

Ja już zostałem. Tylko co z tego, skoro suwak :evil:
No właśnie. Cokolwiek zrobisz, kasę otrzymasz od ZUS. OFE już nie istnieje, uświadomcie to sobie. Im chodzi tylko o wyciśnięcie kilku miliardów w prowizjach za zarządzanie zanim zostaną całkowicie zlikwidowane.
www.blogiekonomiczne.blogspot.com

Posiadam spryt lisa, szybkość węża, siłę lwa, inteligencję delfina, wzrok sokoła, słuch kota i skromność pawia.

HAMAS
Sierżant sztabowy
Posty: 122
Rejestracja: 27 kwie 2014 08:47
Lokalizacja: Palestyna

Postautor: HAMAS » 21 lip 2014 16:15

za 2 lata możesz się wypisać :!: mroczek w warzywniaku ma emeryture :shock:

Wuwuze?
Chorąży sztabowy
Posty: 4267
Rejestracja: 20 lip 2013 14:10

Postautor: Wuwuze? » 21 lip 2014 17:50

Ja już zostałem. Tylko co z tego, skoro suwak :evil:
No właśnie. Cokolwiek zrobisz, kasę otrzymasz od ZUS. OFE już nie istnieje, uświadomcie to sobie. Im chodzi tylko o wyciśnięcie kilku miliardów w prowizjach za zarządzanie zanim zostaną całkowicie zlikwidowane.
kilkadziesiat miliardow to juz od nas wycisneli

a Balcer to pokropil

pewno "z dobrego serca"

(nie dla nas)
Postow łącznie 5491+ te pokazywane oficjalnie

Wuwuze?
Chorąży sztabowy
Posty: 4267
Rejestracja: 20 lip 2013 14:10

Postautor: Wuwuze? » 21 lip 2014 18:09

z tym OFE czy ZUS to ogolnie

- wodolejstwo

i

- kupa smiechu

sami zobaczcie

http://deser.pl/deser/10,88223,16337075 ... wody_.html

:D :D :D
Postow łącznie 5491+ te pokazywane oficjalnie

Martins_57614
Podporucznik
Posty: 18987
Rejestracja: 14 gru 2005 16:19
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Martins_57614 » 22 lip 2014 09:14

Do wyboru pozostaje między złodzieja z ZUS i OFE...

Wybieram zagranicznego złodzieja z OFE... 8)
SUKCES JEST WYNIKIEM WŁAŚCIWEJ DECYZJI

Martins_57614
Podporucznik
Posty: 18987
Rejestracja: 14 gru 2005 16:19
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Martins_57614 » 22 lip 2014 09:25

Ja już zostałem. Tylko co z tego, skoro suwak :evil:
No właśnie. Cokolwiek zrobisz, kasę otrzymasz od ZUS. OFE już nie istnieje, uświadomcie to sobie. Im chodzi tylko o wyciśnięcie kilku miliardów w prowizjach za zarządzanie zanim zostaną całkowicie zlikwidowane.
Bo to ZUS będzie wypłacać świadczenia emerytalne, zarówno z I jak i z II Filara. Po co dodatkowo zatrudniać ludzi w OFE by wypłacali kasę emerytom, to generuje koszty.
kubu$ nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi z tym suwakiem, wybierasz się na emeryturę za 10 lat? Suwak wchodzi 10 lat przed przejściem na emeryturę.
Dla mnie istotne jest że ta kasa nie przepadnie tak jak w ZUS...
Dlatego mówię wolę mniejszego złodzieja OFE od większego złodzieja ZUS... tyle w tym temacie.
SUKCES JEST WYNIKIEM WŁAŚCIWEJ DECYZJI


Wróć do „Instytucje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości