Mistrzowie rynków finansowych !- studia podyplomowe -Poznań

WGPW, KPWiG, KDPW, biura maklerskie i inne...
Marsza?ek
Starszy chorąży
Posty: 1789
Rejestracja: 31 lip 2014 21:55

Postautor: Marsza?ek » 12 sie 2014 13:46

co tam studia w realu przeżyć sytuację , ze nie ma gdize skoczyć w lewika na danym śmieciuchu albo Aliny zjazd na PBG z 43 na 2 zł to jest nauka na błędach innych a nei wykład czysto teoretyczny :lol:
lepiej na swoich błędach się uczyć ...

Chyba bufet powiedział kiedyś że lepiej stracić tysiące niż mln i to jest nauka :lol:
chciałbyś dostać w srakę 41 zł na PBG bo ja wolę , żeby Alina dostała :lol:

REKLAMA


Marsza?ek
Starszy chorąży
Posty: 1789
Rejestracja: 31 lip 2014 21:55

Postautor: Marsza?ek » 12 sie 2014 13:50

co tam studia w realu przeżyć sytuację , ze nie ma gdize skoczyć w lewika na danym śmieciuchu albo Aliny zjazd na PBG z 43 na 2 zł to jest nauka na błędach innych a nei wykład czysto teoretyczny :lol:
no to weźmy za przyklad temat psychologia inwestowania

W coraz większym stopniu zwraca się uwagę na psychologię tłumu ale też inteligencję emocjonalną jest to potrzebne choćby po to by dostosować sposób inwestowania do własnych predyspozycji.

idąc dalej zakładamy, że nie miałeś nigdy do czynienia z psychologią...
pytanie brzmi czy warto tracić czas na poznanie psychologii od deski do deski? czy może warto wesprzeć się kimś by nakreślił tematy niezbędne? bo ty nie masz leczyć a ew. znać pewne niezbędne zagadnienia

W moim mniemaniu choćby na tym przykładzie zysk jest oczywisty... zyskujesz czas
bez praktyki to tylko słowa ksiazki wykłady o to mi chodziło bez praktyki to nic nie warte gadanie paplanie jak jest praktyka to po *** te brednie dla sportu możan poczytać a nie podyplomówka :lol: cyrk

instynkt
Chorąży sztabowy
Posty: 4729
Rejestracja: 09 sie 2011 20:08

Postautor: instynkt » 12 sie 2014 13:56

co tam studia w realu przeżyć sytuację , ze nie ma gdize skoczyć w lewika na danym śmieciuchu albo Aliny zjazd na PBG z 43 na 2 zł to jest nauka na błędach innych a nei wykład czysto teoretyczny :lol:
no to weźmy za przyklad temat psychologia inwestowania

W coraz większym stopniu zwraca się uwagę na psychologię tłumu ale też inteligencję emocjonalną jest to potrzebne choćby po to by dostosować sposób inwestowania do własnych predyspozycji.

idąc dalej zakładamy, że nie miałeś nigdy do czynienia z psychologią...
pytanie brzmi czy warto tracić czas na poznanie psychologii od deski do deski? czy może warto wesprzeć się kimś by nakreślił tematy niezbędne? bo ty nie masz leczyć a ew. znać pewne niezbędne zagadnienia

W moim mniemaniu choćby na tym przykładzie zysk jest oczywisty... zyskujesz czas
bez praktyki to tylko słowa ksiazki wykłady o to mi chodziło bez praktyki to nic nie warte gadanie paplanie jak jest praktyka to po *** te brednie dla sportu możan poczytać a nie podyplomówka :lol: cyrk
przeczytaj mój pierwszy wpis raz jeszcze gdzie jasno napisałem, że praktyka jest najważniejsza...

jednak 'własne doświadczenia' mogą raz sporo kosztować a dwa można na nie tracić sporo czasu który moglibyśmy oszczędzić

pomijam, że przy oparciu o wyłącznie własne doświadczenia można nabrać złych (znów strata czasu? i pieniędzy?) nawyków


wiedza nie boli marszałku <oczko> lub bardziej umiarkowanie otwartość na wiedzę może dać ci nowe spojrzenie na własne dotychczasowe doświadczenia

taka jest moja logika twoja najwidoczniej jest inna

edit
a to czy w formie dyplomu czy nie to już inna kwestia ale zakładam, że w takiej formie wychodzi najtaniej dla uczestników
w formie szkoleń koszty byłyby większe (z tego co zerknąłem na cennik) a wynika to pewnie z finansowania? szkolnictwa?


Ja widzę tutaj jeden (inny) pozytywny aspekt a mianowicie, że w końcu ktoś w RP wziął się za propagowanie rynków finansowych jako wiedzy i doświadczenia bo chyba nie ma potrzeby wyjaśniać, że dla wielu jest kojarzony z hazardem (choć często też z uzasadnieniem)

akurat zajmuję się rynkami finansowymi amatorsko (mam większy dochód z innego żródła) ale widzę w tym pozytyw że tak powiem 'propagandowy', łamiący stereotypy.
Ostatnio zmieniony 12 sie 2014 14:04 przez instynkt, łącznie zmieniany 4 razy.
end

Marsza?ek
Starszy chorąży
Posty: 1789
Rejestracja: 31 lip 2014 21:55

Postautor: Marsza?ek » 12 sie 2014 14:01

co tam studia w realu przeżyć sytuację , ze nie ma gdize skoczyć w lewika na danym śmieciuchu albo Aliny zjazd na PBG z 43 na 2 zł to jest nauka na błędach innych a nei wykład czysto teoretyczny :lol:
no to weźmy za przyklad temat psychologia inwestowania

W coraz większym stopniu zwraca się uwagę na psychologię tłumu ale też inteligencję emocjonalną jest to potrzebne choćby po to by dostosować sposób inwestowania do własnych predyspozycji.

idąc dalej zakładamy, że nie miałeś nigdy do czynienia z psychologią...
pytanie brzmi czy warto tracić czas na poznanie psychologii od deski do deski? czy może warto wesprzeć się kimś by nakreślił tematy niezbędne? bo ty nie masz leczyć a ew. znać pewne niezbędne zagadnienia

W moim mniemaniu choćby na tym przykładzie zysk jest oczywisty... zyskujesz czas
bez praktyki to tylko słowa ksiazki wykłady o to mi chodziło bez praktyki to nic nie warte gadanie paplanie jak jest praktyka to po *** te brednie dla sportu możan poczytać a nie podyplomówka :lol: cyrk
przeczytaj mój pierwszy wpis raz jeszcze gdzie jasno napisałem, że praktyka jest najważniejsza...

jednak 'własne doświadczenia' mogą raz sporo kosztować a dwa można na nie tracić sporo czasu który moglibyśmy oszczędzić

pomijam, że przy oparciu o wyłącznie własne doświadczenia można nabrać złych (znów strata czasu? i pieniędzy?) nawyków


wiedza nie boli marszałku <oczko> lub bardziej umiarkowanie otwartość na wiedzę może dać ci nowe spojrzenie na własne dotychczasowe doświadczenia

taka jest moja logika twoja najwidoczniej jest inna
a to czy w formie dyplomu czy nie to już inna kwestia ale zakładam, że w takiej formie wychodzi najtaniej dla uczestników
Instynkt bo Ci zaraz przypie rdolę






















logicznie co innego kupić parę książek poczytać za kilak stówek a co innego
Studia Podyplomowe "Mistrzowie rynków finansowych"
Koszt uczestnictwa: 3900.00 zł to jest zwykłe czepanie łosi z kapuchy :lol: :lol:

instynkt
Chorąży sztabowy
Posty: 4729
Rejestracja: 09 sie 2011 20:08

Postautor: instynkt » 12 sie 2014 14:04

marszałek czytaj. edit
a to czy w formie dyplomu czy nie to już inna kwestia ale zakładam, że w takiej formie wychodzi najtaniej dla uczestników
w formie szkoleń koszty byłyby większe (z tego co zerknąłem na cennik) a wynika to pewnie z finansowania? szkolnictwa?


Ja widzę tutaj jeden (inny) pozytywny aspekt a mianowicie, że w końcu ktoś w RP wziął się za propagowanie rynków finansowych jako wiedzy i doświadczenia bo chyba nie ma potrzeby wyjaśniać, że dla wielu jest kojarzony z hazardem (choć często też z uzasadnieniem)

akurat zajmuję się rynkami finansowymi amatorsko (mam większy dochód z innego żródła) ale widzę w tym pozytyw że tak powiem 'propagandowy', łamiący stereotypy.

czy ktoś sobie znalazł sposób na 'trzepanie kasy' to mnie kompletnie nie interesuje bo przecież nie ma przymusu.
ważniejsze czy jest na coś popyt czy nie ma a kierunki są dziś różne i różniaste
end

Marsza?ek
Starszy chorąży
Posty: 1789
Rejestracja: 31 lip 2014 21:55

Postautor: Marsza?ek » 12 sie 2014 14:08

no tak ale to nie dla nas już za dużo wiemy o tych wałkach :lol:

instynkt
Chorąży sztabowy
Posty: 4729
Rejestracja: 09 sie 2011 20:08

Postautor: instynkt » 12 sie 2014 14:12

no tak ale to nie dla nas już za dużo wiemy o tych wałkach :lol:
Jeżeli chodzi o program (po pobieżnym zerknięciu) to zauważam kilka przydatnych kwestii.

ale brakuje np. tematów związanych z Radami Nadzorczymi i ew. przygotowania (niby te kwestie ogarniają kursy ale jako element takiej podyplomówki by się przydało)

zamiast np. tematu o instytucjach ubezpieczeniowych (choć rozumiem, że w tym przypadku coraz większa rola fundów emerytalnych)

byłaby to ew. konkretna korzyść dla uczestników
end

Inwestor2010
Podporucznik
Posty: 12800
Rejestracja: 15 maja 2010 23:20

Postautor: Inwestor2010 » 12 sie 2014 17:42

co tam studia w realu przeżyć sytuację , ze nie ma gdize skoczyć w lewika na danym śmieciuchu albo Aliny zjazd na PBG z 43 na 2 zł to jest nauka na błędach innych a nei wykład czysto teoretyczny :lol:
lepiej na swoich błędach się uczyć ...

Chyba bufet powiedział kiedyś że lepiej stracić tysiące niż mln i to jest nauka :lol:
chciałbyś dostać w srakę 41 zł na PBG bo ja wolę , żeby Alina dostała :lol:
zalezy na ilu sztukach

bo jak na 5 czy 10 to tanio nauczanie wychodzilo :P

InvestmentFriendsResbud
Chorąży
Posty: 921
Rejestracja: 09 lip 2014 07:50

Postautor: InvestmentFriendsResbud » 13 sie 2014 08:04

w nazwiskach nie widzę Patrowicza Sobolewskiego KrauzeBułgarów z Globala i innych tuzów *** nie podyplomówka :lol:
Ale jest Białek, Wojciech Białek !

Poza tym kierownikiem studium jest

dr. hab Eryk Łon, autor raportu ,,Dlaczego Polska nie powinna wchodzić do strefy euro ?"

--------------------------------------------------------------------

Praca habilitacyjna dr hab Eryka Łona

,,Powiązania amerykańskiej polityki budżetowej i pieniężnej z sytuacją na dojrzałych i wschodzących rynkach akcji"

http://nauka-polska.pl/dhtml/raporty/pr ... tId=272287
a kto to jest Białek sam gra ma swój fund czy dalej siedzi w instytucjach na etacie mimo tylu lat na rynku :lol:

:lol: on o praktyce gpw ma takie pojecie jak ja o gwiazdach

Apacz
Podporucznik
Posty: 12165
Rejestracja: 15 maja 2010 19:52

Postautor: Apacz » 13 sie 2014 08:18

Witamy astronoma na forum :lol:
No risk, no fun :-)

JurekE
Młodszy chorąży
Posty: 413
Rejestracja: 27 cze 2007 13:56

Postautor: JurekE » 02 wrz 2014 16:54

O jest już nawet strona studium !

http://mistrzowierynkow.pl/

Kierownik studium podyplomowego
dr hab. Eryk Łon
Tel. 539 343 571
Email: erlon@interia.pl

kijek_109737
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 317
Rejestracja: 15 sty 2007 09:52

Postautor: kijek_109737 » 02 paź 2014 16:07

Coś inwestorzy nie chcą się uczyć. Termin składania aplikacji przedłużony.

Troglodyta2
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3912
Rejestracja: 20 lip 2013 16:07

Postautor: Troglodyta2 » 02 paź 2014 16:38

skład niezły

Czyli Jaros jest na miejscu, a nie ze wysyla o 0500 bo gdzies w jakiejś strefie czasowej
Gielda w ruinie :-(

Kiedy w końcu odbijamy od dna ??

_oszo_
Sierżant sztabowy
Posty: 193
Rejestracja: 03 sie 2014 01:58
Lokalizacja: oszolom

Postautor: _oszo_ » 02 paź 2014 16:42

wydalem 35k na kursy tego typu - jestem zachwycony :roll: :roll:

Troglodyta2
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3912
Rejestracja: 20 lip 2013 16:07

Postautor: Troglodyta2 » 02 paź 2014 16:47

wydalem 35k na kursy tego typu - jestem zachwycony :roll: :roll:
to tylko kilkanaście % więcej i będziesz jeszcze bardziej :)
Gielda w ruinie :-(

Kiedy w końcu odbijamy od dna ??


Wróć do „Instytucje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości