Invista - zgłoszenie do KNF - szukam akcjonariuszy!

WGPW, KPWiG, KDPW, biura maklerskie i inne...
comtrader
Chorąży sztabowy
Posty: 5326
Rejestracja: 29 paź 2006 18:01

Invista - zgłoszenie do KNF - szukam akcjonariuszy!

Postautor: comtrader » 06 kwie 2017 23:42

Przychylnych, czytających moje posty ze zrozumieniem proszę o pomoc w temacie spółki Invista - temat niezwykle ciekawy i z pewnością niosący możliwość zarobienia paru groszy ...

Póki co chętnych proszę o zakup 1, 2, 5, 100, czy wszystko jedno jakiej ilości akcji (dzisiejszy kurs 1,18 zł) Invisty w celu podpisania się pod wnioskiem do KNF o zbadanie możliwości manipulacji kursem.

Szczegóły:

http://forum.parkiet.com/viewtopic.php? ... 8f#9025390

REKLAMA


comtrader
Chorąży sztabowy
Posty: 5326
Rejestracja: 29 paź 2006 18:01

Postautor: comtrader » 11 maja 2017 23:57

Pomóżcie w obserwacji i zbieraniu dowodów do KNF-u !!!

Szulernia tutaj niesamowita... jakby szło o jakąś grubszą sprawę...

W/g mnie na Inviście jest tak, że Panowie duzi chcą skupić wolny jeszcze FreeFloat za pieniądze Spółki (w ramach programu skupu akcji własnych). I samo to jeszcze nic nieprawidłowego.

Ale im taniej Spółka będzie kupować tym więcej kupi - a przy obecnym pułapie stać ją na prawie wszystko (zostało jeszcze ponad 3 mln zł do wydania!).
Wiadomo... % udziały Panów Bieńka, Bazyla, Staszowskiego, Gabrylewicza i Pani Pacanowskiej w całkiem fajnym majątku Spółki wzrosną i to bez wydania choćby grosza z własnej kieszeni!

Dlatego właśnie w/g mojej oceny kurs jest pilnowany (i zbijany) w oczekiwaniu na zakupy Spółki.

W obecnej chwili tzn. od miesiąca przed momentem publikacji raportu rocznego za 2016 do momentu publikacji raportu kwartalnego za I kwartał 2017 r. (czyli do 29 maja) Spółka ma okres zamknięty i nie może kupować.

Paradoksem godnym zbadania przez UKNF jest fakt, że kurs bez skupu... rośnie, a ze skupem... spada.

Jestem również niezmiernie ciekaw skąd pochodzą akcje używane do zbijania kursu...
Mam nadzieję, że nikt nie jest aż tak głupi - by wykorzystywać do tego akcje kupione przez Spółkę w celu umorzenia. Pokusa jest niezwykła, bo te akcje po zakupie przez Spółkę są warte dokładnie 0 zł - a przecież w karnecie po lewej są jakieś oferty. Ale to byłby już kryminał!

Póki co ciągle zbieram dowody na manipulację kursem Spółki w celu osiągnięcia korzyści finansowych, bo uważam, że KNF musi to dostać "czarno na białym" - sam Urząd niestety niewiele ustali. Do tego informacja do KNF-u musi być poparta również publikacją prasową w "Parkiecie".

Od pewnego czasu też w karnecie są 2 dziwne zlecenia powiązane z najwyższą ofertą kupna - takie jakby PEG, ale po stronie kupna zlecenie podąża za najwyższym kupnem z tym, że na -3 grosze od najwyższej oferty - a po stronie sprzedaży przemieszcza się o +7 groszy od najwyższej oferty... też kupna (co jest najciekawsze)! Akcji z prawej nie można kupić, ani sprzedać na lewo - choć tej drugiej opcji nie testowałem...

Uważam, że w obecnej sytuacji Spółki po świetnych wynikach za 2016 r. (zysk na 1 akcję wynosi 0,36 zł a wartość księgowa 1 akcji to 3,44 zł - wskażniki C/Z=3,61 a C/WK=0,38) minimalna rynkowa wartość akcji na GPW powinna kształtować się w przedziale 2,50 - 3,00 zł i to z naciskiem na "minimalna"!!!

RankProgress
---
---

jeden deweloper... ale cóż potencjał największy!!!





Wróć do „Instytucje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości