mam już dość tych darmozjadów górników

luźne dyskusje inwestorów
Kalarepa_Hefofefa
Starszy chorąży
Posty: 1828
Rejestracja: 04 paź 2013 21:33

Postautor: Kalarepa_Hefofefa » 13 sty 2015 11:04

ale czy to gornikow wina ze jest takie panstwo?
w ktorym nic sie nie oplaca?
huty bee
cukrownie beee
stocznie beee

a oni bronia tylko swoich miejsc pracy i nikt im tego nie zabroni.

szacunek nalezy sie nawet sprzataczce a co dopiero gornikowi.

moj ojciec byl gornikiem
po 25 latach poszedl na emeryture cieszyl sie nia 10lat i poszedl do piachu

na osiedlach sa same wdowy bo gornicy zyja srednia po przejsciu na emryture 5-15lat .
i jak slysze sie sie bycza to szlak mnie trafia

a policjant po 15latach idzie na emeryture i nikomu to nie przeszkadza.

a te dupki niech przyjada i porobia 1 dzien na dole to zobacza jaki to *** miod

:!:
Oczywiście, że ich wina, że jest takie państwo.
Jakakolwiek próba zmiany tego stanu kończy się protestami i burdami.
Polacy to nie tylko górnicy i właśnie ta reszta ma dość tego syfu i dziury bez dna.

I co to k..wa za argument, że nacieszył się 10 lat emeryturą.
Weź mi powiedz ile cieszy się emeryturą inny pracownik niż górnik ?
Zakładając oczywiście, że do niej dożyje.
Szczególnie ci którzy teraz muszą pracować do 67 roku życia.

REKLAMA


Kolpos
Starszy chorąży
Posty: 1060
Rejestracja: 13 sie 2009 16:00

Postautor: Kolpos » 13 sty 2015 11:10

KTO PRAWDĘ POWIE NO KTO CHYBA TYLKO US ALE TY TEGO NIE SPRAWDZISZ TAKŻE CO TU DYSPUTOWAĆ JAK KTOŚ NA ŚLĄSKU PRACOWAŁ TO WIE JAK JEST 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
najmniej to wiedzą takie *** z forum kto ile zarabia. zarobic nie potrafia i gornikom zazdroszcza
Experto ja nie mam problemu z tym, aby górnik, czy ktokolwiek inny na etacie zarabiał dużo.
Problem polega na tym, że oni nie zarabiają. Państwo po pierwsze dopłaca do tych kopalń kupę kasy. W formie 43 zł do każdej tony węgla oraz poprzez wynagrodzenia, 13,14 i inne co py. Nie stać Nas jako Państwo utrzymywać takiego tworu, tylko dlatego, żeby ludzie mieli pracę. To może ustawmy ludziom min wynagrodzenie na poziomie 8000 brutto. A jak jakiego prywaciaża nie stać na płacę dla ekspedientki to niech dołoży Państwo. Co ty na to?
Nie ważne, że sklepik generuje przychód 20000, a często znacznie mniej. A z tego trzeba kupic towar, właściciel musi opłacić wszelkiej maści podatki i jeszcze niech zapłaci ekspedientce 8000 brutto. Chodzi o to, że firma ma zarabiać. Jak kogoś na to nie stać to to zamyka. Ale nie górnicy to święte krowy. A jak są tacy solidarni i chcą, aby kumple mieli pracę to niech się złożą z własnych wynagrodzeń. Niech każdy górnik złoży się z własnej wypłaty 43 zł do każdej tony węgla oraz jeszcze na kilka innych przywilejów. Zobaczymy, czy nadal tak ochoczo będą się wspierać.
Oczywiście, że nie. Oni mają to gdzieś, bo Państwo im płaci i do nich dopłaca. A jak Państwo to sprzeda to potem będzie krzyk, że wyprzedają. Ale inaczej się nie da. Jak jest właściciel to on nie ma związków. Albo ktoś chce pracować, albo nie i potem okazuje się, że kopalnie są rentowne.
Tak samo było ze stoczniami. Też przynosiły straty, potem kupił to nowy właściciel, zrobił nabór do pracy i co? I każdy jest zadowolony. Ma pracę, a właściciel nie ma związków, którzy tylko wszystko niszczą.
Związki zawodowe działają na szkodę spółki, w której są, na szkodę Państwa polskiego, bo przez ich roszczeniową postawę spółka nie może zarabiać. Gdyż pracownikom ciągle mało, a do tego mają wypłacane wszelkiej maści dodatki niezależnie od tego czy spółka zarabia. I to jest gangrena Państwa polskiego, to przez Was Państwo wyprzedaje Polską gospodarkę.
ale czy to gornikow wina ze jest takie panstwo?
w ktorym nic sie nie oplaca?
huty bee
cukrownie beee
stocznie beee

a oni bronia tylko swoich miejsc pracy i nikt im tego nie zabroni.

szacunek nalezy sie nawet sprzataczce a co dopiero gornikowi.

moj ojciec byl gornikiem
po 25 latach poszedl na emeryture cieszyl sie nia 10lat i poszedl do piachu

na osiedlach sa same wdowy bo gornicy zyja srednia po przejsciu na emryture 5-15lat .
i jak slysze sie sie bycza to szlak mnie trafia

a policjant po 15latach idzie na emeryture i nikomu to nie przeszkadza.

a te dupki niech przyjada i porobia 1 dzien na dole to zobacza jaki to *** miod

:!:

Boleń
Zgadzam się z tobą, jeżeli chodzi o policjantów, bo to też była przesada. 15 lat i ema. W d..ch się przewraca. Takie coś trzeba zmienić. Ale masz wiele takich zawodów.
Ale są zawody, które Państwo musi utrzymywać. Do takiej grupy należy obrona i bezpieczeństwo. Nie może być tak, że każdy bogatszy bedzie miał własną prywatną armie lub policję. To samo z nauką. Państwo musi zapewnić dotęp do nauki, aby trochę chociaż wykształcić obywateli, bo inaczej będzimy Bangladeszem. Pewnych rzeczy się nie zmieni. I policja, żołnierz, nauczyciel, strażak są zawodami, które z racji swojej funkcji nie zarabiają.
Różnica między prezesami, a inwestorami
Zarząd-Potrzebujemy kupić 4 samoloty, aby dyrektorzy mogli szybciej się przemieszczać.
Inwestor-Zwolnijmy kilku dyrektorów, wtedy samoloty nie będą potrzebne

instynkt
Chorąży sztabowy
Posty: 4729
Rejestracja: 09 sie 2011 20:08

Postautor: instynkt » 13 sty 2015 11:17

Jak zwykle prawda jest gdzieś po środku
Z jednej strony węgiel według wszelkich danych nadal będzie podstawowym surowcem w energetyce dodatkowo polski węgiel jest nam znany od strony technologicznej i jest to wartość dodana do całości w przeciwieństwie do innych technologii choćby elektrowni atomowej a nawet wiatrowych

to nie jest jeszcze moment w którym trzeba rezygnować z technologii węglowych ale z pewnością jest to moment w którym trzeba poprawić wydajność i takim przykładem jest przejęta kopalnia silesia

nie znam się specjalnie na górnictwie i być może sporo zależy od wielu nieznanych mi czynników ale w takim prostym przeliczniku liczba pracowników do wydobytego węgla silesia bije kampanie węglową na łeb

tym samym propozycja zamykania kopalni nie jest dobrym rozwiązaniem ale upieranie się przez związki, że nie da się zwiększyć wydajności też jest drogą błędną
Kampania Węglowa może wypełniać pewne aspekty społeczne a nawet socjalne tzn. nie musi być nastawiona na zysk jednak przykład silesii pokazuje, że nawet te granice zostały przekroczone

warto rozwijać technologie alternatywne ale węgiel będzie jeszcze długo jednym z dominujących paliw a Polacy się znają na tych technologiach i spokojnie jeszcze co najmniej jedno pokolenie może z tego żyć

Najgorsze co zauważam w tym wszystkim to próba wzajemnego szczucia na zasadzie a 'ten nie dostaje' bo w ten sposób następnym w kolejce będziesz Ty, Ty i Ty.

Nie szczujmy się wzajemnie, nie likwidujmy bezmyślnie, nie rezygnujmy z technologii które znamy a które jeszcze będą funkcjonować, rozwijajmy technologie alternatywne (tzw. eko) bo taki trend a z trendem się nie walczy ale też i tutaj słowo do kopalni, górników i związkowców pracujcie nad wydajnością tym samym nie myślcie wyłącznie jak dotrwać do emerytury ale też pamiętajcie o kolejnych pracownikach.
Ostatnio zmieniony 13 sty 2015 11:21 przez instynkt, łącznie zmieniany 1 raz.
end

Kalarepa_Hefofefa
Starszy chorąży
Posty: 1828
Rejestracja: 04 paź 2013 21:33

Postautor: Kalarepa_Hefofefa » 13 sty 2015 11:20

Zgadzam się z tobą, jeżeli chodzi o policjantów, bo to też była przesada. 15 lat i ema. W d..ch się przewraca.
Policjantowi po 15 latach przysługuje emerytura ale 40% podstawy.

Myślisz, że tak masowo walą na tę emeryturę ?

alkoita1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7771
Rejestracja: 09 maja 2013 13:47

Postautor: alkoita1 » 13 sty 2015 11:46

KTO PRAWDĘ POWIE NO KTO CHYBA TYLKO US ALE TY TEGO NIE SPRAWDZISZ TAKŻE CO TU DYSPUTOWAĆ JAK KTOŚ NA ŚLĄSKU PRACOWAŁ TO WIE JAK JEST 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
najmniej to wiedzą takie *** z forum kto ile zarabia. zarobic nie potrafia i gornikom zazdroszcza
Experto ja nie mam problemu z tym, aby górnik, czy ktokolwiek inny na etacie zarabiał dużo.
Problem polega na tym, że oni nie zarabiają. Państwo po pierwsze dopłaca do tych kopalń kupę kasy. W formie 43 zł do każdej tony węgla oraz poprzez wynagrodzenia, 13,14 i inne co py. Nie stać Nas jako Państwo utrzymywać takiego tworu, tylko dlatego, żeby ludzie mieli pracę. To może ustawmy ludziom min wynagrodzenie na poziomie 8000 brutto. A jak jakiego prywaciaża nie stać na płacę dla ekspedientki to niech dołoży Państwo. Co ty na to?
Nie ważne, że sklepik generuje przychód 20000, a często znacznie mniej. A z tego trzeba kupic towar, właściciel musi opłacić wszelkiej maści podatki i jeszcze niech zapłaci ekspedientce 8000 brutto. Chodzi o to, że firma ma zarabiać. Jak kogoś na to nie stać to to zamyka. Ale nie górnicy to święte krowy. A jak są tacy solidarni i chcą, aby kumple mieli pracę to niech się złożą z własnych wynagrodzeń. Niech każdy górnik złoży się z własnej wypłaty 43 zł do każdej tony węgla oraz jeszcze na kilka innych przywilejów. Zobaczymy, czy nadal tak ochoczo będą się wspierać.
Oczywiście, że nie. Oni mają to gdzieś, bo Państwo im płaci i do nich dopłaca. A jak Państwo to sprzeda to potem będzie krzyk, że wyprzedają. Ale inaczej się nie da. Jak jest właściciel to on nie ma związków. Albo ktoś chce pracować, albo nie i potem okazuje się, że kopalnie są rentowne.
Tak samo było ze stoczniami. Też przynosiły straty, potem kupił to nowy właściciel, zrobił nabór do pracy i co? I każdy jest zadowolony. Ma pracę, a właściciel nie ma związków, którzy tylko wszystko niszczą.
Związki zawodowe działają na szkodę spółki, w której są, na szkodę Państwa polskiego, bo przez ich roszczeniową postawę spółka nie może zarabiać. Gdyż pracownikom ciągle mało, a do tego mają wypłacane wszelkiej maści dodatki niezależnie od tego czy spółka zarabia. I to jest gangrena Państwa polskiego, to przez Was Państwo wyprzedaje Polską gospodarkę.
ale czy to gornikow wina ze jest takie panstwo?
w ktorym nic sie nie oplaca?
huty bee
cukrownie beee
stocznie beee

a oni bronia tylko swoich miejsc pracy i nikt im tego nie zabroni.

szacunek nalezy sie nawet sprzataczce a co dopiero gornikowi.

moj ojciec byl gornikiem
po 25 latach poszedl na emeryture cieszyl sie nia 10lat i poszedl do piachu

na osiedlach sa same wdowy bo gornicy zyja srednia po przejsciu na emryture 5-15lat .
i jak slysze sie sie bycza to szlak mnie trafia

a policjant po 15latach idzie na emeryture i nikomu to nie przeszkadza.

a te dupki niech przyjada i porobia 1 dzien na dole to zobacza jaki to *** miod

:!:
a dlaczego PANSTWO..ma to utrzymywac??...

KOMUNA SIE SKONCZYLA....tyle..w tym temacie....sa dziedziny gdzie panstwo ma zadania do zrobienia..jak on\bronosc..edukacja...sluzba zdrowia..bezpieczenstwo wewnetrzne( straz pozarna policja sluzby drogowe sluzby graniczne itp)....Al;e jesli juz jest wlascicielem rynklowych podmiotow..to jak kazdy wlasciciel musi podejmowac i trudne decyzje np RESTRUKLTURYZACYJNE...NO CHYBA JEST NORMALNE W GOSPODARCE RYNKOWEJ...

CZy TY BOLEN..ZABRANIASZ ZWYKLYM PODMIOTOM GOSPODARCZYM......W GORSZYCH MOMENTACH ZWOLNIC CZEC PRACOWNIKOW??...i zrezygnowac z jakiejs czesci....prowadzenia BIZNESU...zeby nie generowac....STRAT??..

Kolpos
Starszy chorąży
Posty: 1060
Rejestracja: 13 sie 2009 16:00

Postautor: Kolpos » 13 sty 2015 11:57

Zgadzam się z tobą, jeżeli chodzi o policjantów, bo to też była przesada. 15 lat i ema. W d..ch się przewraca.
Policjantowi po 15 latach przysługuje emerytura ale 40% podstawy.

Myślisz, że tak masowo walą na tę emeryturę ?
Tylko, że on pobiera 40% i pracuje dalej. To ja też chcę po 15 latach pracy taką małą 40% k..wa podwyżkę od Państwa do własnej pensji. A czemu nie ja gorszy? Będę sobię robił tam, gdzie robię i 40% więcej , będzie wpływało co m-c. Żyć nie umierać. Pewne przywileje powinny się pokończyć. Zwłaszcza, że nie wszyscy policjanci latają po stadionach narażając życie. Tylko znaczna część siedzi za biurkiem, jak ja tylko inna branża. Te zaoszczędzone pieniądze można zdecydowanie lepiej wydać.
A co z kierowcami ciężarówek? jak jeden z drugim będzie jeździł do 67, bo do emy trzeba jakoś dotrwać. Mi się to nie podoba, bo może być tak, że jeden z drugim przez wiek zabije kogoś na drodze. A przecież też może osierocić czyjeś dziecko, jakaś żona zostanie wdową. I co wtedy górnicy też się złożą na jej utrzymanie, na jej przywileje? Przecież kierowca ciężarówki to też ciężka, niebezpieczna praca. A nie mają tak dobrze. Więc przestańcie chrzanić. Czas to wszystko rozgonić i poukładać, tak jak być powinno.
Różnica między prezesami, a inwestorami
Zarząd-Potrzebujemy kupić 4 samoloty, aby dyrektorzy mogli szybciej się przemieszczać.
Inwestor-Zwolnijmy kilku dyrektorów, wtedy samoloty nie będą potrzebne

Kalarepa_Hefofefa
Starszy chorąży
Posty: 1828
Rejestracja: 04 paź 2013 21:33

Postautor: Kalarepa_Hefofefa » 13 sty 2015 12:02

A 67 letni policjant latający po stadionach itd. ... Też sobie to wyobrażasz ?

Kolpos
Starszy chorąży
Posty: 1060
Rejestracja: 13 sie 2009 16:00

Postautor: Kolpos » 13 sty 2015 12:13

A 67 letni policjant latający po stadionach itd. ... Też sobie to wyobrażasz ?
Wtedy taki policjant, już po stadionach nie lata, ale za biurkiem może siedzieć, a latać będą kadeci.
Tak to się można licytować.
A co powiesz, jak w wieku 50lat trafisz np do szpitala na zabieg, a tam pielęgniarka 67 lat będzie próbowała się wbić igłą w żyłę. Zanim ona się wbije to ty się wykrwawisz :shock:
A wyobraź sobie, jak twój wnuk, dziecko idzie do przedszkola, a tam pani 67 lat ma się nim zaopiekować. Która wygląda tak, jakby sama tej opieki potrzebowała. Mam na myśli, że maluszka czasami trzeba przebrać. Po tylu latach w hałasie z dziećmi człowiek trafia do psychiatryka, a nie na emę.
I takich zawodów jest masę.
A chciałbyś taką sytuację, gdzie grabarz niesie trumnę i się obala, bo jest za stary, a z trumny wypadają zwłoki? Chyba nie chciałbyś być świadkiem takiej atrakcji.
:lol:
Różnica między prezesami, a inwestorami
Zarząd-Potrzebujemy kupić 4 samoloty, aby dyrektorzy mogli szybciej się przemieszczać.
Inwestor-Zwolnijmy kilku dyrektorów, wtedy samoloty nie będą potrzebne

Kalarepa_Hefofefa
Starszy chorąży
Posty: 1828
Rejestracja: 04 paź 2013 21:33

Postautor: Kalarepa_Hefofefa » 13 sty 2015 12:17

A 67 letni policjant latający po stadionach itd. ... Też sobie to wyobrażasz ?
Wtedy taki policjant, już po stadionach nie lata, ale za biurkiem może siedzieć, a latać będą kadeci.
Tak to się można licytować.
A co powiesz, jak w wieku 50lat trafisz np do szpitala na zabieg, a tam pielęgniarka 67 lat będzie próbowała się wbić igłą w żyłę. Zanim ona się wbije to ty się wykrwawisz :shock:
A wyobraź sobie, jak twój wnuk, dziecko idzie do przedszkola, a tam pani 67 lat ma się nim zaopiekować. Która wygląda tak, jakby sama tej opieki potrzebowała. Mam na myśli, że maluszka czasami trzeba przebrać. Po tylu latach w hałasie z dziećmi człowiek trafia do psychiatryka, a nie na emę.
I takich zawodów jest masę.
A chciałbyś taką sytuację, gdzie grabarz niesie trumnę i się obala, bo jest za stary, a z trumny wypadają zwłoki? Chyba nie chciałbyś być świadkiem takiej atrakcji.
:lol:
Aha, no to 67 letni kierowca też sobie może znaleźć pracę za biurkiem.
67 pielęgniarka też.

Pani w przedszkolu tez będzie pracować za biurkiem.

I grabarz też.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Policja nie ma monopolu na pracę za biurkiem.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Sorry, ale muszę rozumować jak ty. :lol: :lol: :lol:

Kolpos
Starszy chorąży
Posty: 1060
Rejestracja: 13 sie 2009 16:00

Postautor: Kolpos » 13 sty 2015 12:17

A 67 letni policjant latający po stadionach itd. ... Też sobie to wyobrażasz ?
Wtedy taki policjant, już po stadionach nie lata, ale za biurkiem może siedzieć, a latać będą kadeci.
Tak to się można licytować.
A co powiesz, jak w wieku 50lat trafisz np do szpitala na zabieg, a tam pielęgniarka 67 lat będzie próbowała się wbić igłą w żyłę. Zanim ona się wbije to ty się wykrwawisz :shock:
A wyobraź sobie, jak twój wnuk, dziecko idzie do przedszkola, a tam pani 67 lat ma się nim zaopiekować. Która wygląda tak, jakby sama tej opieki potrzebowała. Mam na myśli, że maluszka czasami trzeba przebrać. Po tylu latach w hałasie z dziećmi człowiek trafia do psychiatryka, a nie na emę.
I takich zawodów jest masę.
A chciałbyś taką sytuację, gdzie grabarz niesie trumnę i się obala, bo jest za stary, a z trumny wypadają zwłoki? Chyba nie chciałbyś być świadkiem takiej atrakcji.
:lol:
Tylko widzisz inne zawody nie mają takich przywilejów. Właśnie o to mi chodzi, ze nie może być tak, że jakaś grupa terroryzuje cały kraj, bo im się należy, bo im wolno. Zwłaszcza, że górnictwo jest branżą, która powinna zarabiać, bo należy do zawodów rynkowych w przeciwieństwie, jak wspomniałem do żołnierza, policjanta, strażaka, nauczyciela.
Różnica między prezesami, a inwestorami
Zarząd-Potrzebujemy kupić 4 samoloty, aby dyrektorzy mogli szybciej się przemieszczać.
Inwestor-Zwolnijmy kilku dyrektorów, wtedy samoloty nie będą potrzebne

Kalarepa_Hefofefa
Starszy chorąży
Posty: 1828
Rejestracja: 04 paź 2013 21:33

Postautor: Kalarepa_Hefofefa » 13 sty 2015 12:24

A 67 letni policjant latający po stadionach itd. ... Też sobie to wyobrażasz ?
Wtedy taki policjant, już po stadionach nie lata, ale za biurkiem może siedzieć, a latać będą kadeci.
Tak to się można licytować.
A co powiesz, jak w wieku 50lat trafisz np do szpitala na zabieg, a tam pielęgniarka 67 lat będzie próbowała się wbić igłą w żyłę. Zanim ona się wbije to ty się wykrwawisz :shock:
A wyobraź sobie, jak twój wnuk, dziecko idzie do przedszkola, a tam pani 67 lat ma się nim zaopiekować. Która wygląda tak, jakby sama tej opieki potrzebowała. Mam na myśli, że maluszka czasami trzeba przebrać. Po tylu latach w hałasie z dziećmi człowiek trafia do psychiatryka, a nie na emę.
I takich zawodów jest masę.
A chciałbyś taką sytuację, gdzie grabarz niesie trumnę i się obala, bo jest za stary, a z trumny wypadają zwłoki? Chyba nie chciałbyś być świadkiem takiej atrakcji.
:lol:
Tylko widzisz inne zawody nie mają takich przywilejów. Właśnie o to mi chodzi, ze nie może być tak, że jakaś grupa terroryzuje cały kraj, bo im się należy, bo im wolno. Zwłaszcza, że górnictwo jest branżą, która powinna zarabiać, bo należy do zawodów rynkowych w przeciwieństwie, jak wspomniałem do żołnierza, policjanta, strażaka, nauczyciela.
A gdzie ja napisałem, że się górnikom należą jakieś przywileje ?


Odniosłem się tylko do policji, że dostają 40% i wcale nie rezygnują z pracy masowo dla tych 40%.

instynkt
Chorąży sztabowy
Posty: 4729
Rejestracja: 09 sie 2011 20:08

Postautor: instynkt » 13 sty 2015 12:32

w kampanii węglowej jest jak w naszym państwie
celowo dopuszcza się do stanu przedzawałowego by można było łatwiej wprowadzić 'jedyne' alternatywne rozwiązania

a wybór nie jest zero jedynkowy bo są też rozwiązania pośrednie zwłaszcza, że prognozy zużycia paliw są korzystne dla węgla mimo parcia do przodu ekoenergii i rozwiązań prosumenckich (i na pewno trzeba też pod ten trend się podpiąć)

jeżeli zero to likwidacja a jedynka to brak wzrostu wydajności to chyba warto się zastanowić nad rozwiązaniami pośrednimi?

ostatnio oglądałem program o 'wspaniałych' statkach budowanych w stoczniach niemieckich i jakoś się opłaca mimo 8.5 euro minimalnej pensji a w tej branży zacznie wyżej!
Ostatnio zmieniony 13 sty 2015 12:41 przez instynkt, łącznie zmieniany 4 razy.
end

Pasterz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3241
Rejestracja: 16 lut 2009 20:28
Lokalizacja: Z Ziemi Senioralnej

Postautor: Pasterz » 13 sty 2015 12:35

ciekawe kto się ugnie, klincz przy rozmowach a straty rosną z każdym dniem
Biedny boś głupi
Głupi boś biedny

Kalarepa_Hefofefa
Starszy chorąży
Posty: 1828
Rejestracja: 04 paź 2013 21:33

Postautor: Kalarepa_Hefofefa » 13 sty 2015 12:41

Górnicy są na przegranej pozycji.

Ogromne zadłużenie KW, przegięcia finansowe i przede wszystkim brak poparcia społecznego.

Pasterz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3241
Rejestracja: 16 lut 2009 20:28
Lokalizacja: Z Ziemi Senioralnej

Postautor: Pasterz » 13 sty 2015 12:46

mistrzostwo w kopalni Brzeszcze:

Cena sprzedaży tony węgla 170 zł, a strata wynosi 265 zł

***** jeśli to prawda to założyłbym jeszcze kilka związków zawodowych - należy im się za te wyniki. No i premie bym im wypłacił a co tam jak szaleć to szaleć przecież za coś trzeba żyć.
Biedny boś głupi
Głupi boś biedny


Wróć do „Hyde Park”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości