Masz kilkadziesiąt tysięcy euro? Kup sobie wioskę w Hiszpani

luźne dyskusje inwestorów
News-Trader
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2526
Rejestracja: 12 cze 2012 11:38

Masz kilkadziesiąt tysięcy euro? Kup sobie wioskę w Hiszpani

Postautor: News-Trader » 05 maja 2013 21:15

Dziesiątki opuszczonych hiszpańskich wiosek wystawiono na sprzedaż.

Tysiące czekają na rozwiązanie problemów z ustaleniem prawa własności i pokonanie biurokracji. Kupcy to niemal wyłącznie cudzoziemcy
- Tak, wiem, wyremontowanie tego wszystkiego będzie kosztowało fortunę, nawet nie chcę myśleć ile, ale po prostu nie mogłem się oprzeć cenie - tłumaczy ze wstydliwym uśmiechem Neil Christie, Brytyjczyk, który kupił właśnie wioskę w hiszpańskiej Galicii. Cena, której nie mógł się oprzeć, to 45 tys. euro. - Nie brytyjskich funtów, euro! - podkreśla w rozmowie z BBC.

Według hiszpańskiego urzędu statystycznego opuszczonych wiosek jest w kraju ok. 3 tysięcy. Na razie około 60 wystawiono na sprzedaż, ich ceny wahają się od 50 do 250 tys. euro. Pozostałe czekają na rozwiązanie problemów z ustaleniem właścicieli poszczególnych posesji. - Masz wioskę z 17 właścicielami, którzy chcą sprzedać, i trójką, która nie chce. Poza tym na wsi ludzie wiedzą o sobie wszystko - wielu nie podoba się, że inni dostali lepszą cenę, bo każdy uważa, że to jego budynki powinny być najdroższe - tłumaczy BBC Pepe Rodil z serwisu aldeasabandonadas.com zajmującego się sprzedażą hiszpańskich wiosek.

Zwykle to kilka domów, magazyn, mały kościół, czasem winnica. Zostały zostawione przez mieszkańców szukających lepszego życia w miastach. Najdroższa to Esblada, opuszczona już 40 lat temu, która dzisiaj jest warta ćwierć miliona euro.

Najwięcej wiosek wystawiono do tej pory w Galicii - pochodzi stąd prawie połowa ofert. Według gazety "El Mundo" klienci to głównie Brytyjczycy, Francuzi, Belgowie i Norwegowie. Zdarzają się też kupcy z Rosji, a nawet z Chin. Sami Hiszpanie to zaledwie 10 proc. chętnych.

Strona internetowa pueblosabandonados.com rejestruje opuszczone wioski w Hiszpanii od 2007 roku i zaznacza je na internetowej mapie - jest ich kilkadziesiąt. Rejestruje również wioski ponownie zasiedlone, jednak tych jest zaledwie kilka.
http://wyborcza.pl/1,75477,13852722,Mas ... SlotII3img

REKLAMA


News-Trader
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2526
Rejestracja: 12 cze 2012 11:38

Postautor: News-Trader » 05 maja 2013 21:16

Do czego to doszło. Wioska w Hiszpanii, warta mniej niż kawalerka na Kabatach :!: :?: :lol:

abp.CZARNAZARAZA
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 281
Rejestracja: 24 mar 2013 18:08

Postautor: abp.CZARNAZARAZA » 05 maja 2013 21:38

z jednej strony cena taka, że aż grzech nie kupic - mozna sobie wyobrazić, że np. moskwiczanie wezma to chocby dla fanaberii i ta cena sie długo nie utrzyma, a z drugiej strony po co mi jakas wioska z kilkoma domami w środku hiszpańskiej sahary?

Hatatitla
Podporucznik
Posty: 13078
Rejestracja: 22 sty 2012 00:23

Postautor: Hatatitla » 05 maja 2013 21:42

po co mi jakas wioska z kilkoma domami w środku hiszpańskiej sahary?
masz kilka mln Euro, to sobie taką Sacharę nawodnisz, zrobisz oazę ze źródełkiem, palmami i bananami. Chłopi pomogą, a potem ich eksmitujesz. Po środku rozwiesisz hamak, umocujesz laptopa, i stamtąd będziesz nadawał

szczyrkowianin_121580
Chorąży sztabowy
Posty: 5302
Rejestracja: 25 mar 2007 10:17
Lokalizacja: Podbeskidzie

Postautor: szczyrkowianin_121580 » 06 maja 2013 06:56

z jednej strony cena taka, że aż grzech nie kupic - mozna sobie wyobrazić, że np. moskwiczanie wezma to chocby dla fanaberii i ta cena sie długo nie utrzyma, a z drugiej strony po co mi jakas wioska z kilkoma domami w środku hiszpańskiej sahary?
A nie da się z takiej wiochy wydoić jakiś dopłat unijno-sojuzowych ?????

Gwen
Kapral
Posty: 6
Rejestracja: 25 mar 2013 12:58

Postautor: Gwen » 08 maja 2013 12:43

A ja się ciesze jak maseczka do włosów jest w promocji za 9.99... ehh... ale w sumie rzeczywiscie po co komu wioska? lol.. to już wole gwiazde kupic, jest przynajmniej na co popatrzec...


Wróć do „Hyde Park”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości