Zakup mieszkania pod wynajem opłaca się jeszcze czy nie?

luźne dyskusje inwestorów
Kosik
Sierżant sztabowy

Zakup mieszkania pod wynajem opłaca się jeszcze czy nie?

Postautor: Kosik » 02 lis 2015 14:58

Pytanie do osób znających się na rzeczy, czy obecnie zakup mieszkania pod wynajem ma jeszcze jakiś sens, czy jest to raczej inwestycja bezcelowa? Ostatnio przeglądałem różne oferty od deweloperów czytałem o rynkach w konkretnych miastach i wychodzi na to, że we Wrocławiu mieszkania stosunkowo najłatwiej wynająć. Nawet przejrzałem ofertę jednego z deweloperów i przyzna, że jedno mieszkanie upatrzyłem. Tylko tutaj pytanie czy jest sens jeszcze w nieruchomości inwestować w tej formie?

dra
Starszy plutonowy

Postautor: dra » 13 sty 2016 17:40

Nie opłaca się bo PIS wybuduje milion mieszkań i popsuje rynek :lol:
Oj żeby nie było tak jak 10 lat temu. :lol:
Moim zdaniem nadal będzie się opłacało kupować pod wynajem, można też przyjrzeć się ofercie Wola Invet, to ciekawa alternatywa dla kupujących pod wynajem.

hamin
Plutonowy

Postautor: hamin » 12 lut 2016 17:39

Jeśli ma się naprawdę dużo wolnych środków, które pozwolą na zakup mieszkania nie wchodząc w długoletni kredyt, to jak najbardziej się opłaci. W przeciwnym razie trzeba przeliczyć, kiedy nastąpiłby ewentualny zwrot inwestycji. No chyba że kupujemy mieszkanie z myślą o dzieciach, to wtedy trochę inna sytuacja. Tak czy inaczej, decydując się na ten krok, trzeba być świadomym, kiedy wynajem będzie według przepisów podpadał pod prywatny, a kiedy pod DG.

Widmowy_Roger_666
Starszy chorąży

Postautor: Widmowy_Roger_666 » 19 lut 2016 13:50

skoro wynajem jest opłacalny, to czemu developerzy masowo nie wynajmują swoich produktów - tylko wolą sprzedać i mieć problem z głowy :?: :?: :?:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Platforma Obłudy i Bajek z expose Donalda

krystyna123
Kapral

Postautor: krystyna123 » 22 lut 2016 16:37

Sporo ludzi podejmuje taką właśnie inwestycję - mam kilkoro znajomych, którzy w ostatnim czasie kupili mieszkania pod wynajem. I nie narzekają - cały czas mają je wynajęte.

olga_kotowicz
Kapral

Re: Zakup mieszkania pod wynajem opłaca się jeszcze czy nie?

Postautor: olga_kotowicz » 31 sie 2017 15:44

Wydaje mi się, że to zawsze było i będzie opłacalne. Sama jak bym miała teraz możliwość, żeby kupić mieszkanie pod wynajem to bym się raczej nie zastanawiała za długo :)

HenrSob
Szeregowy
Kontakt:

Postautor: HenrSob » 04 wrz 2017 09:07

Z wynajmowaniem mieszkania to troche taka ruletka: możesz trafić na najemcę, który w pół roku zdemoluje mieszkanie lub przestanie płacić ale będzie prawnie chroniony przed eksmisją...

miodek7
Kapral

Postautor: miodek7 » 05 wrz 2017 10:59

Gdybym się zastanawiał nad kupnem mieszkania za 500tyś. to prawdopodobnie pomieszkałbym sobie 2-3 miesiące.

paralisa38
Kapral

Postautor: paralisa38 » 05 wrz 2017 12:58

w dużych miastach moim zdaniem cały czas jest to opcja godna rozważenia

Stonka
Sierżant sztabowy

Postautor: Stonka » 15 wrz 2017 09:08

Jeżeli chodzi o osoby prywatne, to jest to opłacalne, mam wielu znajomych, co wynajmują mieszkania (znaczy mają swoje i wynajmują innym) i nie ma tu problemu. Kwestia developerów i kupna mieszkań to już inna kwestia i inny temat.

IzaB93
Starszy plutonowy

Postautor: IzaB93 » 15 wrz 2017 09:43

Moim zdaniem inwestycja w nieruchomości i m.in. zakup mieszkania pod wynajmem zawsze będzie się opłacał. Przedział zwrotów z inwestycji w nieruchmości w dużych miastach waha się od 5-11 %

lala1
Kapral
Kontakt:

Postautor: lala1 » 22 wrz 2017 13:52

pewnie, że tak, masz nieruchomość a z tego zawsze są pieniądze

lucasz
Plutonowy

Postautor: lucasz » 02 paź 2017 14:12

Oczywiście że kupno mieszkania pod wynajem się opłaca ale najlepiej kupować w dużych miastach i dobrych lokalizacjach, Nowe Odolany na warszawskiej Woli są idealne po tego rodzaju inwestycje a jak zainteresowany się pospieszy to załapie się na ogromny rabat, trwa tam właśnie tydzień dobrych cen

Katarzyna Polek
Kapral

Postautor: Katarzyna Polek » 02 paź 2017 15:31

Ja uważam, że się opłaca czemu nie. Jeśli kupisz w dużym mieście takim jak np Warszawa to wynajmiesz od ręki. Ja kupiłam na osiedlu Brzozowy Zakątek na Wilanowie. To nowe osiedle, część bloków jest jeszcze w budowie (Polnord tam działa). Generalnie teraz nie potrzebuje mieszkania ale to inwestycja na przyszłość. Kredyt spłacę z wynajmu. Nie sądzę, abym miała problem z wynajęciem. Osiedle jest w atrakcyjnej okolicy, w pobliżu jest szkoła, przychodnia, sklepy, park w Wilanowie - idealne miejsce dla rodzin z dziećmi.

ranking
Starszy plutonowy

Postautor: ranking » 02 paź 2017 22:58

dla mnie to obecnie jedna wielka bańka, poczekajcie jak tylko inflacja ruszy

Wróć do „Hyde Park”