PiS będzie sięgać po oszczędności Polaków

luźne dyskusje inwestorów
BANE
Chorąży
Posty: 781
Rejestracja: 01 wrz 2017 08:32

PiS będzie sięgać po oszczędności Polaków

Postautor: BANE » 14 wrz 2017 11:56

Skąd w takim razie brać pieniądze na rozwój, na inwestycje, szczególnie, że w ciągu kilku lat wyczerpie się nam potężny strumień pieniędzy z UE?

- Sposobem jest pozyskiwanie kapitału wewnątrz kraju. Ten kapitał jest. To są oszczędności ludzi i firm. Rozwiązaniem mogą być atrakcyjnie oprocentowane obligacje rozwojowe albo inwestycyjne ulgi podatkowe. Musi być zachęta. Na marginesie dodam, że zachęcałem do tego, by poprzez emisję obligacji finansować program Mieszkanie plus. Uruchomienie potencjału krajowego jest ważniejsze niż zewnętrznego.



Czytaj więcej na http://biznes.interia.pl/raport/OFE/new ... ign=chrome

:shock: :shock:

brawo Jaro, Mateusz i Beatka :!: :!: :shock: :shock:

REKLAMA


L/ptop
Sierżant sztabowy
Posty: 162
Rejestracja: 12 wrz 2017 18:15

Re: PiS będzie sięgać po oszczędności Polaków

Postautor: L/ptop » 14 wrz 2017 11:59

Skąd w takim razie brać pieniądze na rozwój, na inwestycje, szczególnie, że w ciągu kilku lat wyczerpie się nam potężny strumień pieniędzy z UE?

- Sposobem jest pozyskiwanie kapitału wewnątrz kraju. Ten kapitał jest. To są oszczędności ludzi i firm. Rozwiązaniem mogą być atrakcyjnie oprocentowane obligacje rozwojowe albo inwestycyjne ulgi podatkowe. Musi być zachęta. Na marginesie dodam, że zachęcałem do tego, by poprzez emisję obligacji finansować program Mieszkanie plus. Uruchomienie potencjału krajowego jest ważniejsze niż zewnętrznego.



Czytaj więcej na http://biznes.interia.pl/raport/OFE/new ... ign=chrome

:shock: :shock:

brawo Jaro, Mateusz i Beatka :!: :!: :shock: :shock:
lusia ty jestes je b nie ty jednak buahhaha jesli ktos ma na lokacie 2 % a moraw mu da 6% to chyba dobrze *** :lol: :lol: :lol: :lol: dla was platfusow nic sie nie dalo jak sie kradlo to na nci nei starczalo a jak brakowalo to vat w gore ale zaje ba c z ofe kase heheheh

BANE
Chorąży
Posty: 781
Rejestracja: 01 wrz 2017 08:32

Re: PiS będzie sięgać po oszczędności Polaków

Postautor: BANE » 14 wrz 2017 12:02

Skąd w takim razie brać pieniądze na rozwój, na inwestycje, szczególnie, że w ciągu kilku lat wyczerpie się nam potężny strumień pieniędzy z UE?

- Sposobem jest pozyskiwanie kapitału wewnątrz kraju. Ten kapitał jest. To są oszczędności ludzi i firm. Rozwiązaniem mogą być atrakcyjnie oprocentowane obligacje rozwojowe albo inwestycyjne ulgi podatkowe. Musi być zachęta. Na marginesie dodam, że zachęcałem do tego, by poprzez emisję obligacji finansować program Mieszkanie plus. Uruchomienie potencjału krajowego jest ważniejsze niż zewnętrznego.



Czytaj więcej na http://biznes.interia.pl/raport/OFE/new ... ign=chrome

:shock: :shock:

brawo Jaro, Mateusz i Beatka :!: :!: :shock: :shock:
lusia ty jestes je b nie ty jednak buahhaha jesli ktos ma na lokacie 2 % a moraw mu da 6% to chyba dobrze *** :lol: :lol: :lol: :lol: dla was platfusow nic sie nie dalo jak sie kradlo to na nci nei starczalo a jak brakowalo to vat w gore ale zaje ba c z ofe kase heheheh
z czego mu DA te 6% *** :?: :shock:

L/ptop
Sierżant sztabowy
Posty: 162
Rejestracja: 12 wrz 2017 18:15

Re: PiS będzie sięgać po oszczędności Polaków

Postautor: L/ptop » 14 wrz 2017 12:06

Skąd w takim razie brać pieniądze na rozwój, na inwestycje, szczególnie, że w ciągu kilku lat wyczerpie się nam potężny strumień pieniędzy z UE?

- Sposobem jest pozyskiwanie kapitału wewnątrz kraju. Ten kapitał jest. To są oszczędności ludzi i firm. Rozwiązaniem mogą być atrakcyjnie oprocentowane obligacje rozwojowe albo inwestycyjne ulgi podatkowe. Musi być zachęta. Na marginesie dodam, że zachęcałem do tego, by poprzez emisję obligacji finansować program Mieszkanie plus. Uruchomienie potencjału krajowego jest ważniejsze niż zewnętrznego.



Czytaj więcej na http://biznes.interia.pl/raport/OFE/new ... ign=chrome

:shock: :shock:

brawo Jaro, Mateusz i Beatka :!: :!: :shock: :shock:
lusia ty jestes je b nie ty jednak buahhaha jesli ktos ma na lokacie 2 % a moraw mu da 6% to chyba dobrze *** :lol: :lol: :lol: :lol: dla was platfusow nic sie nie dalo jak sie kradlo to na nci nei starczalo a jak brakowalo to vat w gore ale zaje ba c z ofe kase heheheh
z czego mu DA te 6% *** :?: :shock:
a co *** napisz jeszcze ze mroawiecki zabierze im kase z kont lecz sie *** a nie ubecka wdowo he

KOSA7
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8517
Rejestracja: 15 cze 2007 11:14
Lokalizacja: SZCZECIN

Re: PiS będzie sięgać po oszczędności Polaków

Postautor: KOSA7 » 14 wrz 2017 13:02

Będzie niezły wstrząs na naszej gpw gdy banda pisowskich kolesi i złodziei rozkradnie to co zostało w OFE :oops: :oops:
Zobacz macki PIS-owskiej ośmiornicy, nepotyzm i kolesiostwo !
http://misiewicze.pl/lista-misiewiczow

yanek z hor
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3747
Rejestracja: 25 lip 2017 08:40

Re: PiS będzie sięgać po oszczędności Polaków

Postautor: yanek z hor » 14 wrz 2017 13:20

Będzie niezły wstrząs na naszej gpw gdy banda pisowskich kolesi i złodziei rozkradnie to co zostało w OFE :oops: :oops:
KOSA co się stało ze tak długo nie było ciebie tutaj aby oświecać społeczeństwo ?? Zaczynałem się martwic
"bandyty nie ma" - Cymcyk
S EURO na M 4,59 S EURO na M 4,665 FW20 L 1928
1/4xtb - 16,0 PKN 1/4- 62,6 Mercator 1/4 282

Zenobi&
Młodszy chorąży
Posty: 434
Rejestracja: 24 lip 2017 09:55

Re: PiS będzie sięgać po oszczędności Polaków

Postautor: Zenobi& » 14 wrz 2017 13:25

Będzie niezły wstrząs na naszej gpw gdy banda pisowskich kolesi i złodziei rozkradnie to co zostało w OFE :oops: :oops:
już niezły wstrząs był przez innych kolesi

wystarczy nam

KOSA7
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8517
Rejestracja: 15 cze 2007 11:14
Lokalizacja: SZCZECIN

Re: PiS będzie sięgać po oszczędności Polaków

Postautor: KOSA7 » 14 wrz 2017 13:35

Będzie niezły wstrząs na naszej gpw gdy banda pisowskich kolesi i złodziei rozkradnie to co zostało w OFE :oops: :oops:
KOSA co się stało ze tak długo nie było ciebie tutaj aby oświecać społeczeństwo ?? Zaczynałem się martwic
musiałem wyjechać z Polski, dość daleko zresztą, ale mniejsza z tym, już jestem i pozdrawiam
Zobacz macki PIS-owskiej ośmiornicy, nepotyzm i kolesiostwo !
http://misiewicze.pl/lista-misiewiczow

yanek z hor
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3747
Rejestracja: 25 lip 2017 08:40

Re: PiS będzie sięgać po oszczędności Polaków

Postautor: yanek z hor » 14 wrz 2017 14:18

Tak naprawdę pieniądze z OFE bede wreszcie moja własnością - chociaz trzeba zapłacić za to 25% prowizji. Mam nadzieje że bedę mógł tym zarzadzać i np zmieniać zaangazowanie w akcje albo np 100% zainwestowanie w obligacje
"bandyty nie ma" - Cymcyk
S EURO na M 4,59 S EURO na M 4,665 FW20 L 1928
1/4xtb - 16,0 PKN 1/4- 62,6 Mercator 1/4 282

jankielbasa
Starszy plutonowy
Posty: 27
Rejestracja: 25 lip 2017 08:53

Re: PiS będzie sięgać po oszczędności Polaków

Postautor: jankielbasa » 14 wrz 2017 14:46

Adam Mazguła uderza w Jarosława Kaczyńskiego. "To kiedy stał się pan mężczyzną?"

Przemówienie prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego o "samotnej wyspie" wywołało falę komentarzy i wciąż pojawiają się kolejne. Pułkownik Adam Mazguła przestraszył się słów lidera PiS aż tak, że postanowił napisać do niego list. "Będzie miał pan ze mną same kłopoty" - ostrzegł
Wystąpienie Kaczyńskiego podczas 89. miesięcznicy smoleńskiej choć było krótkie, wywołało oburzenie wielu osób. Jedną z nich jest płk Mazguła.

Zwrócił się do Kaczyńskiego z prośbą, by nie zabierał go ze sobą na swoją "odizolowaną wyspę wolności i ogólnego szczęścia". - Proszę, aby pan tego nie robił, bo będzie miał pan tam ze mną same kłopoty - stwierdził w liście, który opublikował portal thefad.pl.

- Nie pasujemy do siebie, więc niech pan nie zabiera mnie na tę swoją wyspę. Nie jest mi z panem po drodze i na tej osamotnionej wyspie szczęśliwości nie będzie ze mnie pożytku - zaznaczył.

Jednocześnie zasugerował, by w miejsce, o którym mówi Kaczyński, wybrał się sam prezes PiS ze swoim 18-procentowym elektoratem. - A może przeprowadzi pan ten swój lud smoleński przez Morze Czerwone? Może tam będzie ta Wasza ziemia obiecana…? - zapytał. - A nam dajcie żyć normalnie! - zaapelował.

ryWP
oprac. Anna Kozińska
4h temu
Adam Mazguła uderza w Jarosława Kaczyńskiego. "To kiedy stał się pan mężczyzną?"
Przemówienie prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego o "samotnej wyspie" wywołało falę komentarzy i wciąż pojawiają się kolejne. Pułkownik Adam Mazguła przestraszył się słów lidera PiS aż tak, że postanowił napisać do niego list. "Będzie miał pan ze mną same kłopoty" - ostrzegł.
Kaczyński podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej powiedział, że Polska będzie może samotną wyspą, ale jednocześnie wyspą wolności i tolerancji
Kaczyński podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej powiedział, że Polska będzie może samotną wyspą, ale jednocześnie wyspą wolności i tolerancji (Agencja Gazeta)

Wystąpienie Kaczyńskiego podczas 89. miesięcznicy smoleńskiej choć było krótkie, wywołało oburzenie wielu osób. Jedną z nich jest płk Mazguła.

Zwrócił się do Kaczyńskiego z prośbą, by nie zabierał go ze sobą na swoją "odizolowaną wyspę wolności i ogólnego szczęścia". - Proszę, aby pan tego nie robił, bo będzie miał pan tam ze mną same kłopoty - stwierdził w liście, który opublikował portal thefad.pl.

- Nie pasujemy do siebie, więc niech pan nie zabiera mnie na tę swoją wyspę. Nie jest mi z panem po drodze i na tej osamotnionej wyspie szczęśliwości nie będzie ze mnie pożytku - zaznaczył.

Jednocześnie zasugerował, by w miejsce, o którym mówi Kaczyński, wybrał się sam prezes PiS ze swoim 18-procentowym elektoratem. - A może przeprowadzi pan ten swój lud smoleński przez Morze Czerwone? Może tam będzie ta Wasza ziemia obiecana…? - zapytał. - A nam dajcie żyć normalnie! - zaapelował.

Zobacz też: Marcin Celiński o PiS: to jest retoryka wojenna, a nie budowy UE

Na jakiej podstawie Mazguła twierdzi, że nie dogada się z Kaczyńskim? - Chcę budować nasz świat wspólnych wartości z tą niegłosującą na pańską partię 82-procentową częścią Polaków. Jestem spokojnym obywatelem, kochającym moją ojczyznę, która żyje w zgodzie z innymi narodami. Szanuję prawo i ludzi, wymagam, żeby inni szanowali i moje prawa oraz wolności. Przysięgałem, że będę bronił ojczyzny bez warunków wstępnych i stał na straży konstytucji i honoru żołnierza - podkreślił.
"Ja tak, a pan?"

Znaczna część listu to zestawienia. Z jednej strony Mazguła przedstawia swoje działania w różnych sprawach, po czym albo pisze o stanowisku Kaczyńskiego, albo o nie pyta. Pułkownik wypomniał liderowi PiS m.in. dostatnie życie.

- Pochodzę ze zwykłej rodziny, z ojca AK-owca i mamy robotnicy. Nie było w domu kokosów. Skromne wojskowe mieszkanko i czterech braci, wychowywanych na patriotycznych wzorcach AK. Nie to, co pan - arystokrata żoliborski. Mógł się pan cieszyć kontaktami z niezwykłymi ludźmi, którzy podpisywali wyroki śmierci na polskich bohaterów. Przy tak mocnych osobach opływał pan ptasim mleczkiem. Mieszkał pan w wygodnej willi, odebranej rodzinie bohatera wojny z bolszewikami. Korzystał pan z luksusów, stworzonych ludziom, będącym na usługach władzy - dyktatury proletariatu. Nawet, gdy zbrzydła panu nauka, sam kurator oświaty najwyższej władzy PZPR pomógł. Wprawdzie trzeba było szkołę zmienić, ale promocję do klasy maturalnej pan otrzymał - tłumaczył Mazguła.

Wytknął Kaczyńskiemu też to, że nie służył w wojsku.

- Potem chłopaki szły do wojska. U mnie było łatwo, ciągle w mundurze harcerskim, do szkoły oficerskiej poszedłem jakby z marszu, naturalnie. Przepraszam, ale nie słyszałem, gdzie pan służył, prawdopodobnie prasa tego nie zauważyła, ale powszechny obowiązek obrony ojczyzny zapewne był panu nieobcy i odsłużył pan te dwa obowiązkowe lata dla ojczyzny, żeby, jak wtedy mawiano, stać się mężczyzną. Pewnie podziela pan mój pogląd, że trudno było się od wojska wymigać, chyba że ktoś ręki lub nogi nie miał albo na tzw. żółte papiery, bo wariatom wtedy broni nie dawali, prawda?! - dodał

Zadał też odważne pytanie: - To kiedy stał się pan mężczyzną? Ludzie mówią, ale nie wierzę, że to prawda, że nadal trudno panu zrobić cokolwiek samemu - stwierdził.

Przypomniał też czasy studenckie, swoje i Kaczyńskiego.

- Z pisaniem pracy inżynierskiej czy magisterskiej też nie miałem problemów. Pamiętam jednak to stukanie jednym palcem na maszynie, bo maszynistka była zbyt droga. Przepraszam, ale nie doczytałem, czy pisał pan jakąś pracę magisterską? Niektórzy mówią, że wtedy można się było od razu doktoryzować, szczególnie gdy pisało się o umacnianiu władzy i samorządów w socjalistycznym państwie. Mówią też, że szczególnie trudno było, gdy się miało wymagających promotorów, rodem z kraju ojczyzny socjalistycznych przemian. Oni to się znali na rzeczy - napisał.

Na tym nie skończył. Nawiązał też do doświadczeń z walki o Polskę.

- Kiedy zostałem oficerem, szkoliłem wojsko od rana do późnej nocy, od pobudki do capstrzyku w jednostce. Wolnych sobót nie było, a służby w niedziele dla młodych oficerów były jakby przypisane. Ale było świetnie, można się było wylegiwać w drodze na poligon w bydlęcym wagonie eszelonu nawet przez całą dobę. Ale, co tam, wiele wspomnień zostało… Słyszałem, że pan wtedy też służył, jako TW Balbina… Ciekaw jestem, czy ma pan z tego czasu jakieś fajne wspomnienia. Wiem, że jest pan ode mnie dużo starszy, ale zapytam: czy nadal pan służy? - zapytał.

- Słyszałem, że chciał pan do Solidarności, ale się pan nie zapisał. Szkoda, bo teraz mówią, że był pan tam przywódcą i tylko przez nieuwagę nie internowano pana w stanie wojennym. A to ci dopiero nieodpowiedzialni partacze. W stanie wojennym zajmowałem się zwykłym zabezpieczaniem Sztabu 2 Dywizji i nawet na żaden patrol mnie nie wysłano. Moi koledzy wspominali, że ludzie przynosili im gorące napoje w siarczysty mróz. Wszyscy mówili, że to nie ich wojna. Panie Kaczyński, a pana internowali albo bili? W. Frasyniuk opowiadał, że ci, z którymi pan współpracował, jako TW Balbina, podobno robili ścieżki zdrowia. Niech pan przyzna, naprawdę spał pan do 12.00 i zawiódł pan zarówno jednych, jak i drugich? Nie wierzę! - kontynuował.

Na koniec Mazguła odniósł się do miesięcznic smoleńskich. Powiedział, że widział modlącego się Kaczyńskiego i nie rozumie jego zachowania.

- Każe pan tysiącom policjantów, wspieranych zasiekami i wysokimi płotami, pilnować siebie w tym akcie religijnym i pacyfikować tych, którzy stoją i przyglądają się z boku. Czy wszystkich tych policjantów też pan zabierze na tę wyspę dobrobytu? Jako ateista nie wszystko muszę rozumieć, ale widzę, jak bardzo długo trwają te modły… Modlicie się najpierw w kościele, potem w zamkniętej wydzielonej strefie w czasie procesji, a na zakończenie tej ceremonii - ogłasza pan rzeczy najważniejsze. To kto jest tam Bogiem? - zapytał.

dobry tekst czerwonego do TW Balbinki :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

BANE
Chorąży
Posty: 781
Rejestracja: 01 wrz 2017 08:32

Re: PiS będzie sięgać po oszczędności Polaków

Postautor: BANE » 14 wrz 2017 15:44

Obrazek

KOSA7
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8517
Rejestracja: 15 cze 2007 11:14
Lokalizacja: SZCZECIN

Re: PiS będzie sięgać po oszczędności Polaków

Postautor: KOSA7 » 14 wrz 2017 15:52

Ciekawe co teraz napisze elektorat PiS gdy ich posłowie zabiorą z OFE pieniądze? Ciekawy jestem ... No i gdzie są wyborcy PIS, którzy tak krzyczeli, że PO kradnie ich pieniądze (choć w momencie wpłaty do OFE przestawały być wasze, mało tego, nie mogliście nimi w żaden sposób zarządzać ani wypłacić:D), a teraz PIS wykańcza OFE do końca. No pytam się gdzie jesteście? Pochowaliście się jak szczury? :oops: :oops:
Zobacz macki PIS-owskiej ośmiornicy, nepotyzm i kolesiostwo !
http://misiewicze.pl/lista-misiewiczow

KOSA7
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8517
Rejestracja: 15 cze 2007 11:14
Lokalizacja: SZCZECIN

Re: PiS będzie sięgać po oszczędności Polaków

Postautor: KOSA7 » 14 wrz 2017 15:53

Tak naprawdę pieniądze z OFE bede wreszcie moja własnością - chociaz trzeba zapłacić za to 25% prowizji. Mam nadzieje że bedę mógł tym zarzadzać i np zmieniać zaangazowanie w akcje albo np 100% zainwestowanie w obligacje

,,Co do zmian w OFE, to naprawdę trudno mi ocenić, ile będą trwały uzgodnienia w sprawie tej reformy; moim zdaniem najzdrowszym sposobem jest rozwiązanie OFE i przeniesienie zgromadzonych tam środków do ZUS-u - mówi szef Stałego Komitetu Rady Ministrów Henryk Kowalczyk"

BĘDZIE ZŁODZIEJSTWO W BIAŁY DZIEŃ :oops: :oops:
Zobacz macki PIS-owskiej ośmiornicy, nepotyzm i kolesiostwo !
http://misiewicze.pl/lista-misiewiczow

BANE
Chorąży
Posty: 781
Rejestracja: 01 wrz 2017 08:32

Re: PiS będzie sięgać po oszczędności Polaków

Postautor: BANE » 14 wrz 2017 15:54

Ciekawe co teraz napisze elektorat PiS gdy ich posłowie zabiorą z OFE pieniądze? Ciekawy jestem ... No i gdzie są wyborcy PIS, którzy tak krzyczeli, że PO kradnie ich pieniądze (choć w momencie wpłaty do OFE przestawały być wasze, mało tego, nie mogliście nimi w żaden sposób zarządzać ani wypłacić:D), a teraz PIS wykańcza OFE do końca. No pytam się gdzie jesteście? Pochowaliście się jak szczury? :oops: :oops:
powtarzają linię propagandową centrali KC PiS, że to wina PO i oni nic nie mogą

L/ptop
Sierżant sztabowy
Posty: 162
Rejestracja: 12 wrz 2017 18:15

Re: PiS będzie sięgać po oszczędności Polaków

Postautor: L/ptop » 14 wrz 2017 15:54

Będzie niezły wstrząs na naszej gpw gdy banda pisowskich kolesi i złodziei rozkradnie to co zostało w OFE :oops: :oops:
ty *** masz co tydzien elektrowstrzaasy w psychiatryku i zyjesz dlaej he


Wróć do „Hyde Park”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości