PiS będzie sięgać po oszczędności Polaków

luźne dyskusje inwestorów
gruz
Starszy chorąży
Posty: 1427
Rejestracja: 22 sty 2016 20:50
Lokalizacja: z Gruzji

Re: PiS będzie sięgać po oszczędności Polaków

Postautor: gruz » 14 wrz 2017 15:59

Obrazek

Dobrze wygląda. Widać, że sobie nie żałuje.

REKLAMA


KOSA7
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8517
Rejestracja: 15 cze 2007 11:14
Lokalizacja: SZCZECIN

Re: PiS będzie sięgać po oszczędności Polaków

Postautor: KOSA7 » 14 wrz 2017 15:59

Ciekawe co teraz napisze elektorat PiS gdy ich posłowie zabiorą z OFE pieniądze? Ciekawy jestem ... No i gdzie są wyborcy PIS, którzy tak krzyczeli, że PO kradnie ich pieniądze (choć w momencie wpłaty do OFE przestawały być wasze, mało tego, nie mogliście nimi w żaden sposób zarządzać ani wypłacić:D), a teraz PIS wykańcza OFE do końca. No pytam się gdzie jesteście? Pochowaliście się jak szczury? :oops: :oops:
powtarzają linię propagandową centrali KC PiS, że to wina PO i oni nic nie mogą

Ciemny pisowski ludek wszystko kupi :oops: :oops: jak mawiał klasyk czyli Jacuś Kurski :P :P
Zobacz macki PIS-owskiej ośmiornicy, nepotyzm i kolesiostwo !
http://misiewicze.pl/lista-misiewiczow

KOSA7
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8517
Rejestracja: 15 cze 2007 11:14
Lokalizacja: SZCZECIN

Re: PiS będzie sięgać po oszczędności Polaków

Postautor: KOSA7 » 14 wrz 2017 16:04

Adam Mazguła uderza w Jarosława Kaczyńskiego. "To kiedy stał się pan mężczyzną?"

Przemówienie prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego o "samotnej wyspie" wywołało falę komentarzy i wciąż pojawiają się kolejne. Pułkownik Adam Mazguła przestraszył się słów lidera PiS aż tak, że postanowił napisać do niego list. "Będzie miał pan ze mną same kłopoty" - ostrzegł
Wystąpienie Kaczyńskiego podczas 89. miesięcznicy smoleńskiej choć było krótkie, wywołało oburzenie wielu osób. Jedną z nich jest płk Mazguła.

Zwrócił się do Kaczyńskiego z prośbą, by nie zabierał go ze sobą na swoją "odizolowaną wyspę wolności i ogólnego szczęścia". - Proszę, aby pan tego nie robił, bo będzie miał pan tam ze mną same kłopoty - stwierdził w liście, który opublikował portal thefad.pl.

- Nie pasujemy do siebie, więc niech pan nie zabiera mnie na tę swoją wyspę. Nie jest mi z panem po drodze i na tej osamotnionej wyspie szczęśliwości nie będzie ze mnie pożytku - zaznaczył.

Jednocześnie zasugerował, by w miejsce, o którym mówi Kaczyński, wybrał się sam prezes PiS ze swoim 18-procentowym elektoratem. - A może przeprowadzi pan ten swój lud smoleński przez Morze Czerwone? Może tam będzie ta Wasza ziemia obiecana…? - zapytał. - A nam dajcie żyć normalnie! - zaapelował.

ryWP
oprac. Anna Kozińska
4h temu
Adam Mazguła uderza w Jarosława Kaczyńskiego. "To kiedy stał się pan mężczyzną?"
Przemówienie prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego o "samotnej wyspie" wywołało falę komentarzy i wciąż pojawiają się kolejne. Pułkownik Adam Mazguła przestraszył się słów lidera PiS aż tak, że postanowił napisać do niego list. "Będzie miał pan ze mną same kłopoty" - ostrzegł.
Kaczyński podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej powiedział, że Polska będzie może samotną wyspą, ale jednocześnie wyspą wolności i tolerancji
Kaczyński podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej powiedział, że Polska będzie może samotną wyspą, ale jednocześnie wyspą wolności i tolerancji (Agencja Gazeta)

Wystąpienie Kaczyńskiego podczas 89. miesięcznicy smoleńskiej choć było krótkie, wywołało oburzenie wielu osób. Jedną z nich jest płk Mazguła.

Zwrócił się do Kaczyńskiego z prośbą, by nie zabierał go ze sobą na swoją "odizolowaną wyspę wolności i ogólnego szczęścia". - Proszę, aby pan tego nie robił, bo będzie miał pan tam ze mną same kłopoty - stwierdził w liście, który opublikował portal thefad.pl.

- Nie pasujemy do siebie, więc niech pan nie zabiera mnie na tę swoją wyspę. Nie jest mi z panem po drodze i na tej osamotnionej wyspie szczęśliwości nie będzie ze mnie pożytku - zaznaczył.

Jednocześnie zasugerował, by w miejsce, o którym mówi Kaczyński, wybrał się sam prezes PiS ze swoim 18-procentowym elektoratem. - A może przeprowadzi pan ten swój lud smoleński przez Morze Czerwone? Może tam będzie ta Wasza ziemia obiecana…? - zapytał. - A nam dajcie żyć normalnie! - zaapelował.

Zobacz też: Marcin Celiński o PiS: to jest retoryka wojenna, a nie budowy UE

Na jakiej podstawie Mazguła twierdzi, że nie dogada się z Kaczyńskim? - Chcę budować nasz świat wspólnych wartości z tą niegłosującą na pańską partię 82-procentową częścią Polaków. Jestem spokojnym obywatelem, kochającym moją ojczyznę, która żyje w zgodzie z innymi narodami. Szanuję prawo i ludzi, wymagam, żeby inni szanowali i moje prawa oraz wolności. Przysięgałem, że będę bronił ojczyzny bez warunków wstępnych i stał na straży konstytucji i honoru żołnierza - podkreślił.
"Ja tak, a pan?"

Znaczna część listu to zestawienia. Z jednej strony Mazguła przedstawia swoje działania w różnych sprawach, po czym albo pisze o stanowisku Kaczyńskiego, albo o nie pyta. Pułkownik wypomniał liderowi PiS m.in. dostatnie życie.

- Pochodzę ze zwykłej rodziny, z ojca AK-owca i mamy robotnicy. Nie było w domu kokosów. Skromne wojskowe mieszkanko i czterech braci, wychowywanych na patriotycznych wzorcach AK. Nie to, co pan - arystokrata żoliborski. Mógł się pan cieszyć kontaktami z niezwykłymi ludźmi, którzy podpisywali wyroki śmierci na polskich bohaterów. Przy tak mocnych osobach opływał pan ptasim mleczkiem. Mieszkał pan w wygodnej willi, odebranej rodzinie bohatera wojny z bolszewikami. Korzystał pan z luksusów, stworzonych ludziom, będącym na usługach władzy - dyktatury proletariatu. Nawet, gdy zbrzydła panu nauka, sam kurator oświaty najwyższej władzy PZPR pomógł. Wprawdzie trzeba było szkołę zmienić, ale promocję do klasy maturalnej pan otrzymał - tłumaczył Mazguła.

Wytknął Kaczyńskiemu też to, że nie służył w wojsku.

- Potem chłopaki szły do wojska. U mnie było łatwo, ciągle w mundurze harcerskim, do szkoły oficerskiej poszedłem jakby z marszu, naturalnie. Przepraszam, ale nie słyszałem, gdzie pan służył, prawdopodobnie prasa tego nie zauważyła, ale powszechny obowiązek obrony ojczyzny zapewne był panu nieobcy i odsłużył pan te dwa obowiązkowe lata dla ojczyzny, żeby, jak wtedy mawiano, stać się mężczyzną. Pewnie podziela pan mój pogląd, że trudno było się od wojska wymigać, chyba że ktoś ręki lub nogi nie miał albo na tzw. żółte papiery, bo wariatom wtedy broni nie dawali, prawda?! - dodał

Zadał też odważne pytanie: - To kiedy stał się pan mężczyzną? Ludzie mówią, ale nie wierzę, że to prawda, że nadal trudno panu zrobić cokolwiek samemu - stwierdził.

Przypomniał też czasy studenckie, swoje i Kaczyńskiego.

- Z pisaniem pracy inżynierskiej czy magisterskiej też nie miałem problemów. Pamiętam jednak to stukanie jednym palcem na maszynie, bo maszynistka była zbyt droga. Przepraszam, ale nie doczytałem, czy pisał pan jakąś pracę magisterską? Niektórzy mówią, że wtedy można się było od razu doktoryzować, szczególnie gdy pisało się o umacnianiu władzy i samorządów w socjalistycznym państwie. Mówią też, że szczególnie trudno było, gdy się miało wymagających promotorów, rodem z kraju ojczyzny socjalistycznych przemian. Oni to się znali na rzeczy - napisał.

Na tym nie skończył. Nawiązał też do doświadczeń z walki o Polskę.

- Kiedy zostałem oficerem, szkoliłem wojsko od rana do późnej nocy, od pobudki do capstrzyku w jednostce. Wolnych sobót nie było, a służby w niedziele dla młodych oficerów były jakby przypisane. Ale było świetnie, można się było wylegiwać w drodze na poligon w bydlęcym wagonie eszelonu nawet przez całą dobę. Ale, co tam, wiele wspomnień zostało… Słyszałem, że pan wtedy też służył, jako TW Balbina… Ciekaw jestem, czy ma pan z tego czasu jakieś fajne wspomnienia. Wiem, że jest pan ode mnie dużo starszy, ale zapytam: czy nadal pan służy? - zapytał.

- Słyszałem, że chciał pan do Solidarności, ale się pan nie zapisał. Szkoda, bo teraz mówią, że był pan tam przywódcą i tylko przez nieuwagę nie internowano pana w stanie wojennym. A to ci dopiero nieodpowiedzialni partacze. W stanie wojennym zajmowałem się zwykłym zabezpieczaniem Sztabu 2 Dywizji i nawet na żaden patrol mnie nie wysłano. Moi koledzy wspominali, że ludzie przynosili im gorące napoje w siarczysty mróz. Wszyscy mówili, że to nie ich wojna. Panie Kaczyński, a pana internowali albo bili? W. Frasyniuk opowiadał, że ci, z którymi pan współpracował, jako TW Balbina, podobno robili ścieżki zdrowia. Niech pan przyzna, naprawdę spał pan do 12.00 i zawiódł pan zarówno jednych, jak i drugich? Nie wierzę! - kontynuował.

Na koniec Mazguła odniósł się do miesięcznic smoleńskich. Powiedział, że widział modlącego się Kaczyńskiego i nie rozumie jego zachowania.

- Każe pan tysiącom policjantów, wspieranych zasiekami i wysokimi płotami, pilnować siebie w tym akcie religijnym i pacyfikować tych, którzy stoją i przyglądają się z boku. Czy wszystkich tych policjantów też pan zabierze na tę wyspę dobrobytu? Jako ateista nie wszystko muszę rozumieć, ale widzę, jak bardzo długo trwają te modły… Modlicie się najpierw w kościele, potem w zamkniętej wydzielonej strefie w czasie procesji, a na zakończenie tej ceremonii - ogłasza pan rzeczy najważniejsze. To kto jest tam Bogiem? - zapytał.

dobry tekst czerwonego do TW Balbinki :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Witajcie w pisowskiej dyktaturze wzorowanej na PRL i na wzorcach wziętych żywcem od pewnego fanatyka ,,z wąsikiem"....A ten facet z wąsikiem zaczynał dokładnie tak samo. Na początek przejecie sądów i administracji, potem, krok po kroku : delegalizacja partii opozycyjnych wskazanie wrogów, lepsza i gorsza rasa, jeden naród ... Nie od razu palono ludzi w krematoriach, najpierw na stos poszły "złe" książki . Na razie cenzuruje się kabarety, festiwale i z pracy usuwa się dziennikarzy którzy niezbyt gorliwie kadzą rządzącym. Wypisz wymaluj. Naród dawał zezwolenie na coraz dalej i coraz więcej. Pewnie gdyby w 1932 czy 1933 zaczęto w Niemczech mordować na skalę równą tej z lat czterdziestych, duża część Niemców byłaby przeciwna, ale facet z wąsikiem tak ich ogłupił i zdemoralizował, że w większości uważali to za słuszne dla ojczyzny i narodu. Wielu od lat zdaje sobie pytanie : jak to było możliwe, jak Niemcy mogli być aż tak oczadzeni :oops: :oops:
Zobacz macki PIS-owskiej ośmiornicy, nepotyzm i kolesiostwo !
http://misiewicze.pl/lista-misiewiczow

L/ptop
Sierżant sztabowy
Posty: 162
Rejestracja: 12 wrz 2017 18:15

Re: PiS będzie sięgać po oszczędności Polaków

Postautor: L/ptop » 14 wrz 2017 16:05

niech nam zyje Ojciec narodu , wybawiciel od zlodziei z PO wodzu zyj 1000lat he

KOSA7
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8517
Rejestracja: 15 cze 2007 11:14
Lokalizacja: SZCZECIN

Re: PiS będzie sięgać po oszczędności Polaków

Postautor: KOSA7 » 14 wrz 2017 16:15

niech nam zyje Ojciec narodu , wybawiciel od zlodziei z PO wodzu zyj 1000lat he
1000 letnia rzesza - coś ci to mówi? :oops: :oops:
Zobacz macki PIS-owskiej ośmiornicy, nepotyzm i kolesiostwo !
http://misiewicze.pl/lista-misiewiczow

Zenobi&
Młodszy chorąży
Posty: 434
Rejestracja: 24 lip 2017 09:55

Re: PiS będzie sięgać po oszczędności Polaków

Postautor: Zenobi& » 14 wrz 2017 16:22

niech nam zyje Ojciec narodu , wybawiciel od zlodziei z PO wodzu zyj 1000lat he
1000 letnia rzesza - coś ci to mówi? :oops: :oops:
ja myślałem że III rzesza, faszyści itd. to okrutni mordercy którzy wymordowali miliony ludzi

i ich się porównuje do Polaków

no to trzeba mieć bardzo światły umysł :shock:

KOSA7
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8517
Rejestracja: 15 cze 2007 11:14
Lokalizacja: SZCZECIN

Re: PiS będzie sięgać po oszczędności Polaków

Postautor: KOSA7 » 14 wrz 2017 16:25

niech nam zyje Ojciec narodu , wybawiciel od zlodziei z PO wodzu zyj 1000lat he
1000 letnia rzesza - coś ci to mówi? :oops: :oops:
ja myślałem że III rzesza, faszyści itd. to okrutni mordercy którzy wymordowali miliony ludzi

i ich się porównuje do Polaków

no to trzeba mieć bardzo światły umysł :shock:

Była już 1000 letnia Rzesza z małym wodzem który wymordował połowę Europy, więc jeśli życzy się innemu ,,małemu wodzowi" 1000 lat to skojarzenia ewidentnie same się nasuwają :oops: :oops:

do III Rzeszy co prawda jeszcze nam daleko ale do Turcji już nie.....

Obrazek

:roll:

Obrazek

:idea:

Obrazek

:roll:

Obrazek
Zobacz macki PIS-owskiej ośmiornicy, nepotyzm i kolesiostwo !
http://misiewicze.pl/lista-misiewiczow

Zenobi&
Młodszy chorąży
Posty: 434
Rejestracja: 24 lip 2017 09:55

Re: PiS będzie sięgać po oszczędności Polaków

Postautor: Zenobi& » 14 wrz 2017 16:29

czyli Kaczyński ma mordować Cyklonem ludzi dlatego do władzy mają wrócić złodzieje

L/ptop
Sierżant sztabowy
Posty: 162
Rejestracja: 12 wrz 2017 18:15

Re: PiS będzie sięgać po oszczędności Polaków

Postautor: L/ptop » 14 wrz 2017 16:32

wszyscy dziekujmy ze nam zeslali wybawce bo te zlodzieje z PO rozkradli by wszystko a juz rudego i donosicieli maja w brukseli dosc bo qrwy nie wroca do wladzy i niemcy nie beda mogli rozkrasc do reszty wiec rudy jest nie potrzebny juz hehehehhehe

KOSA7
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8517
Rejestracja: 15 cze 2007 11:14
Lokalizacja: SZCZECIN

Re: PiS będzie sięgać po oszczędności Polaków

Postautor: KOSA7 » 14 wrz 2017 16:33

zenuś - dobrze czytaj ze zrozumieniem...pisałem że jeszcze daleko nam do III Rzeszy ale do Turcji już nie.... :oops: :oops:
Analogie Erdogana z Kaczyńskim są nieprzypadkowe, bo prezes w 2014 roku porzucił marzenie, aby być drugim Orbanem, a zostać drugim Erdoganem. Prezes wówczas ogłosił: – Trzeba czynić wszystko, by Polska była tym, czym jest Turcja. Ten rodzaj wielkości jest do zdobycia. To wymaga najpierw zmiany władzy, a potem przebudowy polskich elit. I to we wszystkich dziedzinach.
Zasadnym więc jest pytanie, co stanie się po ostatecznej przebudowie prawa, mediów i służby cywilnej? Czy zainscenizowany zostanie pucz z Wojskową Obroną Terytorialną Antoniego Macierewicza czy z samym Wojskiem Polskim? Za daleko wybiegam, za bardzo się obawiam? Acz tylko pozornie wydaje się uspakajać w tej kwestii Leszek Balcerowicz, który także rozpatruje analogie Kaczyńskiego z Erdoganem, nazywając naszego despotę in spe – kieszonkowym Erdoganem.
PiS przeprowadza transformację, która jest w istocie anty-reformami i interwencjonizmem państwowym (powrotem do PRL-u), a te mają wewnętrzne hamulce w postaci spowolnienia gospodarczego i groźby załamania ekonomicznego. Na rosnącą indoktrynację nałoży się zwalczanie oponentów „dobrej zmiany”. Nie można mieć złudzeń, że PiS ucieknie się do użycia aparatu państwa, do represji.
Zobacz macki PIS-owskiej ośmiornicy, nepotyzm i kolesiostwo !
http://misiewicze.pl/lista-misiewiczow

KOSA7
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8517
Rejestracja: 15 cze 2007 11:14
Lokalizacja: SZCZECIN

Re: PiS będzie sięgać po oszczędności Polaków

Postautor: KOSA7 » 14 wrz 2017 16:35

Spróbujmy sobie wyobrazić Polskę rządzoną tak jakTurcja. Na warszawskim pl. Zamkowym, podobnie jak na stambulskim Taksim, dzień i noc stoją policjanci z armatkami wodnymi i funkcjonariusze trzymający palce na spustach pistoletów maszynowych. Po ulicach przechadzają się wyglądający na zwykłych ludzi tajniacy, którzy mają natychmiast meldować o wszelkich próbach antyrządowych demonstracji. Jeśli już wybuchają, tłumione są brutalnie, a policjanci winni śmierci protestujących nie zostają nigdy postawieni przed sądem.

Zresztą cały wymiar sprawiedliwości jest upolityczniony, a prokuratorzy i sędziowie kontrolowani przez rządzących. Dziennikarze, którzy o tym piszą, wtrącani są do więzień. Internet jest ocenzurowany, a sieci społecznościowe zamknięte. Władza trzyma pod butem obywateli, bo się ich boi. To nie wielkość, ale słabość sułtanatu Erdogana.


Polska pod obecnymi rządami PiS przypomina Turcję pod rządami partii Erdoğana. Społeczeństwo jest głęboko podzielone tymi rządami. Biedniejsi je popierają, elity w mniejszym stopniu. Nawet retoryka polityczna obu partii jest podobna. AKP, partia Erdoğana, nazywa się „Partią Sprawiedliwości i Rozwoju” i ma podobną orientację: populistyczno-konserwatywną.
Zobacz macki PIS-owskiej ośmiornicy, nepotyzm i kolesiostwo !
http://misiewicze.pl/lista-misiewiczow

yanek z hor
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3747
Rejestracja: 25 lip 2017 08:40

Re: PiS będzie sięgać po oszczędności Polaków

Postautor: yanek z hor » 14 wrz 2017 16:43



1000 letnia rzesza - coś ci to mówi? :oops: :oops:
ja myślałem że III rzesza, faszyści itd. to okrutni mordercy którzy wymordowali miliony ludzi

i ich się porównuje do Polaków

no to trzeba mieć bardzo światły umysł :shock:

Była już 1000 letnia Rzesza z małym wodzem który wymordował połowę Europy, więc jeśli życzy się innemu ,,małemu wodzowi" 1000 lat to skojarzenia ewidentnie same się nasuwają :oops: :oops:

do III Rzeszy co prawda jeszcze nam daleko ale do Turcji już nie.....
ostatnio bardzo czesto się zastanawiam czy Niemcy już nie mają modelu Tureckiego
"bandyty nie ma" - Cymcyk
S EURO na M 4,59 S EURO na M 4,665 FW20 L 1928
1/4xtb - 16,0 PKN 1/4- 62,6 Mercator 1/4 282

yanek z hor
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3747
Rejestracja: 25 lip 2017 08:40

Re: PiS będzie sięgać po oszczędności Polaków

Postautor: yanek z hor » 14 wrz 2017 16:51

Spróbujmy sobie wyobrazić Polskę rządzoną tak jakTurcja. Na warszawskim pl. Zamkowym, podobnie jak na stambulskim Taksim, dzień i noc stoją policjanci z armatkami wodnymi i funkcjonariusze trzymający palce na spustach pistoletów maszynowych.
- to mamy we Francji
Po ulicach przechadzają się wyglądający na zwykłych ludzi tajniacy, którzy mają natychmiast meldować o wszelkich próbach antyrządowych demonstracji. Jeśli już wybuchają, tłumione są brutalnie, a policjanci winni śmierci protestujących nie zostają nigdy postawieni przed sądem.
- to mamy w lewackich krajach - tylko ze to się nie dzije na ulicy tylko w mediach i internecie
Zresztą cały wymiar sprawiedliwości jest upolityczniony, a prokuratorzy i sędziowie kontrolowani przez rządzących. Dziennikarze, którzy o tym piszą, wtrącani są do więzień. Internet jest ocenzurowany, a sieci społecznościowe zamknięte. Władza trzyma pod butem obywateli, bo się ich boi.
- to mamy w Niemczech


... ale cos mi się wydaje ze PIS nie dąży do osiągnięć zachodniej lewackiej "cywilizacji" ??? KOD i Obywatele RP protestują, tzw opozycja i Kamek chcą zrobić pucz i nadal chodza na wolności, szcekacze medialni sa tolerowani - TVN GW itd - to chyba jednak nie zyjemy w demokracji bo demokracja jest w Niemczech a czegos takieg tam nie ma :mrgreen:
"bandyty nie ma" - Cymcyk
S EURO na M 4,59 S EURO na M 4,665 FW20 L 1928
1/4xtb - 16,0 PKN 1/4- 62,6 Mercator 1/4 282

yanek z hor
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3747
Rejestracja: 25 lip 2017 08:40

Re: PiS będzie sięgać po oszczędności Polaków

Postautor: yanek z hor » 14 wrz 2017 16:57

Tak naprawdę pieniądze z OFE bede wreszcie moja własnością - chociaz trzeba zapłacić za to 25% prowizji. Mam nadzieje że bedę mógł tym zarzadzać i np zmieniać zaangazowanie w akcje albo np 100% zainwestowanie w obligacje

,,Co do zmian w OFE, to naprawdę trudno mi ocenić, ile będą trwały uzgodnienia w sprawie tej reformy; moim zdaniem najzdrowszym sposobem jest rozwiązanie OFE i przeniesienie zgromadzonych tam środków do ZUS-u - mówi szef Stałego Komitetu Rady Ministrów Henryk Kowalczyk"

BĘDZIE ZŁODZIEJSTWO W BIAŁY DZIEŃ :oops: :oops:

Projekt jest jeden 75% konto 25% fundusz - trochę rzetelności
"bandyty nie ma" - Cymcyk
S EURO na M 4,59 S EURO na M 4,665 FW20 L 1928
1/4xtb - 16,0 PKN 1/4- 62,6 Mercator 1/4 282

Ctrl
Starszy chorąży
Posty: 1358
Rejestracja: 21 sty 2016 08:11
Kontakt:

Re: PiS będzie sięgać po oszczędności Polaków

Postautor: Ctrl » 14 wrz 2017 17:16

Obrazek


Wróć do „Hyde Park”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości