Znowu zrzuta na gorników. Tyma razem 2 MLD PLN

luźne dyskusje inwestorów
miki331
Podporucznik
Posty: 19837
Rejestracja: 02 maja 2006 13:08
Lokalizacja: Gliwice

Re: Znowu zrzuta na gorników. Tyma razem 2 MLD PLN

Postautor: miki331 » 29 wrz 2017 21:54


REKLAMA


krieger
Chorąży sztabowy
Posty: 4976
Rejestracja: 12 wrz 2007 12:48

Re: Znowu zrzuta na gorników. Tyma razem 2 MLD PLN

Postautor: krieger » 29 wrz 2017 22:41

Publiczność trochę drętwa... :roll:
Chciwość jest odmianą krótkowidztwa...

Apacz
Podporucznik
Posty: 12175
Rejestracja: 15 maja 2010 19:52

Re: Znowu zrzuta na gorników. Tyma razem 2 MLD PLN

Postautor: Apacz » 29 wrz 2017 23:15

Górnik ciężki zawód a że kiedyś była to licząca się grupa zawodowa, to wywalczyli sobie porządne przywileje... co nie jest tanie dla budżetu... ale państwo twierdzi, że jest dobrze i ma na wszystko, więc czymś się martwić... :roll:
Ja martwię się tym ze w zwiazku z obniżka wieku emerytalnego ja bede dostawał 1000pln emerytury a taki górnik 4000pln. Ja w sumie z "systemu" wyciągne powiedzmy 100tysięcy a górnik 1,5mln - to jest ta równość która wpisana jest w Konstytucji. Polske stac na emerytury w wieku 60-65 lat ale przy likwidacji emerytalnych złodziei typu - strażak, żołnierz, górnik, prokurator itd
Wlasnie to jest SKANDAL

a dodac trzeba jeszcze kobiety, ktore wg tego nowego/starego systemu ida na emerytury o 5 lat wczesniej, a zyja srednio o ok 9 lat dluzej, czyli lacznie 14 lat wiecej ciagna z systemu !

I -rolnikow- niektorych bardzo bogatych, w tym za kase unijna , a do Krus trzeba doplacac miliardy ! :shock:
No risk, no fun :-)

gruz
Starszy chorąży
Posty: 1427
Rejestracja: 22 sty 2016 20:50
Lokalizacja: z Gruzji

Re: Znowu zrzuta na gorników. Tyma razem 2 MLD PLN

Postautor: gruz » 29 wrz 2017 23:23

Niestety z górnikami wszystkie rządy nie mogą sobie dać rady. Ani PiS ani PO czy wcześniej SLD.

Np. Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelę ustawy o funkcjonowania górnictwa węgla kamiennego w latach 2008-2015. Zakłada ona, że Kompania Węglowa przez półtora roku nie będzie musiała spłacać zaległych zobowiązań wobec ZUS.

Kopacz zamiast ich pogonić i być drugą Thatcher to dała im sto milionów dotacji na przetrwanie przez chwilę.Nie wiem na co ona liczyła.Ze na PO oni zagłosują? Nonsens.

Każdy rząd ich się boi. Patologia.

yanek z hor
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3747
Rejestracja: 25 lip 2017 08:40

Re: Znowu zrzuta na gorników. Tyma razem 2 MLD PLN

Postautor: yanek z hor » 29 wrz 2017 23:38

wogole co to jest za inżynieria, ze gornik ma dostac ekwiwalent z budżetu ? Przecież za komuny musiał iść do koalni gdzie dostawał wegiel, który musiał odebrac i wrzucić do piwnicy i to było na rachunek kopalń. Dlaczego teraz ma "żywą" gotówkę na konto z budżetu ??? PISowi już zaczyna odbijac ? Roszczeniowcy dostaną jeszcze bonusy bo tak ustalili za tej "obrzydłej" zwalczanej przez wszystkich komuny - SZOK
"bandyty nie ma" - Cymcyk
S EURO na M 4,59 S EURO na M 4,665 FW20 L 1928
1/4xtb - 16,0 PKN 1/4- 62,6 Mercator 1/4 282

Neuter
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8015
Rejestracja: 12 kwie 2014 22:02

Re: Znowu zrzuta na gorników. Tyma razem 2 MLD PLN

Postautor: Neuter » 30 wrz 2017 00:03

Górnik ciężki zawód a że kiedyś była to licząca się grupa zawodowa, to wywalczyli sobie porządne przywileje... co nie jest tanie dla budżetu... ale państwo twierdzi, że jest dobrze i ma na wszystko, więc czymś się martwić... :roll:
Ja martwię się tym ze w zwiazku z obniżka wieku emerytalnego ja bede dostawał 1000pln emerytury a taki górnik 4000pln. Ja w sumie z "systemu" wyciągne powiedzmy 100tysięcy a górnik 1,5mln - to jest ta równość która wpisana jest w Konstytucji. Polske stac na emerytury w wieku 60-65 lat ale przy likwidacji emerytalnych złodziei typu - strażak, żołnierz, górnik, prokurator itd

...jakie 4 tysiące ?
mam w rodzinie górnika na emeryturze, pobiera emeryturę 8,5 tyś a jego żona też emerytka ( pracowała w administracji kopalni) z emeryturą 4,8tyś :mrgreen:
Masakra ! :shock: :shock: :shock:
Jeszcze będzie przepięknie ! Jeszcze (kiedyś) będzie normalnie !

Neuter
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8015
Rejestracja: 12 kwie 2014 22:02

Re: Znowu zrzuta na gorników. Tyma razem 2 MLD PLN

Postautor: Neuter » 30 wrz 2017 00:08

tym bardziej ze odchodzac w wieku 43 lat na emeryture po okolo 25 latach pracy (w tym szkola) dostawac ja bedzie jakies 30 lat

30 lat x 12 miesiecy x 8,5 tys miesiecznie daje to okolo 3 miliony

Przy normalnym przejsciu na emeryture w wieku 65 lat po ok 47 latach pracy zostaloby powiedzmy te same 8 lat, ale po okolo 2500, czyli
lacznie 240 tys

Czyli taki gornik dostanie 12 razy tyle za prace o polowe krocej !!!

W skrocie gornik dostaje 24 razy tyle co normalny pracujacy, czyli to ja i inni pracujacy finansujemy takiemu 96 % jego emerytur

To jest postawione na glowie ! :shock:
Jeszcze będzie przepięknie ! Jeszcze (kiedyś) będzie normalnie !

BANE
Chorąży
Posty: 781
Rejestracja: 01 wrz 2017 08:32

Re: Znowu zrzuta na gorników. Tyma razem 2 MLD PLN

Postautor: BANE » 30 wrz 2017 00:19

wogole co to jest za inżynieria, ze gornik ma dostac ekwiwalent z budżetu ? Przecież za komuny musiał iść do koalni gdzie dostawał wegiel, który musiał odebrac i wrzucić do piwnicy i to było na rachunek kopalń. Dlaczego teraz ma "żywą" gotówkę na konto z budżetu ??? PISowi już zaczyna odbijac ? Roszczeniowcy dostaną jeszcze bonusy bo tak ustalili za tej "obrzydłej" zwalczanej przez wszystkich komuny - SZOK
przecież ta rzekomo ZŁA PO to uj.e.bała w 2012

a teraz dostają WYNAGRODZENIE za UCHWALONE prawo za tamtych rządów

na jakiej podstawie???????

tak jak Rydzyk - dostał WYNAGRODZENIE za odmowę udzielenia dotacji WIELOKROTNIE większe od pierwotnej dotacji o jaką się starał

została ODRZUCONA więc skąd WYNAGRODZENIE

ja teraz też zawnioskuję o dotację 100 mln zł

a jak pisuary zostaną obalone, dostanę 400 mln wynagrodzenia za odrzucenie dotacji ????????????

KOSA7
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8517
Rejestracja: 15 cze 2007 11:14
Lokalizacja: SZCZECIN

Re: Znowu zrzuta na gorników. Tyma razem 2 MLD PLN

Postautor: KOSA7 » 30 wrz 2017 12:59

a niech ciemny naród płaci skoro wybrał bolszewików na swoich przywódców,
i na takich darmozjadów również...

Nowa fucha dla brata Ziobry. W zrepolonizowanym banku!
To się nazywa „dobra zmiana”. Bank Pekao kilka miesięcy temu został zrepolonizowany. Teraz, pracę znalazł tam brat ministra sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry – Witold.

A ciemnocie wciskają kit że to poprzednia władza zatrudniała swoich .I ten ciemny lud to kupuje, że tak było ale już teraz tego nie ma.To się w głowie nie mieści że w XXI wieku można ludziom wmówić co się chce. :oops: :oops:
Zobacz macki PIS-owskiej ośmiornicy, nepotyzm i kolesiostwo !
http://misiewicze.pl/lista-misiewiczow

yanek z hor
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3747
Rejestracja: 25 lip 2017 08:40

Re: Znowu zrzuta na gorników. Tyma razem 2 MLD PLN

Postautor: yanek z hor » 30 wrz 2017 19:43

Jest jakiś sensowny kontakt - jakiś mail gdzie PIS odpowiada na pytania jako informacje jawne ? Chetnie bym sie dowiedział na jakiej zasadzie z budżetu wypłacane sa pieniądze na złodziei emerytalnych. Ktoś w tym temacie się orientuje ?
"bandyty nie ma" - Cymcyk
S EURO na M 4,59 S EURO na M 4,665 FW20 L 1928
1/4xtb - 16,0 PKN 1/4- 62,6 Mercator 1/4 282

krieger
Chorąży sztabowy
Posty: 4976
Rejestracja: 12 wrz 2007 12:48

Re: Znowu zrzuta na gorników. Tyma razem 2 MLD PLN

Postautor: krieger » 30 wrz 2017 19:49

:shock: :idea: :arrow: najbardziej logiczne wyjaśnienie zaistniałej sytuacji, to opcja, że ktoś się włamał na konto yanka i krytykuje PIS... :shock: :roll:
Chciwość jest odmianą krótkowidztwa...

BRATEK
Chorąży
Posty: 753
Rejestracja: 21 maja 2015 10:20

Re: Znowu zrzuta na gorników. Tyma razem 2 MLD PLN

Postautor: BRATEK » 06 gru 2017 09:51

ciągle tylko do nich dopłacamy, i nie ważne czy jest koniunktura na świecie czy hossanna :|
Kaczyński robi z Polski wysyPISko śmieci !

stilzkil
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 225
Rejestracja: 12 maja 2015 14:51

Re: Znowu zrzuta na gorników. Tyma razem 2 MLD PLN

Postautor: stilzkil » 06 gru 2017 11:29

Cóż, to wszystko pokazuje, że są równi i równiejsi.
Najgorsze jest to, że to wszystko idzie z naszych podatków. Odprowadzając np taki dochodowy, po części dotuję kopalnie czy inne rzeczy na które niekoniecznie się zgadzam.
Wolałbym mieć większą dowolność w tym zakresie.
Kiedyś niemal wszystkie podstawowe konta bankowe były za darmo, a teraz wygląda to tak jak tutaj. Nieliczne są darmowe.


Wróć do „Hyde Park”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości