Jak dynamicznie handlować na giełdzie?

luźne dyskusje inwestorów
Noster
Szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 03 gru 2017 03:22

Jak dynamicznie handlować na giełdzie?

Postautor: Noster » 03 gru 2017 03:23

Witam. Mimo bycia starym o dziwo nigdy nie miałem styczności z giełdą. Gdybym nie miał lekkich problemów z terminologią, to znalazłbym odpowiedź w google - po prostu nie wiem jakich haseł szukać.

Chciałbym spróbować, ale nie zależy mi na tym żeby zarobić. Jestem w stanie zaakceptować stratę niewielkiej sumy np. 1000 PLN, tylko po to, żeby po prostu spróbować. Zobaczyć na własnej skórze od początku do końca jak przebiega ten proces, jak to działa - czysto w celach edukacyjnych.

Wobec tego mam kilka pytań. Proszę o wyrozumiałość oraz dziękuję za cierpliwość! :)

1. Zainteresowanie moje rozpoczął BitCoin. Z tego co rozumiem, to np.: kupuję za 1000 PLN około 0.025 BTC. Mogę go schować do portfela, poczekać miesiąc. Po miesiącu (załóżmy) BTC zdrożał dwukrotnie i decyduję się na jego zamianę na złotówki. 1000 PLN zamienia się na 2000 PLN. Od tego odejmuję dwie prowizję: jedną przy zakupie BTC, drugą przy wymianie BTC na PLN i wychodzi mi końcowy zysk. Czy to co napisałem jest zgodne z prawdą?

2. Nic nierobienie i oczekiwanie tygodniami/miesiącami na ewentualny wzrost (lub spadek!) kryptowaluty wydaje mi się nudny. Wartości na giełdzie non stop skaczą w górę i w dół o ułamek procenta. Co jeśli chciałbym codziennie kupować i sprzedawać BTC lub inne wartości na giełdzie (akcje, surowce, itp.) i zarabiać (lub tracić) na tych codziennych spadkach/wzrostach? O co dokładnie mi chodzi: załóżmy, że wartość BTC latami bez zmian utrzymuje swoją wartość w granicy 10 000 USD / 1 BTC. Natomiast codziennie skacze +-2% w dół i górę. Kupiłbym BTC za 1000 PLN gdy jest tani (-2%) i sprzedałbym od razu 'chwilę' później gdy jest drogi (+2%). I tak w kółko np. kilka razy dziennie. To wydaje mi się dużo bardziej ciekawsze i pochłaniające od tego co przedstawiłem w pierwszym punkcie/pytaniu. Ale czy ma to jakikolwiek sens biorąc pod uwagę prowizje? Z tego co rozumiem, to za każdym razem musiałbym owe płacić - kilka razy dziennie. Nawet gdybym zyskał np. owe 2%, to czy prowizje nie będą większe?

2.1. Jaki środek może najlepiej sprostać moje oczekiwania do takiego codziennego handlu? Kryptowaluta, akcje jakiejś spółki, a może surowce?

2.2. Niezależnie czy handlowałbym akcjami/kryptowalutą/surowcami - zawsze występują te same prowizje?

2.3. Ostatecznie: jakie hasła i terminy powinienem googlować, żeby znaleźć informacje związane z takim codziennym handlowaniem - jak to wszystko przebiega od A do Z? Jeżeli znacie jakieś materiały, to dziękuję bardzo za podzielenie się.

Przepraszam za być może dla Was głupie pytania. Dziękuję za odpowiedzi. :)

REKLAMA


Wróć do „Hyde Park”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości