czy Smok ma racje

luźne dyskusje inwestorów
smerfetka
Młodszy chorąży
Posty: 541
Rejestracja: 06 sty 2011 20:52

czy Smok ma racje

Postautor: smerfetka » 13 gru 2017 11:42

Mam nadzieję, że nie będzie zły ale che zapytać innych o zdanie

Smok twierdzi że Maxipizza ma duży potencjał 200%-300% a w dłuższym terminie może i nawet dużo dużo więcej

Wyliczenia które podaje mają sens tylko czy są realne ?

Faktycznie spółka zarobiła 200 tyś netto w 3 kwartale trudno powiedzieć ale nie można wykluczyć i się nie zgodzić ze spółka w kolejnych kwartałach będzie zarabiać podobnie lub więcej

Obecna wycena 3 mln zł i zakładając zysk 800 tys netto faktycznie C/Z wynosiło by 3.5 przy obecnej wycenie szansa na wzrost 300 % jest

Somk twierdzi że kolejne lokale będą uruchamiane i jeśli będą 2-3 w roku to za 2-3 lata mamy wzrost do 20 lokali i szansa na zysk powyżej 1.5 mln zł a wtedy kurs w okolicach 3-4 zł za akcję

Gotówki spółka ma na otwarcie około 6-7 lokali licząc 150 tys na otwarcie jak będzie rosła z kwartału na kwartał to rocznie powinna wypracowywac dodatkowej gotówki na 3-4 lokale

Czy warto to kupować jak płynność jest taka niska ?? Czy czekać na wyniki za 4 kwartał ??

REKLAMA


Trader
Chorąży sztabowy
Posty: 4975
Rejestracja: 16 paź 2009 14:40

Re: czy Smok ma racje

Postautor: Trader » 13 gru 2017 12:41

Pizzerii jest sporo, często lepsze niż Maxipizza.
Ja w to nie wchodzę.

piątal
Sierżant
Posty: 42
Rejestracja: 25 wrz 2017 17:24

Re: czy Smok ma racje

Postautor: piątal » 13 gru 2017 13:34

Smerfetko :) co do rozwoju tej spółki i cyfr Smok może mieć rację.
Ale co z tego jak to zamulona spółka bez obrotów ?
Tu musza się dogadać główni udziałowcy i rozruszać kurs.
A patrząc historycznie to raczej nie realne.

Pasterz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3241
Rejestracja: 16 lut 2009 20:28
Lokalizacja: Z Ziemi Senioralnej

Re: czy Smok ma racje

Postautor: Pasterz » 13 gru 2017 14:16

kto to jest ten Smok? czy to nowa ksywa kartofla bo jeśli tak to oczywiście ma rację i to zawsze

50% poparcia dla brudasów, wciąż mało czekamy na więcej
Biedny boś głupi
Głupi boś biedny

Trolejbus
Porucznik
Posty: 29994
Rejestracja: 07 sie 2005 14:10

Re: czy Smok ma racje

Postautor: Trolejbus » 13 gru 2017 19:46

kto to jest ten Smok? czy to nowa ksywa kartofla bo jeśli tak to oczywiście ma rację i to zawsze

50% poparcia dla brudasów, wciąż mało czekamy na więcej
To ten, co od kilku lat chyba zajada się już pizzą. Wejdź na wątek spółki, to będziesz wiedział.

A tak przy okazji: Niemiaszki maja takie same pomysły jak Szwedzi:
http://niezalezna.pl/211365-opaski-anty ... lko-niemcy

:shock:
"Chcesz mieć hossę? Bądź jak James Bond: kup trochę akcji i uratuj  świat." - Trolejbus.
Wróżbici z Parkietu: viewtopic.php?f=1&t=229359

Smok2500
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3915
Rejestracja: 26 mar 2006 14:06

Re: czy Smok ma racje

Postautor: Smok2500 » 13 gru 2017 21:13

Na giełdzie ciężko mieć rację. Ja patrzę na liczby i na ich podstawie podejmuje decyzję inwestycyjne, inwestuje długoterminowo zgodnie ze swoimi zasadami

W mojej ocenie obliczenia są realne i się ich trzymam nie wiem kiedy ale jeśli spółka będzie szła do przodu to nie ważne czy jest słaba płynność wartość akcji wzrośnie

Faktem jest żę zarząd musi też tego chcieć jak tutaj będzie

Jakie są fakty w 3 kwartale po podniesionych cenach rentowność wzrosła do 8% 200 tyś zysku netto
przychody w tym roku 10 mln zł Mamy nowy lokal w Łodzi ( umowa franczyzowa) mniejsze koszty otwarcia dlatego nie powinno to ciążyć na wynikach 4 kwartału a podniesiony ceny powinny pozwolić na wypracowanie zysku netto.

w 2018r. pracuje na wynik 18 lokali co pozwoli zwiększać przychody jeśli 10 lokali wypracowuje 200k a w mojej ocenie zmiana MENU pozwoli zwiększać przychody nie tylko poprzez nowe otwarcia tylko większą sprzedaż obecnych lokali i wzrost lokali do 20 powinno pozwolić osiągać wyniki 1,6-2 mln zł a na ile będzie wyceniana wtedy firma nadal na 3 mln zł ?? czy może na 20-25 mln zł ??? a łatwo to policzyć 4-5 zł za akcje ile będzie trzeba czekać nie wiemy bo jeśli spółka posiada 1,2 mln zł gotówki i będzie dalej ja zwiększać to otwarcie otwarcie kolejnych 9 lokali średnio po 150 tyś zł na lokal potrzebujemy 1,4 mln zł


W mojej ocenie jest realne by w niedalekiej przyszłość akcje tej spółki były po 4-5 zł !

powiem tak LPP też kiedyś była po 3 zł dzisiaj 8 tyś
PGSOFTWARE też kiedyś był po 40 gr dzisiaj 15 zł

każdy decyzje podejmuje sam
-----------------------------------------------------------------
Inwestycje wiążą się z ryzykiem


Wróć do „Hyde Park”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości