GPW umiera

luźne dyskusje inwestorów
Podra?ka
Starszy chorąży
Posty: 1286
Rejestracja: 02 maja 2017 22:58

Re: GPW rozkwita

Postautor: Podra?ka » 27 maja 2018 00:24

Sufi Whirling Dance - Turkish Dervish
https://www.youtube.com/watch?v=2BmaGzwSS_8&t=1s

Piotr, byłeś kiedyś w Turcji, tak z ciekawości pytam, że miałeś tureckie jeansy (wytarte kamieniem) to wiem...?
no bylem skoro pociaga mnie ten klimat
https://www.youtube.com/watch?v=FZ_paWpT9Mo
piekny krajobraz 8)

Pytam sią z ciekawości, sam przebyłem tam ponad 6,5 tyś km zaglądając w każdy kąt od Turcji zachodniej po wschodnia w tym kawałek Iranu, Armenii i całe wybrzeże Morza Czarnego.

Mnie też arabskie klimaty od lat zaraziły ale w sposób szczególny :))

Fajny clip z obrazami z Antaolii, ale jak przypomnę sobie zaporę Atatuerka i 45C w cieniu to robi mi się gorąco.

Obrazek
Sinop, TR

https://www.youtube.com/watch?v=3gzqsmx1KGU


Obrazek
Van, TR

Obrazek
Agri, TR

Obrazek
Kars, TR z jego geometrycznymi dywanami co przenosi nas już na drugą stronę oceanu :))) czyli to krainy...

Kars i później miło wspominam bo w restauracji idzie się do kuchni pokazując co się chce :)) a nie że dostaję na talerzu i nie wiem skąd ta "padlina" :))

Obrazek

Trabzon, TR

REKLAMA


Piotr_Kowalski
Młodszy chorąży
Posty: 435
Rejestracja: 25 sty 2018 23:03

Re: GPW umiera

Postautor: Piotr_Kowalski » 27 maja 2018 01:06

zdjecia z google

a tak powaznie byles kiedys po za swoim domem?

Podra?ka
Starszy chorąży
Posty: 1286
Rejestracja: 02 maja 2017 22:58

Re: GPW umiera

Postautor: Podra?ka » 27 maja 2018 01:11

zdjecia z google

a tak powaznie byles kiedys po za swoim domem?

Nie :)), jasne że z google, co myślisz że opowiem o sobie na forum publicznym. Może rusz głową że dziś miejsce i odległość nie gra roli. W Styczniu byłem 2 tygodnie w US, przed Wielkanocą w Szwajcarii/Niemcy/ Francja a teraz od początku będę czerwca....12 dni wyjazd...Dla Ciebie może wyjazd to okazja by się pochwalić, dla mnie odkrywanie czegoś innego, powoli globalna wioska nudzi i wszystko na jedno kopyto...zresztą każdy odkrywa świat po swojemu...jednego ci życzę byś poznał kawałek drogi którą szedłem...wtedy darujesz sobie takie wycieczki...wierz mi w takim Trabozn bym cię wyszorował wrzątkiem w najstarszych łażniach, pewnie w google sobie wyszukasz :))))

Spytałem z ciekawości o Turcję bo mam inny tam problem, to konflikt wschodnie i zachodniej Turcji ale Ty chyba znasz tylko obrazki z katologu i przelot dostawcą walizek A320 tam, cóż też tak można...

Myśle że tamat Turcji i generalnie arabskie winniśmy zakończyć bo gdy odkryjesz Çatalhöyük po Sumak albo kelimy egipskie to pogadamy :))

Piotr_Kowalski
Młodszy chorąży
Posty: 435
Rejestracja: 25 sty 2018 23:03

Re: GPW umiera

Postautor: Piotr_Kowalski » 27 maja 2018 01:25

zdjecia z google

a tak powaznie byles kiedys po za swoim domem?

Nie :)), jasne że z google, co myślisz że opowiem o sobie na forum publicznym. Może rusz głową że dziś miejsce i odległość nie gra roli. W Styczniu byłem 2 tygodnie w US, przed Wielkanocą w Szwajcarii/Niemcy/ Francja a teraz od początku będę czerwca....12 dni wyjazd...Dla Ciebie może wyjazd to okazja by się pochwalić, dla mnie odkrywanie czegoś innego, powoli globalna wioska nudzi i wszystko na jedno kopyto...zresztą każdy odkrywa świat po swojemu...jednego ci życzę byś poznał kawałek drogi którą szedłem...wtedy darujesz sobie takie wycieczki...wierz mi w takim Trabozn bym cię wyszorował wrzątkiem w najstarszych łażniach, pewnie w google sobie wyszukasz :))))

Spytałem z ciekawości o Turcję bo mam inny tam problem, to konflikt wschodnie i zachodniej Turcji ale Ty chyba znasz tylko obrazki z katologu i przelot dostawcą walizek A320 tam, cóż też tak można...

Myśle że tamat Turcji i generalnie arabskie winniśmy zakończyć bo gdy odkryjesz Çatalhöyük po Sumak albo kelimy egipskie to pogadamy :))
no to skoro sie zgadzamy
to po co to oburzenie 8)

szkoda zycia na takie pieprzenie trzy po trzy :mrgreen:

Podra?ka
Starszy chorąży
Posty: 1286
Rejestracja: 02 maja 2017 22:58

Re: GPW umiera

Postautor: Podra?ka » 27 maja 2018 01:43

no to skoro sie zgadzamy
to po co to oburzenie 8)

szkoda zycia na takie pieprzenie trzy po trzy :mrgreen:

Kiedyś Piotrusiu zrozumiesz że ta gonitwa szczurów tylko wyniszcza...kiedyś zrozumiesz jak z bardzo bliska będziesz przebywał wśród takich ludzi i widział czy im się interesują...będzie bogaty gdy innemu coś od siebie możesz dać nie oczekując nawet zwykłego dziękuję...kiedyś to zrozumiesz.

Turcja na mej mapie podróży w życiu pozostawiła mocne obrazy szczególnie okolice Van i w uszach do dziś mam jak w zachodniej mówili o tych biednych ludziach jak o szakalach, zapytałem z ciekawości.

Wiesz mam od lat samowar, perski, ostatni raz z niego - a funkcjonuje nadal czaj czyli herbatę tradycyjnie na dywanie jak w Persii kawał czasu temu - bo piłem zwykła herbatę z tego bitego za czasów jeszcze Szacha samowarze z kimś, ale co wieczór piję tak samo herbatę z cytryną co nie jest genialną sprawą, ale myślę sobie że ta druga osoba robi to podobnie i gdzieś głęboko w pamięci jest tego źródło ukryte...Me historie to nie zachody słońca ale co mi te życie daje i uczy. Chwalić się, popisywać przed nikim nie muszę..

Kiedyś i Ty to zrozumiesz... na dziś "nawet era" takiego Pandary to prezent, może to go cieszyło gdy wszystko inne zasmuca P.

Rozgadałem się to na koniec, polecam Ci wyprawę na Synaj, górę Mojżesza, turyści wchodzą tam łatwa drogą by oglądać wschód słońca...jest też krótsza, stroma i bądź tam wcześniej, w grocie przynajmniej kiedyś byś jaki arab co w brudnych szklankach za 5 funtów egipskich serwował herbatę niewiadomo z czego, ale smaczną, a gdy nie masz na sobie jak na cebulkę ubrań to przekonasz się czym jest smak dosłownie życia i drugiego człowieka którym możesz się ogrzać, choć na chwilę, uświadomisz sobie jak bardzo nas rozwój, byt jest uzależniony od drugiego gdy oczywiście nie traktujesz przedmiotowo drugiego człowieka. Ty się ludźmi bawisz, nickami, prowokujesz do reakcji by mieć chwilę szyderstwa...

szuiram
Sierżant sztabowy
Posty: 162
Rejestracja: 05 cze 2017 18:42

Re: GPW umiera

Postautor: szuiram » 27 maja 2018 13:07

ja przeszedłem całkiem na kryptowaluty, jak ktoś jest zainteresowany, to mogę ;polecić kilka ciekawych biznesów opartych o krypto, proszę pisać na priv

Trolejbus
Porucznik
Posty: 29994
Rejestracja: 07 sie 2005 14:10

Re: GPW umiera

Postautor: Trolejbus » 27 maja 2018 13:29

"Chcesz mieć hossę? Bądź jak James Bond: kup trochę akcji i uratuj  świat." - Trolejbus.
Wróżbici z Parkietu: viewtopic.php?f=1&t=229359

Neuter
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8015
Rejestracja: 12 kwie 2014 22:02

Re: GPW umiera

Postautor: Neuter » 27 maja 2018 13:42

zdjecia z google

a tak powaznie byles kiedys po za swoim domem?

Nie :)), jasne że z google, co myślisz że opowiem o sobie na forum publicznym. Może rusz głową że dziś miejsce i odległość nie gra roli. W Styczniu byłem 2 tygodnie w US, przed Wielkanocą w Szwajcarii/Niemcy/ Francja a teraz od początku będę czerwca....12 dni wyjazd...Dla Ciebie może wyjazd to okazja by się pochwalić, dla mnie odkrywanie czegoś innego, powoli globalna wioska nudzi i wszystko na jedno kopyto...zresztą każdy odkrywa świat po swojemu...jednego ci życzę byś poznał kawałek drogi którą szedłem...wtedy darujesz sobie takie wycieczki...wierz mi w takim Trabozn bym cię wyszorował wrzątkiem w najstarszych łażniach, pewnie w google sobie wyszukasz :))))

Spytałem z ciekawości o Turcję bo mam inny tam problem, to konflikt wschodnie i zachodniej Turcji ale Ty chyba znasz tylko obrazki z katologu i przelot dostawcą walizek A320 tam, cóż też tak można...

Myśle że tamat Turcji i generalnie arabskie winniśmy zakończyć bo gdy odkryjesz Çatalhöyük po Sumak albo kelimy egipskie to pogadamy :))
koszula ?? :lol:
Jeszcze będzie przepięknie ! Jeszcze (kiedyś) będzie normalnie !

|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 10 gru 2017 20:10

Re: GPW umiera

Postautor: |Czarne.Koszule| » 27 maja 2018 14:04

koszula ?? :lol:

Neuter co tam się urodziło, że mnie do tablicy wołasz?

Neuter
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8015
Rejestracja: 12 kwie 2014 22:02

Re: GPW umiera

Postautor: Neuter » 27 maja 2018 14:29

zbieznosc faktow i osob/nickow

ale pewnie innym juz to od dawna wiadome :lol:
Jeszcze będzie przepięknie ! Jeszcze (kiedyś) będzie normalnie !

welts
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7425
Rejestracja: 02 mar 2013 19:36
Lokalizacja: MACD

Ee tam!

Postautor: welts » 27 maja 2018 17:42

Zakopać
Gielda to jest takie piekne miejsce gdzie kazdy kazdego chce wydymac bez mydla a ze Polacy to madry narod no to teraz po 27 latach kazden mundry i mamy to co mamy :lol:

sisinior
Szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 27 maja 2018 16:31

Re: GPW umiera

Postautor: sisinior » 27 maja 2018 21:29

Hahahaha, święte słowa ! :D Lepiej bym chyba tego ująć nie potrafił... :D


Wróć do „Hyde Park”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości