Bank jaki wybrac

luźne dyskusje inwestorów
stilzkil
Sierżant sztabowy

Bank jaki wybrac

Postautor: stilzkil » 03 cze 2018 10:26

Witam,
proszę o radę jaki wybrać bank. Zależy mi na koncie osobistym z pełną obsługą internetową, możliwościamu robienie przelewów w kraju i za grancę z dobrym przelicznikem walutowym, posiadaniem karty do płacenia w internecie za granicą na korzystnych warunkach, no i posiadaniem karty do pobierania gotówki za granicą też na najlepszych warunkach.
Pozdrawiam.
Sławomir

main_future
Starszy szeregowy

Re: Bank jaki wybrac

Postautor: main_future » 05 cze 2018 15:36

Dokładnie przeanalizuj oferty wszystkich banków i na spokojnie podejmij decyzję.

pitar
Starszy sierżant sztabowy

Postautor: pitar » 06 cze 2018 10:33

Dokładnie. W sieci znajdziesz porównania poszczególnych ofert banków w zakresie kont. Zwracaj uwagę na to czy
są darmowe wypłaty z bankomatów
czy nie ma płatności za kartę
oraz na to jakie są promocje

Niekiedy do konta przypisane są ciekawe okazje Jak na przykłąd aktualnie możliwośc założenia sobie lokaty oprocentowanej na 4% w przypadku nest banku.

Maja_1
Plutonowy

Postautor: Maja_1 » 13 cze 2018 16:38

Jest naprawdę wiele porównywarek banku, możesz w filtrach ustawić co Cię interesuje i znaleźć odpowiedni bank.
Osobiście mam konto w ING, mam 1 kartę i mogę nią płacić za granicą (mam podpięty rachunek w euro). Nie jestem w stanie stwierdzić, czy przelicznik jest korzystny - w każdym razie ceny w ich "kanotrze" nie różnią się wiele niż kursy podane w NBP. Nie mam na co narzekać, poza tym, że duży nacisk zaczynają kłaść na internetowe transakcje i za coraz więcej rzeczy "przy okienku" życzą sobie opłaty. Mnie to nie dotyczy, bo wszystko robię w aplikacji, nie wypłacam też waluty w okienku, tylko w specjalnych ich bankomatach. No ale rozumiem, że osobom starszym, niekoniecznie znających się na nowych technologiach może już to sprawiać kłopot.

dande
Kapral

Postautor: dande » 17 cze 2018 12:10

Ja się w ogóle na tym nie znam... Nie będę mógł pomóc w tym obszarze tematycznym.
A czy ma pan w ogóle jakieś ludzkie uczucia?

annabajon
Sierżant sztabowy

Postautor: annabajon » 19 cze 2018 13:17

Jest to pewien dylemat, bo z bankiem, jest bardzo podobnie jak w przypadku nr telefonu. Trudno po jakimś czasie, gdy udostępniło się go znajomym, nagle przerzucić sie na nowy.
Warto więc podejmować rozsądne decyzje, aby później nie żałować, gdy koszta będą zbyt wysokie.

laskowY8
Szeregowy

Postautor: laskowY8 » 19 cze 2018 14:15

Polecam Mbank i jego uslugi

Wróć do „Hyde Park”