Pytanie do ekspertów - gdzie teraz kupić mieszkanie?

luźne dyskusje inwestorów
Caesar
Starszy chorąży
Posty: 1697
Rejestracja: 11 kwie 2006 11:57

Pytanie do ekspertów - gdzie teraz kupić mieszkanie?

Postautor: Caesar » 14 gru 2006 13:17

(bankrut nie kasuj tego na razie to jest też inwestycja - taka odmiana shortów gdy bedzie korekta :twisted: :wink: )

W jakim mieście jest teraz waszym zdaniem potencjalnie najlepsza stopa zwrotu pomijając stolice?

Konkretnie chodzi mi o mieszkanie 1-2 pokojowe. Myślałem o Wrocławiu (dużo inwestycji), Łodzi być może 3CITY. A może Kraków?

Oraz czy lepiej kupić

1/ na rynku pierwotnym gotowe

2/ jak developer wbija przysłowiową łopatę w grunt

3/ a może na rynku wtórnym

Czy ma ktoś rozeznanie i mógłby mi doradzić, ewentualnie rzucić jakiegoś linka?

Z góry dzieki :D

REKLAMA


WIKUS_71601
Podporucznik
Posty: 12881
Rejestracja: 01 maja 2006 11:30

Postautor: WIKUS_71601 » 14 gru 2006 13:18

poznan 8)

mile
Podporucznik
Posty: 12833
Rejestracja: 22 kwie 2006 07:12
Lokalizacja: z biura Solorza

Postautor: mile » 14 gru 2006 13:20

Kielce i to calkiem serio

Caesar
Starszy chorąży
Posty: 1697
Rejestracja: 11 kwie 2006 11:57

Postautor: Caesar » 14 gru 2006 13:20

I jak byście mogli też napisać jakieś uzasadnienie czemu Waszym zdaniem np. inwestycje, ostatnio duży skok cen itp. to byłbym wdzieczny :D

telluride
Chorąży sztabowy
Posty: 6908
Rejestracja: 08 wrz 2006 17:14
Lokalizacja: z bajki

Postautor: telluride » 14 gru 2006 13:21

Łódź - bo się rewelacyjnie rozwija strefa i miezkania w okolicy sprzedają sie z mety

Chewbacca
Starszy chorąży
Posty: 1565
Rejestracja: 13 lis 2005 18:35
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: Pytanie do ekspertów - gdzie teraz kupić mieszkanie?

Postautor: Chewbacca » 14 gru 2006 13:22

(bankrut nie kasuj tego na razie to jest też inwestycja - taka odmiana shortów gdy bedzie korekta :twisted: :wink: )

W jakim mieście jest teraz waszym zdaniem potencjalnie najlepsza stopa zwrotu pomijając stolice?

Konkretnie chodzi mi o mieszkanie 1-2 pokojowe. Myślałem o Wrocławiu (dużo inwestycji), Łodzi być może 3CITY. A może Kraków?

Oraz czy lepiej kupić

1/ na rynku pierwotnym gotowe

2/ jak developer wbija przysłowiową łopatę w grunt

3/ a może na rynku wtórnym

Czy ma ktoś rozeznanie i mógłby mi doradzić, ewentualnie rzucić jakiegoś linka?

Z góry dzieki :D

w WARNIE cały blok lub Bukareszcie
Ostatnio zmieniony 14 gru 2006 13:30 przez Chewbacca, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Mądrość jest jedyną wartością, która nie dewaluuje się

dario.w
Starszy chorąży
Posty: 1972
Rejestracja: 14 lip 2006 20:23

Postautor: dario.w » 14 gru 2006 13:23

I jak byście mogli też napisać jakieś uzasadnienie czemu Waszym zdaniem np. inwestycje, ostatnio duży skok cen itp. to byłbym wdzieczny :D
Biorąc pod uwagę wielkie skoki cen w ostanim półroczu nawet do 50 % - to Toruń wciąż jest śmiesznie tani - więc zapraszam tutaj - póki co mieszkania są stosunkowo tanie - ale to się zmieni.
Np. mieszkanie 72 m 2 na dużym i znanym osiedlu ' Na Skarpie ' w Toruniu możesz kupić już za 130 000 zł. - porównywalne w innym dużym mieście to już wydatek ok. 170 000 zł.
Pozdro 8)

Caesar
Starszy chorąży
Posty: 1697
Rejestracja: 11 kwie 2006 11:57

Postautor: Caesar » 14 gru 2006 13:23

Łódź - bo się rewelacyjnie rozwija strefa i miezkania w okolicy sprzedają sie z mety
Mówisz pewnie o loftach które niedawno wykupowali na pniu Anglicy? Tam rzeczywiście ceny posżły skokowo...

maverick-
Chorąży sztabowy
Posty: 5786
Rejestracja: 19 kwie 2006 12:40
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: maverick- » 14 gru 2006 13:27

Trójmiasto - jeszcze nie napompowane jak Kraków i Wawa.

Trójmiejskie (i inne) przedmieścia aglomeracji: np. Pruszcz Gdański: z 1,8 tys./ m2 napompowali dopiero do 3,2 tys., ale to na pewno nie koniec, niektórzy próbują sprzedać na wtórnym za nawet za 5-6 tys!

Zadupia, i okol. wielkich miast, to j
eszcze będzie pompowane, bo się zrobił za duży spread między miastem głównym i jego peryferiami.

Za doradztwo coś mi się należy, zobaczysz, że miałem rację. Może jakieś fajne info o papierze z rynku podst.?? :twisted:

tucker
Starszy chorąży
Posty: 1581
Rejestracja: 24 maja 2006 23:56

Postautor: tucker » 14 gru 2006 13:28

Po pierwszw w dużym mieście akademickim abys mógł bez problemu wynająć, po drugie na rynku wtórnym w dobrym miejscu (dobra komunikacja ) po trzecie w mieście gdzie ceny nie są jeszcze wysokie aby stopa zwrotu była przyzwoita - jedyne takie miasto to POZNAŃ

nowy1981
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2488
Rejestracja: 18 paź 2005 14:45

Postautor: nowy1981 » 14 gru 2006 13:31

Też wybrałbym Łódź ma najwięcej do odrobienia ..

Mieszkanie na rynku wtórnym max 10 letnie lub nowe , ale już gotowe

Wberw pozorom może być w lepszym stanie niż nowe wykonane na szybko.

Nie kupowałbym dziury lub samych planów, bo po pierwsze nie wiedziałbym kiedy ? za ile ? jakie będzie wykonanie?
nick anulowany

Caesar
Starszy chorąży
Posty: 1697
Rejestracja: 11 kwie 2006 11:57

Postautor: Caesar » 14 gru 2006 13:33

I jak byście mogli też napisać jakieś uzasadnienie czemu Waszym zdaniem np. inwestycje, ostatnio duży skok cen itp. to byłbym wdzieczny :D
Biorąc pod uwagę wielkie skoki cen w ostanim półroczu nawet do 50 % - to Toruń wciąż jest śmiesznie tani - więc zapraszam tutaj - póki co mieszkania są stosunkowo tanie - ale to się zmieni.
Np. mieszkanie 72 m 2 na dużym i znanym osiedlu ' Na Skarpie ' w Toruniu możesz kupić już za 130 000 zł. - porównywalne w innym dużym mieście to już wydatek ok. 170 000 zł.
Pozdro 8)
Toruń jest bardzo ładnym miastem taki "mniejszy" Kraków. No i oczywiście stricte akademickie. A czy są tam planowane jakieś większe inwestycje, infrastruktura itd? Ostatnio słyszałem że Chińczycy przymierzali się do renowacji jakichś apartamentów ale nie znam szczegółów.

Caesar
Starszy chorąży
Posty: 1697
Rejestracja: 11 kwie 2006 11:57

Re: Pytanie do ekspertów - gdzie teraz kupić mieszkanie?

Postautor: Caesar » 14 gru 2006 13:37


w WARNIE cały blok lub Bukareszcie
A jak to można zrobić przez pośredników? Stopa zwrotu na pewno byłaby dobra tylko czy kraj jeszcze do końca cywilizowany to nie wiem...

dario.w
Starszy chorąży
Posty: 1972
Rejestracja: 14 lip 2006 20:23

Postautor: dario.w » 14 gru 2006 13:41

I jak byście mogli też napisać jakieś uzasadnienie czemu Waszym zdaniem np. inwestycje, ostatnio duży skok cen itp. to byłbym wdzieczny :D
Biorąc pod uwagę wielkie skoki cen w ostanim półroczu nawet do 50 % - to Toruń wciąż jest śmiesznie tani - więc zapraszam tutaj - póki co mieszkania są stosunkowo tanie - ale to się zmieni.
Np. mieszkanie 72 m 2 na dużym i znanym osiedlu ' Na Skarpie ' w Toruniu możesz kupić już za 130 000 zł. - porównywalne w innym dużym mieście to już wydatek ok. 170 000 zł.
Pozdro 8)
Toruń jest bardzo ładnym miastem taki "mniejszy" Kraków. No i oczywiście stricte akademickie. A czy są tam planowane jakieś większe inwestycje, infrastruktura itd? Ostatnio słyszałem że Chińczycy przymierzali się do renowacji jakichś apartamentów ale nie znam szczegółów.
Toruń rozwija się na dobre - - zbudowali pod Toruniem ( Łysomice ) fabrykę Sharpa. mamy już Carrefour, Real, Obi, Leroi Merlin , Multi kino i to nie koniec - planowane są nowe inwestycje - nie na darmo Toruń jest najbardziej zdłużoną gminą w regionie :shock:
Myślę , że wciąż jest nie doceniany - a co do akademickości Torunia - tu już nikogo nie trzeba przekonywać.
Mamy miasteczko studenckie - mamy Uniwesytet M.K , będziesz miał komu wynająć mieszkanie :)
Coraz trudniej jest znaleść mieszkanie - u nas idą jak woda - jak dasz ogłoszenie to telefon się nie urywa
Pozdrawiam 8)

Chewbacca
Starszy chorąży
Posty: 1565
Rejestracja: 13 lis 2005 18:35
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: Pytanie do ekspertów - gdzie teraz kupić mieszkanie?

Postautor: Chewbacca » 14 gru 2006 13:42


w WARNIE cały blok lub Bukareszcie
A jak to można zrobić przez pośredników? Stopa zwrotu na pewno byłaby dobra tylko czy kraj jeszcze do końca cywilizowany to nie wiem...
Od stycznia w UE
Narazie nie wiem ,ale sam kombinuje jakby ugryżć jakiś skrawek ziemi nad morzem czarnym. Wiem tylko że gebelsy już ten temat ćwiczą
Obrazek Mądrość jest jedyną wartością, która nie dewaluuje się


Wróć do „Hyde Park”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości