Uwaga! Konkurs na moderatorów!

TFI, PTE i inne...
Skorpion
Chorąży sztabowy
Posty: 4394
Rejestracja: 05 gru 2006 20:52
Lokalizacja: Południe Polski

Postautor: Skorpion » 11 gru 2007 20:11

Niestety nie znajdzie się wszystkich "multikont", lecz staram się ich sukcesywnie ich wyszukiwać (nie licząc szczęśliwych posiadaczy Neo z dynamicznym IP, którego niestety nie tak łatwo zbanować). Moim osobistym pomysłem który staram się urzeczywistnić jest opcja "zgłoś do moderacji", przez co admin nie musi przeszukiwać wszystkich wątków. Każdy użytkownik będzie mógł zgłosić coś, co zakłóca temat (spam, reklamy, trolli, floody itd.).
@@@@(nie licząc szczęśliwych posiadaczy Neo z dynamicznym IP, którego niestety nie tak łatwo zbanować)@@@@@

Co ma nick do IP?? Coś adminie mylisz pojęcia :)
Rozumiem że bana zakłada sie na nicka a nie IP. Ban na IP nie wchodzi w rachubę, ponieważ zakładająć ze ktos ***** z neo ADSL+, nie sposób zabanować pól Polski przez jednego gamonia.

@@@@@Biorąc pod uwagę, że zależy ci na czystości forum, możesz pomóc nam (administratorom oraz moderatorom), w tym aby spełniło ono twoje wymogi (skierowane jest to do wszystkich użytkowników forum@@@@@

Jeśli zależy administratorom na czystości forum, zachęcam do smielszego używania bana na nicka, np na nicki OTWIERAJĄCE smieciowe watki w dziale akcje. Nicki te bez problemów mozna zidentyfikować, nawet bez potrzeby wchodzenia do watków. Autor watku jest wyswietlany przy temacie i nie zachodzi konieczność kablowania :) przez innych uzytkowników. Trolej na 100% nie otwierałby watku o temacie "Dobranoc wszystkim" gdyz cykor by mu dupę sciskał mając na uwadze groźbe nieuchronnego bana:-))))))
Admin miał tu na myśli kwestię wychwycenia wielonickowców prównując IP userów... ale to też może być złudne, bo znam przypadki, kiedy kolesie korzystają z jednego łącza stałego a rozsieciowali się na pół bloku ;-)

Administrując kiedyś forum oparte na podobnym szablonie, zablokowałem natręta, który zaśmiecał forum z tego samego IP.
Nagle jak za ruchem czarodziejskiej różdżki przestało bywać na forum ok 20 użytkowników :shock: Nie sądziłem, że jedna osoba korzysta z tylu nicków, bo posty były różnorodne merytorycznie...
Potem nadszedł list z prośbą o odblokowanie IP, bo blokując jednego usera zablokowałem pozostałych, którzy nijak nie mogli zalogować się na forum... :lol:
Niegrzecznego sami pouczyli... hehe...

Co do banowania nicków - myślę, że zdecydowane działania restykcyjne wobec największych intruzów z czasem przyniosą skutek, bo nawet najbardziej wytrwałemu znudzi się w końcu zakładanie i uaktywnianie nowych kont...
W ostateczności istnieje możliwość aktywacji konta przez admina - i może to robić np. w ciągu 24 godzin... :wink:
Czekanie cały dzień na nicka tylko po to, żeby porobić jaja na forum też nie będzie miało dla wielu sensu miało... :lol:

Myślę, że nie chodzi tu o wielonickowców - a bardziej o tych co nie potrafią żyć w zgodzie z regulaminem forum...
Obrazek...
Twórz razem ze mną arkusz kalkulacyjny drobnego inwestora giełdowego... POBIERZ ze strony:

http://skorpion40.webpark.pl/gpw.htm

REKLAMA


jomat_43899
Podporucznik
Posty: 17197
Rejestracja: 29 cze 2005 00:24
Lokalizacja: Świdnica

Postautor: jomat_43899 » 11 gru 2007 20:14

No nie widzę problemu, założyć jeden główny wątek w dziele akcji, gdzie można by napisać coś nie związanego bezpośrednio z akcjami, nawet właśnie takie nagłe info, że wybuchła gdzieś bomba albo ktoś pilnie potrzebuje na jakiś temat pomocy, itd.
taaa.....wątek wielobranżowy....toż byłby lepszy od elkowego :lol:
już widzę jak go czytasz :lol:

3plus
Kapitan
Posty: 42136
Rejestracja: 09 kwie 2006 21:50

Postautor: 3plus » 11 gru 2007 20:14

Pkt 3 jestem nowy ale już zauważyłem że forum parkietu to nie tylko dział akcje. W Hyde Parku też moze być przyjemnie :-)))))))))))
przyznaję, że jesteś spostrzegawczy :lol:
masz rację....."może być".....bo nigdy nie było,
tam zaglądają tylko nowi, którzy sprawdzają gdzie co jest :lol: :lol: :lol:
W Hyde Parku ostatnio jest bardziej merytorycznie niż w Akcjach, więc nie kołuj nowych, Jomat :wink:
:lol: :lol: :lol:
nie kołuję, przecież każdy może sprawdzić co jest w HP i ocenić,
raczej napisałem to w formie żartu.
Np. jeśli znowu wybuchną w londyńskim metrze bomby (tfu tfu)
to wolałbym by ktoś założył szybko wątek z tą informacją w dziale Akcje
niż miałbym się przez godzinę zastanawiać czemu wszystko leci na ryja.

Ogólnie twierdzę tylko, że zakaz tworzenia nowych wątków
jest złym pomysłem....tylko tyle
No nie widzę problemu, założyć jeden główny wątek w dziele akcji, gdzie można by napisać coś nie związanego bezpośrednio z akcjami, nawet właśnie takie nagłe info, że wybuchła gdzieś bomba albo ktoś pilnie potrzebuje na jakiś temat pomocy, itd.
Trolejbus....nie kombinuj bo nie zagłosuję na ciebie.......??????? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Fajne wątki są potrzebne......i dlatego jeśli założy je ktoś już tu znany będzie wiadome że jest w porządku......5000 postów......Nie to ban i musi pakować od nowa........ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

misiowatyLIVE_169322
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7957
Rejestracja: 08 lis 2007 23:56
Lokalizacja: WIDZEW

Postautor: misiowatyLIVE_169322 » 11 gru 2007 22:30

np na nicki OTWIERAJĄCE smieciowe watki w dziale akcje
więcej pomyślunku życzę,
problemem nie są wątki luźne, otwierane w dziale "Akcje",
bo takie też są potrzebne (z wielu względów)
ale tworzenie nowych przez obszczymurka w tempie 10/minutę.Wprowadzając nawet blokadę tworzenia nowych wątków
łatwo sobie wyobrazić, że zaczną zwyczajnie spawować po wątkach.
Co to więc zmienia???

Dążenie do tego by forum przypominało klasztor zakonny
nie jest dobrym pomysłem.....tym bardziej, że PiS już nie rządzi :lol:
Takie fora już istnieją, tylko życia tam brak.
pzdr
:lol: :lol: :wink:
ma kolega moj glos :wink:
Ostatnio zmieniony 11 gru 2007 23:07 przez misiowatyLIVE_169322, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek

jomat_43899
Podporucznik
Posty: 17197
Rejestracja: 29 cze 2005 00:24
Lokalizacja: Świdnica

Postautor: jomat_43899 » 11 gru 2007 22:41

... :wink:
Ostatnio zmieniony 11 gru 2007 23:11 przez jomat_43899, łącznie zmieniany 1 raz.

Trolejbus
Porucznik
Posty: 29994
Rejestracja: 07 sie 2005 14:10

Postautor: Trolejbus » 11 gru 2007 22:43

Pkt 3 jestem nowy ale już zauważyłem że forum parkietu to nie tylko dział akcje. W Hyde Parku też moze być przyjemnie :-)))))))))))
przyznaję, że jesteś spostrzegawczy :lol:
masz rację....."może być".....bo nigdy nie było,
tam zaglądają tylko nowi, którzy sprawdzają gdzie co jest :lol: :lol: :lol:
W Hyde Parku ostatnio jest bardziej merytorycznie niż w Akcjach, więc nie kołuj nowych, Jomat :wink:
:lol: :lol: :lol:
nie kołuję, przecież każdy może sprawdzić co jest w HP i ocenić,
raczej napisałem to w formie żartu.
Np. jeśli znowu wybuchną w londyńskim metrze bomby (tfu tfu)
to wolałbym by ktoś założył szybko wątek z tą informacją w dziale Akcje
niż miałbym się przez godzinę zastanawiać czemu wszystko leci na ryja.

Ogólnie twierdzę tylko, że zakaz tworzenia nowych wątków
jest złym pomysłem....tylko tyle
No nie widzę problemu, założyć jeden główny wątek w dziele akcji, gdzie można by napisać coś nie związanego bezpośrednio z akcjami, nawet właśnie takie nagłe info, że wybuchła gdzieś bomba albo ktoś pilnie potrzebuje na jakiś temat pomocy, itd.
Trolejbus....nie kombinuj bo nie zagłosuję na ciebie.......??????? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Fajne wątki są potrzebne......i dlatego jeśli założy je ktoś już tu znany będzie wiadome że jest w porządku......5000 postów......Nie to ban i musi pakować od nowa........ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
A to spoko, ja to jestem tez właśnie ten znany. :mrgreen:

Z drugiej strony to nie można jednak robić wyjątków, złamał zasady to musi opuścić Dom Wielkiego Brata.

Najbardziej to trzeba zrobić, żeby jak najmniej chamstwa było i wyzwisk.


Najlepszą polewkę to mam jednak z tych co to chwalą się stale, że sprzedali na górce a kupili idealnie w dołku, owszem mi się też zdarza "tak właśnie trafić" ale przy obecnym rynku to akurat bardzo ciężko jest się "wstrzelić" w określone poziomy cenowe, które są graniczne dla min/max w danej chwili i często się okazuje, że to jednak nie był dołek/górka.
"Chcesz mieć hossę? Bądź jak James Bond: kup trochę akcji i uratuj  świat." - Trolejbus.
Wróżbici z Parkietu: viewtopic.php?f=1&t=229359

3plus
Kapitan
Posty: 42136
Rejestracja: 09 kwie 2006 21:50

Postautor: 3plus » 11 gru 2007 22:57

Pkt 3 jestem nowy ale już zauważyłem że forum parkietu to nie tylko dział akcje. W Hyde Parku też moze być przyjemnie :-)))))))))))
przyznaję, że jesteś spostrzegawczy :lol:
masz rację....."może być".....bo nigdy nie było,
tam zaglądają tylko nowi, którzy sprawdzają gdzie co jest :lol: :lol: :lol:
W Hyde Parku ostatnio jest bardziej merytorycznie niż w Akcjach, więc nie kołuj nowych, Jomat :wink:
:lol: :lol: :lol:
nie kołuję, przecież każdy może sprawdzić co jest w HP i ocenić,
raczej napisałem to w formie żartu.
Np. jeśli znowu wybuchną w londyńskim metrze bomby (tfu tfu)
to wolałbym by ktoś założył szybko wątek z tą informacją w dziale Akcje
niż miałbym się przez godzinę zastanawiać czemu wszystko leci na ryja.

Ogólnie twierdzę tylko, że zakaz tworzenia nowych wątków
jest złym pomysłem....tylko tyle
No nie widzę problemu, założyć jeden główny wątek w dziele akcji, gdzie można by napisać coś nie związanego bezpośrednio z akcjami, nawet właśnie takie nagłe info, że wybuchła gdzieś bomba albo ktoś pilnie potrzebuje na jakiś temat pomocy, itd.
Trolejbus....nie kombinuj bo nie zagłosuję na ciebie.......??????? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Fajne wątki są potrzebne......i dlatego jeśli założy je ktoś już tu znany będzie wiadome że jest w porządku......5000 postów......Nie to ban i musi pakować od nowa........ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
A to spoko, ja to jestem tez właśnie ten znany. :mrgreen:

Z drugiej strony to nie można jednak robić wyjątków, złamał zasady to musi opuścić Dom Wielkiego Brata.

Najbardziej to trzeba zrobić, żeby jak najmniej chamstwa było i wyzwisk.


Najlepszą polewkę to mam jednak z tych co to chwalą się stale, że sprzedali na górce a kupili idealnie w dołku, owszem mi się też zdarza "tak właśnie trafić" ale przy obecnym rynku to akurat bardzo ciężko jest się "wstrzelić" w określone poziomy cenowe, które są graniczne dla min/max w danej chwili i często się okazuje, że to jednak nie był dołek/górka.
Demokracja to świetna sprawa......... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ale ktoś musi nad nad tym czuwać.......Moder musi być obdarzony tym czymś........Zauważyć który wątek jest bez sensu......... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

jomat_43899
Podporucznik
Posty: 17197
Rejestracja: 29 cze 2005 00:24
Lokalizacja: Świdnica

Postautor: jomat_43899 » 11 gru 2007 23:13

Ale ktoś musi nad nad tym czuwać.......Moder musi być obdarzony tym czymś........Zauważyć który wątek jest bez sensu......... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
a jeśli dla mnie wszystkie sportowe są bez sensu?.....co Ty na to? :lol: :lol: :lol:

3plus
Kapitan
Posty: 42136
Rejestracja: 09 kwie 2006 21:50

Postautor: 3plus » 12 gru 2007 09:13

Ale ktoś musi nad nad tym czuwać.......Moder musi być obdarzony tym czymś........Zauważyć który wątek jest bez sensu......... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
a jeśli dla mnie wszystkie sportowe są bez sensu?.....co Ty na to? :lol: :lol: :lol:
No nie żartuj......... :lol: :lol: :lol:

Chiba baba to ty nie jesteś.........??????????? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

StrongWill
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2160
Rejestracja: 27 wrz 2007 08:00

Postautor: StrongWill » 12 gru 2007 15:29

Ale ktoś musi nad nad tym czuwać.......Moder musi być obdarzony tym czymś........Zauważyć który wątek jest bez sensu......... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
a jeśli dla mnie wszystkie sportowe są bez sensu?.....co Ty na to? :lol: :lol: :lol:
No nie żartuj......... :lol: :lol: :lol:

Chiba baba to ty nie jesteś.........??????????? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ja nie mam nic przeciwko temu, zeby baba byla moderatorem :D

misiowatyLIVE_169322
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7957
Rejestracja: 08 lis 2007 23:56
Lokalizacja: WIDZEW

Postautor: misiowatyLIVE_169322 » 12 gru 2007 22:06

kiedy ten konkurs zostanie rozstrzygniety?
Obrazek
Obrazek

Skorpion
Chorąży sztabowy
Posty: 4394
Rejestracja: 05 gru 2006 20:52
Lokalizacja: Południe Polski

Postautor: Skorpion » 12 gru 2007 23:40

kiedy ten konkurs zostanie rozstrzygniety?
A co - już chcesz być zbanowany... :wink: :?:
Obrazek...
Twórz razem ze mną arkusz kalkulacyjny drobnego inwestora giełdowego... POBIERZ ze strony:

http://skorpion40.webpark.pl/gpw.htm

misiowatyLIVE_169322
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7957
Rejestracja: 08 lis 2007 23:56
Lokalizacja: WIDZEW

Postautor: misiowatyLIVE_169322 » 12 gru 2007 23:45

kiedy ten konkurs zostanie rozstrzygniety?
A co - już chcesz być zbanowany... :wink: :?:
czytasz w moich myslach :wink:
Obrazek
Obrazek

chuligan
Chorąży sztabowy
Posty: 5072
Rejestracja: 11 maja 2006 21:38

Postautor: chuligan » 12 gru 2007 23:51

oddajcie mi nicka :lol: :lol: :lol: :lol:
Obrazek

... gdybym sie słońca nie bał ...

jomat_43899
Podporucznik
Posty: 17197
Rejestracja: 29 cze 2005 00:24
Lokalizacja: Świdnica

Postautor: jomat_43899 » 13 gru 2007 00:01

oddajcie mi nicka :lol: :lol: :lol: :lol:
a właściwie to za co dostałeś bana?
przecież samo bycie elemendą to za mało, w regulaminie nic nie ma :lol:


Wróć do „Fundusze”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości