OPERA 3gr

TFI, PTE i inne...
Fawelas
Starszy plutonowy
Posty: 28
Rejestracja: 11 kwie 2007 18:29

Postautor: Fawelas » 08 lip 2008 12:21

-12%

Congratulations debeściaki Twisted Evil
To się nazywa fundusz oportunistyczny - dobra okazja dla zarządzających by wydoić klientów z pieniędzy - pora podsumować- obiecywana polityka inwestycyjna nie została zrealizowana a klientów wrobiono w badziewny fundusz na samym szczycie hossy - ot profesjonaliści z Opery
A szkoda bo wydawało mi się, że konstrukcja funduszu jest całkiem ciekawa. PODĄŻAĆ ZA TRENDEM bez wzgledu na to na jakim rynku on jest. Były już takie pierwsze jaskółki w 1kw'08 kiedy rynek tracił po kilkanascie % oni na lekkim plusie. Mieli sporo w obligacjach. A potem zjazd..... Pierwsze ostrzeżenie dla mnie to było info o zamiarze przeprowadzenia kolejnych emisji. Pomyślałem acha paliwo się kończy. Ostatnia wycena porażka. To już w niczymy nie odbiega od zwyklego funduszu akcji. Investors tracą ale połowe mniej. Zawiodłem się ale trzymam, niestety. Nie oddam tego teraz. Obiecałem sobie, że wytrzymam besse, żeby na przyszłość wiedzieć jak to jest. Jeszcze kilka cykli przede mną a wtedy nikt mnie już na takie syfy nie nabierze. Teraz tworzą chyba z 4 nowe fundy w Operze. Ciekawe kto sie da na to nabrać. Druga rzecz kto tym będzie zarządzał chyba nie Ci pseudo fachowcy.

REKLAMA


rad_82
Starszy chorąży
Posty: 1630
Rejestracja: 24 sty 2006 15:23

Postautor: rad_82 » 09 lip 2008 15:16

Nie tylko ty się na nich zawiodłeś. Tak to zwykły fundusz akcji. Zapomnij o zarabianiu na spadkach. Ja uciekłem przy 930. Może kiedyś odkupię( w 2009?), gdy skończy się bessa.

MaciejGnyszka
Chorąży sztabowy
Posty: 5306
Rejestracja: 12 maja 2006 19:32
Kontakt:

Postautor: MaciejGnyszka » 29 lip 2008 17:17

Opera FIZ nie lepsza... :( :evil:
Od 7 lat zmieniamy oblicze polskiego biznesu Dołącz do Towarzystw Biznesowych SA

Fawelas
Starszy plutonowy
Posty: 28
Rejestracja: 11 kwie 2007 18:29

Postautor: Fawelas » 30 lip 2008 12:13

Opera FIZ nie lepsza... :( :evil:
Ciekawe co pokażą za lipiec. Jak sobie na wykresy WiG i Wig20 patrze to nie wyobrażam sobie innego wyniku nż +. No ale oni już tyle razy mnie zaskoczyli, że już sam już nie wiem co o tym myśleć.

MaciejGnyszka
Chorąży sztabowy
Posty: 5306
Rejestracja: 12 maja 2006 19:32
Kontakt:

Postautor: MaciejGnyszka » 01 gru 2008 23:33

Informujemy, że dzisiaj, na podstawie art. 2 pkt 8 lit. b) Statutu OPERA Za 3 Grosze Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego, ustalona została Wartość Aktywów Netto Funduszu oraz Wartość Aktywów Netto Funduszu na Certyfikat Inwestycyjny na ostatni dzień roboczy miesiąca, tj. na 28 listopada 2008 r. Wartość Aktywów Netto Funduszu na Certyfikat Inwestycyjny wyniosła w tym dniu 439,06 PLN.

:shock: :evil:
Od 7 lat zmieniamy oblicze polskiego biznesu Dołącz do Towarzystw Biznesowych SA

kozojeb
Starszy sierżant
Posty: 83
Rejestracja: 28 wrz 2007 00:50

Postautor: kozojeb » 03 lut 2009 17:33

Informujemy, że dzisiaj, na podstawie art. 2 pkt 8 lit. b) Statutu OPERA Za 3 Grosze Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego, ustalona została Wartość Aktywów Netto Funduszu oraz Wartość Aktywów Netto Funduszu na Certyfikat Inwestycyjny na ostatni dzień roboczy miesiąca, tj. na 30 stycznia 2009 r. Wartość Aktywów Netto Funduszu na Certyfikat Inwestycyjny wyniosła w tym dniu 353,60 PLN.353,60 PLN.

katastrofa!
ratuj się kto może :lol:

max50
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 236
Rejestracja: 15 maja 2006 18:37

Postautor: max50 » 03 lut 2009 18:50

Ja ***** , zarządzający Opera TFI są naprawdę niebezpieczni dla kapitału
w takim tempie wartość certyfikatu naprawdę spadnie do 3 groszy zgodnie z nazwą

slayer74
Kapitan
Posty: 44305
Rejestracja: 19 lip 2005 13:21
Lokalizacja: West Poland- FZ 1974

Postautor: slayer74 » 04 lut 2009 15:52

http://www.opera.pl/pl/oferta/fundusze/ ... ze/wycena/
MASAKRA!!! z wykresu wynika że od początku (11.05.2007) nie zarobili wiecej niz dwa razy po 7-8% a i tak później totalny zjazd na południe na wykresie
Pieniądz robi pieniądz a bieda robi jeszcze wiekszą biedę !!!

MaciejGnyszka
Chorąży sztabowy
Posty: 5306
Rejestracja: 12 maja 2006 19:32
Kontakt:

Postautor: MaciejGnyszka » 18 lut 2009 21:17

http://www.opera.pl/pl/oferta/fundusze/ ... ze/wycena/
MASAKRA!!! z wykresu wynika że od początku (11.05.2007) nie zarobili wiecej niz dwa razy po 7-8% a i tak później totalny zjazd na południe na wykresie
:roll: :shock:
Od 7 lat zmieniamy oblicze polskiego biznesu Dołącz do Towarzystw Biznesowych SA

LAS1
Sierżant sztabowy
Posty: 188
Rejestracja: 09 lip 2007 11:34

Postautor: LAS1 » 18 lut 2009 22:11

http://www.opera.pl/pl/oferta/fundusze/ ... ze/wycena/
MASAKRA!!! z wykresu wynika że od początku (11.05.2007) nie zarobili wiecej niz dwa razy po 7-8% a i tak później totalny zjazd na południe na wykresie
:roll: :shock:
bardzo merytoryczny post - w koncu popełniłeś ich 4000?

MaciejGnyszka
Chorąży sztabowy
Posty: 5306
Rejestracja: 12 maja 2006 19:32
Kontakt:

Postautor: MaciejGnyszka » 19 lut 2009 01:14

http://www.opera.pl/pl/oferta/fundusze/ ... ze/wycena/
MASAKRA!!! z wykresu wynika że od początku (11.05.2007) nie zarobili wiecej niz dwa razy po 7-8% a i tak później totalny zjazd na południe na wykresie
:roll: :shock:
bardzo merytoryczny post - w koncu popełniłeś ich 4000?
LAS1, co tu powiedziec w takiej sytuacji? Myślałem, że Opera za 3 Gr wypadła jednak lepiej, tzn. więcej, niż 2 razy była na plusie...

Jestem ciekaw co wniesie wejście p. Lisa do interesu...
Od 7 lat zmieniamy oblicze polskiego biznesu Dołącz do Towarzystw Biznesowych SA

Fawelas
Starszy plutonowy
Posty: 28
Rejestracja: 11 kwie 2007 18:29

Postautor: Fawelas » 20 lut 2009 13:46

NIe wniesie nic, oni juz wiedza o tym ze sa skonczeni. Kazdy ich ruch to kolejna porazka, mysle ze za niedlugo pan Kwiatkowski napisze kolejny list, taki na zakonczenie.

MaciejGnyszka
Chorąży sztabowy
Posty: 5306
Rejestracja: 12 maja 2006 19:32
Kontakt:

Postautor: MaciejGnyszka » 20 lut 2009 20:59

NIe wniesie nic, oni juz wiedza o tym ze sa skonczeni. Kazdy ich ruch to kolejna porazka, mysle ze za niedlugo pan Kwiatkowski napisze kolejny list, taki na zakonczenie.
to domysł, czy masz jakieś przesłanki spoza oficjalnych?
Od 7 lat zmieniamy oblicze polskiego biznesu Dołącz do Towarzystw Biznesowych SA

LAS1
Sierżant sztabowy
Posty: 188
Rejestracja: 09 lip 2007 11:34

Postautor: LAS1 » 23 lut 2009 18:42

http://www.opera.pl/pl/oferta/fundusze/ ... ze/wycena/
MASAKRA!!! z wykresu wynika że od początku (11.05.2007) nie zarobili wiecej niz dwa razy po 7-8% a i tak później totalny zjazd na południe na wykresie
:roll: :shock:
bardzo merytoryczny post - w koncu popełniłeś ich 4000?
LAS1, co tu powiedziec w takiej sytuacji? Myślałem, że Opera za 3 Gr wypadła jednak lepiej, tzn. więcej, niż 2 razy była na plusie...

Jestem ciekaw co wniesie wejście p. Lisa do interesu...
wynik za styczeń -15
zawartość portfela 17% małych i średnich spółek
z komentarza:
To co kosztowało najwięcej, to bardzo słabe zachowanie małych i średnich spółek z portfela Funduszu.

Tzn że te spółki spadły do zera?
----------
Pewnie kiedyś im się uda (luty?) , tylko ile kasy wcześniej stracisz.
Mnie taki hazard nie interesuje, lepszy totolotek Niepotrzebnie się też przywiązujesz do pozycji.
Jak zobaczę serię sensownych wyników to może zainwestuję ale po co ryzykować wcześniej. A to że piszą jedno a robią drugie to skandal.
I nigdy nie dzwoń do żadnych doradców. Zawsze powiedzą że będzie lepiej.

MaciejGnyszka
Chorąży sztabowy
Posty: 5306
Rejestracja: 12 maja 2006 19:32
Kontakt:

Postautor: MaciejGnyszka » 23 lut 2009 21:39

http://www.opera.pl/pl/oferta/fundusze/ ... ze/wycena/
MASAKRA!!! z wykresu wynika że od początku (11.05.2007) nie zarobili wiecej niz dwa razy po 7-8% a i tak później totalny zjazd na południe na wykresie
:roll: :shock:
bardzo merytoryczny post - w koncu popełniłeś ich 4000?
LAS1, co tu powiedziec w takiej sytuacji? Myślałem, że Opera za 3 Gr wypadła jednak lepiej, tzn. więcej, niż 2 razy była na plusie...

Jestem ciekaw co wniesie wejście p. Lisa do interesu...
wynik za styczeń -15
zawartość portfela 17% małych i średnich spółek
z komentarza:
To co kosztowało najwięcej, to bardzo słabe zachowanie małych i średnich spółek z portfela Funduszu.

Tzn że te spółki spadły do zera?
----------
Pewnie kiedyś im się uda (luty?) , tylko ile kasy wcześniej stracisz.
Mnie taki hazard nie interesuje, lepszy totolotek Niepotrzebnie się też przywiązujesz do pozycji.
Jak zobaczę serię sensownych wyników to może zainwestuję ale po co ryzykować wcześniej. A to że piszą jedno a robią drugie to skandal.
I nigdy nie dzwoń do żadnych doradców. Zawsze powiedzą że będzie lepiej.
Nie mam tu pozycji, więc spoko :) Mam ich FIO, radzi sobie o niebo lepiej :!:
Od 7 lat zmieniamy oblicze polskiego biznesu Dołącz do Towarzystw Biznesowych SA


Wróć do „Fundusze”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości