Fundusze zbyt drogie ? koszty

TFI, PTE i inne...
qyvs
Młodszy chorąży
Posty: 692
Rejestracja: 19 cze 2006 22:19

Fundusze zbyt drogie ? koszty

Postautor: qyvs » 13 sty 2011 12:29

Hej,

Coraz bardziej interesuje mnie inwestowanie w rynki poza Polska - Afryka,tajwan, turcja, brazylia.

Czy ktos moze mi powiedziec jaki jest najlepszy sposob inwestowania na tych rynkach? lub tez najtanszy ? Fundusze sa drogie i nie wiem czy chcialbym sie w nie pakowac.

Kolejna rzecz - czy ma ktos link do zestawienia kosztow funduszy w poszczegolnych TFI ? nie chce mi sie za bardzo wchodzic w kazdy prospekt. Troche szukalem na necie ale nic nie znalalazlem.

REKLAMA


gandi
Starszy chorąży
Posty: 1667
Rejestracja: 31 gru 2010 10:37
Lokalizacja: Las Vegas

Postautor: gandi » 10 lut 2011 17:26

Zobacz ile zarabiają na tobie fundusze inwestycyjne mam nadzieje że ci się przyda ta informacja
Tylko najlepsze produkty finansowe.
Konta bankowe do wyboru. Finanse bez tajemnic

Dowiedz się jak założyć sklep internetowy i zacznij sprzedaż w internecie

robert.kajzer
Plutonowy
Posty: 12
Rejestracja: 14 sie 2009 11:08

Postautor: robert.kajzer » 02 paź 2011 22:21

To jest Polska i fundusze kosztuja tyle ile kosztuja. Albo to akceptujesz albo szukasz innych alternatywnych drog inwestowania i inwestujesz chociazby bezposrednio w akche czy surowce.
http://abcinwestowania.wordpress.com/ ---> blog o inwestowaniu
http://www.growandgo.pl ---> darmowy kurs o Papierach Wartościowych

wasaty_szwagier
Starszy kapral
Posty: 9
Rejestracja: 08 lut 2012 15:19

Postautor: wasaty_szwagier » 08 lut 2012 16:17

Samodzielne inwestowanie w polskich biurach maklerskich na zagranicznych giełdach to minimalna prowizja 50 usd/eur, więc opłaca się tylko przy większych sumach rzędu miliona złotych. Przy parudziesięciu tysiącach koszty transakcyjne przy zdywersyfikowanym portfelu będą wysokie.

Nor 60
Plutonowy
Posty: 10
Rejestracja: 21 lis 2011 11:25

Postautor: Nor 60 » 08 mar 2012 12:07

Witaj qyvs.

I bardzo dobrze, że poszukujesz innych bardziej atrakcyjnych rozwiązań wobec ofert towarzystw inwestycyjnych, tym bardziej, że takie są :)

Osobiście znam i korzystam z biura maklerskiego DIF Broker.
W ofercie mają fundusze ETF. Fundusze takie kupuje się oraz sprzedaje bezpośrednio na giełdach. W funduszach, także istnieje opłata za zarządzanie, lecz jest ona nie porównywalnie mniejsza, jest to 0, coś procenta.

Zawierając transakcje płaci się takie same prowizje jak przy zakupach akcji.
W przypadku DIF jest to 2 centy za fundusz, przy minimalnej prowizji 15 dolarów.

http://www.difbroker.com/web/pl_pl/home

Akumuluj24.pl
Starszy plutonowy
Posty: 20
Rejestracja: 23 mar 2012 14:50

Postautor: Akumuluj24.pl » 13 kwie 2012 13:38

W kwestii inwestowania poza rynki naszego kraju,polecam książkę " Fundusze inwestycyjne. Rodzaje, zasady funkcjonowania, efektywność" dostaniesz w księgarni giełdowej,ale można dowiedzieć się naprawde ciekawych rzeczy.

danuta33
Szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 03 mar 2013 11:58

FUNDUSZE ETF

Postautor: danuta33 » 03 mar 2013 12:04

Po co dajecie zarabiac na wysokich prowizjach i ioatom za nabycie -jak macie o 80% tańsze w opłatach fundusze ETF,-do wyboru ponad 1400 funduszy z całego świata.


Wróć do „Fundusze”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości