Kondolencje klientom Funduszy inwestycyjnych:)

TFI, PTE i inne...
bromba!
Podporucznik
Posty: 10279
Rejestracja: 29 gru 2005 13:39
Lokalizacja: to sa gorskie okolice to jest moje miasto...

Postautor: bromba! » 22 mar 2006 12:21

napewno kiedys tak bedzie ze te zyski beda na poziomach obecnych bankowych a banki na poziomach europejskich i oczywiscie oprocentowanie kredytow tez ale na razie euro przed nami - arki i inne maja czas dobrze zarobic zanim sie to zrowna albo polityka tak nie zjebie wszystkiego w zyciu bym sie niepchal w obligacje np. w usa to rentownosc na 20 lat jak sie ma kupe chajcu i kupe czasu -jestesmy krajem ktory jeszcze kilka lat moze niezle zarobic na swoim gpw ale to minie za kilka lat mysle ze 2010 i euroland troche te ogromne przebitki na akcjACH uspokoi mysle ze teraz my obecni na gpw mamy jeszcze szanse zeby sie dobrze ustawic nie mam zamiaru grac na dt do konca zycia i tak robie to coraz rzadziej ... 8) :wink:
Za każdą wielką fortuną kryje sie przestępstwo

REKLAMA


bankrut
Chorąży sztabowy
Posty: 4032
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: parkiet.com regulamin
Kontakt:

Postautor: bankrut » 22 mar 2006 12:31

bromba!
Starszy chorąży


Dołączył: 29 Gru 2005
Posty: 1443
Skąd: to sa gorskie okolice to jest moje miasto...
Wysłany: Wto, 21 Mar 2006, 17:16 Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

ja znam osobiscie osoby ktore mialy w funduszach ,na przykladzie mojego kumpla sprzedal dom i spytal sie mnie w co ma wpakowac 200tys bo musi czekac przez rok na mieszkanie a lokata to troche malo skoro przez rok niechcial zagladac wladowal w arke akci i zarobil na dwa pokoje gratis z nim pogadaj czy sie oplaca a nie pisz glupot
_________________

Przez powyzsze wypowiedzi chcialem tylko powiedziec ze to wcale nie jest takie pewne, oczywiste i w kazdym okresie czasowym :twisted:
Regulamin Parkiet.com -> http://www.parkiet.com/jforum/regulamin.jsp [-o<
Dobry inwestor musi pozbyc sie swoich fantazji.

bromba!
Podporucznik
Posty: 10279
Rejestracja: 29 gru 2005 13:39
Lokalizacja: to sa gorskie okolice to jest moje miasto...

Postautor: bromba! » 22 mar 2006 12:31

analiza na najblizsze lata czy rok to podstawa od tego sie chyba zaczyna a potem wybiera instrument finansowy np dws w grudniu i kropka
No wlasnie, wydaje sie ze ze obecnie to nie najlepszy czas do pakowania sie w fundusze polskich akcji.
sam sie powoli tym interesuje ,bede mial mozliwosc zainwestowania wiekszej kasy i nie bedzie to przechwalka ze to kasa dodatkowa z gpw po prostu przeprowadzam przekwalifikacje gruntu na budowlany i jest tam tez nieruchomosc wiec bede mial kase jakby z nieba po kilku latach to juz jest naprawde sporo(dobra tania inwestycja grunty poszly w ciagu roku sporo) i 1 mysl co dalej ---dobry fundusz i dobra kontrola tych srodkow z mozliwoscia przeniesiena szybko na bezpieczny to podstawa ....zakladajac ze 30% to dla funduszy akcji nie jest juz duzo moge powalczyc w miare bezpieczne jeszcze kilka lat 3-4-gora5 a potem ... :roll:
Za każdą wielką fortuną kryje sie przestępstwo

Skalar
Starszy chorąży
Posty: 1036
Rejestracja: 27 sty 2006 00:17
Lokalizacja: TSN

Postautor: Skalar » 23 mar 2006 15:26

MOIM ZDANIEM ZALICZENIE STRATY OKOŁO 40% W ARCE NA PRZESTRZENI 2001r
BYŁO MOŻLIWE. W 2001 ARKA DZIELIŁA SIE JESZCZE NA F.MAŁYCH I D. SP.
POTEM MAŁE SP. ZAMIENIONO NA F. ARKA ZRÓWNOW.(więc wycena się trochę
rozjechała).
JEDN.UCZESTN.W ARCE ZWIĄZANEJ Z Z AKCJAMI KOSZTOWAŁA:
01-01-2001=> 13,52 pln
03-10-2001=> 10,89 pln
31-12-2001=> 12,06 pln
NAJEFEKTOWNIEJSZY ZJAZD NA CENIE J.U.WYSTĄPIŁ W PIERWSZYCH 3 KW/2001.

(www.arka.pl --> narzędzia -->notowania i wykresy). TU MOŻNA DOKOPAĆ SIĘ
WYCENY J.U. OD POCZĄTKU ISTNIENIA F.ARKA.

JEŻELI PORÓWNAMY WYKRESY F.AKCJI I F.STAB.WZROSTU ZA W.WYMIENIONY
"FERALNY" OKRES TO MOŻNA POMYSLEĆ,ŻE F.STAB.WZR. BEZ PROBLEMU OBRONI NAS
PRZED DOTKLIWĄ PRZECENĄ.TAK TO BYO MOŻLIWE GDY PORTFEL TEGO FUNDUSZU
BYŁ NAPAKOWANY W OKOŁO 2/3 OBLIGACJAMI SK.PAŃSTWA Z OPROCENTOWANIEM
DOCHODZĄCYM DO 10 %.
TERAZ,GDY KUPOWANO OBLIG POWIEDZMY NAWET 5-letnie TO DAJĄ ONE MAX.8,5 %
NA PRZETARGACH SĄ PUSZCZANE NA DZISIAJ pi X drzwi 4 % I NIE OBRONIĄ
POZOSTAŁEJ 1/3 PORTWELA ULOKOWANEGO W AKCJACH.
CZYLI JAK GIEŁDA TĄPNIE ZDROWO TO F.STAB.WZROSU ODDA OKOŁO 1/3 TEGO CO F.
AKCJI.
MA TO PRZEŁOŻENIE NA CAŁĄ RODZINĘ FUNDUSZY , NIE TYLKO W ARCE.
GDY SIEGNĘ PAMIĘCIĄ 4-5 lat WSTECZ TO PAMIĘTAM OSOBY KTÓRE KOŻYSTAŁY
Z F.STAB.WZROSTU WCHODZĄC W NIEGO NA GÓRCE.POTEM ZYSK UTRZYMYWAŁ SIĘ
DŁUGO NA MINUSIE I CO MYŚLELI SOBIE LUDZIE KUPUJĄCY GAZETY TYPU
"EXPRES" ?
PIĘNIĄDZ MI LEŻY PRAWIE ROK JA NA TYM TRACĘ A TU LOKATY ANTYPODTKOWE
MI PROPONUJĄ NA 8-9%. NO TO SRUuuuu I POLECIAŁO.
MAŁO KTO BRAŁ POD UWAGĘ,ŻE LOKATY ANTYPODATKOWE MAJĄ OPROCENTOWANIE
ZMIENNE I DZISIAJ ICH POSIADACZE JADĄ NA 2% Z PRZECINKIEM.
MAŁO KTO PAMIĘTA PRZEPYCHANKĘ RZĄDU Z INSTYT.FINANSOWYMI PRZY USTALANIU
"BELKOWEGO" TO MIAŁY BYĆ LOK. WSTĘPNIE NA 2 POTEM NA 3 POTEM NA 5 A OSTATE-
CZNIE NA 10 LAT. A TERAZ NAJLEPSZE !!! MOŻNA JE ZERWAĆ ALE MUSIMY
ODDAĆ WCZESNIEJ NIE NALICZANY PODATEK 19% OD ZYSKU . OJ SZKODA TEJ KASY.
A MOŻNA BYŁO TO WSZYSTO WŁADOWAĆ NAWET W FUNDUSZE RYNKU PIEŃ. I DOPUKI
BY TAM LEŻAŁY DOPUTY BYŁY BY DOCHODY Z NICH NIEOPROCENTOWANE.O ZACHOWANIU
PŁYNNOŚCI ŚRODKÓW NIE WSPOMNĘ(możliwe częściowe wypłaty,bez prowizji).

ALE,WRACAJĄC DO DZISIEJSZEGO SŁONECZNEGO DNIA ( i indeks na zielono)
ZASTANAWIĄJĄC SIĘ (QUO VADIS) MOJA KASO . I ZOSTAWIAJĄC TROSZKĘ NA BOKU
DYLEMATY CZY GIEŁDA NAM JESZCZE DA ? (pewnie da, raz rzyci a raz po pysku)

NADCHODZI NAJLEPSZY CZAS NA NIERUCHOMOŚCI !

WIEM,WIEM.MAŁO ZACHĘCAJĄCE DŁUGĄ PERSPEKTYWĄ INWESTYCJI.
ALE DZIĘKI FUNDUSZOM NIERUCHOMOŚCI MOŻNA INWESTOWAĆ CAŁKIEM "LUDZKIE" ŚRODKI NP.5 000 tyŚ. TEŻ WYSTARCZY.
BYŁ MOMENT ŻE BPH PRÓBOWAŁO Z TAKIM F-SZEM NIER. I DOPIERO ZA DRUGIM RAZEM
ZGROMADZILI WYST.ŚRODKI. BZ WBK TEŻ MA COŚ TAKIEGO OD PRAWIE 2 LAT.
W TYCH F-SZACH WSZYSTKO JEST NA ETAPIE INWESTYCJI WIĘC ZYSKI PO 2-LATACH
MIZERNE,ALE TAK NA PRAWDĘ CHODZI O TO CO NAM TAKI FUNDUSZ ODDA ZA TE 8-9 LAT
BO CHYBA TAKI JEST CZAS INWESTYCJI,NO I JESZCZE DYWIDENDA OD CZWARTEGO
ROKU W PORÓWNANIU Z LOKATAMI PRZYZWOITA.
JEDEN MINUS.JEST TO GRUPA FUNDUSZY ZAMKNIĘTYCH.
CZYLI OKRES SUBSKRYPCJI I PO UZBIERANIU ZAKŁADANEGO KAPITAŁU KONIEC
SPRZEDARZY CERTYFIKATÓW. KAŻDY MA ILEŚ TAM TYCH CERTYFIKATÓW I ZMIENIA SIĘ
ICH WYCENA.JAK J.U. W OTWARTYCH F-SZACH.

Z WŁASNEGO DOŚWIADCZENIA WIEM,ŻE W OBRĘBIE 30 KM OD B.DUŻEGO MIASTA CHŁOPI
POLA LiCZYLI W 2000 ROKU PO OKOŁO 0,20gr. za metr.ROK TEMU KUPIŁEM
1 morgę (5 885 m) w fajnym miejscu (las,miasto prawie widać) płacąc 1zł
a są i wariaci co wołali pzez miedzę 2 zł.
JESTEM TEŻ W TRAKCIE NABYWANIA DZIAŁKI BUDOWLANEJ NA PRZETARGU DAŁEM 31zł
+( od roku) vat 22%.CZYLI RAZEM JUŻ PONAD 40 ZŁ.O OPŁATACH NOTARIALNYCH
NIE WSPOMNĘ. TEN SAM KAWAŁEK ZIEMI WYCENIANO W 2000r na jakieś 25 zł.
WIEM,ŻE TAKA PRZEBITKA W PORÓWNANIU 200% ZA OSTATNIE 3 LATA NA FUNDUSZACH
AKCJI.O INDYWIDUALNYM INWESTOWANIU W GIEŁDDĘ NIE WSPOMNĘ WYGLĄDA MIZERNIE.
ALE CZY NIE UCZULANO NAS - SUPER INWESTORÓW,ŻE TRZEBA SPEKULOWAĆ.
SPEKULA Z ŁAĆ."WIDOK" A WIĘC PRZEWIDYWAĆ A SPEKULOWAĆ TO WCALE NIE JEST
PONIŻAJĄCE ZAJĘCIE.NO I JESZCZE RYZYKO JEST.

WIĘC,JEŻELI TRZEBA BĘDZIE ZWIEWAĆ Z GIEŁDY CZEGO NIKOMU NIE ŻYCZĘ ALĘ
KIEDYŚ TO NASTĄPI.
LOKATY SĄ MIEJSCEM DORAŹNYM W SĘSIE PRZECHOWANIA I TAKIE JUŻ POZOSTANĄ.
CHYBA,ŻE ARGENTYNA.... :)

TO CO NAM ZOSTANIE INNEGO. PIENIĄDZ PUJDZIE W TO CO TRWAŁE. A JAK
POJAWI SIĘ POPYT TO I CENA ZACZNIE WARIOWAĆ. A, ŻE KUPNO DZIAŁKI,POLA,
KAWALERKI CZY APARTAMENTU W WA-WIE BĘDZIE O ZABARWIENIU INWESTYCYJNYM
TO TAKI INWESTOR Z CENY JUŻ NIGDY NIE ZEJDZIE.

ZNOWU WYSZEDŁ MI JAKIŚ FELIETON. :D
WSZYSTO PRZEZ TO,ŻE MAM BARDZO MAŁO CZASU NA AKTYWNE UCZESTNICZENIE
W FORUM

WIEC.

DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ.
JEŻELI KTOŚ JĄ NA MOJE LITERKI SKIEROWAŁ :wink:

mppoznan
Starszy chorąży
Posty: 1479
Rejestracja: 22 sty 2006 00:28

Postautor: mppoznan » 24 mar 2006 20:54

Skalar ciekawie napisales o tych nieruchomosciach, tez mnie to interesuje, zastanawiam sie co sie bardziej opłaci

kupic działke budowlana i pozniej odsprzedac
kupic pole i odsprzedac
a moze kupic mieszkanie za kredyt i wynajmowac, a z wynajmu spłacac kredyt

mppoznan
Starszy chorąży
Posty: 1479
Rejestracja: 22 sty 2006 00:28

Postautor: mppoznan » 24 mar 2006 20:56

acha a jeszcze co do tego ze mowisz ze cena kiedys byla 20gr za metr ziemi a teraz jest 1zl za mestr, to jak by na to nie patrzec to jest skok o 500% ;), no to ladna stopa zwrotu. Długoterminowa, no ale mysle ze nalezy kupowac takie rzeczy które wkładają nam pieniadze do kieszeni. A myslalem jeszcze o kupnie domku w osrodku wypoczynkowym i wynajmowaniu, zastanawiam sie jak to jest z zbudowaniem takiego domku w takim osrodku.

Skalar
Starszy chorąży
Posty: 1036
Rejestracja: 27 sty 2006 00:17
Lokalizacja: TSN

Postautor: Skalar » 25 mar 2006 02:17

CO DO TYCH 0,20 gr ZA POLE.
JESZCZE 10 LAT TEMU ZIEMIA BYŁA PRZEKLEŃSTWEM DLA ROLNIKA.
SAM NIE WIEDZIAŁ CO Z NIĄ ZROBIĆ.USIĄŚĆ NA NIEJ I PŁAKAĆ.
CZY NAJPIERW ZAORAĆ,POSIAĆ,ZEBRAĆ I DOPIERO ZAPŁAKAĆ.
CZYLI BRAK ZAINTERESOWANIA KOPMLETNY, HEKTARAMI LEŻĄCYMI ODŁOGIEM.
DZIŚ TO CO INNEGO. NA POLU ZAROBIMY GDY ZMIENI SIĘ JEGO
PRZEZNACZENIE. PRZEKWALIFIKOWANIE ITP. ALE NIE TYLKO.
CHOĆBY BIOPALIWA. WIEM,ŻE ELEKTROCIEPŁOWNIE PODPISUJĄ
UMOWY Z ROLNIKAMI NA UPRAWĘ WIERZBY ENERGETYCZNEJ. JESZCZE MAŁO SPEKTAKULARNYCH POSUNIĘĆ W TYM TEMACIE NA NASZYM TERENIE.ALE MIAŁEM DO CZYNIENIA Z LUDZMI KTÓRZY WCHODZĄ W TO CORAZ ŚMIELEJ. NP.W OKOLICACH SIERADZA OBSADZONO JUŻ 900 ha. NA DZISIAJ JESZCZE POPYT MAŁY. POWSTAWANIE LOKALNYCH ELEKTROCIEPŁOWNI NA BIOPALIWA (piece spalające pelety,zreby,brykiety ze słomy i inne śmiecie).
ILE BY NIE OBSADZIŁ I TAK WSZYSTKO PUJDZIE Z DYMEM. TO TYLKO
PRZYKŁAD,ŻE POLE MOŻE DAĆ ZAROBIĆ.ALE NAPEWNO NIE JEDNA MORGA. W I-NECIE WYSTARCZY WPISAĆ " WIERZBA ENERGETYCZNA"
A POJAWI SIĘ WIELE INFORMACJI I KALKULACJI NA TEN TEMAT.
ŻEBY SIĘ W TO BAWIĆ POTRZEBA MIŃ. 20ha. KAŻDY MNIEJSZY AREAŁ
MOŻNA TRAKTOWAĆ TYLKO JAKO DORABIANIE NA BOKU. BARDZO SIĘ
SWEGO CZASU ZAPALIŁEM DO TEGO POMYSŁU.TRAKTOREK, ROZDRABNIARKA,OPRYSKI.SPOKOJNIE BEZ NERW,ZBIORY CO 2-3 LATA. LECZ ŻONKA WYBIŁA MI TAKIE POMYSŁY Z GŁOWY. ONA POZNAŁA FACETA
POD KRAWATEM A TEN DO SIERPA SIĘ RWIE. NIE MA Z NIKĄD U NAS PRZYKŁADU TAKIEJ DZIAŁALNOŚCI WIĘDZ TRZEBA BYĆ NIEMAL WIZJONEREM ABY REALIZOWAĆ TAKIE POMYSŁY. ALE WRACAJĄC DO ZIEMI TO POD WIERZBĘ WYSTARCZY TEREN PODMOKŁY,WRĘCZ CIĘŻKI DO UPRAWY W OKRESIE WIOSENNO LETNIO JESIENNYM.ZIEMIA KLASY 5-6 WYSTARCZY. COŚ TAKIEGO MOŻNA KUPIĆ OBECNIE W POLSCE ZA BEZCEN. POLA MAZUR CZEKAJĄ.

EKSPRESOWY PIENIADZ NA NIERUCHOMOŚCIACH ZROBI CHYBA TYLKO TEN KTO MA DOSTĘP DO ODPOWIEDNICH INFORMACJI+WPŁYW
NA DECYZJE WŁADZ LOKALNYCH.SZYBKIE PRZEKWALIFIKOWANIE REDLINEK POD DZIAŁALNOSĆ GOSPODARCZĄ .ZA 3 LATA WYRASTA TAM JAKIŚ TERMINAL,MAGAZYNY LUB BAZA TRANSPORTOWA. O I WTEDY MOŻEMY MÓWIĆ O PRZEBITCE.ZAJEBISTEJ PRZEBITCE. PRZYKŁADÓW Z ŻYCIA DO OKOŁA PEŁNO.

W ŻYCIU TAK JUŻ BYWA ,ŻE POMYSŁ REALIZOWANY DZISIAJ MOŻE
OKAZAĆ SIĘ DOBRY JUŻ NIE ZA NASZEGO ŻYCIA,ALE SKORO NA STUDIA WYBIERAJĄ SIE LUDZIE PO 60-tce....

NIE CHCĘ WYROKOWAĆ CO OPŁACI SIĘ BARDZIEJ A CO MNIEJ .
INWeSTYCJA W NIERUCHOMOŚCI TO BARDZO INDYWIDUALNA SPRAWA.
LOKALIZACJA,KOMUNIKACJA,MODA,INTUICJA. TO WSZYSTKO TRZEBA POSKŁADAĆ JAKOŚ DO KUPY.
ZNAM WIELU LUDZI KTÓRZY MÓWIĄ O.K. MOGĘ KUPIĆ ALE GDZIE I CO
TAK ŻEBY DOBRZE NA TYM ZA PARE LAT ZAROBIĆ. I TU TKWI RYZYKO INWESTYCJI W NIERUCHOMOŚCI. STRATY NIE PRZYNIESIE.PEWNIE WYSTAWIMY SIĘ NA SZYKANY ZE STRONY ZNAJOMYCH BO CO ?
KUPIŁEŚ ICO Z TEGO MASZ?
PUKI CO, NIC. - PODATEK OD GRUNTU I TYLE.

DLA INNYCH ROZSĄDNYM ZAGOSPODAROWANIEM GOTÓWKI BĘDZIE
KUPNO CZEGOŚ DO MIESZKANIA NAWET POD HIPOTEKĘ GDY ZDOLNOSĆ KREDYTOWA POZWALA.KIEDYŚ I TAK TO COŚ STANIE SIĘ NASZE.

MIESZKAŁEM KIEDYŚ W BLOKACH. TO JEDNA SPRAWA CO DO KTÓREJ
MAM PWENOŚĆ,ŻE NIE NALEŻY TRAKTOWAĆ TAKIEGO LOKUM JAKO INWESTYCJI. BLOKOWISKA PRZESTANĄ BYĆ OBIEKTEM WESTCHNIEŃ
WIĘKSZOŚCI POLAKÓW I STANĄ SIĘ PUSTOSTANAMI LUB MIESZKANIAMI ROTACYJNYMI.NAWET DOBRY PUNKT NIE URATUJE,GDY ZA SĄSIADÓW BĘDZIEMY MIEĆ NIE WIADOMO KOGO.

KUPNO MIESZKANIA I POSIŁKOWANIE ŚIĘ KREDYTEM TO CHYBA JEDNA Z NIEWIELU DECYZJI GODNA POCHWAŁY I TŁUMACZĄCA
SENS ZADŁUŻANIA SIĘ. OPROCENTOWANIA KRED.MIESZKANIOWYCH,
BUDOWLANYCH SĄ OBECNIE NA POZIOMIE DO PRZYJĘCIA. A CEL KREDYTU TO NAPRAWDĘ COŚ TRWAŁEGO I NIE PRZEMIJAJĄCEGO W SWOJEJ WARTOŚCI.MODNA JEST OBECNIE DYSKUSJA W PLN CZY W CHF A PODOBNO DAJĄ NAWET W KORONACH NORWESKICH.
MYŚLĘ , ŻE CHF-y NA DZISIAJ TO GRA NIE WARTA ŚWIECZKI.
ZBYT MAŁA RÓŻNICA W OPROCENTOWANI. NO I JESZCZE MAŁO KTO BIERZE POD UWAGE,ŻE KRED. WALUTOWY WYPŁACAJĄ NAM PRZELICZAJĄC PO CENIE KUPNA A SPŁACAMY PO CENIE SPRZED.
TO RAZ NA NIE. DWA TO PO MALUTKI PO CICHUTKU ZACZYNA ROSNĄĆ STOPA PROCENTOWA W SZWAJCARII.JEŻELI KTOŚ MA OPROC. KRED
W CHF ZMIENNE LIBOR 6m + MAR.BANKU TO DZISIAJ JESZCZE TEGO
W RATACH NIE WIDZI .NO I WOGULE TENDENCJA W EUROLANDACH
RACZEJ STOPY W GÓRĘ JAK NA RAZIE. WIEM,ŻE GDY POLICZYMY
SETKI RAT RAZY RÓŻNICA NA DZISIAJ JAKĄ NAM DAJE KRED W WALUCIE WYCHODZĄ NAM SPORE KWOTY. WIEM,ŻE JEST MOŻLIWOŚĆ PRZEWALUTOWANIA W DOWOLNYM MOMENCIE.TYLKO,ŻE Z TYM MOMENTEM TO JAK Z BESSĄ NA GIEŁDZIE KAŻDY WIE ,ŻE TRZEBA ZWIEWAĆ TYLKO MAŁO KTO WIE KIEDY.
JUŻ JEDNA PANIKA WŚRÓD KREDYTOBIORCÓW WALUTOWYCH JAKIEŚ
DWA LATA TEMU BYŁA GDY EURO ATAKOWAŁO PRAWIE 5zł.

CO DO KREDYTÓW A ZWŁASZCZA ICH SPŁACANIA TO MAM BARDZO
DUŻO DO POWIEDZENIA :) . PRZERABIAŁEM:
-KREDYT W MARKACH NA AUTO (spłaciłem w dogodnym momencie)
-KREDYT NA LAPTOPA
-KREDYT NA TELEWIZOR
-KREDYT Z PRZEZNACZENIEM NA REMONT MIESZKANIA
-KREDYT PRACOWNICZY "NA DOGODNYCH WARUNKACH" 36% W 1993r

NIE MIAŁEM TYLKO KREDYTU KONSOLIDACYJNEGO.BO ICH WTEDY
JESZCZE NIE BYŁO. WYGRAMOLIŁEM SIĘ Z TEGO. I TERAZ POZWALAM SOBIE TYLKO NA KREDYT PRZY ZAKUPIE AKCJI NA RYNKU PIERWOTNYM. NO I KARTA KREDYTOWA,ALE SPŁACAM W TERMINIE
BEZ ODSETEK.
PISZĘ TO BO WIEM,ŻE KREDYT ŁATWO SIE BIERZE ALE SPŁACA SIĘ
DŁUGO A HIPOTECZNY TO BARDZO DŁUGO. SAMO ZAŁOŻENIE KREDYTU HIPOTECZNEGO NIE JEST ZŁE.MAŁE OBCIĄŻENIE TAK ABY NIE ZACHWIAĆ RÓWNOWAGI FINANSOWEJ.JEDEN WARUNEK-STAŁE ŻRÓDŁO DOCHODÓW.

JA BYM PODSZEDŁ DO NIERUCHOMOŚCI TAK:
DZIAŁAM KONWENCJONALNIE - COŚ TRWAŁEGO.PIENIĄDZE NIE ZGINĄ.
WZROST WARTOSCI MUROWANY I SYSTEMATYCZNY.JEŻELI NIE DLA SIEBIE TO PODNAJEM JAKO DODATKOWA FORMA ZWROTU Z INWESTYCJI. DOPUSZCZALNA FORMA KREDYTOWANIA OCZYWIŚCIE W RAMACH ROZSĄDKU.
WYNAJMOWANIE POWIERZCHNI POD DZIAŁALNOŚĆ MOŻE PRZYNIEŚĆ WIEKSZE DOCHODY ( warunek dobra lokalizacja co pociągnie za sobą
większe zaangażowanie finansowe inwestora).

CAŁY DOWCIP Z TYMI NIERUCHOMOŚCIAMI WEDŁUG MNIE POLEGA NA TYM,ŻE DOPIERO JAK KAPITAŁ ZACZNIE SZUKAĆ ALTERNATYWY DLA
DZISIEJSZYCH INWESTYCJI TYPU GIEŁDA ,GIEŁDA I JESZCZE RAZ GIEŁDA TO DOPIERO WTEDY POJAWI SIĘ POPYT PODKRĘCAJĄCY
CENĘ. A AGENCJE NIERUCHOMOŚCI BĘDA OBLĘŻANE JAK DZISIAJ DOMY MAKLERSKIE.


A NIEKONWENCJONALNIE - WIERZBA ENERGETYCZNA DA ZAROBIĆ !!! :!:
(dzisiaj nawet trociny są w cenie,jako surowiec i opał)

POZDRAWIAM I ŻYCZĘ ROZSĄDNYCH DECYZJI.
ONE Z REGUŁY SĄ DOBRE.

aniaz4
Starszy plutonowy
Posty: 27
Rejestracja: 22 mar 2006 21:17
Lokalizacja: spod gliwic

Postautor: aniaz4 » 25 mar 2006 21:58

witam :)
o jest o wsi, no to ja swoje trzy grosze,
na mojej wsi nigdy pole nie lezalo odlogiem i cena za ziemie zawsze byla dosc wysoka, jednak kilka lat temu zrobila sie moda przekwalifikowania wszystkiego co sie dalo na dzialki i sprzedaz albo trzymanie dla swego rodzaju inwestowania, poniwaz taka moda zrobila sie dokola to naraz tyle dziale sie narobilo, ze chetnych na nie braklo, kto chcial sprzedac musial obnizyc cene, no i nici z inwestycji,
ci ktorzy trzymali dla inwestycji, po zwejsciu do ue naraz sie dowiedzieli ze za ziemie przekwalifikowana na dzialki nie dostana doplaty, nie szkodzi ze zaorali posiali, wg planu to teren budowlany, i nie ma doplaty, no i z inwestycji nici
acha jeszcze o jednych mi sie przypomnialo, mianowicie inwestycja w agroturystyke, powyciagali wszyscy stare urzadzeniana podworko, kozy zakupili tudziec inne zwierzatka zeby mieszczuchy mogli ogladac, ale co, nasi wola do chorwacji lub inne sloneczne zakatki, kozy ogladaly skolne wycieczki za friko, przyjezdzali co prawda niemcy, ale ci za jednego ojro to chieli sie wyspac, najesc i jesze na konikiem przejechac, albo koziego mleka dostac, i znow nici z inwestycji,
ale wies jak zyskala,
wierzba energetyczna, owszem opolska energetyka podpisala umowe na odbior z takim jednym mlodym gniewnym co to ma ok 200 ha, teraz to on od tych maluczkich skupie jesli zechce i po ile zechce, no i inwestycja w leb wziela,
wiec ja niestety dalej wstaje rano do pracy, pozniej ( lub wczesniej) zagladam co na gpw, obsiewam swoje ha niedzialkowe i bez wierzby energetyvznej, a kozie mleczko koty wypijaja i straaasznie zadowolone sa,
pozdrawiam

Skalar
Starszy chorąży
Posty: 1036
Rejestracja: 27 sty 2006 00:17
Lokalizacja: TSN

Postautor: Skalar » 26 mar 2006 14:01

TO MOŻE WARTO POMYŚLEĆ NAD SKUPOWANIEM CERTYFIKATÓW
F.NIERUCHOMOŚCI.
CIEKAWE CZY ZNAJDĄ SIE JACYŚ ZNIECIERPLIWIENI ICH POSIADACZE. MIJA WŁAŚNIE PIERWSZY OKRES NAJMNIEJ CIEKAWY DLA TYCH KTÓRZY ZYSK POTRAFIĄ DOCENIC GDY KTOŚ WYKŁADA IM KASĘ BEZPOSREDNIO NA RĘKE. MIJA WŁAŚNIE 2 LATA JAK LUDZIE KUPOWALI CERTYFIKATY PO 100 zł.
TO MOŻE BYĆ "CWANA" ZAGRYWKA. MOZNA JUŻ PO MAŁU OCENIAĆ KROKI PODJĘTE PRZEZ FUNDUSZE NIERUCHOMOŚCI I PRUBOWAĆ
ZDERZYC TE INWESTYCJE Z POTENCJALNYM ZYSKIEM JAKI MOGĄ NAM ONE DAĆ. TYLKO CZY ZNAJDĄ SIĘ CHĘTNI (żeby nie powiedzieć naiwni) NA ODDAWANIE CZEGOŚ CO WŁAŚNIE MA ZACZĄĆ TAK NAPRAWDE SIĘ ZWRACAĆ. GWARANTOWANE ODSETKI OD KAPITAŁU W WYSOKOŚCI KILKU PROCENT OD 3 CZY 4 ROKU ISTNIENIA FUNDUSZU
PO DRODZE TO TYLKO DODATKOWA ATRAKCJA DLA INWESTUJĄCYCH

Z INWENTARZA DOMOWEGO MAM TYLKO RYBKI AKWARIOWE.BARDZO O NIE DBAM,WIĘC WYGLĄDAJĄ PIĘKNIE.

CO DO WIERZBY ENERGETYCZNEJ:

JERZELI HORYZONT CZASOWY INWESTYCJI JEST PRZESZKODĄ TO
WARTO ZNALEŹĆ JAKĄŚ BRATNIĄ DUSZĘ I ZAPALIĆ JĄ DO TEGO POMYSŁU. ŁATWIEJ WTEDY ZE SKOMPLETOWANIEM SPRZĘTU I NA *** LEPIEJ GDY DO OKOŁA SAME KRYTYCZNE GŁOSY.
IM BARDZIEJ BLISKIE OSOBY NAS KRYTYKUJĄ TYM TRUDNIEJ WYTRWAĆ PRZY SWOICH PRZEKONANIACH.A JAK WPADNIE NAM DO GŁOWY COŚ ORGINALNEGO TO UCHODZIMY ZARAZ ZA CZUBKA.

DOBRYCH POMYSŁÓW I DOBRYCH DORADCÓW ŻYCZĘ WSZYSTKIM :)

bromba!
Podporucznik
Posty: 10279
Rejestracja: 29 gru 2005 13:39
Lokalizacja: to sa gorskie okolice to jest moje miasto...

Postautor: bromba! » 27 mar 2006 12:03

acha a jeszcze co do tego ze mowisz ze cena kiedys byla 20gr za metr ziemi a teraz jest 1zl za mestr, to jak by na to nie patrzec to jest skok o 500% ;), no to ladna stopa zwrotu. Długoterminowa, no ale mysle ze nalezy kupowac takie rzeczy które wkładają nam pieniadze do kieszeni. A myslalem jeszcze o kupnie domku w osrodku wypoczynkowym i wynajmowaniu, zastanawiam sie jak to jest z zbudowaniem takiego domku w takim osrodku.
tak sie sklada ze mam blisko w gory - i o osrodku tez myslałem tyle ze o swoim i koszty domkow sa naprawde w tej chwili dla mnie ok jestem w stanie kupic dobre drewniane domki problem to kupno dobrej dzialki bo jest wybor tylko dosc ograniczonej wielkosci a na osrodek wypadaloby miec wieksza przylacze tez juz sa do przejscia - wiec jestem na etapie szukanie gruntu w dobrej okolicy a osrodek agro czy rekreacyjny to plan 2...na razie fundusz i tam ulokuje kase a w ciagu roku poszukam czegos na dobra okazje :wink:
Za każdą wielką fortuną kryje sie przestępstwo

tryt
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3220
Rejestracja: 11 gru 2005 18:48

Postautor: tryt » 17 kwie 2006 09:15

analiza na najblizsze lata czy rok to podstawa od tego sie chyba zaczyna a potem wybiera instrument finansowy np dws w grudniu i kropka
No wlasnie, wydaje sie ze ze obecnie to nie najlepszy czas do pakowania sie w fundusze polskich akcji.
Wątek leci w duuużych odstępach czasowych, ale nic to.
Mam zamiar zapakować kasę w fundusze akcji Templetona wschodzące rynki wschodniej Europy i Azji. Firma poważna, opłaty na wejściu niemałe, dochodzi ryzyko kursowe (wpłacę w PLN). Z drugiej strony ceny polskich akcji wyśrubowane, WIG-20 pompują spółki surowcowe, spadki na horyzoncie.
Jakie widzicie perspektywy dla funduszy polskich i zagranicznych?
Homo homini lupus est

Skalar
Starszy chorąży
Posty: 1036
Rejestracja: 27 sty 2006 00:17
Lokalizacja: TSN

Postautor: Skalar » 22 maja 2006 19:51

A ja znowu zachęcam do zainteresowania się jakąś działką w dobrym
miejscu.W kontekscie ostatnich kilku notowań giełdowych może część
inwestorów to zainspiruje.
Myślę,że nadal ziemia "leży" odłogiem tylko brać.
Dobre czasy dopiero przed nami i nerwy mniej zszargane.
Zadne tam widełki notowań po drodze.
Na działce widełki tylko w szopie.Idą w ruch jak kreta trzeba wybebeszyć
gdy nam inwestycję ryje.
Podejście do kupna jakiegoś skrawka naszej Ojczyźnianej gleby wymaga niestety troszkę więcej zachodu niż wpłata gotówki na f.nier. itp.
Upatrzyć coś,odnaleźć właściciela,zachęcić , ponegocjować,pomóc w załatwiani formalności gdy dotychczasowy wlaściciel niemrawy itd.
Część pieniędzy na pewno warto "zamrozić" w taką inwestycję.
Myślę,że na długą metę takie zwroty jak: pewna,stała,opłacalna,rentowna,
stabilna,trafiona nabiorą realnych wartości.
I trendy w gospodarce można śledzić komfortowo z daleka z lekką nutką dekadencji :)
Dobra działka to droga działka w dobrym miejscu ale to uczyni ją jeszcze
droższą i atrakcyjniejszą.
Z własnych obserwacji widzę jednak,że ciężko zapalić ludzi którzy mają pieniądze do samodzielnego działania w tym temacie.
Oj nyguski,nyguski !
A potem zwalicie winę na fundusze,że was naciągneły swoimi reklamami
typu 200% w trzy lata . Potem połowę zysków i tak muszą oddać gdy przyjdzie prawdziwa korekta a ziemia....dobra ziemia zawsze kupca znajdzie i nawet jak nam będzie pykać te marne kilkanaście % na rok to
w ostatecznym rozrachunku i tak satysfakcja na bank.
Zachęcam jeszcze raz,weźcie pieniądze w swoje ręce (przynajmniej ich część) i w teren .

Skalar
Starszy chorąży
Posty: 1036
Rejestracja: 27 sty 2006 00:17
Lokalizacja: TSN

Postautor: Skalar » 12 cze 2006 19:01

Ludzie co sie tak uczepiliście tych akcji ?

Czy według Was (systematycznie) około 10% rocznie z nieruchomosci to naprawdę gra niewarta świeczki ?

Rynek nieruchomości dopiero się rozpedzi.
Pewnie ,że tu też mozna sie "poslizgnać" ale ..... jednak próbować warto.

wszystkiego najlepszego
Młodszy chorąży
Posty: 432
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: wszystkiego najlepszego » 16 cze 2006 02:48

Ludzie co sie tak uczepiliście tych akcji ?

Czy według Was (systematycznie) około 10% rocznie z nieruchomosci to naprawdę gra niewarta świeczki ?

Rynek nieruchomości dopiero się rozpedzi.
Pewnie ,że tu też mozna sie "poslizgnać" ale ..... jednak próbować warto.

OJ NAGANIACZU PEWNIE UBRALI CIE W DZIAŁKI W ***** LOKALIZACJI I TERAZ SZUKASZ JELENIA [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X[-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X[-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X[-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X[-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X[-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X[-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X[-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X[-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X[-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X

Skalar
Starszy chorąży
Posty: 1036
Rejestracja: 27 sty 2006 00:17
Lokalizacja: TSN

Postautor: Skalar » 16 cze 2006 09:20

Chyba zapomniałem,że to forum dyskusyjne Tych którzy zastanawiaja
się raczej nad tym co im "dzisiejszy" dzień przyniesie.

Temat -ZIEMIA- sugerowałem jako alternatywę czy zabezpieczenie dla części kapitału przy aktywnym zarządzaniu własnymi środkami.

Ziemią nie handluję .

Na temat opłacalności tego typu inwestycji oczywiście każdy ma swoje zdanie.
Stwierdzam tylko fakt ,że wielu ludzi na siłę szuka agresywnych metod pomnażania swoich pieniędzy łudząc się ,że jakoś to będzie.
Mając jednocześnie do dyspozycji coś konwencjonalnego sprawdzonego lecz wymagającego "PRAWDZIWEJ" własnej inicjatywy.
Bo z posrednika kazdy może skorzystać.

Nie wiem co Cię tak zirytowało w tych paru zdaniach które tu napisałem.
Wiedziałem,że wczesniej czy później ktoś dopisze się w podobnm stylu.

Osobiście nikogo do niczego nie namawiam tylko zachęcam do zwrócenia uwagi na konkretny temat.

wszystkiego najlepszego !


Wróć do „Fundusze”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości