FUNDUSZE DOPROWADZA DO TRAGEDII :-(

TFI, PTE i inne...
Jot23
Kapitan
Posty: 55919
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 22 maja 2006 20:26

NIC DODAC NIC UJAC :!: :!:


quote="Jot23"]No i PO powie,ze spadki to przez Leppera

SLD powie,ze to przez Giertycha

LPR powie,ze to przez gejow

Marcinkiewicz chwilowo nic nie powie, bo nie moze "zapisac sobie wzrostow"

Dorn watpiacych "powoła w kamasze"

Uuuppppsss-juz nie nie mowie :twisted:[/quote]
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

REKLAMA


Jot23
Kapitan
Posty: 55919
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 22 maja 2006 20:30

TEZ WARTO PAMIETAC :!:

Jeszcze musialbym sprawdzic Midwig bo jak system sie zawiesil to jakos "niechcaco" wszedlem w długie :twisted:
a 6 miesiecy temu PRZYPOMINAM ze bylo 2500 na WIG20 ,a ROK TEMU BYLO 1830 PUNKTOW

Czasem Newton (ten od jabłuszka) ma "cos do powiedzenia" :!:

:twisted:
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

art4art
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 231
Rejestracja: 20 lis 2005 23:49

Postautor: art4art » 22 maja 2006 20:35

Dziś zadziałała spirala pomiędzy rynkami ... Spadek na jednych giełdach pociągał inne i mieliśmy ostrą wyprzedaż.
Gdy WIG 20 miał 3000 ( i zakończyła się korekta korekty) to na BUXie i na PX50 były duże spadki (Budapeszt i Praga miały prawie pół godziny wyprzedzenia przed Warszawą - rzadki widok!).

Pojawia sie pytanie czy teraz zadziała spirala wycofywania środków z funduszy - wyprzedaż aktywów - dalsze spadki - dlasze wycofywanie ?

W takim przypadku FI Arka która najmocniej się reklamował i przyciągnął najwięcej srodków chyba zanotuje największy odpływ.

michalboss
Starszy chorąży
Posty: 1512
Rejestracja: 24 sty 2006 22:19
Lokalizacja: Aberdeen

Postautor: michalboss » 22 maja 2006 20:47

arka akcji przez ostatnie pare dni straciła jakies 14% i jest to największa strata z funduszy akcji

seba_wesoly
Chorąży
Posty: 735
Rejestracja: 18 paź 2005 16:22
Lokalizacja: Wesoła

Postautor: seba_wesoly » 22 maja 2006 20:51

Właśnie sie zastanawiam ile czasu mają fundusze na wycofanie pieniędzy po otrzymaniu zlecenia sprzedaży.Kiedyś miałem jednostki i pamietam jak dałem zlecenie sprzedaży i poszło...ale z kilkudniowym opóżnieniem(może dlatego że przez biuro maklerskie).Zawsze byłem przekonany że zlecenie musi byc zrealizowane tego samego dnia.Bo jeśli tak to jutro wszyscy pobiegną pozbyć sie jednostek, a wtedy ....chyba już nie chce mieć akcji jak o tym pomyśle :oops: :oops: :oops:

Jot23
Kapitan
Posty: 55919
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 22 maja 2006 20:52

Pryzmont:

"Zobacz tu są pieniądze Twojego sąsiada. Śpią spokojnie na lokacie. Nie idą na polowanie. W lesie nie ma już zwierzyny, a i myśliwych jest za dużo, więc ktoś przypadkowo może je zranić. Śpią powoli sobie tyjąc. A pieniądze Twoje oraz kolegów polowały na zyski i choć niektórym się udało, to te ostatnie skuszone zapachem świeżych zysków wpadły tydzień temu we wnyki zbyt licznego grona poszukiwaczy wiecznej hossy. Niektórym te wnyki tylko urwały nogi, a niektórzy z tego lasu w ogóle nie wrócą.

Przepraszam, że szydzę z czyichś strat w wiadomych funduszach inwestycyjnych, ale dlaczego w reklamach nigdy nie mówią, że do polowania jest potrzebne pozwolenie ?

Ewentualnie krótka informacja jak z papierosem czy lekami. "

BARDZO DOBRZE ,ZE NAPISAŁ :twisted:

SZKODA,ZE NIE PARE TYGODNI TEMU :evil:
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

-wicek-
Porucznik
Posty: 21793
Rejestracja: 24 paź 2005 20:13
Lokalizacja: Kraków

Postautor: -wicek- » 22 maja 2006 22:06

Właśnie sie zastanawiam ile czasu mają fundusze na wycofanie pieniędzy po otrzymaniu zlecenia sprzedaży.Kiedyś miałem jednostki i pamietam jak dałem zlecenie sprzedaży i poszło...ale z kilkudniowym opóżnieniem(może dlatego że przez biuro maklerskie).Zawsze byłem przekonany że zlecenie musi byc zrealizowane tego samego dnia.Bo jeśli tak to jutro wszyscy pobiegną pozbyć sie jednostek, a wtedy ....chyba już nie chce mieć akcji jak o tym pomyśle :oops: :oops: :oops:
Gdy ja korzystałem z funduszy przez mBank, rozliczenie było po kursie za 3 dni.

-wicek-
Porucznik
Posty: 21793
Rejestracja: 24 paź 2005 20:13
Lokalizacja: Kraków

Postautor: -wicek- » 22 maja 2006 22:07

Pryzmont:

"Zobacz tu są pieniądze Twojego sąsiada. Śpią spokojnie na lokacie. Nie idą na polowanie. W lesie nie ma już zwierzyny, a i myśliwych jest za dużo, więc ktoś przypadkowo może je zranić. Śpią powoli sobie tyjąc. A pieniądze Twoje oraz kolegów polowały na zyski i choć niektórym się udało, to te ostatnie skuszone zapachem świeżych zysków wpadły tydzień temu we wnyki zbyt licznego grona poszukiwaczy wiecznej hossy. Niektórym te wnyki tylko urwały nogi, a niektórzy z tego lasu w ogóle nie wrócą.

Przepraszam, że szydzę z czyichś strat w wiadomych funduszach inwestycyjnych, ale dlaczego w reklamach nigdy nie mówią, że do polowania jest potrzebne pozwolenie ?

Ewentualnie krótka informacja jak z papierosem czy lekami. "

BARDZO DOBRZE ,ZE NAPISAŁ :twisted:

SZKODA,ZE NIE PARE TYGODNI TEMU :evil:
Równiez bardzo mi sie podobał ten komentarz, warto przytoczyć cały:

16:04 22.05.2006
Przed zamknięciem


Zobacz tu są pieniądze Twojego sąsiada. Śpią spokojnie na lokacie. Nie idą na polowanie. W lesie nie ma już zwierzyny, a i myśliwych jest za dużo, więc ktoś przypadkowo może je zranić. Śpią powoli sobie tyjąc. A pieniądze Twoje oraz kolegów polowały na zyski i choć niektórym się udało, to te ostatnie skuszone zapachem świeżych zysków wpadły tydzień temu we wnyki zbyt licznego grona poszukiwaczy wiecznej hossy. Niektórym te wnyki tylko urwały nogi, a niektórzy z tego lasu w ogóle nie wrócą. Przepraszam, że szydzę z czyichś strat w wiadomych funduszach inwestycyjnych, ale dlaczego w reklamach nigdy nie mówią, że do polowania jest potrzebne pozwolenie ? Ewentualnie krótka informacja jak z papierosem czy lekami.







Na taką sesję wielu inwestorów na pewno nie było przecież przygotowanych. Nie będę nawet sprawdzał ile i jakie rekordy pobiliśmy na polskich, oraz światowych indeksach. Robiłem to w zeszłym tygodniu, nie do końca wierząc, że już sama poniedziałkowa sesja przyniesie ich poprawienie. Żadnego wyboru nie pozostawił jednak rynek turecki. Choć notowania rozpoczęły się przy wczorajszym zamknięciu, to później z każdą godziną dramat się pogłębiał i doszliśmy do 9% spadku. Nie za bardzo nawet wiadomo, czy na taką przecenę reagować, czy traktować to jako irracjonalne emocjonalne zachowanie rynku. Doświadczenie z ostatnich dni nakazuje naśladowanie tych ruchów. Pozostałe parkiety emerging markets nie miały wyjścia.







Przypomnę z Weekendowej. Od sesyjnych szczytów 10 maja poszczególne indeksy najbardziej interesujących nas emerging markets straciły (do piątku) odpowiednio: Węgry 12,7%, Turcja 11,0%, Rosja 19,2%, Czechy 7,2%, Austria, 11,4%.. Tylko dzisiaj !!! teraz Węgry -3,6% Turcja -9% Rosja -7,6%, Czechy -6,4% Austria -5%. Powtórzę co już dziś pisałem. Czy ktoś dalej zastanawia się jak na takim rynku zarobić ? Ludzie !! 95% inwestorów chciałoby żeby ta sesja nigdy się nie odbyła. Każdy kto w ostatnim etapie hossy chronił kapitał kosztem zysków pluł sobie w brodę. Dziś święci triumfy przy szaleństwach rynku.







Co na jutro ? Tak naprawdę największe znaczenie będzie miało trochę szczęścia. Czyli to jakie nastroje z rana dla parkietów Eurolandu wykreuje japoński Nikkei oraz jakie będą kursy na rynkach towarowych. Poziom otwarcia, a po dzisiejszej sesji to niezła zagadka, zdeterminuje dalszy przebieg notowań. Życzę szczęścia ... 78 80 MP

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn ... =&dz=01000

smiechu777
Młodszy chorąży
Posty: 432
Rejestracja: 02 kwie 2006 16:33

Postautor: smiechu777 » 22 maja 2006 22:10

Ja jutro ide wyciagnac moja kase arka to kicha sam mniej wtopilem. :twisted:

qweasdzxc
Starszy sierżant
Posty: 77
Rejestracja: 12 maja 2006 12:18

Postautor: qweasdzxc » 23 maja 2006 01:44

jezeli troll bedzie wycofywac pieniadze z funduszy w takim tempie, to moze byc naprawde niedobrze.

Z moich rozmow naprawde wnioskuje ze niektorzy ludzie wierzyli ze to bedzie trwac wiecznie. Bo zapewne tak im w banku powiedzieli.

Biaggi
Chorąży sztabowy
Posty: 4091
Rejestracja: 04 wrz 2005 16:55
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Biaggi » 23 maja 2006 02:43

Nikkei chyba nam nie pomoze w odreagowaniu, juz -1,7%
ide spokojnie spac, ciekawe dla ilu osob bedzie to nieprzespana noc :roll:

seba_wesoly
Chorąży
Posty: 735
Rejestracja: 18 paź 2005 16:22
Lokalizacja: Wesoła

Postautor: seba_wesoly » 23 maja 2006 21:33

Mamy środe.Odbicie po niezłym zjeździe .Nie sądze żebyśmy fruneli dłużej niż do pojutrze.A co później zrobią fundy.Wig20 na 2500, a może niżej ?

Jot23
Kapitan
Posty: 55919
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 23 maja 2006 23:44

jesli jednak choc troche zaczna sie spadki to spolki Karkosikowe juz raczej sie nie pozbieraja

Bo dmuchajac jeden balon mogl podciagac drugi,a ten znow ten pierwszy itp itpd

Ale jak zaczna sie ostre spadki balonow to zacznie sie (spozniona i tak) spirala

A jesli jakies FUNDUSZE maja balony to NO MERCY :!: :evil:
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

art4art
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 231
Rejestracja: 20 lis 2005 23:49

Postautor: art4art » 24 maja 2006 00:28

Takiej sesji jak wtorkowej to najstarsi górale nie pamiętają. O 12 pomyslałem że już uruchomiła się spirala. Mieliśmy prawdziwy krach, tylko... ten krach w ciagu nastepnych dwóch godzin za sprawą miedzi i zagranicy cofnął się.

Za wzrostami
Taka sesja jak dziś jest bardzo optymistyczna.
Miedz poszła 8% do góry...

Za dalszymi spadkami
Dawno dano temu w czasie prierwszej hossy też było odbicie... Po chwili os,os,os odbiło się i poleciało dalej.
Na Nasdaq w 2000 roku też było podobna sesja duży spadek, odbicie i jeszcze kilka dni wzrostów po czym dopiero kolejne sesje spadkowe
Dow -0,65%

Skłaniam się do tego, że skoro nawet premier uspokajał i istnieje niewiara w dalsze spadki, to po zakończeniu korekty spadnie dalej - jeszcze nie weszlismy w trend spadkowy potwierdzony przez MA 200.

mppoznan
Starszy chorąży
Posty: 1479
Rejestracja: 22 sty 2006 00:28

Postautor: mppoznan » 24 maja 2006 00:57

jesli jednak choc troche zaczna sie spadki to spolki Karkosikowe juz raczej sie nie pozbieraja

Bo dmuchajac jeden balon mogl podciagac drugi,a ten znow ten pierwszy itp itpd

Ale jak zaczna sie ostre spadki balonow to zacznie sie (spozniona i tak) spirala

A jesli jakies FUNDUSZE maja balony to NO MERCY :!: :evil:
witam, o co chodzi z tą spiralą , mozesz wytłumaczyć ?


Wróć do „Fundusze”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości