FUNDUSZE DOPROWADZA DO TRAGEDII :-(

TFI, PTE i inne...
Jot23
Kapitan
Posty: 55914
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 09 cze 2006 09:17

niedlugo beda mogli zachecac do kupna akcji mowiac o ile sa teraz tansze i JAKA TO OKAZJA

:twisted: :evil:
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

REKLAMA


Jot23
Kapitan
Posty: 55914
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 11 cze 2006 23:58

no i prosze:


art4art
Sierżant sztabowy


Dołączył: 21 Lis 2005
Posty: 165

Wysłany: Nie, 11 Cze 2006, 23:35 Temat postu: Fundusze właśnie wpadają w panikę

--------------------------------------------------------------------------------

Andrzej Stec www.gazeta.pl napisał


Commercial Union (CU) - jedna z największych grup finansowych w Polsce - rozesłała właśnie listy do swoich klientów. Przekonuje, by nie reagować nerwowo i nie podejmować pochopnych decyzji w związku z ostatnimi spadkami na warszawskiej giełdzie. - To zadziwiające, ale warszawska giełda zachowuje się tak samo jak parkiet np. meksykański - mówił na spotkaniu z dziennikarzami Marek Przybylski, prezes Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych CU. - Rozgrzane światowe rynki finansowe oczekiwały korekty. Szukały tylko pretekstu do spadków - dodał.

Premier Marcinkiewicz również zapewniał że to tylko korekta, którą wszyscy przewidywali. A co było potem wszyscy jeszcze pamiętają...
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

Jot23
Kapitan
Posty: 55914
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 12 cze 2006 00:38

Jaros:

zejście pod poziom 2700 pkt może okazać się trwałym :!:

I jak wtedy beda TFI wydawac kase na reklamy??
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

Jot23
Kapitan
Posty: 55914
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 12 cze 2006 11:32

eliott
naspisal m.in

--------------------------------------------------------------------------------


.
Na giełdzie kierujemy sie dwoma analizami techniczną-którą przedstawiłem(oczywiście wybrałem tą teorie z analizy techcnicznej bo tylko o na stara sie określic miejsce wktórym sie rynek znajduje oraz pozwala okreslic ewentualny zasięg danego impulsu) i
finansową.Ta druga jest tak samo przegrzana jak w 1994.W tej analizie są zawsze dwa podstawowe wskazniki P/E i C/W i popatrz tak samo jak w 1994 roku wiekszosc wcale nie ma zysków(mowa o balonach) dlatego nie maja w ogole wskaznika P/E a C/w które powinno byc ponizej 2 dla spólki w którą chcemy inwestowac.Oczywiscie są to wartosci bazowe od których sa odchylenia w hosie do góry i w bessie do dołu ale te wartosci dla wielu spólek ostrzegaja wielu zeby unikac tych spółek.Powiem ci tylko jedno w 1994 roku były balony Próchnik-130zł swarzędz-80 zł uniwersal 130zł i inne a dzisiaj próchnik1 zł tak ten sam bez splitu.Swarzędz
mniej niz 1zł a po uniwersalu to tylko pamięc została inwestorom.
I giełda zachowjue się dokładnie tak samo jak w tamtych czasach.Kupowali ludzie nie mający kompletnie pojecia o giełdzie.Kazda nowa emisja powodowała dmuchanie
tej spółki-paranoja
(rozwodznienie czegos powoduje wzrost wartosci tego)

+

Ci ludzie to m.in. ludzie z TFI-KUPUJACY ZA PIENIADZE PLYNAC M.IN Z UWAGI NA REKLAMY :!: :!: :evil:
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

MarcinDK_74760
Podporucznik
Posty: 13254
Rejestracja: 18 kwie 2006 09:19

Postautor: MarcinDK_74760 » 13 cze 2006 01:26

eliott
naspisal m.in

--------------------------------------------------------------------------------


.
Na giełdzie kierujemy sie dwoma analizami techniczną-którą przedstawiłem(oczywiście wybrałem tą teorie z analizy techcnicznej bo tylko o na stara sie określic miejsce wktórym sie rynek znajduje oraz pozwala okreslic ewentualny zasięg danego impulsu) i
finansową.Ta druga jest tak samo przegrzana jak w 1994.W tej analizie są zawsze dwa podstawowe wskazniki P/E i C/W i popatrz tak samo jak w 1994 roku wiekszosc wcale nie ma zysków(mowa o balonach) dlatego nie maja w ogole wskaznika P/E a C/w które powinno byc ponizej 2 dla spólki w którą chcemy inwestowac.Oczywiscie są to wartosci bazowe od których sa odchylenia w hosie do góry i w bessie do dołu ale te wartosci dla wielu spólek ostrzegaja wielu zeby unikac tych spółek.Powiem ci tylko jedno w 1994 roku były balony Próchnik-130zł swarzędz-80 zł uniwersal 130zł i inne a dzisiaj próchnik1 zł tak ten sam bez splitu.Swarzędz
mniej niz 1zł a po uniwersalu to tylko pamięc została inwestorom.
I giełda zachowjue się dokładnie tak samo jak w tamtych czasach.Kupowali ludzie nie mający kompletnie pojecia o giełdzie.Kazda nowa emisja powodowała dmuchanie
tej spółki-paranoja
(rozwodznienie czegos powoduje wzrost wartosci tego)

+

Ci ludzie to m.in. ludzie z TFI-KUPUJACY ZA PIENIADZE PLYNAC M.IN Z UWAGI NA REKLAMY :!: :!: :evil:
Święte słowa ...!!!

Jot23
Kapitan
Posty: 55914
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 13 cze 2006 11:44

JEST/BYL CHYBA 1 WYJATEK-FUNDUSZ KTORY WSTRZYMAL WPŁATY ZE 2 MIESIACE TEMU

KTO PAMIETA JAKI TO BYL???

:twisted:
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

Jot23
Kapitan
Posty: 55914
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 13 cze 2006 11:58

PRAWDZIWY OBRAZ DZISIEJSZEJ SESJI:

4 spolki na PLUS

Reszta (praktycznie) na MINUS

31 SPOLEK MA SPADKI PONAD 10%


_________________
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

Mozilla
Chorąży
Posty: 737
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Mozilla » 13 cze 2006 14:03

Wygląda na to, że zdecydowana większość kupujących tylko w tym roku jednostki TFI, znajdzie się lada dzień pod kreską. Bez względu na to kiedy kupili - kwestia tylko wielkości strat...
Gdyby odliczyć pierwsze trzy tygodnie stycznia, to poza funduszem małych spółek DWS, reszta będzie pod krechą, ewentualnie w okolicy 0.
Poniżej ranking stopy zwrotu za okres 20.01-09.06.
http://mojefinanse.interia.pl/fun/wykre ... 1=Wyszukaj
Ciekawe jak na to zareagują posiadacze jednostek.

Jot23
Kapitan
Posty: 55914
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 13 cze 2006 14:49

...

Zdaniem Kaczmarka polski rynek będzie miał kłopoty z odrobieniem
strat, gdyż nasili się fala umarzania jednostek uczestnictwa w
funduszach inwestycyjnych.

"Zacznie się fala umorzeń, która po wtorkowej sesji może się
nasilić, co będzie czynnikiem bardzo negatywnym. Widać już złe
skutki agresywnej kampanii reklamowej większości funduszy.
Wycofywanie pieniędzy z funduszy sprawi, że będziemy mieli
problemy z odbiciem" - powiedział Kaczmarek.

"Nawet jeśli zagranica w perspektywie będzie silniejsza, to u nas
wzrost może być wolniejszy właśnie przez umarzanie jednostek" -
dodał. "


A *** OSTRZEGAŁEM
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

Jot23
Kapitan
Posty: 55914
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Re: FUNDUSZE DOPROWADZA DO TRAGEDII :-(

Postautor: Jot23 » 13 cze 2006 14:51

to nizej (cytowane) napisałem 25 kwietnia

-Moze ci ***, cwaniacy itp teraz przeprosza "typowego Kowalskiego i Nowakową" itp :!: :twisted:

To co sie teraz (a w zasadzie od jakiegos czasu) dzieje to jest prowokowanie tragedii.Najpierw jedne fundusze zaczely sie reklamowac-ile to procent w WYBRANYM OKRESIE historycznie zarobily, potem nastepne

Ostatnio Arka NAGANIA MAMIAC tymi 30 procentami

Ja rozumiem, ze ich zagraniczni wlasciciele tzw NATURALNI PARTNERZY maja AKCJE DO OPCHNIECIA ale te reklamy trafiaja do wielu osob zupelnie sie nie orientujacych i bedzie podobnie jakw 1994 i 2000 roku

Pytanie KIEDY??

Czy zarzadajacy zdaja sobie sprawe z ryzyka samobójstw , rozpadow rodzin itp??

:evil: :evil:
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

Jot23
Kapitan
Posty: 55914
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 13 cze 2006 15:22

Zarządzający funduszami emerytalnymi na razie patrzą sobie na ręce. Dopóki nie zobaczą, że któryś z nich śmielej kupuje, to może coś tam skubną, ale na pewno nie wejdą agresywnie w zakupy"
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

Skalar
Starszy chorąży
Posty: 1036
Rejestracja: 27 sty 2006 00:17
Lokalizacja: TSN

Postautor: Skalar » 13 cze 2006 15:50

Apropo ostrzeżeń.

Na fajkach też jest ostrzeżenie.

Mamy okazję od ponad roku doświadczać namacalnie w mediach wszelkiego rodzaju,na ulicy w sród znajomych itd na czym polega psychologia tłumu (generalnie na głupocie i chciwości).

Ale to duże uproszczenie.

Oglądam to wszystko w TV,miejscu pracy,na imieninach i dochodzę do wniosku,że abstrakcyjne myslenie nie jest jeszcze najmocniejszą stroną
homosapiens.
W maszynie która kreci tym światem jest tak skonstruowana,że nawet gdy
wypadnie jej połowa trybików to i tak bedzie się kręcić.

art4art
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 231
Rejestracja: 20 lis 2005 23:49

Postautor: art4art » 13 cze 2006 15:51

Moim zdaniem to
1. jeszcze nie koniec spadków (Inne giełdy regionu są na poziomach z lutego 2005 a GPW...),
2. ...ale też jeszcze nie koniec hossy (długoterminowej).

W tej chwili mamy do czynienia ze średnioterminową (wielomiesięczną) spiralą w dół o podłożu

Fundamentalnym: przewartościowanie akcji (zbyt szybki wzrost !).
Makroekonomicznym: wzrost realnych stóp procentowych na świecie. Do tego może jeszcze dojść wzrost inflacji co przekłada się podwójnie na wzrost nominalnych stóp procentowych. Obawy o możliwą recesję.
Płynnościowym: Napływ gotówki do funduszy.
Technicznym: Balony spekulacyjne. Ogromny wolny kapitał przy niskich realnych stopach procentowych w warunkach przyśpieszonego globalnego tempa wzrostu PKB -> inflacja cen aktywów.

Nie został naruszony długoterminowy fundamentalny trend wzrostowy poparty lepszymi wynikami finansowymi polskich spółek. Koniec hossy będzie dopiero po przebiciu 2200 na WIG 20! Wtedy i dopiero wtedy nie będzie już żadnego dna.

Prawdziwa bessa będzie wtedy kiedy globalne przestrzelenie stóp procentowych wprowadzi cała gospodarkę swiatową w recesję.
Innymi słowy kiedy finanse przełożą się na fundamenty.

Niestety bessa fundamentalna ma już miejsce na Węgrzech. Przy czym tam powody leżą po stronie polityki fiskalnej, a nie polityki pieniężnej.

Do 2200 na WIG20 co mamy "tylko" silną średnioterminowa korektę w długoterminowym trendzie wzrostowym a siła korekty jest adekwatna do poprzedzajacych ją wzrostów. I miejmy nadzieję że nasi politycy nie doprowadzą do bessy fundamentalnej z powodu niewłaściwej polityki fiskalnej.

Jot23
Kapitan
Posty: 55914
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 13 cze 2006 17:10

jakies miesiac temu "makrela" mnie pytal (bylo kolo 3 tysiecy na W20) jaki moim zdaniem zasieg WIG20

Powiedzialem,ze mnie tam w zasadzie "kalafiorem" -reszta to drobiazgi,aby tylko ELE szlo do gory,a co najmniej nie walnelo (niestety to sie stalo w ciagu ostatnich 28 godzin :evil: )

A jesli chodzi o zasieg "normalnego" poziomu to pomiedzy 2250 a 2550,z tym ze ocenilem ze do "wlasciwego poziomu" dojdziemy w lecie
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

Jot23
Kapitan
Posty: 55914
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 13 cze 2006 18:45

17:44 13.06.2006
Rekordowy wolumen obrotu kontraktami na WIG20


Na dzisiejszej sesji odnotowano najwyższy w historii dzienni wolumen obrotu kontraktami terminowymi na indeks WIG20 - podała GPW w komunikacie. Wolumen wyniósł 57,9 tys. szt. i był o 4,5 tys. wyższy od poprzedniego rekordu, z 24 maja.


CIEKAWE KTO NA TYM ZYSKAŁ???
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)


Wróć do „Fundusze”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości