FUNDUSZE DOPROWADZA DO TRAGEDII :-(

TFI, PTE i inne...
Jot23
Kapitan
Posty: 55914
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 24 maja 2006 10:00

w "wynikach" spolek Karkosikowych bardzo istotne (o ile nie glowne )znaczenie maja "wyceny" spolek /aktywow finansowych

Spolka A posiada spolke B ta posiada C a ta posiada A (najczesciej wszystkie posiadaja wszystkie)

Z zasady ostroznej wyceny (zazwyczaj stosowanej) w rachunku wynikow ujmuje sie OBNIZENIE wartosci aktywow, podwyzszenia nie

W zwiazku z tym ma znaczenie czy przy takich "krzyzowkach" ktoras z w/w spolek spadla mocno (a zazwyczaj i trwale) na wartosci

Karkosik "wprowadzil" KREATYWNE KSIEGOWANIA tj wpisywal w "zyski" wzrost wartosci SWOICH spolek

A zatem jesli kurs spolki B wzrosl o powiedzmy 10% to "od razu" przekladal to na powiedzmy 4% wzrost kurs spolki A

Ta z kolei posiadana przez spolke C wiec "wartosc" C tez wzrastala

A ze C wzrstala to B dalej wzrastala, a zatem A dalej wzrastala i TAK W KOLKO MACIEJU

Oczywiscie przy SPADKACH jest analogicznie tylko ciagnie w druga strona tj spadek C ciagnie w dol B ten w dol A , ten w dol C itp itd

Poczytaj zreszta Managera (jest w bankierze) :twisted:
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

REKLAMA


Jot23
Kapitan
Posty: 55914
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 24 maja 2006 17:22

no i dzis poszlo szerszym frontem :evil:

Statystyka sesji giełdowej z 24.05.2006

Liczba ciągłe ciągłe NFI jednolite
papierów:
wzrost 28 6 4
spadek 180 8 2
bez zmian 18 0 2
nie handlowano 2 0 2


Teraz juz gazety i TV beda gadac

Jutro ludziska sie moga zadeptywac w kolejkach po umarzanie :evil:
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

Skalar
Starszy chorąży
Posty: 1036
Rejestracja: 27 sty 2006 00:17
Lokalizacja: TSN

Postautor: Skalar » 24 maja 2006 19:06

Jest tylko jedno wyjście z sytuacji .F.AKCJI na O. KAPITAŁU,akcje na lokaty a odsetki przeznaczać na baby(nie koniecznie swoje).
Giełda dała nam tyle doznań wirtualnych,że już czas na coś namacalnego :)

dopra
Starszy chorąży
Posty: 1155
Rejestracja: 15 mar 2006 11:10

Postautor: dopra » 24 maja 2006 19:38

nic nie mówili w TVN, może nie chcą wywoływać paniki??
Jeśli możesz policzyć, ile masz pieniędzy, nie jesteś bardzo bogaty - J. Paul Getty

art4art
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 231
Rejestracja: 20 lis 2005 23:49

Postautor: art4art » 24 maja 2006 20:37

Przyglądałem się wielu giełdom i wszystkie wyglądają tak samo. Spadki, spadki, spadki. Globalna korekta rynku akcji.

Najważniejsze, że na S&P trend wzrostowy nie został przerwany.
Niewiele brakuje. A jeśli na NYSE będą silne spadki2-3% to co bedzie u nas ?

Trolejbus
Porucznik
Posty: 29994
Rejestracja: 07 sie 2005 14:10

Postautor: Trolejbus » 24 maja 2006 20:51

To jest przegięcie, ile można spadać, Ameryka cały czas pikuje w dół bez żadnego + na zamknięciu, jak tak dalej pójdzie to Dow Jones spadnie poniżej 11.000 pkt. Aż się boje pomyśleć co będzie dalej. Wczoraj u nas było wielkie odbicie na koniec dnia co należało wykorzystać do sprzedania akcji na koniec sesji lub dziś na początku. I tak się stało, rynek niedźwiedzia - nic na to nie poradzimy.

W Europie spadki - mam watpliwości czy utrzymamy 2750. Cienko to widzę. Kiedyś się to musi skończyć (tylko na jakim poziomie?) Całe szczęście, że EURo nie jest jeszcze pow. 4. Miejmy nadzieje, że nie przebije tego poziomu.

Już wiadamo, kto wczoraj kupował a kto sprzedawał (nasze fundusze od przyjaciół zza wielkiej wody). Nieobrze, niedobrze. Ciekaw jestem jak się PKN jutro zachowa po tej nieciekawej informacji - pewnie na początek spadek a potem być może fundusze będą bronić przed większymi spadkami. Także poziom 2750, bo na pewno indywidualnie tego robić nie będą bo nie mają takiej kasy.[/quote]
"Chcesz mieć hossę? Bądź jak James Bond: kup trochę akcji i uratuj  świat." - Trolejbus.
Wróżbici z Parkietu: viewtopic.php?f=1&t=229359

Jot23
Kapitan
Posty: 55914
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 24 maja 2006 21:52

DJ 11000 a pamietasz ile bylo jak Greenspan wypowiedzial slynne swoje "irrational exuberance"??

Bylo 6800 pkt :!:


Choc potem stwierdzil,ze nie docenil paru czynnikow i moze troche wiecej (8,5 tys??)
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

Jot23
Kapitan
Posty: 55914
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 24 maja 2006 21:55

z Rzepy:

Dotychczas hossę na rynku podgrzewały same towarzystwa funduszy inwestycyjnych. Instytucje te na kampanię reklamową swoich usług wydały przez pierwsze cztery miesiące roku niemal 20 mln zł, czyli 273 proc. więcej niż w tym samym czasie 2005 r.

Reklama okazała się skuteczna. Od początku roku do funduszy inwestycyjnych (głównie takich, które chociaż część pieniędzy lokują w akcje) wpłacono o 10,9 mld zł więcej, niż z nich wycofano. Dla porównania - w całym ubiegłym roku saldo to wyniosło 18,6 mld zł.

Dla doświadczonych graczy taki napływ pieniędzy powinien być ostrzeżeniem. Tym bardziej że w tym samym czasie akcji pozbywały się otwarte fundusze emerytalne oraz najbardziej czujni inwestorzy zagraniczni. Z danych NBP wynika, że ci drudzy wycofali przez pierwsze trzy miesiące roku prawie dwa miliardy złotych.
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

Trolejbus
Porucznik
Posty: 29994
Rejestracja: 07 sie 2005 14:10

Postautor: Trolejbus » 24 maja 2006 22:04

Mam wrażenie, że fundusze się z nami bawią, nie raz już było (w przeszłości - zwała kontrolowana) - indywidualni kupili ale nie chciało iść w górę to po kilku miesiacach sprzedali a fundy odkupiły tanio a potem ostra jazda w górę.

Skoro spada bezrobocie, jak to mówią w TV, kasa od Unii płynie na inwestycj to nie ma powodu do paniki.
"Chcesz mieć hossę? Bądź jak James Bond: kup trochę akcji i uratuj  świat." - Trolejbus.
Wróżbici z Parkietu: viewtopic.php?f=1&t=229359

marcin9659
Starszy chorąży
Posty: 1024
Rejestracja: 22 mar 2006 17:14

Postautor: marcin9659 » 24 maja 2006 22:21

Mam wrażenie, że fundusze się z nami bawią, nie raz już było (w przeszłości - zwała kontrolowana) - indywidualni kupili ale nie chciało iść w górę to po kilku miesiacach sprzedali a fundy odkupiły tanio a potem ostra jazda w górę.

Skoro spada bezrobocie, jak to mówią w TV, kasa od Unii płynie na inwestycj to nie ma powodu do paniki.
no i stany na zielono . predzej czy pozniej odbijemy, choc raczej jeszcze troche paniki bedzie.pozdr

Trolejbus
Porucznik
Posty: 29994
Rejestracja: 07 sie 2005 14:10

Postautor: Trolejbus » 24 maja 2006 22:28

Mam wrażenie, że fundusze się z nami bawią, nie raz już było (w przeszłości - zwała kontrolowana) - indywidualni kupili ale nie chciało iść w górę to po kilku miesiacach sprzedali a fundy odkupiły tanio a potem ostra jazda w górę.

Skoro spada bezrobocie, jak to mówią w TV, kasa od Unii płynie na inwestycj to nie ma powodu do paniki.
no i stany na zielono . predzej czy pozniej odbijemy, choc raczej jeszcze troche paniki bedzie.pozdr
Ja jestem spokojn - mam Alchemię i PKN to myślę, że żle nie będzie (w tym ostatnim fundy kupę kasy ładują nie po to by stracić) a na Alchemię wkrótce się powinno wyjaśnić z tą stocznią.

Mam jeszcze inne spóły ale to sprawa na miesiące.
"Chcesz mieć hossę? Bądź jak James Bond: kup trochę akcji i uratuj  świat." - Trolejbus.
Wróżbici z Parkietu: viewtopic.php?f=1&t=229359

marcin9659
Starszy chorąży
Posty: 1024
Rejestracja: 22 mar 2006 17:14

Postautor: marcin9659 » 24 maja 2006 22:43

widze wiec Trolejbus ze na alchemii jestesmy razem. tez sie zastanawiam nad orlenem no bo w koncu zaraz zacznie wiac i cos i tam piznie w tych stanach czy meksyku. na razie czekam na lepsze czasy choc niestety z wyjsciem sie spoznilem, wiec choc wciaz na plusie nie za ciekawy mam humor ale jak przychodzi mi chetka na sprzedaz wychodze na spacer. jak znam zycie za dwa, 3 miesiace musialbym odkupowac znacznie drozej. oby nam stoczniowcy dopisali. pozdr

everest
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3947
Rejestracja: 26 maja 2006 23:59
Lokalizacja: West

Postautor: everest » 27 maja 2006 09:52

musisz być czujny :lol: :lol: :lol:

Jot23
Kapitan
Posty: 55914
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 09 cze 2006 00:00

no a jak teraz czuja sie ci NAGANIACZE -z obietnicami rzedu n30% rocznie???
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

MarcinDK_74760
Podporucznik
Posty: 13254
Rejestracja: 18 kwie 2006 09:19

Postautor: MarcinDK_74760 » 09 cze 2006 07:38

no a jak teraz czuja sie ci NAGANIACZE -z obietnicami rzedu n30% rocznie???
...
BĘDĄ mieli 30 :lol: ... ALE MINUS -30 % !!!
TYLKO ZE WÓWCZAS NIE BEDZIE już REKLAM ............


Wróć do „Fundusze”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości