Fundusze mają za dużo kasy???

TFI, PTE i inne...
ja to ja
Chorąży
Posty: 848
Rejestracja: 01 lut 2006 00:45

Fundusze mają za dużo kasy???

Postautor: ja to ja » 25 maja 2006 16:34

Dziś dostałem od mBanku info że DWS Top25 Małych Sp. nie przyjmuje dalszych wpłat bo ma ZA DUżO KASY!!!!!!!!!! Przepuszczam że w innych fundach jest podobnie więc nawet jak wycofają ludziska część kasy z funduszy to takiego dramatu być chyba nie powinno :D :D :D

a oto info ze stronki DWS

Zawieszenie zbywania Jednostek Uczestnictwa DWS Polska FIO Top 25 Małych Spółek z dniem 10 kwietnia 2006 r.
1) Działając zgodnie z art.15 ust. 9 pkt 2 Statutu DWS Polska FIO Top 25 Małych Spółek oraz w związku z przekroczeniem wartości aktywów netto ponad 250 milionów PLN Zarząd DWS Polska podejmuje niniejszym decyzję o zawieszeniu zbywania jednostek uczestnictwa, z wyłączeniem zbywania jednostek uczestnictwa w ramach umów o prowadzenie Programów PPE, PSO, ZPSO, PPI, PPO i IKE zawartych przed dniem zawieszenia zbywania jednostek uczestnictwa Funduszu.

2) Ustala się, że dniem zawieszenia zbywania jednostek uczestnictwa Funduszu będzie dzień 10 kwietnia 2006 r.

3) Wszystkie środki pieniężne otrzymane na rachunkach nabyć Funduszu w okresie od dnia zawieszenia zbywania jednostek uczestnictwa (włączając ten dzień) do dnia wznowienia zbywania jednostek uczestnictwa (wyłączając ten dzień) z wyłączeniem Programów PPE, PSO, ZPSO, PPI, PPO i IKE, dla których umowy zostały zawarte przed dniem zawieszenia zbywania jednostek uczestnictwa Funduszu, będą zwracane Uczestnikowi. Zwrot środków pieniężnych równoznaczny jest z odrzuceniem zlecenia nabycia jednostek uczestnictwa Funduszu.

4) Wszystkie zamiany jednostek uczestnictwa innych Funduszy DWS Polska na jednostki uczestnictwa Funduszu DWS Polska FIO Top 25 Małych Spółek złożone w okresie od dnia zawieszenia zbywania jednostek uczestnictwa (włączając ten dzień) do dnia wznowienia zbywania jednostek uczestnictwa (wyłączając ten dzień) nie będą realizowane, z wyłączeniem zamian w ramach Programów PPE, PSO, ZPSO, PPI, PPO i IKE, dla których umowy zostały zawarte przed dniem zawieszenia zbywania jednostek uczestnictwa Funduszu.

5) Zgodnie z art.15 ust. 9 pkt 2 Statutu DWS Polska FIO Top 25 Małych Spółek, jeżeli wartość aktywów netto Funduszu ulegnie zmniejszeniu poniżej 250 milionów PLN, Fundusz, w okresie nie dłuższym niż jeden miesiąc od zaistnienia tego zdarzenia, ponownie rozpocznie zbywanie jednostek uczestnictwa. Termin wznowienia zbywania jednostek uczestnictwa wyznaczony będzie przez Zarząd DWS Polska TFI S.A. w drodze uchwały. Zgodnie z art. 15 ust. 11 Statutu DWS Polska FIO Top 25 Małych Spółek Fundusz niezwłocznie zamieści informację o dniu przywrócenia zbywania Jednostek Uczestnictwa na stronie internetowej Towarzystwa www.dws.com.pl oraz przekaże ją do Dystrybutorów.
:lol: :D :) :o :) :D :lol:

REKLAMA


grrrringo
Chorąży sztabowy
Posty: 4629
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: 3miasto

Postautor: grrrringo » 25 maja 2006 16:54

chyba troche uprościłeś. To, że ten fundusz ma takie ograniczenie to nie znaczy, że wszystkie. Poza tym podejrzewam, że już ma nieco mniej :)

ellof
Sierżant
Posty: 44
Rejestracja: 18 lis 2005 23:46

Postautor: ellof » 25 maja 2006 17:10

czytalem juz ze 2 miechy temu o tym, szczegolow nie pamietam, trzeba by przegladnac newsy pare miesiecy wstecz...

Bartekkk
Podporucznik
Posty: 19677
Rejestracja: 01 maja 2005 17:43

Postautor: Bartekkk » 25 maja 2006 17:15

Panowie spokojnie spokojnie tylko fundusze małych i srednich społek maja zawieszone wpłaty juz od ponad 2 miesiecy

sa takie 3 fundusze na rynku

ING , PIONEER, i DWS

wszystki na dzien dzisiejszy maja zawieszoną mozliwosc wpłat z prostego powodu miały wystarczajace aktywa jakie sobie załozyły
w Pioneer było ty ok 150 mln a w dws chyba 250 mln moge nie pamietac tych kwot wiec moge sie mylic ....

a dlaczego nie chca miec wiecej kasy bo w małe spolki ciezko wpakowywac kase non sotp i ja obracac ........


pozdr
2017- 2020 hossa na misiach jak w 2005-2006 :)))) lecim w kosmos :O

ja to ja
Chorąży
Posty: 848
Rejestracja: 01 lut 2006 00:45

Postautor: ja to ja » 26 maja 2006 01:19

Panowie spokojnie spokojnie tylko fundusze małych i srednich społek maja zawieszone wpłaty juz od ponad 2 miesiecy

sa takie 3 fundusze na rynku

ING , PIONEER, i DWS

wszystki na dzien dzisiejszy maja zawieszoną mozliwosc wpłat z prostego powodu miały wystarczajace aktywa jakie sobie załozyły
w Pioneer było ty ok 150 mln a w dws chyba 250 mln moge nie pamietac tych kwot wiec moge sie mylic ....

a dlaczego nie chca miec wiecej kasy bo w małe spolki ciezko wpakowywac kase non sotp i ja obracac ........


pozdr

tu nie chodzi o panikę... raczej o optymizm... przynajmniej dla mnie gdyż inwestuję głównie w małe i średnie spółki... a skoro zainteresowanie funduszami inwestującymi inwestującymi w taki rodzaj spółek mają nadmiar kasy to znaczy że większ korekta spowodowana wycofywaniem kasy przez rozgorączkowanych inwestorów z tych funduszy na małych spółkach nam nie grozi... sam zainwestowałem w DWS TOP25 MS i uważam że jest to najlepsza inwestycja w fundusz w ostatnim czasie... 0%prowizji przy zakupie przez net a małe i średnie przedsiębiorstwa mają swoje pięć minut moim zdaniem właśnie teraz... tak to jest że poprawę gospodarczą najpierw czują Ci najwięksi, potem Ci średni, potem mali, a na końcu takie szaraczki jak my... na duże spółki był czas, teraz wg mnie przyszedł czas na średnie i małe spółki.... ale inwestowanie w fundusz to raczej (przynajmniej dla mnie) emeryturka i nie zamierzam wyciągać z nich pieniędzy zbyt wcześnie (no chyba że sytuacja życiowa lub rynek ewidentnie pogrozi mi palcem :D ) raczej mówi mi który segment rynku najwięcej da zarobić... moim zdaniem MIDWIG
:lol: :D :) :o :) :D :lol:

Skalar
Starszy chorąży
Posty: 1036
Rejestracja: 27 sty 2006 00:17
Lokalizacja: TSN

Postautor: Skalar » 26 maja 2006 09:15

Czyli racjonalnie ze spokojem i z lekką nutką dekacencj.
Tacy jak Ty wyjdą na swoje :wink:

mppoznan
Starszy chorąży
Posty: 1479
Rejestracja: 22 sty 2006 00:28

Postautor: mppoznan » 27 maja 2006 11:34

witam, sam miałem w DWS TOP 25 małych spólek, i on już nie przyjmuje wpłat od jakiś dwóch miesięcy a Tobie pewnie pojawił się ten komunikat ponieważ konwertowałeś z tego funduszu na jakiś stabilniejszy pewnie ?.

Otóż DWS TOP 25 małych spółek nie przyjmuje już kasy ponieważ:

- jak z nazwy wynika w portwelu zazwyczaj ma 25 spółek z mid-wgi, małych i średnich
- obecnie pieniędzy ma tyle, że średnio na taką spółke ma 10mln PLN.

Dlatego nie przyjmuję więcej pieniędzy ponieważ nie miał by w co inwestować, jeżeli jego założenie jest inwestować w małe i średnie spółki to tego musi się trzymać, jeżeli by przyjmował więcej wpłat i miał średnio 20mln PLN na jedną spółkę to nie miał by z kim "grać" bo często na małych spólkach obrót jest mniej niż 10mln, czyli on sam by robił większy obrót niż wszyscy pozostali, a to mijało by się z celem,
natomiast zobacz prospekt Arki Akcji, Ci mają b. dużo pieniędzy już, b. dużo, i nadal przyjmują, nawet są reklamy w TV. Bo oni inwestujaw blue chipy i nie tylko.

ja to ja
Chorąży
Posty: 848
Rejestracja: 01 lut 2006 00:45

Postautor: ja to ja » 28 maja 2006 23:56

nie zupełnie jest tak jak piszesz. cytat ze strony DWS:
Polityka inwestycyjna
Celem inwestycyjnym DWS Polska FIO Top
25 Małych Spółek jest dynamiczny wzrost
wartości aktywów funduszu w wyniku wzrostu
wartości lokat, realizowany poprzez ich
aktywne lokowanie w papiery wartościowe o
podwyższonym poziomie ryzyka.
Podwyższony stopień ryzyka inwestycji
oznacza, że wartość jednostek uczestnictwa
funduszu może ulegać istotnym wahaniom w
zależności od sytuacji rynkowej. Powierzone
środki pieniężne są w zasadniczej części
lokowane w akcje.
Nie mniej niż 70% aktywów netto funduszu, z
zastrzeżeniem sytuacji wyjątkowych, jest
lokowane w akcje emitentów wchodzących w
skład indeksu DWS MS publikowanego przez
Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie
S.A., oraz inne instrumenty oparte o te akcje.
w skład DWS MS wchodzi obecnie 127 spółek a przecież dochodzą do tego jeszcze instrumenty pochodne...

http://www.gpw.com.pl/gpw.asp?cel=infor ... ch/infodws

ale przyjeli sobie graniczną wartość i dobrze.... [/b]
:lol: :D :) :o :) :D :lol:


Wróć do „Fundusze”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości