Nie było masowej ucieczki z fundusz, jest staly napływ kasy!

TFI, PTE i inne...
waldi42
Starszy chorąży
Posty: 1945
Rejestracja: 30 paź 2005 09:55

Nie było masowej ucieczki z fundusz, jest staly napływ kasy!

Postautor: waldi42 » 07 lip 2006 06:21

FUNDUSZE INWESTYCYJNE

Nie było masowej ucieczki


Od początku roku aktywa funduszy inwestycyjnych wzrosły o 15,9 mld zł. Inwestorzy otrząsnęli się po znacznych spadkach i pod koniec czerwca znów zaczęli oddawać pieniądze w zarządzanie specjalistom



W końcu czerwca towarzystwa funduszy inwestycyjnych zarządzały 77,3 mld zł. To o 25,9 proc. więcej niż w końcu ubiegłego roku. W maju wartość aktywów zgromadzonych w funduszach, po dotkliwych spadkach na giełdzie, zmalała o miliard. Czerwiec jednak mimo pesymistycznych prognoz okazał się korzystny. Aktywa zwiększyły się o 960 mln zł i były tylko o niecałe 40 mln zł niższe niż w końcu kwietnia, kiedy wartość TFI była rekordowa.

Nie ziścił się czarny scenariusz
"Nie ziścił się czarny scenariusz, wieszczący masowy odpływ środków z funduszy" - napisała firma Analizy Online w swoim raporcie. - Po okresie paniki w drugiej dekadzie czerwca, obserwujemy powrót zainteresowania klientów funduszami inwestycyjnymi. Jeżeli nie pogorszy się sytuacja na światowych rynkach finansowych, czeka nas gorące lato na warszawskiej giełdzie - podsumowuje Sebastian Buczek, prezes zarządu ING TFI. Największą popularnością cieszą się fundusze stabilnego wzrostu i zrównoważone. Mają obecnie 48,1 proc. udziału w całym rynku funduszy, a w końcu roku było to 43,5 proc. Tracą znaczenie fundusze obligacji, które w okresie wzrostu stóp procentowych (w przyszłym roku nastąpi to prawdopodobnie także u nas) osiągają gorsze wyniki inwestycyjne.

Oprócz napływu środków do tradycyjnych funduszy pewien wpływ ma także rozszerzanie oferty towarzystw - funduszy i subfunduszy działających w ramach tzw. funduszy parasolowych. W czerwcu powstało kilkanaście nowych produktów, które przyciągnęły blisko 310 mln zł.Rzeczpospolita 07.07.2006

REKLAMA


waldi42
Starszy chorąży
Posty: 1945
Rejestracja: 30 paź 2005 09:55

Postautor: waldi42 » 07 lip 2006 06:26

Konkurencja się zaostrza
Nie wszystkie TFI w ubiegłym miesiącu mogły pochwalić się wzrostem środków w zarządzaniu. Po kilkadziesiąt lub kilkanaście milionów złotych odpłynęło z towarzystw: BZ WBK AIB, PKO, DWS, SEB, Opera i Investors (2,5 mln zł). Spadek aktywów to jednak przede wszystkim rezultat przeceny na rynku akcji i obligacji. Od 11 maja do 14 czerwca WIG20 stracił 25 proc. Potem zaczął odrabiać straty i w całym miesiącu wzrósł o 2 proc. Nie wszystkie towarzystwa zdołały jednak odrobić straty z okresu paniki na giełdach. Znacznie lepiej wygląda statystyka po całym półroczu, kiedy ujemne saldo odnotowały jedynie SEB i GTFI. Najlepiej w pierwszej połowie roku radziły sobie BZ WBK AIB (wzrost o 4,9 mld zł), BPH (1,9 mld zł) i ING (1,6 mld zł). Liderem nadal pozostaje Pioneer Pekao, choć jego udział stopniowo maleje. Przez sześć miesięcy tego roku spadł z 31,3 proc. do 26,2 proc. Drugim, pod względem wielkości, towarzystwem jest BZ WBK AIB, które ma 16,4 proc. udziału w rynku. Większość specjalistów spodziewa się, że miesiące letnie będą obfitować w znaczne wahania cen akcji. To będzie wpływać na poziom aktywów, ale także zachowanie klientów.

Z naszych informacji wynika, że w niektórych towarzystwach pierwsze dni lipca to okres wzrostu zainteresowania funduszamii ponownie większego napływu pieniędzy od klientów. Prawdopodobnie w tym roku łączna suma aktywów w zarządzaniu TFI nieprzekroczyły 100 mld zł. Całkiem realne jest - jeżeli sprzyjać będzie temu koniunktura giełdowa - że nastąpi to na początku 2007 roku. Klienci, którzy teraz myślą o inwestycji w fundusze, powinni lokować w kilku produktach i rozciągać całość inwestycji w czasie. To ważne, ponieważ od ostatniego "dołka" indeksy giełdowe wzrosły już o kilkanaście
Teraz,zwlaszcza,że firmy będa chwalic sie wynikami kwartalnymi,przyszedl czas na powrot inmwestycji w rynek akcji :)

Trolejbus
Porucznik
Posty: 29994
Rejestracja: 07 sie 2005 14:10

Postautor: Trolejbus » 07 lip 2006 07:06

Krótko mówiąc: wydymali tych co sprzedawali w połowie czerwca.
"Chcesz mieć hossę? Bądź jak James Bond: kup trochę akcji i uratuj  świat." - Trolejbus.
Wróżbici z Parkietu: viewtopic.php?f=1&t=229359

mile
Podporucznik
Posty: 12833
Rejestracja: 22 kwie 2006 07:12
Lokalizacja: z biura Solorza

Postautor: mile » 07 lip 2006 07:23

pare moherow sie zatrzeslo a ktos to wykorzystal, przeciez nie bylo juz mozliwosci zainwestowania w wielu towarzystwach w fundusze malych i srednich. Wiadomo bylo ze to najbardziej zdoluje wlasnie te spolki, bo rodzimy kapital dojrzaly na forum miedzy innymi zacznie sypac i sam siano odda. Teraz jeszcze przez jakis czas bedzie niewiara w spolki male i srednie wsrod indywidualnych "inwestorow", papiery sa juz umiejetnie skupione z powrotem potem tylko powiekszanie bedzie pompowalo kursy a ziomale beda sie gapic bo cale siano ktore zostalo przejedza na wakacjach, albo roztrwonione na jakims dziecinnym dt

Przeciez to juz bylo przerabiane, takie rolowanie trwa conajmniej od czasow Bryndala w Radiu Zet

dentysta1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8577
Rejestracja: 31 gru 2005 13:40

Postautor: dentysta1 » 07 lip 2006 07:32

pare moherow sie zatrzeslo a ktos to wykorzystal, przeciez nie bylo juz mozliwosci zainwestowania w wielu towarzystwach w fundusze malych i srednich. Wiadomo bylo ze to najbardziej zdoluje wlasnie te spolki, bo rodzimy kapital dojrzaly na forum miedzy innymi zacznie sypac i sam siano odda. Teraz jeszcze przez jakis czas bedzie niewiara w spolki male i srednie wsrod indywidualnych "inwestorow", papiery sa juz umiejetnie skupione z powrotem potem tylko powiekszanie bedzie pompowalo kursy a ziomale beda sie gapic bo cale siano ktore zostalo przejedza na wakacjach, albo roztrwonione na jakims dziecinnym dt

Przeciez to juz bylo przerabiane, takie rolowanie trwa conajmniej od czasow Bryndala w Radiu Zet
Jak kupowałem jednostki uczestnicta w INg średnich i małych to nawet w najśmielszych oczekiwaniach nie przypuszczałem że odniosą taki sukces, pomimo korekty na rynku fundusz nadal ma dobre wyniki i nie można nabyć jego jednostek uczestnictwa, liczyłem że podczas tej zwały wznowią zbywanie jednostek aby podratować budżet a tu lipa:wink:
Nawet po największej burzy zawsze wychodzi słońce

kolokolo
Chorąży sztabowy
Posty: 4843
Rejestracja: 11 kwie 2006 22:01

Postautor: kolokolo » 07 lip 2006 07:41

No to niech trochę zainwestują w Elektrim jak mają dużo kasy. Może w ten sposób spełnią marzenia tych co się zakochali w tej sółce.

Skalar
Starszy chorąży
Posty: 1036
Rejestracja: 27 sty 2006 00:17
Lokalizacja: TSN

Postautor: Skalar » 14 lip 2006 18:54

Taka ciekawostka która mnie najpierw wk... ale potem pomyślałem,że szkoda zdrowia.
Idę do banku nazwy nie wymienię,powiem tylko,że zajmuje on około 55 pozycję od końca w tabeli notowań założyć fundusz stab wzr.
Do banku wkroczyłem 1/2 h przed zamknieciem.Przez myśl mi przeszł już jestem w środku więc pozostało tylko czekać na swoją kolej.
Jak zwykle ludziska brzęczą,że to skandal taka obsługa,marnują czas i takie tam jak to zwykle w kolejkach.Ja dyskretnie zagaduję babkę przedemną, że to tylko ludzie , ciężko pracuja jest ich mało trzeba zrozumieć czasami... No nic. Jakieś 20 min. po zamknięciu docieram do z góry upatrzonego stanowiska i z uśmiechem muwię o co mi chodzi a pani też z uśmiechem,że już mają zamkniętą kasę i zapraszają jutro nawet nie spytała >szeroka w biodrach< (bo tylko takie tam pracuja) ile chcę wpłacić ?!

Zbaraniałem i pomyślałem jak to dobrze,że choć w mięsnym już nie jestem skazany na łaskę przepoconych pod pachami matron.

Do banku zwiodła mnie reklama fajnych nagród do rozlosowania dla uczestników tego bądz co bądz marnego w swoich wynikach fundu.

Teraz juz wiem,że więcej tam nie wejdę.Jak to dobrze,że pieniądze można wyciągać ze ściany i przelewy smigać w necie:)

A akcja marketingowa przyniosła odwrotny efekt.

Ciężki jest żywot zdyscyplinowanego klienta :)

_robberto_
Młodszy chorąży
Posty: 669
Rejestracja: 18 cze 2006 14:10

Postautor: _robberto_ » 15 lip 2006 11:55

Jak sam zauważyłeś:
to tylko ludzie , ciężko pracuja jest ich mało trzeba zrozumieć czasami...
Więc nie możesz mieć pretensji, że nie siedzieli pół godziny ponad swój czas pracy, to że naciągnęli te 20 minut to i tak dużo ;) Niedawna kontrola PIP wykazała, że pracownicy instytucji bankowych należą do grupy osób którch pracodawcy wykorzystują zaniżając godziny pracy, oszukując na nadgodzinach, itp. ;)

Skalar
Starszy chorąży
Posty: 1036
Rejestracja: 27 sty 2006 00:17
Lokalizacja: TSN

Postautor: Skalar » 15 lip 2006 12:50

Zdaje sobie sprawę bardzo dobrze,że to ciężka robota więc nie wymieniam
instytucji z nazwy . Ale jest coś takiego jak dobre checi .Trzy osoby przez pół godziny kreciły się po placowce i nie robiły juz nic.Znam się trochę na tym co można a co się nie chce.(pracowałem w podobnej instytucji)Wystarczyło tylko zapytać mnie z jaką sprawą czekam i wyszedłbym zadowolony a tak...
To nie była sprawa życia i smierci ale poczułem się kompletnie zignorowany. Sam przyznasz,że ludzie lubia być panami sytuacji.

Banki i inne podobne instytucje wydają masę kasy na rózne szkolenia marketingowe , sposoby sprzedazy, podejscie do klienta itp.

A i tak zawsze wszystko rozbija sie o lokalne układziki i nawyki które nie sposób przeforsować.

Dopóki będzię się liczyć tylko dobry układ z bezpośrednim szefem to rozprężenie totalne zdołuję każdą najlepszą taktykę marketingowa która ładnie bedzie wygladać na papierze i nic wspólnego mieć nie bedzie z praktyką.

Najbardziej zadziwiają mnie ludzie którzy są w stanie włozyć 10 razy więcej energii w udawanie ,że coś robią niż zrobić coś na prawdę.
:?


Wróć do „Fundusze”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości