arka nieruchmosci

TFI, PTE i inne...
BogdanX
Sierżant sztabowy
Posty: 155
Rejestracja: 14 sie 2007 12:49

Postautor: BogdanX » 27 wrz 2007 18:11

Jutro ostatni dzeń roboczy września. Do starych wyjadaczy pytanko: Czy wycenę wrześniową podadzą w weekend czy na początku października?

REKLAMA


maslak
Młodszy chorąży
Posty: 593
Rejestracja: 08 sie 2005 21:20
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: maslak » 27 wrz 2007 18:30

Dla kogoś kto chce kupić co kolwiek z tych certyfikatów najlepsza metodą jest: bach , bach i po sprawie. Tzn. nie po kawałku a może ktoś się znudzi.
Nie , tu nie ma takich (fundusze , fundusze i jeszcze raz fundusze + klienci BZ WBK nabywający cert. w subskr) .Pewnie większość z nich nie posiada rach. makl. więc nie uczestniczą w kreowani ceny rynkowej.

Metoda mających pieczę jest taka. Dają coś kupić. Potem poziom z prawej
jest delikatnie podnoszony. Dla pozoracji pola walki żeby chętny na kupno nie myslał ,że jest sam(nawet jak ze swoimi zamiarami jes sam w danym momencie) . No i np. jestem chętny do kupna już coś mam. Do końca dnia jeszcze daleko a tu mi po piętach depczą ci z lewej więc kupuję co jest.Ajest już nieco wyżej i td.

Można dać się złapać w kleszcze zleceń ustawianych przez sprzedającego który jednocześnie jest niby kupującum stojącym ze swoim skromnym zleceniem ciut przed nami i za pewnie też. :wink:
Mogłbyś jaśniej wyjaśnić do czego prowadzi opisany przez Ciebie mechanizm bo nie zabardzo zrozumiałem płente :( :oops:
Nic na tym świecie nie jest pewne, oprócz śmierci i podatków.

maslak
Młodszy chorąży
Posty: 593
Rejestracja: 08 sie 2005 21:20
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: maslak » 27 wrz 2007 18:43

Też jestem ciekawy czy wycena zostanie opublikowana jutro czy dopiero w poniedziałek...

Mam nadzieje że wyniki będą równie dobre jak za poprzedni kwartał.

Przeglądając sprawozdanie z poprzednego półrocza znalazłem informacje o tym iż wynajem niektórych powierzchni biurowych jest ustalany w walucie (EUR,USD). Ciekaw jestem czy obecne osłabienia dolara będzie miało znaczący wpływ na przyszłe wyniki (w ryzyku inwestycyjnym wspominają o tym). Jak myślicie?
Nic na tym świecie nie jest pewne, oprócz śmierci i podatków.

Skalar
Starszy chorąży
Posty: 1036
Rejestracja: 27 sty 2006 00:17
Lokalizacja: TSN

Postautor: Skalar » 27 wrz 2007 20:26

Chodzi o to,że ciężko dobrać coś więcej nie przepłacając.
Ostatnia wycena 126,42. A każdy przejaw ożywienia z lewej strony jest
umiejętnie zachęcany do wchodzenia na coraz to wyższy poziom.
Nie ma tu żadnego przypadku. No i tak mnie to zaintrygowało . Przeważnie
jest tak ,że ktoś zniecierpliwiony coś odstapi znienacka na różnych papierach.Ale nie tu. 126,42 .Bliżej tego przedziału by się chciało. 134 trochę na wyrost.Ale jak oficjalna wycena się zbytnio nie ruszy to może w
październiku będzie łatwiej.
Wiem jedno,że teraz kupowane certyfikaty już chyba bedę trzymał i trzymał.
Coraz to mniej na indeksie spółek które bedą przyćmiewały takie coś jak Arka Nier.-Cykl gospodarczy ma swoje prawa.
A kto tak wywindował na przełomie roku te certyfikaty to sam nie wiem do dziś.Na powtórkę z rozrywki tu bym nie liczył.Rozmawiałem z wieloma różnymi ludzmi na temat kilkuprocentowego marszu dzień w dzień i jeszcze i jeszcze i nikt nie wiedział dla czego.Pewnie moda i tyle.
Pożyjemy zobaczymy.
Ja tam chcę tych certyfikatów więcej. Ale na dzisiaj i jutro jeszcze te 134
nie dam.
Niech wycenią to pohandlujemy. :)

maslak
Młodszy chorąży
Posty: 593
Rejestracja: 08 sie 2005 21:20
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: maslak » 27 wrz 2007 20:49

Dzięki za wyjaśnienia.

Zobaczymy co przyniesie najbliższa wycena ale wydaje mi się, że będzie całkiem niezła gdyż zgodnie z informacjami podanymi w raporcie półrocznym (dokument: FRN List Prezesa do uczestników.pdf) skończyli już najbardziej kosztochłonna część projektu:
Analizując działalność Funduszu z punktu widzenia realizacji założeń polityki inwestycyjnej w zakresie tempa procesu inwestycyjnego, można stwierdzić, że zarówno harmonogram inwestycji Funduszu jak i jakość portfela był zgodny z założeniami polityki inwestycyjnej. W pełni zainwestowany Fundusz czerpał będzie teraz dochody z wynajmu nieruchomości oraz sprzedaży mieszkań, a także wzrostu wartości posiadanego portfela.
Idąc dalej w dokumencie: Sprawozdanie z działalności emitenta FRN FIZ.PDF mamy:
Dnia 9 lipca 2007 roku Fundusz zakończył fazę inwestycyjną Portfela Rynku Nieruchomości. Fundusz posiada piętnaście inwestycji komercyjnych oraz rozwija pięć projektów mieszkaniowych, w tym jeden na zakupionych bezpośrednio przez Fundusz w bieżącym okresie sprawozdawczym czterech nieruchomościach położonych w Lublinie. Większość 7. transakcji odbyta się w roku 2005 i 2006 uwzględniona była w sprawozdaniach finansowych za poprzednie okresy sprawozdawcze, W pierwszej połowie roku 2007 Fundusz bezpośrednio oraz poprzez swoje jednostki zależne - Spółki Celowe uzupełniał Portfel Rynku Nieruchomości. Chronologicznie inwestycje Funduszu pierwszej połowie 2007 roku przedstawiały się następująco.....

W kolejnym okresie sprawozdawczym Fundusz planuje utrzymywać posiadane aktywa licząc na wzrost ich wartości dzięki rozwijaniu projektów deweloperskich oraz czerpaniu dochodów z najmu.
Już niedługo się okaże :)

p.s jeśli w cytowanym tekście są literówki to spowodowane są przez błedy ABBY FineReader-a gdyż dokumenty w pdf-ach Arki są obrazami (scanami) :P
Nic na tym świecie nie jest pewne, oprócz śmierci i podatków.

Skalar
Starszy chorąży
Posty: 1036
Rejestracja: 27 sty 2006 00:17
Lokalizacja: TSN

Postautor: Skalar » 27 wrz 2007 23:48

Tworzenie rezerw na podatek od sprzed. nier. będzie trochę zmniejszało wycenę .
Ale 12,95 % za pierwsze 6 m/2007 liczone w stos. rocznym to chyba lepiej niż lokata czy jakaś tam inna obligacja.
Tu trzeba doceniać stabilność inwestycji na którą jeżeli tylko są luźne środki to warto ją mieć.
Taki drugi CEZ.-tyle,ze tego drugiego trzeba troszkę pilnować a funduszowi wystarczy się tylko przygladać.

Skalar
Starszy chorąży
Posty: 1036
Rejestracja: 27 sty 2006 00:17
Lokalizacja: TSN

Postautor: Skalar » 02 paź 2007 09:35

140,69 zł :D [/b]

Skalar
Starszy chorąży
Posty: 1036
Rejestracja: 27 sty 2006 00:17
Lokalizacja: TSN

Postautor: Skalar » 02 paź 2007 09:42

9:45-Ale jaja . Nikt nie bierze !

Skalar
Starszy chorąży
Posty: 1036
Rejestracja: 27 sty 2006 00:17
Lokalizacja: TSN

Postautor: Skalar » 02 paź 2007 09:48

Obroty zawieszone ?

jarekon
Starszy sierżant
Posty: 78
Rejestracja: 18 mar 2007 13:09

Postautor: jarekon » 02 paź 2007 10:55

Obroty zawieszone ?
daj ludziom czas
ja bym wola zeby teraz roslo 1 -2 % dziennie:))) nawet mniej:))
i byloby pieknie

BogdanX
Sierżant sztabowy
Posty: 155
Rejestracja: 14 sie 2007 12:49

Postautor: BogdanX » 02 paź 2007 11:02

JEST NOWA WYCENA FRN12 i BPHFIZSN



ARKA FRN12 140.69 +11.3%
[ czy ktoś wątpi że będzie zwrot 25% rocznie ? Tak ja wątpię bo będzie WIĘCEJ :P ]


BPH FIZSN 117.78 +13.96%
[ dziękuję Panu Janowi Strybyszewskiemu z pl.biznaes.wgpw za zwrócenie uwagi na FIZSN! Kupiłem na otwarciu po 102 i dokupiłem po 105 !!! 100-krotne dzięki Panie Janie !!! :P ]



UWAGA oba fundy są notowane z dyskontem do wyceny.
W tej chwili Arka 136.80 zł [ 4 zł dyskonta a normalnie notowany jest powyżej wyceny ] BPH 106 [ 11.78 zł dyskonta a jak już zaczął rosnąć to wkrótce notowany będzie powyżej wyceny ].


Powrót do normalnej wyceny rynkowej [ parę procent ponad wycenę aktywów ] to kwestia czasu. Czasu jakiego potrzeba żeby nowa wycena i fakt kilkunastoprocentowego wzrostu w 1 kwartał dotarła do rynku [ czy świadomie ktoś sprzedaje BPH po 90 gr za złotówkę ??? ].

maslak
Młodszy chorąży
Posty: 593
Rejestracja: 08 sie 2005 21:20
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: maslak » 02 paź 2007 17:05

Ładna wycena, oby kolejne kwartały przyniosły nam podobne przyjemne niespodzianki. 8)
Teraz trzeba będzie poczekać na szczegółowy raport za 3Q i poczytać co tak pozytywnie na nią wpłyneło.

Zastanawiam sie kto dziś sprzedawał poniżej wyceny :shock: .. chyba jakieś zlecenia ustawione dawno temu i zapomniane przez właścicieli..

Wydaje mi się że w ciągu kilku dni znowu wyjdziemy z kursem kilka złotych ponad wycenę na dzień 09.28 :)
Nic na tym świecie nie jest pewne, oprócz śmierci i podatków.

maslak
Młodszy chorąży
Posty: 593
Rejestracja: 08 sie 2005 21:20
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: maslak » 02 paź 2007 17:11

JEST NOWA WYCENA FRN12 i BPHFIZSN



ARKA FRN12 140.69 +11.3%
[ czy ktoś wątpi że będzie zwrot 25% rocznie ? Tak ja wątpię bo będzie WIĘCEJ :P ]


BPH FIZSN 117.78 +13.96%
[ dziękuję Panu Janowi Strybyszewskiemu z pl.biznaes.wgpw za zwrócenie uwagi na FIZSN! Kupiłem na otwarciu po 102 i dokupiłem po 105 !!! 100-krotne dzięki Panie Janie !!! :P ]



UWAGA oba fundy są notowane z dyskontem do wyceny.
W tej chwili Arka 136.80 zł [ 4 zł dyskonta a normalnie notowany jest powyżej wyceny ] BPH 106 [ 11.78 zł dyskonta a jak już zaczął rosnąć to wkrótce notowany będzie powyżej wyceny ].


Powrót do normalnej wyceny rynkowej [ parę procent ponad wycenę aktywów ] to kwestia czasu. Czasu jakiego potrzeba żeby nowa wycena i fakt kilkunastoprocentowego wzrostu w 1 kwartał dotarła do rynku [ czy świadomie ktoś sprzedaje BPH po 90 gr za złotówkę ??? ].
Szczerze to również dziś kupiłem BPH-a :) Niezły dyskont jest względem wyceny.
Arkę posiadałem już od dawna i od pewnego czasu jak cena notowania zbliżyła się do wyceny sukcesywnie dokupowałem, nie mniej BPH nie posiadałem, trzeba teraz dokładniej zapoznać się z prospektem i informacjami o tym funduszu.
Nic na tym świecie nie jest pewne, oprócz śmierci i podatków.

maslak
Młodszy chorąży
Posty: 593
Rejestracja: 08 sie 2005 21:20
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: maslak » 02 paź 2007 17:13

Zastanawiam się czy czeka znowu nas taka wariacka jazda jaka miala miejsce już raz na Arce i BPH na poczatku obecnego roku:)??
Nic na tym świecie nie jest pewne, oprócz śmierci i podatków.

Skalar
Starszy chorąży
Posty: 1036
Rejestracja: 27 sty 2006 00:17
Lokalizacja: TSN

Postautor: Skalar » 08 lis 2007 11:36

Cena jest dobra.
Okoliczności są dobre. To spokojnie dobieram certyfikaty.Ogólne,minorowe nastroje nie mają dla mnie znaczenia.
W okolicach 135 nie sposób stracić !

Trochę z rana na Żurawiach pofikałem .TKO mnie zachęciło .5% do przodu . I co z tym robić dalej ?


Wróć do „Fundusze”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości