Nadchodzi nowy Hit - DWS

TFI, PTE i inne...
Marcin.
Starszy kapral
Posty: 7
Rejestracja: 26 lis 2006 11:22

Postautor: Marcin. » 22 sty 2007 18:06

Można go kupić w mbanku.
W przeciwieństwie do DWS 25MS nie będzie zamknięty po przekroczeniu określonej wartości, tak więc spokojnie 8)

REKLAMA


Asad
Sierżant sztabowy
Posty: 188
Rejestracja: 11 lut 2007 08:26

Postautor: Asad » 21 lut 2007 20:22

z wyników to ten fundusz to raczej większa kicha - być może jednak jeszcze nie poznali pozostałych rynków na które wchodzą :shock:

pikpaf
Sierżant sztabowy
Posty: 128
Rejestracja: 01 lis 2006 02:02
Lokalizacja: Łódź

Postautor: pikpaf » 28 lut 2007 15:44

z wyników to ten fundusz to raczej większa kicha - być może jednak jeszcze nie poznali pozostałych rynków na które wchodzą :shock:
też mam takie wrażenie, ale może warto właśnie teraz kupić? póki jeszcze za dużo nie kosztuje
pieniądz płynie od aktywnych do cierpliwych

Asad
Sierżant sztabowy
Posty: 188
Rejestracja: 11 lut 2007 08:26

Postautor: Asad » 28 lut 2007 19:01

jak porównywałem wyniki funduszy to jak na razie jest średni średniak - witam krajana :)

Mozilla
Chorąży
Posty: 737
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: Nadchodzi nowy Hit - DWS

Postautor: Mozilla » 01 mar 2007 09:36

DWS Polska FIO Top 50 Małych i Średnich Spółek Plus

Dnia 11 grudnia 2006 roku Komisja Nadzoru Finansowego udzieliła DWS Polska TFI S.A.
zezwolenia na utworzenie

DWS Polska Funduszu Inwestycyjnego Otwartego Top 50 Małych i Średnich Spółek Plus

oraz wyraziła zgodę na dokonywanie przez Fundusz lokat w akcje, prawa do akcji i prawa poboru dopuszczone do obrotu na Russian Trading System Stock Exchange i Moscow Interbank Currency Exchange.

Jest to pierwszy Fundusz Inwestycyjny Otwarty, który otrzymał zezwolenie na bezpośrednie lokowanie części aktywów na rynku rosyjskim.
DWS Polska FIO Top 50 Małych i Średnich Spółek Plus będzie inwestował w Polsce, Rosji i Turcji
oraz w Rumunii, Bułgarii i w krajach nadbałtyckich
.

Funduszem zarządzał będzie Tomasz Tarczyński - twórca znakomitych wyników inwestycyjnych DWS Polska FIO Top 25 Małych Spółek.
DWS Polska Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. planuje rozpoczęcie zbywania jednostek uczestnictwa DWS Polska FIO Top 50 Małych i Średnich Spółek Plus w styczniu 2007 roku.






rosja , rumunia , bułgaria tam dopiero rynki sie rozwijaja ... zarzadzajacy ten sam co przy DWS Top 25

sprzedaz ma ruszyc od nowego roku - rozmawiałem z osoba z DWS i mowią ze bedzie lepszy duzo lepszy niz top 25 ... juz badaja spolki , spotykaja sie z zarzadami spolek w roznych Krajach ....


chyba właduje tam troche kasy jako dywersyfikacja nie mozna miec wszystkiego na gieldzie tym bardziej ze w 2007 bede miał troche mniej czasu na inwestowanie na gpw wiec moze jakies z 30 % wrzuce na longa niech sobie leza i procentuja na starosc :wink:
Dlaczego człowiek zarabiający setki % na spółkach Karkosika, na Biotonie itp. myśli o przerzucaniu części kasy do znacznie mniej wydolnego funduszu?

I dlaczego DWS 25 małych spólek ma opinię dobrego funduszu, skoro osiągnął wynik znacznie niższy od wzrostu indeksu WIRR?

pozdrawiam :D

Asad
Sierżant sztabowy
Posty: 188
Rejestracja: 11 lut 2007 08:26

Postautor: Asad » 03 mar 2007 20:08

prawie każdy fundusz w dłuższej perspektywie ma wyniki porównywalne a często niższe od indeksów giełdowych, ale nie każdy z początkujących inwestorów się zna na giełdzie i potrafi dobierać spółki do inwestycji i częściej niedoświadczony może stracić aniżeli zyskać samodzielnie inwestując - nie wszyscy mają czas żeby przeznaczyć znaczną część czasu na analizę sytuacji na giełdzie - a sami wiecie że pochłania to naprawdę sporo czasu - z tej perspektywy fundusze są bardzo dobrym rozwiązaniem nawet jeśli nie wychodzą ponad indeksy. Natomiast DWS 50 jak na razie niczego specjalnego nie zaprezentował i już - traci równie dużo jak są spadki przy wzrostach idzie wolno do góry komparując to z wynikami pozostałych funduszy. Jak pokaże wyniki z dłuższej perspektywie czasu to się włączę - na razie im nie ufam :D

carbon
Chorąży
Posty: 921
Rejestracja: 21 cze 2006 18:24

Postautor: carbon » 13 mar 2007 14:05

co za gniot, jak spadal to po 2%-2,50%
podczas spadkow zachowuje sie jak top 25 a rosnie duzo wolniej.
Jeszcze go obserwuje, ostatnie dni przynosza poprawe. Dzis pewnie bedzie ponad +1% :-)

gaspare
Starszy chorąży
Posty: 1458
Rejestracja: 19 sty 2007 21:30

Postautor: gaspare » 27 mar 2007 00:03

z wyników to ten fundusz to raczej większa kicha - być może jednak jeszcze nie poznali pozostałych rynków na które wchodzą :shock:
też mam takie wrażenie, ale może warto właśnie teraz kupić? póki jeszcze za dużo nie kosztuje
a moze warto zaznaczyć swą obecność?

ajne.klajne.4U
Starszy chorąży
Posty: 1536
Rejestracja: 27 mar 2007 13:49
Kontakt:

Postautor: ajne.klajne.4U » 29 mar 2007 03:00

prawie każdy fundusz w dłuższej perspektywie ma wyniki porównywalne a często niższe od indeksów giełdowych, ale nie każdy z początkujących inwestorów się zna na giełdzie i potrafi dobierać spółki do inwestycji i częściej niedoświadczony może stracić aniżeli zyskać samodzielnie inwestując - nie wszyscy mają czas żeby przeznaczyć znaczną część czasu na analizę sytuacji na giełdzie - a sami wiecie że pochłania to naprawdę sporo czasu - z tej perspektywy fundusze są bardzo dobrym rozwiązaniem nawet jeśli nie wychodzą ponad indeksy. Natomiast DWS 50 jak na razie niczego specjalnego nie zaprezentował i już - traci równie dużo jak są spadki przy wzrostach idzie wolno do góry komparując to z wynikami pozostałych funduszy. Jak pokaże wyniki z dłuższej perspektywie czasu to się włączę - na razie im nie ufam :D
wybrac te spolki gdzie sa fundusze i samemu dobrac portfel tez mozna

pikpaf
Sierżant sztabowy
Posty: 128
Rejestracja: 01 lis 2006 02:02
Lokalizacja: Łódź

Postautor: pikpaf » 13 kwie 2007 15:44

prawie każdy fundusz w dłuższej perspektywie ma wyniki porównywalne a często niższe od indeksów giełdowych, ale nie każdy z początkujących inwestorów się zna na giełdzie i potrafi dobierać spółki do inwestycji i częściej niedoświadczony może stracić aniżeli zyskać samodzielnie inwestując - nie wszyscy mają czas żeby przeznaczyć znaczną część czasu na analizę sytuacji na giełdzie - a sami wiecie że pochłania to naprawdę sporo czasu - z tej perspektywy fundusze są bardzo dobrym rozwiązaniem nawet jeśli nie wychodzą ponad indeksy. Natomiast DWS 50 jak na razie niczego specjalnego nie zaprezentował i już - traci równie dużo jak są spadki przy wzrostach idzie wolno do góry komparując to z wynikami pozostałych funduszy. Jak pokaże wyniki z dłuższej perspektywie czasu to się włączę - na razie im nie ufam :D
wybrac te spolki gdzie sa fundusze i samemu dobrac portfel tez mozna

tak tylko, że fundusze inwestują w kilkadziesiąt spółek, masz taką kasę? czy też masz aż tak rozdrobnić to co masz? :)
pieniądz płynie od aktywnych do cierpliwych

Bartekkk
Podporucznik
Posty: 19677
Rejestracja: 01 maja 2005 17:43

Re: Nadchodzi nowy Hit - DWS

Postautor: Bartekkk » 29 kwie 2007 17:03

DWS Polska FIO Top 50 Małych i Średnich Spółek Plus

Dnia 11 grudnia 2006 roku Komisja Nadzoru Finansowego udzieliła DWS Polska TFI S.A.
zezwolenia na utworzenie

DWS Polska Funduszu Inwestycyjnego Otwartego Top 50 Małych i Średnich Spółek Plus

oraz wyraziła zgodę na dokonywanie przez Fundusz lokat w akcje, prawa do akcji i prawa poboru dopuszczone do obrotu na Russian Trading System Stock Exchange i Moscow Interbank Currency Exchange.

Jest to pierwszy Fundusz Inwestycyjny Otwarty, który otrzymał zezwolenie na bezpośrednie lokowanie części aktywów na rynku rosyjskim.
DWS Polska FIO Top 50 Małych i Średnich Spółek Plus będzie inwestował w Polsce, Rosji i Turcji
oraz w Rumunii, Bułgarii i w krajach nadbałtyckich
.

Funduszem zarządzał będzie Tomasz Tarczyński - twórca znakomitych wyników inwestycyjnych DWS Polska FIO Top 25 Małych Spółek.
DWS Polska Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. planuje rozpoczęcie zbywania jednostek uczestnictwa DWS Polska FIO Top 50 Małych i Średnich Spółek Plus w styczniu 2007 roku.






rosja , rumunia , bułgaria tam dopiero rynki sie rozwijaja ... zarzadzajacy ten sam co przy DWS Top 25

sprzedaz ma ruszyc od nowego roku - rozmawiałem z osoba z DWS i mowią ze bedzie lepszy duzo lepszy niz top 25 ... juz badaja spolki , spotykaja sie z zarzadami spolek w roznych Krajach ....


chyba właduje tam troche kasy jako dywersyfikacja nie mozna miec wszystkiego na gieldzie tym bardziej ze w 2007 bede miał troche mniej czasu na inwestowanie na gpw wiec moze jakies z 30 % wrzuce na longa niech sobie leza i procentuja na starosc :wink:
Dlaczego człowiek zarabiający setki % na spółkach Karkosika, na Biotonie itp. myśli o przerzucaniu części kasy do znacznie mniej wydolnego funduszu?

I dlaczego DWS 25 małych spólek ma opinię dobrego funduszu, skoro osiągnął wynik znacznie niższy od wzrostu indeksu WIRR?

pozdrawiam :D
ciekawe pytanie dlaczego

ale juz odpowiadam :D

jakies czas temu mimo pieknych zarobkow ostatnio np na polnordzie teraz na elw i jago ...

wyplacilem ok polowe tego co zarobilem w 2006 roku kupiłem 2 działki budowalne , oraz nowe mieszkanie dla mnie , wpalcilem tez na fund na bardzo wielki long ... moze nawet na 20 lat z mysla juz o dziecku na razie takowego jeszcze nie mam ... ale juz za dwa latka mysle ze bede miał ... wiec jak stanie sie pełnoletnie wtedy ojciec bedzie miał kase aby zapewnic mu nienajgorszy start :lol: nie chce calej kasy inwestowac samemu na gpw ... nie mam czasu na siedzenie w czasie sesji ... a inwestowanie coraz to wiekszej kasy w dosc mimo wszystko spekulacyje choc najlepiej dajace zarobic spolki nie jest najlepszym rozwiazaniem ... staram sie zdywersyfikowac portfel ... ot taka moja strategia ...


a tak pozatym polecam elw i jago :wink: :wink: :wink:
2017- 2020 hossa na misiach jak w 2005-2006 :)))) lecim w kosmos :O

pikpaf
Sierżant sztabowy
Posty: 128
Rejestracja: 01 lis 2006 02:02
Lokalizacja: Łódź

Postautor: pikpaf » 10 maja 2007 11:51

Gratuluje zarobków :)
weschnąłem cicho na boku :) poprzedni rok był moim pierwszym na giełdzie i cóz, jakby to powiedzieć, skończyło się potężną awanturą w domu :) ale cóż każdy się uczy :)
pozdrawiam i życzę córy, zabieraj się chłopie, im szybciej tym lepiej :)
ja dla swojej zakupiłem pakiet Biotonu na 20 lat :)
pieniądz płynie od aktywnych do cierpliwych

carbon
Chorąży
Posty: 921
Rejestracja: 21 cze 2006 18:24

Postautor: carbon » 12 maja 2007 15:30

to jakas paranoja na DWS-ie jak rynek ***** to on 0.5% do gory jak sie amerykany ladnie otworzyly i rynek byl na + to DWS -1.6%
Fundusz jest dobry ale na wiele lat i najlepiej nie patrzec, tez sie sklaniam zeby w jakis wejsc i dac sobie spokoj z GPW ale co wybrac Arke, ING czy AIG

Nolimit
Młodszy chorąży
Posty: 432
Rejestracja: 04 paź 2006 14:46

Postautor: Nolimit » 12 maja 2007 16:17

Investors FIZ... zwykly albo ten nowy rynkow wschodnich blugarii rumuni...

pikpaf
Sierżant sztabowy
Posty: 128
Rejestracja: 01 lis 2006 02:02
Lokalizacja: Łódź

Postautor: pikpaf » 22 maja 2007 15:55

to jakas paranoja na DWS-ie jak rynek ***** to on 0.5% do gory jak sie amerykany ladnie otworzyly i rynek byl na + to DWS -1.6%
Fundusz jest dobry ale na wiele lat i najlepiej nie patrzec, tez sie sklaniam zeby w jakis wejsc i dac sobie spokoj z GPW ale co wybrac Arke, ING czy AIG
też tak myślałem, i część wrzuciłem na DWS i AIG, teraz na Operę, ale jakoś nie potrafię już nie siedzieć i nie przeglądać notowań, info ze spółek, także część kasy ulokowałem na giełdzie :) takie magiczne słowo: dywersyfikacja :)
pieniądz płynie od aktywnych do cierpliwych


Wróć do „Fundusze”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości