TFI Investors

TFI, PTE i inne...
Edekgierek
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 227
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Edekgierek » 14 mar 2007 10:44

Wszedłem w jednostki w emisji pierwotnej po 20 stycznia po1975zł i traktuję tą inwestycję jako dywesyfikacja portfela.Jak na razie to rewelacja.Przy tym stanie giełdy a zwłaszcza zwałce pod koniec lutego osiągnięty wynik jest znakomity.To jest właśnie typowe dla tego typu funduszu że można zarabiać na spadkach.Mam nadzieję że zarządzający "czują rynek" i widzą co się święci,a nie jest dobrze na giełdach.Dobrą sprawą są notowania giełdowe jednostek co daje poczucie bezpieczeństwa i realną wycenę z dnia na dzień.

REKLAMA


MikeL
Młodszy chorąży
Posty: 445
Rejestracja: 18 mar 2007 21:24

Postautor: MikeL » 19 mar 2007 14:10

ciekawy jestem wyniku za marzec, obawiam sie że po słabej końcówce lutego i słabym początku marca mogli objąć krótkie pozycje, co jak widać do tej pory raczej nie przyniosło godziwych zysków. - mam nadzieję, że nie.

jeśli chce zobaczyć wyniki funda za IV kwartał to sa tu:

http://demo.e-pap.pl/espi?plik=dane/200 ... qa41#start

jest też wyszczególnione w co inwestowali pod koniec roku.
Dobrze wiedzieć gdzie są nasze pieniążki :)

pozdrawiam posiadaczy i napiszę typowo parkietowo....jedziemy na 3000 :lol:

MikeL
Młodszy chorąży
Posty: 445
Rejestracja: 18 mar 2007 21:24

Postautor: MikeL » 19 mar 2007 14:14

...i realną wycenę z dnia na dzień.
to nie jest cena realna tylko cena ustalona przez rynek. Realną cene certyfikatu poznajemy na koniec każdego miesiąca

Edekgierek
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 227
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Edekgierek » 23 mar 2007 12:08

...i realną wycenę z dnia na dzień.
to nie jest cena realna tylko cena ustalona przez rynek. Realną cene certyfikatu poznajemy na koniec każdego miesiąca
Oczywiście.Pisałem o rzeczywistej wycenie rynkowej każdego dnia na giełdzie.

MikeL
Młodszy chorąży
Posty: 445
Rejestracja: 18 mar 2007 21:24

Postautor: MikeL » 02 kwie 2007 18:33

Na 31 marca 2007 r. wartość aktywów netto na certyfikat inwestycyjny Investor Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego wyniosła 2.311,90 zł, co oznacza wzrost o 7,52% w stosunku do wyceny z dnia 28 lutego 2007 r. i wzrost o 131,19% w stosunku do ceny emisyjnej w pierwszej emisji równej 1.000,00 zł (po podziale 1:10) przeprowadzonej 24 sierpień - 2 wrzesień 2005 r.
:lol: :lol:

Nolimit
Młodszy chorąży
Posty: 432
Rejestracja: 04 paź 2006 14:46

Postautor: Nolimit » 02 kwie 2007 20:12

kiedy jest nowa emisja certyfikatow?

jarekon
Starszy sierżant
Posty: 78
Rejestracja: 18 mar 2007 13:09

Postautor: jarekon » 02 kwie 2007 20:44

witam mam pytanie do ludzi ktorzy to przerabiali:))
nie posiadam jeszcze cert. ale zamiezam kupic.
od 10 do 24 kwietnia 2007 w BGZ bedą zapisy na certyfikaty
powiedzce laikowi czy jak je kupie to mozna je zgrac je z emakleram aby mozna bylo grac nimi na gieldzie??
jak to wygląda?? czy musze kupic na rynku wtornym??
dzieki pa

jarekon
Starszy sierżant
Posty: 78
Rejestracja: 18 mar 2007 13:09

Postautor: jarekon » 02 kwie 2007 20:44

witam mam pytanie do ludzi ktorzy to przerabiali:))
nie posiadam jeszcze cert. ale zamiezam kupic.
od 10 do 24 kwietnia 2007 w BGZ bedą zapisy na certyfikaty
powiedzce laikowi czy jak je kupie to mozna je zgrac je z emakleram aby mozna bylo grac nimi na gieldzie??
jak to wygląda?? czy musze kupic na rynku wtornym??
dzieki pa

walkiria
Sierżant sztabowy
Posty: 199
Rejestracja: 13 lut 2007 21:29
Lokalizacja: inąd

Postautor: walkiria » 02 kwie 2007 21:33

witam mam pytanie do ludzi ktorzy to przerabiali:))
nie posiadam jeszcze cert. ale zamiezam kupic.
od 10 do 24 kwietnia 2007 w BGZ bedą zapisy na certyfikaty
powiedzce laikowi czy jak je kupie to mozna je zgrac je z emakleram aby mozna bylo grac nimi na gieldzie??
jak to wygląda?? czy musze kupic na rynku wtornym??
dzieki pa
Chodzi ci o zapisanie i obsługę certyfikatów w emaklerze? Jasne, że można :) Możesz spokojnie kupować na pierwotnym rynku, podając podczas zapisu nr swojego konta maklerskiego, na którym mają być deponowane certyfikaty.

Nolimit
Młodszy chorąży
Posty: 432
Rejestracja: 04 paź 2006 14:46

Postautor: Nolimit » 03 kwie 2007 12:18

A jak to jest z wyjsciem z tego funda? Ile sie placi za wyjscie?

I jeszcze mam pytanie bo sie zamotalem i nie wiem wkoncu jak tu jest. Czy cena certyfikatu jest taka jak notowana na gieldzie? Czyli jak chce wiedziec ile mam siana to mnoze cene certyfikatu na gieldzie przez ilosc moich certyfikatow?

Czy jest osobne jakies wycenianie jesli sprzedam w BGZ to jest inna cena a jesli na gieldzie to inna?

walkiria
Sierżant sztabowy
Posty: 199
Rejestracja: 13 lut 2007 21:29
Lokalizacja: inąd

Postautor: walkiria » 03 kwie 2007 13:01

A jak to jest z wyjsciem z tego funda? Ile sie placi za wyjscie?

I jeszcze mam pytanie bo sie zamotalem i nie wiem wkoncu jak tu jest. Czy cena certyfikatu jest taka jak notowana na gieldzie? Czyli jak chce wiedziec ile mam siana to mnoze cene certyfikatu na gieldzie przez ilosc moich certyfikatow?

Czy jest osobne jakies wycenianie jesli sprzedam w BGZ to jest inna cena a jesli na gieldzie to inna?
1. Investors TFI nie pobiera opłat za umorzenie: http://www.investors.pl/investorFIZ.php ... typrowizje.
2. Cena, za jaką Investors TFI odkupuje jednostki, jest ustalana ostatniego dnia każdego zakończonego miesiąca i po takiej cenie odkupują certyfikaty. Cena ta ulega zmianie przy następnej wycenie certyfikatów, która zawsze następuje na koniec miesiąca i może być wyższa lub niższa od poprzedniej.
3. Cena certyfikatów notowanych na giełdzie zwykle jest inna niż wycena ustalona przez Investors. Np. jeśli ktoś chce teraz (dzisiaj) umorzyć swoje jednostki w Investors, to za swoje certyfikaty dostanie 2311,90 sztuka. Natomiast jak sprzeda na giełdzie to dostanie (godz. 12.50) 2380 zł sztuka. Sprawa jest jasna - lepiej jest teraz sprzedać na GPW.

FRED_MENTOR
Sierżant
Posty: 55
Rejestracja: 22 sty 2007 18:36
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: FRED_MENTOR » 07 kwie 2007 11:27

Inwestors TFI ma ponad 5 proc. akcji Internet Group
(PAP, pb/06.04.2007, godz. 18:23)

Inwestors TFI zwiększył zaangażowanie w Internet Group i obecnie ma 5,64 proc. jej kapitału zakładowego i głosów na WZA - poinformował Internet Group w piątkowym komunikacie.

Inwestors TFI ma obecnie 369.230 akcji Internet Group. Wcześniej miał 326.916 akcji, co dawało 4,99 proc. głosów na WZA spółki.

Nolimit
Młodszy chorąży
Posty: 432
Rejestracja: 04 paź 2006 14:46

Postautor: Nolimit » 07 kwie 2007 14:43

a wlasnie jest gdzies napisane w co aktualnie inwestuje investors? W jakie konkretnie akcje itd?

FRED_MENTOR
Sierżant
Posty: 55
Rejestracja: 22 sty 2007 18:36
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: FRED_MENTOR » 07 kwie 2007 16:46

W comiesięcznym biuletynie jest kilka ogólnych zdań na ten temat:

"Na wzrost wyceny certyfikatów funduszu Investor FIZ największy wpływ miały operacje zabezpieczające na kontraktach terminowych oraz pozytywne zmiany wycen spółek portfelowych. W przyszłości oczekujemy dalszej aprecjacji indeksów giełd światowych, której zagrozić mogą jedynie problemy z Iranem. Od strony makroekonomii sytuacja gospodarcza na świecie jest oceniana dobrze. W obrębie naszych zainteresowań nadal jest sektor budowlany i konsumpcyjny. W kwietniu spodziewamy się dość ograniczonej zmiany wahań funduszu z powodu nowej emisji certyfikatów, co spowoduje rozwodnienie portfela. Jednocześnie przygotowany jest plan inwestycyjny w celu alokacji pozyskanych środków i zwiększenia wartości certyfikatów."

Adamus
Sierżant
Posty: 60
Rejestracja: 26 wrz 2005 00:17

Postautor: Adamus » 16 kwie 2007 09:32

Witam

Mam pytanie do ludzi bardziej biegłych w temacie.
Czy jeżeli kupię na GPW certyfikat Inwestors TFI to to będzie to samo jakbym kupił go w domu maklerskim podczas nowej emisji?
Za wejście do Inwestros TFI płaci się 1% prowizji, a kupując na GPW nie będę musiał tego płacić - tylko prowizje maklerską. Dobrze myślę?
Pomijam tutaj fakt że na wolnym rynku certyfikaty mogą być akurat notowane wyżej niż cena emisyjna.

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź.


Wróć do „Fundusze”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości