Produkt Banku BPH Lokata Indeks Plus

TFI, PTE i inne...
Investor77
Kapral
Posty: 5
Rejestracja: 09 wrz 2007 15:58

Produkt Banku BPH Lokata Indeks Plus

Postautor: Investor77 » 09 wrz 2007 16:02

co myślicie o tym produkcie ?

http://www.inwestycje.bph.pl/

może warto posłużyć się tym do dywersji...

REKLAMA


jarekon
Starszy sierżant
Posty: 78
Rejestracja: 18 mar 2007 13:09

Postautor: jarekon » 09 wrz 2007 18:23

popatrzyłem tylko na stronę głowną przeslanej przez ciebie reklamówki wiec nie doszukałem sie super atrakcyjnych informacji.................

i jedyne co moge powiedziec to do ze z lokatą to to ma niewiele wspolnego:)) ciekawa propozycja ale ryzyko duże o czym należy pamiętać........ wszystkie te wzrosty do juz historia.........
generalnie za mało informacji...... w jaki sposób bedzie chroniony twoj kapitał jesli indeksy spadną?? chwyt reklamowy czy fundusz hedge??

książke poznasz po wkładzie a nie okładce...... nie znam treści wiec miałbym wątpliwości.... znasz treść to napisz

Investor77
Kapral
Posty: 5
Rejestracja: 09 wrz 2007 15:58

Postautor: Investor77 » 09 wrz 2007 21:30

Ta lokata to inwestycja oferowana jako Strukturyzowane Certyfikaty Depozytowe (SCD) na okres 3 lat. SCD podlegają ochronie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. W terminie zapadalności SCD, Bank zobowiązuje sie wypłacić 100% kapitału + wypracowany zysk. Jeżeli inwestor wyjdzie z inwestycji przed okresem zakończenia, otrzymuje min. 83% wartości swojego kapitału (nie zysku). Może się zdarzyć, że przy wyjściu wcześniejszym, zysk wypracowany jest na tyle, że wyciągnie się z tego np. 102% swojego kapitału (2% zysku).

do 07.09.2007 prowizja od wpłaty (min 5000 zł) wynosi 1,2%,
od 10.09.2007 do 21.09.2007 wynosi 1,5%,

Zysk jest wypracowywany w relacji 3 indeksów giełdowych.
- DAX - energia, infrastruktura, przemysł wodny
- S&P Global Water Index, S&P Global Infrastructure Index
- DJ Global Titans 50 Total Return

Zysk pojawia się wtedy gdy dwa pierwsze indeksy (DAX i S&P) rosną szybciej lub spadają wolniej niż trzeci index DJ

Zysk końcowy składa się:
w 50% z wyniku najlepszego indeksu
w 30% z wyniku drugiego najlepszego indeksu
w 20% z wyniku indeksu, który był trzeci w kolejności

"Indeks DJ to 50 największych globalnych przedsiębiorstw (np. Microsoft, Nestle, Coca Cola) i *** się bardzo małymi zmianami (w wyniku wysokiej kapitalizacji i stabilnej pozycji na rynku)"


Wiadomo, że zysk jest wypracowywany dzięki udanym spekulacjom w jakiej relacji znajdą się 3 indeksy. Jeśli chodzi o instrumenty do tego użyte to są to właśnie Strukturyzowane Certyfikaty Depozytowe (nie ma tu obligacji, akcji itp).

Certyfikaty Depozytowe podlegaja ochronie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

W terminie zapadalności Certyfikatów Depozytowych, bank zobowiązuje się do wypłaty zainwestowanej kwoty wraz z oprocentowaniem. Oprocentowanie jest uzależnione od wybranej zmiennej rynkowej np. kursu walutowego, indeksu giełdowego.
Inwestycja w Certyfikaty uzależnia, potencjalny zwrot z inwestycji od zrealizowania się przyjętego scenariusza rynkowego, przy jednoczesnej gwarancji zwrotu kapitału (zaangażowanego) w dniu zapadalności.

To nie fundusz, tylko lokata oparta na instrumencie jakim jest certyfikat, a definicja certyfikatu jest opisana powyżej.


Co wy na to ???

soft74
Sierżant
Posty: 41
Rejestracja: 13 lis 2006 20:59

Postautor: soft74 » 15 wrz 2007 13:57

Ja wszedłem w to. Zobaczymy jak na tym wyjdę. Trzeba troszkę dywersyfikować portfel.
:D :D :D :D

Investor77
Kapral
Posty: 5
Rejestracja: 09 wrz 2007 15:58

Postautor: Investor77 » 15 wrz 2007 19:01

Ja wszedłem w to. Zobaczymy jak na tym wyjdę. Trzeba troszkę dywersyfikować portfel.
:D :D :D :D
Ja sie jeszcze zastanawiam właśnie z myślą o dywersji. Co prawda pierwszy termin zapisów już minął, ale nie zamierzam inwestować więcej niż 5 tyś więc na drugim terminie nie wiele się traci.

Jeżeli ktoś ma grubszą kasę, to ciekawe rozwiązanie jest na www.nwai.pl (inwestycja w energie)
Szukam czegoś podobnego, opartego na SCD, ale z mniejszym zaangażowaniem kapitału i z krótszym terminem. Do 3 lat jest jeszcze okey.

HappyBull
Chorąży sztabowy
Posty: 6445
Rejestracja: 12 kwie 2006 11:03

Postautor: HappyBull » 26 wrz 2007 09:53

:roll:


Wróć do „Fundusze”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości