XTB czy TMS ???

rynek walutowy
piotr99
Sierżant sztabowy
Posty: 165
Rejestracja: 19 kwie 2006 17:57
Lokalizacja: Wielkopolska

XTB czy TMS ???

Postautor: piotr99 » 06 sty 2008 11:28

mysle ze to ciekawy temat, watkow pojawilo sie juz kilka na temat firm ale zaden konkretny
niech kazdy napisze swoje zdanie na temat firm?? ktora wybrac bo chyba wiele osob stoi przed takim wyborem...
jak wyglada sytuacja na pltformach w czasie rozszerzenia spreadu itp itp:)

pozdrawiam

REKLAMA


Cool-
Chorąży
Posty: 771
Rejestracja: 01 lis 2006 21:48

Postautor: Cool- » 06 sty 2008 21:58

EFIX.Polska
GFT
Nie ma problemów przy danych :idea:

Endru
Starszy sierżant
Posty: 91
Rejestracja: 10 lis 2005 17:05
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Endru » 17 sty 2008 22:48

jak dla mnie w teh chwili na rynku polskim niezle wyglada Admiral Markets...sprawdz spready, niezla platforma, sprawdz sam - moim zdaniem bez porownania do innych brokerow. www.admiralmarkets.pl

dejwidziu
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2638
Rejestracja: 12 paź 2005 20:40
Lokalizacja: ZEWSZĄD

Postautor: dejwidziu » 18 sty 2008 09:07

jak dla mnie w teh chwili na rynku polskim niezle wyglada Admiral Markets...sprawdz spready, niezla platforma, sprawdz sam - moim zdaniem bez porownania do innych brokerow. www.admiralmarkets.pl
XTB korzysta z tej samej platformy...MT4 więc jest to nie wątpliwie cecha do porównania.
Poza tym jest to broker przeznaczony na FX Majors
i tam rzeczywiście spready są konkurencyjne natomiast jesli chodzi o CFD nie wygląda to jush tak pieknie...spread SREBRA jest o 35 pipsów większy niż w ofercie XTB. Jendak sam osobisćie z praktyki ..spekuluje tylko na głównych parach walutowych więc oferta jak najbardziej intratna. Ciekawe jak wygląda płynność, swapy i procedura wycofania zysku.
Obrazek

Endru
Starszy sierżant
Posty: 91
Rejestracja: 10 lis 2005 17:05
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Endru » 18 sty 2008 12:17

z tego co liczylem to w XTB maja znaczaco wieksze wartosci kontraktow niz w przypadku AM. Odpowiednio:

w XTB dla 1 lota wartosc kontraktu na zloto liczac po dziesiejszych cenach to 262.00 USD a na srebro ok. 283.000 USD. Depozyt 3% wartosci kontraktu.

w AM dla 1 lota na zloto wartosc kontraktu to ok. 88.000 USD a na srebro 7900 USD. Depozyt 2%.

w obu przypadkach minimalny size 0,01 lota.

Albo cos zle policzylem, albo w AM mozna grac przy kilku- czy kilkunastokrotnie nizszych wymogach depozytowych i znacznie mniejszej wartosci jednego punktu. Dla mnie perfekt, bo nie gram jeszcze taka kasa. Chyba ze zle licze ;)

dejwidziu
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2638
Rejestracja: 12 paź 2005 20:40
Lokalizacja: ZEWSZĄD

Postautor: dejwidziu » 18 sty 2008 13:03

co to znaczy większe wartości kontraktów...??
Cenę złota nie określa broker..
Obrazek

Endru
Starszy sierżant
Posty: 91
Rejestracja: 10 lis 2005 17:05
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Endru » 18 sty 2008 13:23

jasne ze ceny commodities nie okreslaja brokerzy, ale okreslaja wartosc kontraktow poprzez odpowiednie mnozniki. I tak dla wartosci 1 kontraktu na zloto to jest

dla XTB:

cena 1 uncji zlota x 300 USD co przy dziesiejszych cenach ok. 873 usd/oz x 300 usd = 262.00 USD

dla AM:

100 uncji zlota x cena 1 uncji zlota tj. 100 x 873 usd/oz = 87.300 USD

jezeli policzysz teraz depozyt wartosci kontraktu = 1 lot to przedstawia sie to nastepujaco:

dla XTB:

262.000 USD x 0,03 % (depozyt) = 7860 USD

dla AM:

87.300 USD x 0,02 % (depozyt) = 1746 USD


w XTB minimalny wielkosc lota = 0,05 dla rynkow towarowych, w AM 0,01. mozna grac duzo mniejsza kasa.

dejwidziu
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2638
Rejestracja: 12 paź 2005 20:40
Lokalizacja: ZEWSZĄD

Postautor: dejwidziu » 18 sty 2008 14:14

hmm..ja ograniczam sie tylko do dwóch par Jena i Franka ..stąd moje spostrzeżenia w tej materii
Obrazek

wujaszek
Starszy sierżant
Posty: 82
Rejestracja: 02 kwie 2006 01:59
Lokalizacja: Polska

Postautor: wujaszek » 18 sty 2008 22:36

Ja gram od roku na XTB. Plus to polska platforma, spready mają być mniejsze od 22.01.1008r., wpłata tylko 5 000 zł, inni mają większe wymagania jak na początek. Minusy też są: np. raz mi się zdarzyło, że wartość jakiejś tam pary spadła nagle o 200 pipsów. Spadek był na moją korzyść. Zlecenia oczekujące jednak się nie zrealizowały, a te z profitami tak, ale po kilku godzinach wszystko wróciło do normy :lol: mój zarobek wyparował, bo podobno to był błąd platformy. Realizacja zleceń jest bardzo długa, czasami czeka się kilkanaście sekund i transakcja nie zostanie zrealizowana, bo kurs się zmieni albo przekroczy czas oczekiwania. Cżęsto się zdarza, że do platformy nie ma dostępu przez chwilę, wyskakuje "błąd". Ale tak podsumowując nie jest taka zła. :wink:

controller
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2929
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: okolice Gorzowa Wlkp.

Postautor: controller » 19 sty 2008 18:43

Ja gram od roku na XTB. Plus to polska platforma, spready mają być mniejsze od 22.01.1008r., wpłata tylko 5 000 zł, inni mają większe wymagania jak na początek. Minusy też są: np. raz mi się zdarzyło, że wartość jakiejś tam pary spadła nagle o 200 pipsów. Spadek był na moją korzyść. Zlecenia oczekujące jednak się nie zrealizowały, a te z profitami tak, ale po kilku godzinach wszystko wróciło do normy :lol: mój zarobek wyparował, bo podobno to był błąd platformy. Realizacja zleceń jest bardzo długa, czasami czeka się kilkanaście sekund i transakcja nie zostanie zrealizowana, bo kurs się zmieni albo przekroczy czas oczekiwania. Cżęsto się zdarza, że do platformy nie ma dostępu przez chwilę, wyskakuje "błąd". Ale tak podsumowując nie jest taka zła. :wink:
Mala poprawka, teraz w XTB wklad minimalny to 2000PLN :wink:
Co do problemow jakie opisujesz powyzej to jeszcze az z takimi sie nie spotkalem (jestem na Real czwarty miesiac) poza malymi wyjatkami - czasami zdazylo sie ze transakcja oczekiwala na zrealizowanie pare sekund. Ogolnie jestem zadowolony z tej platformy.
A co do glosow, ze na innej platformie jest mniejszy spread czy cos, to nie patrze na to, bo jesli zakladasz ze bedziesz zarabial to 1-2 pipsy w ta czy w ta nie graja dla mnie roli :)

Pozdrawiam

piotr99
Sierżant sztabowy
Posty: 165
Rejestracja: 19 kwie 2006 17:57
Lokalizacja: Wielkopolska

Postautor: piotr99 » 19 sty 2008 19:48

w miare konkretne wypowiedzi :)
kolejnym plusem jest to ze XTb ma chyba w najwieksza ilosc ofert kontraktow a od 22 stycznia ma sie jeszcze bardziej zwiekszyc
poki co nikt sie nie wypowiedzial na temat TMS:)

oszo
Chorąży sztabowy
Posty: 4456
Rejestracja: 25 mar 2006 18:07
Lokalizacja: Z tąd

Postautor: oszo » 19 sty 2008 23:00

mi sie podoba wersja tradera na mobile w xtb...to bardzo miły dodatek z ich strony...bo można przeprowadzać transakcje a nie jedynie odgladac notowania 8)

Endru
Starszy sierżant
Posty: 91
Rejestracja: 10 lis 2005 17:05
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Endru » 20 sty 2008 15:21

brawo dla XTB za poszerzanie oferty dostepnych instrumentow, ale wielka szkoda ze praktycznie nie da sie na nich grac w horyzoncie nizszym niz 4h-1d. sprawdze sobie jaka kasa trzeba dysponowac zeby REALNIE zarzadzac wielkoscia pozycji przy tej wielkosci size'u kontraktow i spreadzie, ktory np. w przypadku palladu czy platyny po prostu miazdzy...

Gentlemanus
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3448
Rejestracja: 31 gru 2005 23:54
Lokalizacja: Dulce Base

Postautor: Gentlemanus » 22 sty 2008 21:08

brawo dla XTB za poszerzanie oferty dostepnych instrumentow, ale wielka szkoda ze praktycznie nie da sie na nich grac w horyzoncie nizszym niz 4h-1d. sprawdze sobie jaka kasa trzeba dysponowac zeby REALNIE zarzadzac wielkoscia pozycji przy tej wielkosci size'u kontraktow i spreadzie, ktory np. w przypadku palladu czy platyny po prostu miazdzy...
Wyjasnij jak mozesz o czym piszesz

Endru
Starszy sierżant
Posty: 91
Rejestracja: 10 lis 2005 17:05
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Endru » 23 sty 2008 20:12

chodzi o koszty transakcyjne, które powodują, iż granie w niskim horyzoncie czasowym tj. zawierając transakcje posługując się świeczkami poniżej 4h jest po prostu znacznie bardziej ryzykowne - płacisz duży spread, a w niskiej ramie czasowej masz przez to uwiązane ręce, bo nie możesz łapać małych ruchów. jedyne co, to granie z trendem long term.


Wróć do „FOREX”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości