w EFIX Polska 2 pips na EURUSD ?

rynek walutowy
MKrzew
Starszy kapral
Posty: 9
Rejestracja: 18 mar 2007 19:41

w EFIX Polska 2 pips na EURUSD ?

Postautor: MKrzew » 18 mar 2007 19:45

Sprawdzalem ostatnio oferty polskich brokerow FX i bardzo mile zaskoczyla mnie oferta EFIX Polska. Mam wiec pytanie do tych ktorzy maja tam konto realne czy:

- spread na EURUSD jest stały (także na danych) i wynosi 2 pips
- spread na DAX jest stały w czasie sesji w Niemczech i wynosi 2 pkt
- spread na Złocie jest stały w czasie sesji na CBoT i wynosi 0,8 Usd
- działają zlecenia gwarantowane
- działa trailing stop nawet po wyłączeniu platformy
- jak ogolnie dziala platforma - czy sa zwisy
- jak szybko wchodza zlecenia
- ile wynosza realne koszty posiadania rachunku
- ile wynosza wynosza koszty przelewow

Dodatkowo podobno kazdy klient jest objety indywidualnym Funduszem Gwarancyjnym wyplaty w przypadku bankructwa brokera do 100 % srodkow klienta na rachunku do kwoty 270 000 PLN. Czy to prawda? Bo jesli tak to jest to po prostu rewolucja w Polsce, gdzie Maklerski Fundusz Gwarancyjny zwraca depozyty do kwoty tylko 80 000 Pln czyli róznica wynosi az 300 % na korzysc EFIXa.

Pytalem już na stronie sii i na bankierze, ale na razie nikt nie odpowiada bo tam fora malo kto tam czyta.

prosze o szczególy, dziekuje

REKLAMA


tryt
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3220
Rejestracja: 11 gru 2005 18:48

Re: w EFIX Polska 2 pips na EURUSD ?

Postautor: tryt » 18 mar 2007 20:35

Sprawdzalem ostatnio oferty polskich brokerow FX i bardzo mile zaskoczyla mnie oferta EFIX Polska. Mam wiec pytanie do tych ktorzy maja tam konto realne czy:

- spread na EURUSD jest stały (także na danych) i wynosi 2 pips
- spread na DAX jest stały w czasie sesji w Niemczech i wynosi 2 pkt
- spread na Złocie jest stały w czasie sesji na CBoT i wynosi 0,8 Usd
- działają zlecenia gwarantowane
- działa trailing stop nawet po wyłączeniu platformy
- jak ogolnie dziala platforma - czy sa zwisy
- jak szybko wchodza zlecenia
- ile wynosza realne koszty posiadania rachunku
- ile wynosza wynosza koszty przelewow

Dodatkowo podobno kazdy klient jest objety indywidualnym Funduszem Gwarancyjnym wyplaty w przypadku bankructwa brokera do 100 % srodkow klienta na rachunku do kwoty 270 000 PLN. Czy to prawda? Bo jesli tak to jest to po prostu rewolucja w Polsce, gdzie Maklerski Fundusz Gwarancyjny zwraca depozyty do kwoty tylko 80 000 Pln czyli róznica wynosi az 300 % na korzysc EFIXa.

Pytalem już na stronie sii i na bankierze, ale na razie nikt nie odpowiada bo tam fora malo kto tam czyta.

prosze o szczególy, dziekuje
Nie znam odpowiedzi na Twoje pytania, bo mam XTB. A piszę jedynie dlatego, że moim zdaniem (mogę być za to wyśmiany) różnica w spreadzie o 1 punkt pomiędzy poszczególnymi platformami ma dla mnie marginalne znaczenie. Znacznie ważniejsze jest, jak się tam "czuję", jak mi się ją czyta, czy odczuwam ją jako sobie przyjazną. A ten jeden pips ............. Cóż, pójdzie w straty :lol:
Homo homini lupus est

MKrzew
Starszy kapral
Posty: 9
Rejestracja: 18 mar 2007 19:41

Postautor: MKrzew » 19 mar 2007 08:35

To o czym piszesz (roznica 1 pips spread) to nieprawda.
Bo broker o ktorym piszesz jak i Oanda w najwazniejszych punktach dnia rozszerza spread do okolo i ponad 10 pips wiec staja sie oni bardzo drodzy (nie da sie normalnie ustawiac SL).
Mam dosc takich manewrow wiec szukam platformy ze stalym scisle okreslonym spreadem w kazdym momencie dnia.

Marcholt
Chorąży
Posty: 909
Rejestracja: 02 lut 2007 11:46
Lokalizacja: sprzed monitora

Postautor: Marcholt » 29 kwie 2007 19:13

To o czym piszesz (roznica 1 pips spread) to nieprawda.
Bo broker o ktorym piszesz jak i Oanda w najwazniejszych punktach dnia rozszerza spread do okolo i ponad 10 pips wiec staja sie oni bardzo drodzy (nie da sie normalnie ustawiac SL).
Mam dosc takich manewrow wiec szukam platformy ze stalym scisle okreslonym spreadem w kazdym momencie dnia.
Nie ma takiej. Kazdy broker powieksza spread na danych.
Obrazek

WYPYCH!
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7994
Rejestracja: 20 kwie 2006 11:45

Re: w EFIX Polska 2 pips na EURUSD ?

Postautor: WYPYCH! » 30 kwie 2007 17:46

Sprawdzalem ostatnio oferty polskich brokerow FX i bardzo mile zaskoczyla mnie oferta EFIX Polska. Mam wiec pytanie do tych ktorzy maja tam konto realne czy:

- spread na EURUSD jest stały (także na danych) i wynosi 2 pips
- spread na DAX jest stały w czasie sesji w Niemczech i wynosi 2 pkt
- spread na Złocie jest stały w czasie sesji na CBoT i wynosi 0,8 Usd
- działają zlecenia gwarantowane
- działa trailing stop nawet po wyłączeniu platformy
- jak ogolnie dziala platforma - czy sa zwisy
- jak szybko wchodza zlecenia
- ile wynosza realne koszty posiadania rachunku
- ile wynosza wynosza koszty przelewow

Dodatkowo podobno kazdy klient jest objety indywidualnym Funduszem Gwarancyjnym wyplaty w przypadku bankructwa brokera do 100 % srodkow klienta na rachunku do kwoty 270 000 PLN. Czy to prawda? Bo jesli tak to jest to po prostu rewolucja w Polsce, gdzie Maklerski Fundusz Gwarancyjny zwraca depozyty do kwoty tylko 80 000 Pln czyli róznica wynosi az 300 % na korzysc EFIXa.

Pytalem już na stronie sii i na bankierze, ale na razie nikt nie odpowiada bo tam fora malo kto tam czyta.

prosze o szczególy, dziekuje

***** Z TYM *** PRACOWNIKU EFIX POLSKA

:twisted:

Luzpaql
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 354
Rejestracja: 02 paź 2006 21:34

Postautor: Luzpaql » 30 cze 2007 17:54

szit
Treść powyższej wypowiedzi jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

mati 1
Podporucznik
Posty: 13232
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: mati 1 » 08 lip 2007 21:01

EFIX :shock: Fuj :!: Unikac szerokim łukiem. Ja działam na XTB i jest wypasik. Czasami na chwilę się zawiesi ale to samo dzieje sie na kasowym więc nic nadzwyczajnego.

Cool-
Chorąży
Posty: 771
Rejestracja: 01 lis 2006 21:48

Postautor: Cool- » 08 lip 2007 23:48

Dlaczego Napisałeś że EFIX Fuj ??
Po czym Takie stwierdzenie??
XTB jest wypasik bo sie zawiesza nic z tego nie rozumiem mati 1??? :shock: :evil:

mati 1
Podporucznik
Posty: 13232
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: mati 1 » 09 lip 2007 00:52

Dlaczego Napisałeś że EFIX Fuj ??
Po czym Takie stwierdzenie??
XTB jest wypasik bo sie zawiesza nic z tego nie rozumiem mati 1??? :shock: :evil:


Jakiś czas temu został zdemaskowany gościu, który tam robi a nagania niczym niewinny znawca tematu. EFIX sie nie zawiesza? Zawiesza sie i to tak samo. Jednak jak dla mnie XTB ma czytelniejszy panel no i wszystkie metale i inne surowce. Ponadto zero prowizji poza spreedem. :lol:

Cool-
Chorąży
Posty: 771
Rejestracja: 01 lis 2006 21:48

Postautor: Cool- » 09 lip 2007 08:37

Co do zawieszania to jeszcze nigdy mi sie nie zdażyło :idea:
Na danych nie ma zmiany spredu w 1 sekunde aktywacja zlecenia
A co do panelu to według mnie GFT ma lepszy ale każdy ma inny gust i sami decydujemy nad panelem pracy !
Ja gram tylko na Forexie i nie ma prowizji zadnej poza spredem :idea:
Według mnie GFT ma najlepszą platforme najpłynniejsze notowania i wszystkie wskażniki o jakich można pomyśle :idea:
A co do wygłupów EFIXA to ich rozumiem szukają klientów chcieli sprytnie podejś temat ale na parkiecie szybko ich wyczuliście :lol:
Według mnie są wporządku 8)


Wróć do „FOREX”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości