Nikkei

czyli wszystkie giełdy bardziej rozwinięte niż GPW
LonekKaczmarek
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 230
Rejestracja: 20 gru 2005 12:29

Nikkei

Postautor: LonekKaczmarek » 18 sty 2006 22:33

Nikkei stracił prawie 3 procent, handel wstrzymano
2006-01-18 08:52

TOKIO, 18 stycznia (Reuters) - Tokijski indeks Nikkei spadł w środę trzecią sesję z
rzędu i stracił 2,94 procent. Japońska giełda zakończyła notowania o 20 minut wcześniej,
ponieważ duży napływ zleceń zablokował system komputerowy
.
W tym tygodniu kapitalizacja spółek notowanych na tej drugiej co do wielkości
światowej giełdzie papierów wartościowych spadła łącznie o ponad 300 miliardów dolarów.
Stanowi to równowartość Produktu Krajowego Brutto (PKB) Szwecji.
Sygnałem do wyprzedaży akcji w Tokio stało się dochodzenie, jakie wszczęto wobec
internetowej spółki Livedoor. Na wartości traciły też inne firmy internetowe - akcje
Softbanku spadły w środę o 13 procent.
Tokijska giełda zakończyła dziś handel 20 minut przed czasem. Wcześniej inwestorów
poinformowano, że notowania zostaną wstrzymane, jeżeli liczba dziennych transakcji
sięgnie poziomu 4 milionów.
Ostatecznie indeks Nikkei odnotował największy procentowy spadek od kwietnia
ubiegłego roku i znalazł się na poziomie 15.341,18 punktu. TOPIX obniżył się zaś o 3,49
procent do 1.574,67 punktu.
((Tłumaczył: Piotr Skolimowski; Redagował: Adrian Krajewski; RM:
piotr.skolimowski.reuters.com@reuters.net; Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700;
warsaw.newsroom@reuters.com))
lplint
Niezłą jazdę mieli :)

REKLAMA


Poznaniak
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2143
Rejestracja: 10 gru 2005 12:26

Odp:Nikkei

Postautor: Poznaniak » 18 sty 2006 23:16

Niezła jazda się dopiero rozpocznie gdy wyprzedaż zacznie się na naszej giełdzie. Na razie jesteśmy bardzo daleko od takich zachowań ale pamiętajmy że takie dni przyjdą. Ciekawy jestem jaki kurs zobaczymy rano. Ja obstawiam kolejne 3% w dół w Japonii.

My jutro zrobimy dobre odbicie bo nie widać nacisku podaży i to jest duże pocieszenie ponieważ gdy ciemne chmury znikną z horyzontu to nasze fundusze pokaż siłę i pieniądze. Jestem spokojny że korekta nie będzie gwałtowna i niedługo zobaczymy nowe szczyty i euforię.
Spokojnie dajmy czas ochłonąć. My niedługo będziemy mieli publikacje wyników i zobaczymy niezłe wyniki na największych spółkach ulubieńczach zagranicy.


Hen_ryk
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 244
Rejestracja: 14 sty 2006 10:20

Odp:Nikkei

Postautor: Hen_ryk » 19 sty 2006 01:06

Odbije sie toto na innych gieldach. Tak mysle, oby nie.


Wróć do „Zagranica”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości